Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nensi i ja sam ga cekala 2 godine, tako da razumem to nestrplenje i jedva cekas da dodje, ali polako se priblizava.
Pazarka, znala sam da su ti antitela ok, kao sto sam ti rekla pre neki dan kad si se sekirala, obavezno javi u ponedeljak kad zavrsis kod Dr.
 
Draga moja Pazarko :bye:
Uopšte nisam strpljiva osoba i uglavnom ispaštam zbog toga! Ovo čekanje je više bilo rezultat moje vere da će se neke stvari, u međuvremenu, rešiti same od sebe:cool:
Sad mogu samo da se nadam će se to strpljenje isplatiti:zper:
 
Draga Tatjana33,
divno sto cete imati devojcicu!!!:klap::klap: Jos jednom ti kazem - uzivaj u trudnoci, stvarno ce jako brzo da prodje. A kad prodje.......doci ce jos lepsi period u vasem zivotu.
Mene rana ne boli i trebala bih da lezim, ali posto se dobro osecam, ja legnem jedino kad dojim Djoleta ili kad se setim da bi trebalo leci. Brzo se zena oporavi od carskog.

Djole vas pozdravlja!
 

Prilozi

  • Djole 027.jpg
    Djole 027.jpg
    37,4 KB · Pregleda: 35
dobar dan svima.........
veliki pozdrav za sve,evo javljam se iz srbije sa novim vestima
juce sam bila u jevremovoj na konsultacijama kod dr milice ilic......dobro je proslo,najverovatnije pocinjem sa postukom u 10. mesecu,jer ce histeroskopija biti uradjena u avgustu,pa da mi se organizam malo odmori.........ja sam mislila da cu u septembru poceti ali tek u oktombru
 
Zdravo svima! Ja sam nova na ovom forumu i ustvari mi treba informacija! Da li neko zna neku osobu koja bi pristala da bude surogat? Danas sam citala u Politici da se neko javio na Krstarici da bih to uradila ali ne mogu da pronadjem! Inace sam radila dve vantelesne oplodnje, jednu u klinickom centru u BG i jednu u Londonu. Nazalost prva neuspesna, a u drugoj sam rano izgubila bebu! U engleskoj vam ako ste ispod 35 godina stari daju izmedju 35 i 40% sansi da ostanete trudni a posle 35 godine se te sanse drasticno smanjuju da bi od 40 do 42 godine bili izmedju 5 i 10%. Svima puno srece u njihovim pokusajima a ja molim da ako neko zna za surogat majku da mi odgovori! Unapred hvala!
 
Dobro dosla Lana na forum! Nisam u toku sto se tice surogat majki, jer relativno od skora pisem na ovom forumu, ali ce ti se mozda javiti neka od "starijih" forumasica koje imaju informaciju. Da li si sigurna da je surogat majka jedino resenje za tebe? Ja sam imala 3 spontana i evo cetvrtu trudnocu iznosim relativno dobro. Pozdrav!
 
Cao svima!Dugo se nisam javljala,ali sam redovno pratila forum.Moj MM sutra ide na genetske analize,i treba da cekamo deset dana analize posle kojih ce nam reci dal mozemo na vantelesnu ili ne.Nadam se da ce biti sve ok,al ne znam kako cu izdrzati tih deset dana.Veliki pozdrav za sve
 
lana15, mislim da kod nas nije dozvoljeno uzeti surogat majku. zapravo, sve ti je to povezano sa zakonom. ne znam baš da se neko na Krstarici javno oglasio kako bi bio surogat majka, možda i jeste, ali ne znam onda u kojoj bi klinici to dozvolili, jer je protivzakonito. Mada, do kraja godine trebalo bi da donesu zakon o vantelesnoj ali o tome se još ozbiljnije ne priča. Kod nas nije dozvoljena ni donacija jajne ćelije ili sperme. A surogat je mislim dozvoljen u Engleskoj i Španiji, i košta mnogo, mislim oko 10 000 eura...
 
Draga Pazarka, drago mi je da si otisla u Jevremovu. Nista ne brini, jer su zaista strucni i veoma ljubazni. Dr Milica je isto divna. Zelim ti puno srece i drzim pesnice. Samo pozitivno razmisljaj i uspeh je zagarantovan, veruj mi. :)))

Ja sam sada u 29. nedelji i beba tj. stomak raste brzo. Krenula sam i na vezbe i bas mi prijaju. Odmaram, spavam i uzivam!!! Isto zelim i tebi .... Pisi i obavestavaj nas i kako je prosla histeroskopija. Puno pozdrava........:)))
 
Drage moje mame, sadasnje i buduce! U ponedeljak 20.07.2009 mi je radjen embrio transfer na GAK-u u Nisu. Sve je proslo super. Od 12 jajnih celija koliko mi je izvadjeno 3 embriona su vracena i evo sada mirujem do sutra kad cu napokon moci da ustanem. Kad su nas otpustili iz bolnice samo su nam rekli da 12 dana uradimo test a 15 onaj iz krvi. Posto sam u ovom prvi put ( prva VTO ) ajde kazite mi nesto, sta me ceka dalje i ako moze neki savet!
 
Drage moje mame, sadasnje i buduce! U ponedeljak 20.07.2009 mi je radjen embrio transfer na GAK-u u Nisu. Sve je proslo super. Od 12 jajnih celija koliko mi je izvadjeno 3 embriona su vracena i evo sada mirujem do sutra kad cu napokon moci da ustanem. Kad su nas otpustili iz bolnice samo su nam rekli da 12 dana uradimo test a 15 onaj iz krvi. Posto sam u ovom prvi put ( prva VTO ) ajde kazite mi nesto, sta me ceka dalje i ako moze neki savet!

Držim palčeve da sve prođe kako treba i da za 9 meseci postanete mama! :)
 
Drage moje mame, sadasnje i buduce! U ponedeljak 20.07.2009 mi je radjen embrio transfer na GAK-u u Nisu. Sve je proslo super. Od 12 jajnih celija koliko mi je izvadjeno 3 embriona su vracena i evo sada mirujem do sutra kad cu napokon moci da ustanem. Kad su nas otpustili iz bolnice samo su nam rekli da 12 dana uradimo test a 15 onaj iz krvi. Posto sam u ovom prvi put ( prva VTO ) ajde kazite mi nesto, sta me ceka dalje i ako moze neki savet!

:cao: Naca 72
Nema tu šta mi tebi da pričamo ::per:
Ti ćeš nama uskoro da počneš da pišeši pišeš i pišeš.... i sve tako devet meseci :zper:

Nadam se da to mene čeka na jesen ove godine, pa ćemo svaki dan da se hvalimo i jadamo jedna drugoj :telefon:

Čekamo betu za koji dan!
 
Nensi, drzim ti palceve da beta bude pozitivna!!!
Naco, samo tvoje telo ce ti reci kako ces dalje gurati,bar je meni tako bilo. Posle 5 dana od Et izasla sam u prvu pravu setnju (a i nije bilo ovoliko toplo!) i sve do bete, a i posle sam se setala. Sad se malo slabije setam, jer mi noge oticu, a i velike su vrucine,
Zenske, drzim vam palceve i zelim vam visoku beteu!
 
Nensi, drzim ti palceve da beta bude pozitivna!!!
Naco, samo tvoje telo ce ti reci kako ces dalje gurati,bar je meni tako bilo. Posle 5 dana od Et izasla sam u prvu pravu setnju (a i nije bilo ovoliko toplo!) i sve do bete, a i posle sam se setala. Sad se malo slabije setam, jer mi noge oticu, a i velike su vrucine,
Zenske, drzim vam palceve i zelim vam visoku beteu!

JA ću tek da čekam betu, nadam se u oktobru ove godine :lol:

Sada navijam za Nacinu veliku betu:super:
 
Ćao Naco, dobro došla! Držimo fige i navijamo za tebe i tvoju mrvicu! Meni su juče javili da sam na programu za VTO u oktobru, pa sam sada jaaako srećna. U septembru prvo moram odraditi histeroskopiju. Nennsi, ako Bog da bićemo TRUDNJAČE u isto vreme!
Nado, veliki pozdrav za vas troje, a najlepšoj bebi šaljem veeeeeliki poljubac. Pošalji nam neku sičicu da nam malo ulepšaš dan!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top