Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo evo. ove nedelje skoro svaki dan idem u školicu, pa svašta nešto novo čujem! danas učili d apovijamo bebe, piš živi na šta su ličile ahahahhahahahah
inače sam ok, juče u 23,30 uzela da radim pilates za trudnice od 50 min. looda žena. danas me kukovi razbijaju :)
a sad ću da šijem pelenice, i tako svaki dan neki program!!

Vredna mama, nema šta... z:)
Ja nisam bila od kako su počeli ovi snegovi... :zstidljivko: taman smo završili disanje i sve oko porođaja, ostalo nam nega bebe...

Jel ima puno? (ja kao školarac, ''a jel ima puno da se uči?')z:mrgreen:
Inače nikad nisam prepovila bebu ili promenila pelenu...z:cry: moje dete ima da bude usranoo dok se ja naučim...z:mrgreen:


Ljubim sve devojke sa ove teme... držim fige svim bockalicama i trudilicama... i čekamo vas na kutku... z:)
 
Vredna mama, nema šta... z:)
Ja nisam bila od kako su počeli ovi snegovi... :zstidljivko: taman smo završili disanje i sve oko porođaja, ostalo nam nega bebe...

Jel ima puno? (ja kao školarac, ''a jel ima puno da se uči?')z:mrgreen:
Inače nikad nisam prepovila bebu ili promenila pelenu...z:cry: moje dete ima da bude usranoo dok se ja naučim...z:mrgreen:


Ljubim sve devojke sa ove teme... držim fige svim bockalicama i trudilicama... i čekamo vas na kutku... z:)

ahahahhahahah čičak, dobićeš ti kontrolni kad odeš u betaniju da se porađaš, pa ako ne znaš, popravni ahahahhahahahahha
mi smo dosta dugo radili dojenje i ishranu, to mi se čini kao naučna fantastika!!!
posle porođaja smo radili post porođajno doba, negu "sebe", dojenje, pa sad ide nega bebe, kupanje, pupak, ishrana, grčevi, povoj i ne znam još šta....
ni ja NIKAD nisam stavila pelenu ahahahahhahahah, ali kažu da su uhodaš brzo :) a dotle govance na sve strane :)

svim trudilicama puuuuuuuuuuuuuuuuno sreće i malo pameti da se ne nervirate previše!
dok sam i ja išla na vto nisam verovala radašnjim uspešnim trudnicama kako se sve to brzo zaboravi. i da znate da je istina. 5 puta VTO, a ako da nijednom nisam bila!
 
Jaooo vi trudniceee, samo pravite zazubice :metla::heart2:
ja sam sigurna da kada se beba rodi mora da se ljulja i kupa i to ti je to... u svim okolnostima...z:) i ne pita za preskocene casove u skolici i sigurno cete se snaci i to bas abs dobro
Sukice, ja sam sigurna da brzo prodje, nego mora da pocne :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Ovcice i ja cekam da dobijem sutra pa onda lh i terapija ...valjda..videcemo...jao mislim da jedva cekam...:zcool:
drzim ti palceve pa da se hvalimo ovog proleca
 
Drage moje, vidim da ima nas koje Boga pominju i one koje ne pominju. To naravno ne znaci nista, ali......... Konstatovala sam sledece: uvek verovala u Boga ali i smatrala da mu treba malo pomoci i pogurati ga, jer verovatno ne moze sve da ispostizava, mnogo nas je bre, a ja nestrpljiva. Secam se trenutka u manastiru Raca podno Tare kad sam se pomolila i rekla da ce biti Bozja volja, i pri tom ne misleci uopste na trudnocu. Mozda je samo slucajnost, ali pitam se......Uvek me nerviralo kad sam slusala "treba se opustiti, ne misliti, dok si u grcu nece...". Mislila kako je to sumananuto. Moja deviza "hocu dakle mogu" uvek radila posao! Ali mozda nije poenta u tome da se desava neki hemijski proces u telu kad ne mislis :) (moje jadno razmisljanje nije islo dalje od toga), vec da tvoje vreme dolazi onda kad onaj gore kaze. Ne znam da li je istina, ali kad resis da se prepustis, ne mogu da opisem mir koji se oseti. Stresa vise nema. Neko drugi odlucuje i ti tu ne mozes nista. Potpuno otkrovenje za mene, besnu i mocnu, samo ako nesto hocu.

Nasla sam ovaj stari post, citajuci nesto unazad jer sam usla u gadnu fazu...
Znam nekoliko slucajeva o tome da se desi kad se najmanje nadas... I ta prica o opustanju... KAKO?!
Bila sam ubedjena da ce se desiti stvar sa cebencetom, al sipak...
I bojim se da samo ponovo upadamo u depresiju zbog uzaludnog nadanja a vreme prolazi...
Kako da se opustim (nemojte mi pricati o putovanjima i bioskopima, definitivno mi nije pomoglo)...
Na posao ne mogu ni da mislim, samo mislim o bebi i samo pravim od zla gore...
Ako bih sebi otkinula glavu da ne razmislja, mozda je to jedino resenje...
Jesam vas udavila, ali stvarno mi treba smislen savet kako da pronadjem snagu u sebi...
 
Nasla sam ovaj stari post, citajuci nesto unazad jer sam usla u gadnu fazu...
Znam nekoliko slucajeva o tome da se desi kad se najmanje nadas... I ta prica o opustanju... KAKO?!
Bila sam ubedjena da ce se desiti stvar sa cebencetom, al sipak...
I bojim se da samo ponovo upadamo u depresiju zbog uzaludnog nadanja a vreme prolazi...
Kako da se opustim (nemojte mi pricati o putovanjima i bioskopima, definitivno mi nije pomoglo)...
Na posao ne mogu ni da mislim, samo mislim o bebi i samo pravim od zla gore...
Ako bih sebi otkinula glavu da ne razmislja, mozda je to jedino resenje...
Jesam vas udavila, ali stvarno mi treba smislen savet kako da pronadjem snagu u sebi...

Draga Sama,
prvo hvala za citiran sjajni Kajin post, ja se sa tim poptuno slazem, zato sto se ja na slican nacin borim sa mojom glavom. Bojimse da govorim o tome zato sto su cesto ispricane price i pisani tekstovi banalni, i menjaju tok misli i emocija, zbog cega o tome mislim, verujem i cutim!

Ja sam bila ubedjena da ce se bas meni desiti da odmah ostanem prirodno trudna (jer sam se po mojim kriterijumima rastuzila ali opustila :zblesav:), a onda da ce to biti u prvom sledecem a onda potpuno sigurna u drugom sledecem, e onda sam basa bas klonula, otisla na skijanje, pocela da pijem i kuvam vino, da jedem sve sto pozelim i ponovo krenem na VTO. To je verovatno najefikasniji put za borbu sa sobom i psihom, sto pte ponovo... eto sada i ja davim ali ovo je moj nacin i ne znam da li je dobar...

ali stege kao pazi sta jedes, gde ides, ne kupaj se u bazenu, ne sedi u kadi, ne planiraj odmor, smanji kafu, ostavi cigare, popi 2 litra vode dnevno, uzmi vitamine, izbaci vitamine, pricaj o svojoj muci, cuti o svojoj muci, utesi se vidi koliko nas je, sa druge strane koliko je trudnih bez asistencije, promeni doktora, ne vrati se, mama dodji, idi, muz mi je ok, srecna sam, dobro je i ovako, ***** zivot, placem, smejem se, radim, lezim, mrzim, ljubomorna sam, zavidim, ne gresi, veruj... i tako sve .... ne vodi nigde

Strasno te dobro razumem i punooo grlim i ljubim :cmok2::zag::cmok2::zag::cmok2: i da znas Nisi samma ....
 
Nasla sam ovaj stari post, citajuci nesto unazad jer sam usla u gadnu fazu...
Znam nekoliko slucajeva o tome da se desi kad se najmanje nadas... I ta prica o opustanju... KAKO?!
Bila sam ubedjena da ce se desiti stvar sa cebencetom, al sipak...
I bojim se da samo ponovo upadamo u depresiju zbog uzaludnog nadanja a vreme prolazi...
Kako da se opustim (nemojte mi pricati o putovanjima i bioskopima, definitivno mi nije pomoglo)...
Na posao ne mogu ni da mislim, samo mislim o bebi i samo pravim od zla gore...
Ako bih sebi otkinula glavu da ne razmislja, mozda je to jedino resenje...
Jesam vas udavila, ali stvarno mi treba smislen savet kako da pronadjem snagu u sebi...
Jeste te faza iza mene, ali deluje mi kao da stalno kaska zamnom, i uvek imam stah da ću ponovo upasti u nju... navika valjda... z:(
Dok ne rodim ovo maleno, mislim da neću verovati da je to prošlo... čak sam u početku trudnoće sebe ubeđivala da možda i nisam trudna, prosto nisam smela da poverujem u to, jer ako bi se ispostavilo suprotno, ne znam kako bi se iz tog ponora vratila nazad...

Opuštanje... eh... putovanja, izlasci, kupovine... :zroll: ništa ne pomaže, sve već isprobano...

Moj savet ti je da što pre kreneš ponovo na VTO, skupljaj papire, komisije, analize... to će ti uliti nadu, i osetićeš se ponovo aktivno, znaćeš da radiš nešto po tom pitanju, daješ sve od sebe... mene je to spasilo...
I ako se svi krste što sam tako 'mlada' išla na vto, da sam čekala još koju godinu, duboka depresija mi ne bi ginula... pogotovo što ja nisam naročito jaka po tom pitanju...

Sve u svemu, bori se, teraj u sl.postupak... to je sve što ti mogu reći... jedan MORA uspeti!!!
Ljubim te... i šaljem ogroman zagrljaj i vučem za nosić, da budeš sl.trudnica ovde...z:)
Juce sam dobila najlepsu mogucu poruku od nase drugarice Matorke : rodile se Lena i Iva, da ulepsaju mami i tati zivot. Imaju 2500 i 2800 gr.
Obozavam da prenosim ovako divne vesti!!!!

Čestitamoooo na curicama!!! Nek su im žive i zdrave!!! :vatromet::heart2::heart2:
 
Nakon duzeg vremena i neuspesnih pokusaja, ginekolog mi je dala uput za Betaniju specijalisti za bracni sterilitet, danas su mi zakazali za 07.03.kod dr Alkesandre Trninic.
Ja sam uradila hormonski status, folikulometriju, i cekam rezultate briseva.Kako uopste izgleda taj prvi put u Betaniji i sta me ceka?
Hvala svima, pozdrav!
 
Draga Sama,
prvo hvala za citiran sjajni Kajin post, ja se sa tim poptuno slazem, zato sto se ja na slican nacin borim sa mojom glavom. Bojimse da govorim o tome zato sto su cesto ispricane price i pisani tekstovi banalni, i menjaju tok misli i emocija, zbog cega o tome mislim, verujem i cutim!

Ja sam bila ubedjena da ce se bas meni desiti da odmah ostanem prirodno trudna (jer sam se po mojim kriterijumima rastuzila ali opustila :zblesav:), a onda da ce to biti u prvom sledecem a onda potpuno sigurna u drugom sledecem, e onda sam basa bas klonula, otisla na skijanje, pocela da pijem i kuvam vino, da jedem sve sto pozelim i ponovo krenem na VTO. To je verovatno najefikasniji put za borbu sa sobom i psihom, sto pte ponovo... eto sada i ja davim ali ovo je moj nacin i ne znam da li je dobar...

ali stege kao pazi sta jedes, gde ides, ne kupaj se u bazenu, ne sedi u kadi, ne planiraj odmor, smanji kafu, ostavi cigare, popi 2 litra vode dnevno, uzmi vitamine, izbaci vitamine, pricaj o svojoj muci, cuti o svojoj muci, utesi se vidi koliko nas je, sa druge strane koliko je trudnih bez asistencije, promeni doktora, ne vrati se, mama dodji, idi, muz mi je ok, srecna sam, dobro je i ovako, ***** zivot, placem, smejem se, radim, lezim, mrzim, ljubomorna sam, zavidim, ne gresi, veruj... i tako sve .... ne vodi nigde

Strasno te dobro razumem i punooo grlim i ljubim :cmok2::zag::cmok2::zag::cmok2: i da znas Nisi samma ....
zeneeeeee sta je ovo,ko nas pita-moramo se boriti,ne smemo odustajati-NIKADA,znam kako je,prosla sam kroz sve te faze-katastrofa....a sta mislite da se malo cirka pa da se onda leze sa voljenim:butkice: jer ne znam kako je kad NEMAS problem,ja ga imam pa mi je sve dzabe,ali sam do pre laporoskopije mislila da je sve ok i slusala sve te price o opustanju,uzas! mnogo smaraju.....zato jedan jak zagrljaj i naravno kvalitetna prica moze puno da znaci,trudite se da imate uvek nekoga uz sebe ko ce vas razumeti,podrzati,dati vetar u ledja i zracak nade,to vredi imati:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart: veliki poljubac
 
Samma draga, mnogo nas je koje se isto osecamo, ako ti je za utehu... Meni je pomoglo ponovno skupljanje papira i preprema za sledeci postupak.
Od prirode vise nista ne ocekujem jer nam je los spermogram, pa cu da guram sa VTO dokle god budem mogla.
Pokusaj da krenes u drugi postupak...
 
LENA i IVA, srecne nam bile! Cvetici mali slatki!
Ivka, ti si genije, znas! ALi moramo da pisemo i o razmisljanjima... Moramo, jer mnoge od nas imaju jednu jedinu prepreku da zatrudne, a to je GLAVA. Ja cu svoju stvarno da otkinem, ionako ne mogu da gledam ove svoje bore!
Cicak,
verovatno si u pravu, dok sam jurila one papire za proslu vto, bila sam puna energije. Ali plasim se da mi nijedna vto nece uspeti ako ja nisam dobro. S druge strane, previse sam se nadala da ce sad uspeti iz prirodnjaka, pa me strasno stiglo kad sam videla da ne ide. I onda naravno, ja sam stara, kasno je itd... Na stranu sto sam stara, jos sam i ruzna, debela, dosadna, glupa... Eh, ne znate vi kakvo sam ja strasilo...
U stvari,
mene mrzi da ponovo krenem u proceduru i vucem se po bolnicama... jer nemam volje... pa sam se nadala da ce me moje telo toga postedeti i obradovati me jednom zakacaljkom... i zakasni menzis 2 dana, dovoljno da crknem kad sam ga ipak ugledala.
Uh. Dodje mi da odustanem (samo zbog one price- kad odustanes, desi se). Ali to ipak necu nikad.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top