Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala vam drage moje cure.Sve vas jako volim.
Dici cu se ja samo mi treba vremena za tugovanje.Moram poraditi na sebi jer ovo vodi u psihicko ludilo,malo odmora 4 VTO za 2 godine je dosta.Trebam ja sebi i mm a ako Bog da i bebama.:rumenko:
Nije mi jasan razlog a verovatno ga ni oni nemaju, a bas nesto nisu ni raspolozeni da te saslusaju kada ne uspe.:rtfm:
 
Hvala Mali Pariz!Ljubim te.
St.post laparoscopio- occlsio tub. bill
st. post. hysteroscopio et poliypectomio
Insulinska rezistencija
Oligoastenospermia, bilo pre profertila 1 spermatozoid sada A 16+%
To mi stoji u otpusnoj listi Ivanovica sa 4. VTO
au,iskucam ceo post i ode u vetar!! bfdhjsbkgjfbjd,vbfdkj!
idemo ispočetka:
dijagnostiku si,vidim uradila,ispravi me ako grešim,jer nisam lekar,ali koliko mogu neke stvari raspoznati,tebi su obe tube zatvorene? Histeroskopijom si otklonila polip?
Sad mi reci,jesi li ti kakav izveštaj od tih Ivanovića dobila sem tog što si navela? Ima li igde napisano kako si ti reagovala na stimulaciju,i kako si prošla na aspiraciji? To je od izuzetnog značaja za dalje korake VTO...ako nemaš ništa, a znam da ti sigurno nije ništa na pregledima nije pričala,kao i da posle aspiracije nikakve vesti nisi dobila,onda ne bi bilo loše da odeš kod njih po svoje papire,koji će ti,ponavljam,veoma značiti.
Ovde i apelujem na žene koje su u postupku da traže svoje podatke-o reagovanju na stimulaciju,kao i ishodu aspiracije i ET-a! Oni su dužni to da vam daju,i bez obzira što se nadate uspehu-kao svako normalno biće-tražite te papire da imate kod sebe,ako ne za sledeći postupak,ono za sledeću bebu!

E sad,draga,idemo dalje: ne znam kako si reagovala na stimulaciju,pa te pitam,kakvi su ti hormoni? Dalje-u kakvom stanju ti je štitna-TSH,FT3,FT4,kao i njena antitela AntiTPO i AntiTg?-jako je bitno!
Kad i ko ti je ustanovio IR? Šta piješ i po čijoj preporuci? Imaš li PCOS?
Jesi li radila pretrage na trombofilije? I stečene i urođene(nasledne)?
Jesi li radila antinuklearna,lupusantikoagulans,antifosfolipidna antitela?
Što se muža tiče,nj.dg nije strašna,i dopinguj ga za početak vitaminom E 2x dnevno,od 400jedinica,Zn 2x50,Se2x50,Kompleks B sa folnom,C od min.500,i ispitajte uzrok lošeg spermograma.Neki lekari olako prepisuju preparate i lekove,bez prethodne provere uzroka.
Možda su mu neki hormoni u disbalansu,što se može dovesti u red,ili visok prolaktin ili nešto dr.
Sa srećom draga,i polako-glava gore!

Matorka...ljubac draga,šta ima?
 
Mali Pariz, moj muz radi na radaru pa pretpostavljaju da mu je nalaz zbog toga takav, inace 2007.god je operisao varikokelu i antispermatozoidna antitela pa je pio prednizon i profertil.
Ja nemam bar oni tako kazu sindrom policisticnih jajnika, hormoni su mi svi ok, sam je progesteron malo nizi ali nista strasno.Radila sam pred 4. OGTT sa insulinemijom te je utvrdjena insulinska rezistencija.Kazu,kod Ivanovica da su mi jajnici morfoloski stariji od mene same,HA!HA!
Nista to sto si napisala na anti, niti tromobofiliju mi niko nikada nije trazio niti radio.Za insulin mi je endokrinolog prepisao siofor i nemam pojma da li da ga nastavim piti.
Dobila sam otpusnu listu u kojoj pise sta su mi dali, koliko je oocita dobijeno i koliko embriona medjutim bez naznake njihovog kvaliteta.
Inace, jajovodi su mi prohodni vec mi je zapusen spoj materice i jajovoda koji se ne moze operisati, po njima opet kazem.
Hvala ti puno, mnogo mi znaci tvoja briga i predlozi.Ja nisam lekar, pravnik sam pa cu predloziti dr u mom gradu da mi da upute za te analize.
Smirila sam se malo ali mi je jos uvek JAKO, JAKO krivo.
 
Kad vec Mali Pariz pominje hormone, da pitam i ja nesto: mom muzu nikada niko nije trazio da proverava hormone. A spermogram mu nije bas sjajan. Samo mu uvale Proxeed i cao.
Da li su vasi muzevi proveravali svoje hormone? Ako jesu, koje?
 
Hvala drage moje devojke.
Sanjala sam da smo mm i ja u prodavnici i da nosimo bebu, devojcicu.Ona je plakala a ja je ljubim i kazem da je sigurno zedna pa joj dajemo flasicu sa vodom.Boze, Boze.
Ljubim vas sve i:heart::heart::heart::heart:
Draga oficirusa,vise puta sam sanjala slicne snove i takvi snovi mi se cinili dalekim i nedostiznim... Ali svaki san se ostvari kad-tad,vjeruj mi... Zao mi je,sto ovaj put nije uspijelo ali jednom MORA uspijeti... A ja tebi zelim sto prije ostvarenje tvog sna.... :heart:
 
Mali Pariz, moj muz radi na radaru pa pretpostavljaju da mu je nalaz zbog toga takav, inace 2007.god je operisao varikokelu i antispermatozoidna antitela pa je pio prednizon i profertil.
Ja nemam bar oni tako kazu sindrom policisticnih jajnika, hormoni su mi svi ok, sam je progesteron malo nizi ali nista strasno.Radila sam pred 4. OGTT sa insulinemijom te je utvrdjena insulinska rezistencija.Kazu,kod Ivanovica da su mi jajnici morfoloski stariji od mene same,HA!HA!
Nista to sto si napisala na anti, niti tromobofiliju mi niko nikada nije trazio niti radio.Za insulin mi je endokrinolog prepisao siofor i nemam pojma da li da ga nastavim piti.
Dobila sam otpusnu listu u kojoj pise sta su mi dali, koliko je oocita dobijeno i koliko embriona medjutim bez naznake njihovog kvaliteta.
Inace, jajovodi su mi prohodni vec mi je zapusen spoj materice i jajovoda koji se ne moze operisati, po njima opet kazem.
Hvala ti puno, mnogo mi znaci tvoja briga i predlozi.Ja nisam lekar, pravnik sam pa cu predloziti dr u mom gradu da mi da upute za te analize.
Smirila sam se malo ali mi je jos uvek JAKO, JAKO krivo.
Da,razlozi lošeg spermograma mogu biti ti...ali treba i hormone da proveri-iste koje i mi imamo...pitala je-Cranberry-nek proveri štitnu,prolaktin,FSH,LH,Testosteron...
Oficirusa,draga,ni ja nisam lekar,i nažalost,retko koji savet o tome šta treba da radim sam dobila od njih...tako da:u se,i u svoje kljuse,odmori od priče zvane VTO,a kad se "sastaviš",lagano presavij tabak,pa redom...zapiši ovo što sam ti pisala,ali stavi u fioku koju ćeš otvoriti kad za to dođe vreme.Biće dobro.Mora!
p.s. Siofor ne prestaj ni u trudnoći!! Ozbiljno.On utiče značajno na kvalitet jajne ćelije.Čudi me da ti embriolog nije naglasio da se sa njim ne prestaje do nekog 3. ili 6. meseca trudnoće...
Matorkice,10-ak dana će proleteti,i jedva čekam tvoje utiske.Samo napred,draga!
 
Oficirušo žao mi je zbog neuspeha, al' jednom mora uspeti! I moj muž ima varikokelu i nalaz Oligoastenospermia II grupa 40% živih spermatozoida, 30% ukupno pokretnih, pio je proviron ranije a sad pije profertil, al njemu urolog nije predložio da operiše. Jel kod tvog muža bilo poboljšanja posle operacije?
 
cao svima,
prvi put sam na ovom forumu pa cu vam se ukratko predstaviti.
imam 33god. do sada dve vanmatericne trudnoce uklonjena oba jajovoda,radila do sada 1 vto preko fonda, pre 4 dana saznala da vto nije uspela pa me interesuje koliko mora da prodje vremena do sledece vto ako neko zna bila bih vam zahvalna na odgovoruhttp://forum.krstarica.com/images/smilies/sad2.gif

Cao Lokice, zao mi je zbog neuspeha, ali nemoj se obeshrabriti. Na zalost vecina nas na ovom forumu je kroz to prosla. Trebalo bi da prodje par meseci do novog pokusaja, da ti se organizam malo oporavi. Ja sam prvu neuspesnu VTO radila u aprilu prosle godine, a drugu (na svu srecu uspesnu ) u decembru. U julu sam pocela da vadim nalaze i sve zavrsila u decembru.
 
Oficiruso bas mi je zao! Sad malo odmori, pauziraj, ma i sama znam kako ti je, kao da sutra ne postoji i rusi ti se ceo svet. Mm ima istu dijagnozu, radio je hormone koji su skroz ok, dr ga je pregledao i video da mu je vena blago uvecana ali nije za operaciju, mada nam je rekao da operacijom mu se ne bi nesto bitno popravio spermogram.
 
Oficirušo žao mi je zbog neuspeha, al' jednom mora uspeti! I moj muž ima varikokelu i nalaz Oligoastenospermia II grupa 40% živih spermatozoida, 30% ukupno pokretnih, pio je proviron ranije a sad pije profertil, al njemu urolog nije predložio da operiše. Jel kod tvog muža bilo poboljšanja posle operacije?

Sta da ti kazem, pre operacije cini mi se da je bio bolji nalaz jer smo dosli do toga da je u ejakulatu imao samo 1 spermatozoid.Posle profertila se popelo pred 4.VTO na 16% aktivnih ali je i to jako los nalaz.
Sto bi kod nas u Vojvodini rekli oboje smo erlavi.
 
Dici cu se ja drage moje saborke, ali mi treba vremena.Necu ni da pomisljam o VTO do jeseni jer ne mogu ni psihicki ni vizicki.Nekako se neki strah sada uvukao u mene da je nama beba nedostizna.
Puno vas sve ljubim i hvala vam na recima utehe mada bi mi jedina uteha bila da je nekim cudom neka mrva prezivela.HA!HA! Ponasam se kao krelac.
Cicak, molim te javi sutra veliku betu, da se bar malo radujemo.
 
Dici cu se ja drage moje saborke, ali mi treba vremena.Necu ni da pomisljam o VTO do jeseni jer ne mogu ni psihicki ni vizicki.Nekako se neki strah sada uvukao u mene da je nama beba nedostizna.
Puno vas sve ljubim i hvala vam na recima utehe mada bi mi jedina uteha bila da je nekim cudom neka mrva prezivela.HA!HA! Ponasam se kao krelac.
Cicak, molim te javi sutra veliku betu, da se bar malo radujemo.

I ja se kao nadam nečemu, a nijedan simptom nemam...:neutral:
Ne idem sutra, već u utorak... ;)

Devojke, imam pitanje... kolika bi beta meni trebala biti 14-i dan od IUI? Znam da bi trebala biti trocifrena ali koliko otprilike?;)

ofic... biće bebica i kod tebe... veruj mi... ;)
 
Cao cure,prvi put sam ovde....naravno sa istom pricom.Pre 8 dana sam radilaVTO,zanima me koliki treba da je beta nalaz da bih znala da li sam trudna?:)
Ako znate,bila bih vam zahvalna!!!!
 
Poslednja izmena:
Oficirušo baš sam se nadala da ćete uspeti!Žao mi je!Mada šta god mi rekle tebi neće biti bolje.Nekad je nizak progesteron razlog neuspeha.Jesi li vadila krv 21dan ciklusa?Njegove vrednosti se menjaju tako da to nije zanemarljivo,ako ti je niži.Treba da naglasiš dr.kad budeš radila sledeći put.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top