Uvode se akcize na gazirana pića?

Reg

Elita
Poruka
24.712
Osim borbe protiv sive ekonomije, ministar privrede razmišlja i o uvođenju akciza na gazirana pića.
U nameri da smanji minus u budžetu, ministar finansija Dušan Vujović spremio je nekoliko mera za kojima će uskoro možda posegnuti, kako bi oporavio javne prihode, piše list "Politika" u današnjem izdanju.

Beogradski dnevni list saznaje da osim borbe protiv sive ekonomije, nadležni ministar razmišlja i o uvođenju akciza na gazirana pića.

Ukoliko ova odluka stupi na snagu, na svakoj flaši gaziranog napitka biće nalepljena akcizna markica koja će proizvođače koštati dinar ili dva, a koja će se na kraju preneti na krajnjeg potrošača, navodi "Politika".

List navodi da se ta mera neće odnositi na proizvođače mineralne vode, već samo na one koji proizvode gazirane sokove, a cilj je da se sve punionice ovakvih sokova stave pod kontrolu i da se smanji poslovanje u sivoj zoni.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=09&dd=27&nav_id=904647

Ja se izvinjavam cenjenim kolegama zbog toga što ovim trivijalnostima ometam pripreme za imperatorov dolazak, ali učinilo mi se da je ovo bitno.

Pitam se da li je ovo briga za zdravlje nacije (poznato je da gazirana pića nisu zdrava), ili je vlast prsla i ne zna više odakle da namakne pare, odnosno da smanjenje plata i penzija nije dovoljno da bi se napunio budžet i isplaćivale plate hiljadama neradnika po JP i državnoj upravi.

Tixi, izvini, ovo je tvoj fah, ali sad verovatno spavaš, a ja nisam mogla da ne podelim radost s kolegama zbog toga što imamo tako domišljatu Vladu.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=09&dd=27&nav_id=904647

Ja se izvinjavam cenjenim kolegama zbog toga što ovim trivijalnostima ometam pripreme za imperatorov dolazak, ali učinilo mi se da je ovo bitno.

Pitam se da li je ovo briga za zdravlje nacije (poznato je da gazirana pića nisu zdrava), ili je vlast prsla i ne zna više odakle da namakne pare, odnosno da smanjenje plata i penzija nije dovoljno da bi se napunio budžet i isplaćivale plate hiljadama neradnika po JP i državnoj upravi.

Tixi, izvini, ovo je tvoj fah, ali sad verovatno spavaš, a ja nisam mogla da ne podelim radost s kolegama zbog toga što imamo tako domišljatu Vladu.

Нема шта да се питаш. О питању је брига за здравље нације,

Здрав човек има 100 жеља, а болесан само једну.

То је јако паметан потез, тако да Срби више неће куповати агресорску кока-колу и финансирати нато бомбардере, већ ће пити домаће и здраве Србске сокове, који производи Србски сељак. Ја набример волим домаћи сок од вишње да попијем, чак и учествујем у брању воћа.
 
Dal će COCA-COLA da bankrotira?

Наравно да неће, нажалост то је јака фирма, али ће се свакако у Србском Отечеству мање пити и куповати, а више ће се пити домаћи Србски сокови произведени у Православним селима.

Чини ми се да Вождова политика "Православље или смрт" почиње да даје резултате.
 
Нема шта да се питаш. О питању је брига за здравље нације,

Здрав човек има 100 жеља, а болесан само једну.

То је јако паметан потез, тако да Срби више неће куповати агресорску кока-колу и финансирати нато бомбардере, већ ће пити домаће и здраве Србске сокове, који производи Србски сељак. Ја набример волим домаћи сок од вишње да попијем, чак и учествујем у брању воћа.

A Knjaz Miloš? A, da, ni oni nisu naši. Ne preostaje nam ništa drugo nego da krenemo u berbu i kuvanje sokova.
 
Наравно да неће, нажалост то је јака фирма, али ће се свакако у Србском Отечеству мање пити и куповати, а више ће се пити домаћи Србски сокови произведени у Православним селима.

Чини ми се да Вождова политика "Православље или смрт" почиње да даје резултате.

Мислиш, жути или црни? : ) :)

- - - - - - - - - -

Ko jos zvace zvake?

БеограЏани. :) :)
 
Мислиш, жути или црни? : ) :)

- - - - - - - - - -



БеограЏани. :) :)

Жути и црни су исти ко кока кола и фанта. Нема ту никакве разлике. Чак и много бољи и здравији.

Сећам се Србског егзотик сока. Он је много бољи бијо од сваке кока коле. После је антисрбска кока кола ископирала ту идеју па су убацили фанту од зове.
 
Говњиви памперси гадно загађују природу и околиш.

Говна су добра за земљу, она су природно ђубриво. А памперс је можда од бијоразградивог материјала. Треба се набравити Србски памперс, од бајчетинске целулозе.

- - - - - - - - - -

Super, zbog poskupljenja sam prestao da pusim ,prestao da kupujem pivo jer je preskupo, sad cu da prestanem da pijem koka-kolu, hvala vladi i drzavi sto mi stiti zdravlje,bravo gospodo^^

Имаш на пијаци шибтарски вестон за 130 динара, врхунска цигара. Такође пиво можеш да купиш два литра, а и стаклени апатинац из продавнице ладан ко бабина сиса није скуп, 50 кинти. Плус је 0,6 амбалажа.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=09&dd=27&nav_id=904647

Ja se izvinjavam cenjenim kolegama zbog toga što ovim trivijalnostima ometam pripreme za imperatorov dolazak, ali učinilo mi se da je ovo bitno.

Pitam se da li je ovo briga za zdravlje nacije (poznato je da gazirana pića nisu zdrava), ili je vlast prsla i ne zna više odakle da namakne pare, odnosno da smanjenje plata i penzija nije dovoljno da bi se napunio budžet i isplaćivale plate hiljadama neradnika po JP i državnoj upravi.

Tixi, izvini, ovo je tvoj fah, ali sad verovatno spavaš, a ja nisam mogla da ne podelim radost s kolegama zbog toga što imamo tako domišljatu Vladu.

Bice da je ovo drugo.... :D
 
Природно газирана пића као изворно газиране минералне воде, квас, боза, тартар боза, пиво, шампањац, неке врсте медовине не сму бити ни опорезована, а камоли акцизиране.
Гованца као разне кока и пепси коле, фанте, швепсови, вештачки сокови итд оптеретити драконским наметима.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=09&dd=27&nav_id=904647

Ja se izvinjavam cenjenim kolegama zbog toga što ovim trivijalnostima ometam pripreme za imperatorov dolazak, ali učinilo mi se da je ovo bitno.

Pitam se da li je ovo briga za zdravlje nacije (poznato je da gazirana pića nisu zdrava), ili je vlast prsla i ne zna više odakle da namakne pare, odnosno da smanjenje plata i penzija nije dovoljno da bi se napunio budžet i isplaćivale plate hiljadama neradnika po JP i državnoj upravi.

Tixi, izvini, ovo je tvoj fah, ali sad verovatno spavaš, a ja nisam mogla da ne podelim radost s kolegama zbog toga što imamo tako domišljatu Vladu.

:hahaha:
 

Back
Top