Ustase i cetnici

B.A.L.:
Sama bitka je zavrsena neresenim ishodom posto su se i jedni i drugi povukli posle bitke sa velikim brojem zrtava,poenta u tome je Srbi nisu imali vise vojske jer je sve musko na Kosovu izginulo,a turci su posle odredjenog perioda okupirali Srbiju vrativsi se sa novi Trupama.TURCI NISU DOBILI BITKU NEGO RAT.I NEMOJ DA POLEMISES SA TIM "DERATIZATOROM".TA JE IZJAVIO DA SU KINEZI NACIONAL-SOCIJALISTI :lol: STA RECI

Povezi ove dve kontradiktorne tvrdnje, i dobices sam odgovor, na nebulozu o neresenom ishodu , sve sa produzecima dva puta po 15 minuta :roll:
 
serb_pagan:
hehe..preuzeli ga od indijaca..od cigana... :grin: :grin:
kurafte nacisti-arijevci... :grin:
Pa to i jeste najsmesnije u celoj prici,zato ja i naciste smatram za glupake,tuku cigane,indijce a ovamo preuzimaju simbole od njih...taj dokumentarac je cak bio na RTS-u pre par meseci.Nego nisi mi odgovorio...otkud ti to da sam ja u bilo kojo partiji i organizaciji levice,ako sam levicar zar ne mogu jednostavno da simpatisem sve partije leve orjentacije i budem stranacki i organizaciono neopredeljen.
 
B.A.L.:
Nego nisi mi odgovorio...otkud ti to da sam ja u bilo kojo partiji i organizaciji levice,ako sam levicar zar ne mogu jednostavno da simpatisem sve partije leve orjentacije i budem stranacki i organizaciono neopredeljen.
imao si stavove veoma slicne "razmisljanjima" rate trivunca i njegove zabludele bratije..uostalom,levica u 21.veku ne iskljucuje kapitalizam,odn.kapitalizam se ne smatra suprotnoscu samoj ideji levice..ali ovo je tema o ustasama i cetnicima,ako hoces da raspravljamo o levici,kapitalizmu i tome sl. otvori zasebnu temu..mozda bude i zanimljivo
 
inagadadavida:
Povezi ove dve kontradiktorne tvrdnje, i dobices sam odgovor, na nebulozu o neresenom ishodu , sve sa produzecima dva puta po 15 minuta :roll:
Ja sam tacno rekao ono sto sam mislio,MI SMO UCESTVOVALI U BORBI SA SVIM RASPOLOZIM SNAGAMA,A TURSKA NIJE...TAKO DA IM POSLE GUBITKA KOSOVU NIJE BILO TESKO DA DODJU SA NOVIM TRUPAMA,A NAMA NIKO VISE NIJE IMAO DA SE BORI...AKO OVO NISI SHVATIO :-D racunam da si malo pametniji od onog"deratizatora"nemoj da promenim misljenje :wink:
 
Deratizator:
Previse si neozbiljan i malo znas da bi dalje raspravljali ... Ako su Turci pobedili (kao sto ti tvrdis), kako to da se ratovalo jos skoro ceo vek posle toga ????
Ljudi citam sta pisete i ne mogu da verujem.
Turci su posle kosovske bitke zavladali vecim delom tadasnjih srpskih drazva a Lazarevici su postali ubrzo posle toga Bajazitovi vazali.
Neki srpski velikasi kao npr Vuk Brankovic nisu potpali pod tursku vlast i sukobljavali su se sa njima jos jedan vremenski period.Vuk Brankovic postaje tuski vazal tek negde oko 1400.
Neki velikasi su i kasnije odlovali ali Lazarevici su odma posle Kosovske bitke pali pod Turke.
 
serb_pagan:
imao si stavove veoma slicne "razmisljanjima" rate trivunca i njegove zabludele bratije..uostalom,levica u 21.veku ne iskljucuje kapitalizam,odn.kapitalizam se ne smatra suprotnoscu samoj ideji levice..ali ovo je tema o ustasama i cetnicima,ako hoces da raspravljamo o levici,kapitalizmu i tome sl. otvori zasebnu temu..mozda bude i zanimljivo
Imacemo vremena da polemisemo,evo vec sad vidim neke stvari oko kojih bi se sukobili,ali i to sto kazes da ne kvarimo ovaj topic...
 
_Milanche_:
Ljudi citam sta pisete i ne mogu da verujem.
Turci su posle kosovske bitke zavladali vecim delom tadasnjih srpskih drazva a Lazarevici su postali ubrzo posle toga Bajazitovi vazali.
Neki srpski velikasi kao npr Vuk Brankovic nisu potpali pod tursku vlast i sukobljavali su se sa njima jos jedan vremenski period.Vuk Brankovic postaje tuski vazal tek negde oko 1400.
Neki velikasi su i kasnije odlovali ali Lazarevici su odma posle Kosovske bitke pali pod Turke.
Slazem se sve sto si ovde napisao,ali je ovde polemika ispala oko toga kako se zavrsila sama KOSOVSKA BITKA.Zavrsila se sa velikim gubicima na obe strane.
SRBIJA NIJE IZGUBILA BITKU NEGO RAT!
 
_Milanche_:
Ljudi citam sta pisete i ne mogu da verujem.
Turci su posle kosovske bitke zavladali vecim delom tadasnjih srpskih drazva a Lazarevici su postali ubrzo posle toga Bajazitovi vazali.
Neki srpski velikasi kao npr Vuk Brankovic nisu potpali pod tursku vlast i sukobljavali su se sa njima jos jedan vremenski period.Vuk Brankovic postaje tuski vazal tek negde oko 1400.
Neki velikasi su i kasnije odlovali ali Lazarevici su odma posle Kosovske bitke pali pod Turke.

Vuk Brankovic nikad nije isao da se pokloni Bajazitu niti je ratovao za Turke. "Turski vazal" je postao samo po imenu , zahvaljujuci kneginji Milici ...

Када је Бајазит позвао све своје вазале у Сер, једино се Вук Бранковић није одазвао. У Бици на Ровинама погинули су краљ Марко и Константин Драгаш, а учествовао је и Стефан Лазаревић. Само Вука није било. У згодном тренутку, чак се прогласио за венецијанског вазала, пошавши путем побуне против султана. Кад су га победили, Турци су његове земље дали - Лазаревићима.
А Вук је заробљен и тешко мучен, живот је завршио у
Бајазитовој тамници.
 
Da sam rodjen na drugom brdu onda sigurno ne bih bio rodjen na ovom pa ne bih znao šta ima na ovom brdu jer sam rodjen na drugom.
Samo to što sam rodjen na ovom brdu je razlog da mrzim sve na drugom ili još gore - da neupućene brdjane sunarodnike, navodim na istu mržnju? Iz prirodnog straha od nepoznatog upadamo u sigurnu bolest ako taj stah dugo postoji.

Kod takvih zastrašenih ljudi koji nemaju prilike da upoznaju to što ih plaši, radjaju se ostala psihosomatska oboljenja.
Ta oboljenja se kasnije oslikavaju u zverstvima koja će se činiti na drugom brdu i na sve moguće načine pravdati onim strahom od nepoznatog. Prečesto potkrepljenim svojim neargumentovanim razlozima. Brdskim.
 
serb_pagan:
ovo su potpune lazi i izmisljotine...cinjenica je da cetnici JESU bili fashisti,da su klali i ubijali,a medju njihovim zrtvama je nemali broj srba...koliko se razlikuju od ustasa pokazuje i cinjenica da su se sa shvabama,bezeci od oslobodilaca, povlacili rame uz rame ustashe,chetnici,handzar divizije,balisti i ostali fashisoidni elementi,koji su se nazalost u poslednjih petnaestak godina naglo povampirili i doneli samo zlo...
Da, zato je i Draza pobegao sa Nemcima.

Nego, ko ovde kaze da nisu klali i ubijali? Na jednom drugom mestu sam dao svoje misljenje o partizanima i cetnicima, pa ne bih da se ponavljam.
Sto se klanja i ubijanja tice, to ih uopste ne stavlja u istu poziciju sa ustasama. Da li su ustase klale hrvatski narod ili su se bavili genocidom? E upravo to ustase cini onim sto jesu bili -fasisti, dok je sasvim ocigledno da cetnici (koji su klali svoj narod) nisu to bili.
 
serb_pagan:
upravo tako...partizani su u svom tom balkanskom grotlu bili jedini "dobri momci"...koliko god se povampireni fasizam trudio da tu cinjenicu uprlja,okalja lazima i obmanama,uvek ce postojati samo jedna istina...
Samo jedna istina... to mu dodje demokratija????

Slusao sam dva prvoborca, partizana, kako pricaju:
- Evo ovi danas pokusavaju da rehabilituju cetnike, kao nisu klali. Kako nisu... U dolini Neretve su 1943. ubili 23 nasa druga! 23 nasa druga! (pauza) E onda smo mi za odmazdu spalili jedno cetnicko selo.

Molim vas, sta predstavlja pojam "cetnicko selo" u dolini Neretve? Selo bez zena, dece, staraca???

Toliko o "dobrim momcima".
 

Back
Top