Ustase i cetnici

B.A.L.:
Ako tebi nije poznato politicko delovanje"Ljotica"onda nema sta da polemisemo.Ako on nije nacista ko je onda?!Covek koji je otvoreno pisao hvalospeve o Hitleru,a bogami i sa nekim svestenicima hteo da ukoreni klerofasizam u Srbiji.Npr.Nikolajem Velimirovicem.Druga stvar u pravu si JA I TI SMO ISTI NAROD.Ali nikako nemozemo da budemo na istim pozicijama ako monarhista meni kao Srpskom komunisti kaze :Ti nisi Srbin!Ti si komunista!A ja vrlo dobro znam svoje poreklo.Nijedan PRAVI KOMUNISTA nikada nece lose da se odnosi prema svojoj nacionalnoj istoriji i tradiciji,pa cak i veri.ALI SVE TO: ISTORIJA,TRADICIJA I VERA TREBA DA SE OSTAVE PO STRANI KADA JE DRZAVA U PITANJU.Svestenstvo ne sme da se mesa u drzavna pitanja.I treca stvar:Ne bezim ja od komunistickih zlocina,ali za to ne sme da se osudjuje ideologija vec pojedinci u okviru nje koji su prekrsili zakon!

Ne glupiraj se ... Komunizam je internationala i glavna svrha komunizma je bila brisanje NACIONALNOG - pre svega tradicije, vere i istorije. Pitaj cika Mraksa ako meni ne verujes ...

I ja i ti nismo i nikada necemo da budemo deo istog naroda ... U meni tece srpska krv, imam prljavo plavu kosu (Nacista, hahahah), dok po tvom pisanju mogu da shvatim da si potomak nekog Turcina (crn ko ugarak, izduzeno lice, siljat nos , Sulja .... ).
 
rdeki:
Cetnici - pokret otpora protiv ekstremistickih ideologija; prvo protiv fasizma, a onda i protiv komunizma. Pokret koji nije bio prihvacen od nemackih okupacionih vlasti, a ni od marionetske vlade Milana Nedica. Cetnici su (prema tradiciji iz ranijih ratova) bili "sumski" pokret otpora, koji je u BiH i Hrvatskoj odigrao veliku ulogu u zastiti srpskog zivlja upravo od gore pomenutih ustasa.
ovo su potpune lazi i izmisljotine...cinjenica je da cetnici JESU bili fashisti,da su klali i ubijali,a medju njihovim zrtvama je nemali broj srba...koliko se razlikuju od ustasa pokazuje i cinjenica da su se sa shvabama,bezeci od oslobodilaca, povlacili rame uz rame ustashe,chetnici,handzar divizije,balisti i ostali fashisoidni elementi,koji su se nazalost u poslednjih petnaestak godina naglo povampirili i doneli samo zlo...
 
Deratizator:
АПРИЛСКИ РАТ

Од кад је поднео ставку, па све до 30. марта 1941. године Недић проводи време у својој кући, не учествујући нити у политичким, нити у војничким догађајима. Ујутро 27. марта Недић је сазнао за пуч. Три дана после пуча, 30. марта, постављен је за комаданта ГА „Југ“.

Недић је касније причао да је по преузимању дужности затекао код војске хаос и неред. Свуда су се при примећивале саботаже, па чак и отворено издајство. Нарочито су били активни комунисти који су наговарали војнике да баце оружје и оду својим кућама: „Нека официри воде рат“, говорили су на све стране. Јединице које су биле мобилисане имле су у свом саставу преко 70% албанског и муслиманског живља. Ту је било и доста Хрвата са нескривеним симпатијама према усташком режиму.

Podebljano - otvoreno podrivanje odbrane i pomaganje Nemaca. Do napada na Svojetski Savez 22. juna 1941 godine, komunisti su podrzavali svoje nemacke saveznike. Tek nakon napada na SSSR dolazi do "ustanka" u kojem najpre stradavaju srpski zandari, svestenici, ucitelji i mnogi drugi ugledni ljudi (obezglavljivanje naroda srpskog), a tek posle pokoji Nemac.
To sto si napisao su poluistine,namerno to kazem zbog toga sto zavisi iz kog ugla gledas.To sto komunisti propagirali da OFICIRI TRBA DA VODE RAT JE TACNO!Ali to je bilo namerno uradjeno ne da bi naskodili Srbiji vec iz razloga sto NISU HTELI DA BUDU DEO KRALJEVE VOJSKE VEC SAMI DA SE ORGANIZUJU, STO SU KASNIJE I UCINILI.I to nije izdajstvo ako ja necu da se borim protiv okupatora kao cetnik vec kao partizan!Komunisti su na pocetku rata hapseni i ubijani,da ne bi kojim slucajem posle rata pobunili ceo narod i dosli na vlast,partija je i pre rata bila zabranjena,tako da su mnoge monarhisticki nastrojene porodice iz osvete bile likvidirane.ZAR CE NEKO MOG BLIZNJEG PRE RATA DA STRPA U ZATVOR,UBIJE A ONDA SE PRAVI LUD I POSLE RATA '45 DA SETA ULICAMA???Ajde reci to te pitam kao ljudsko bice sta bi ti uradio u takvoj situaciji?
 
B.A.L.:
to nije izdajstvo ako ja necu da se borim protiv okupatora kao cetnik vec kao partizan!Komunisti su na pocetku rata hapseni i ubijani,da ne bi kojim slucajem posle rata pobunili ceo narod i dosli na vlast,partija je i pre rata bila zabranjena,?
upravo tako...partizani su u svom tom balkanskom grotlu bili jedini "dobri momci"...koliko god se povampireni fasizam trudio da tu cinjenicu uprlja,okalja lazima i obmanama,uvek ce postojati samo jedna istina...

baner11.jpg
 
B.A.L.:
To sto si napisao su poluistine,namerno to kazem zbog toga sto zavisi iz kog ugla gledas.To sto komunisti propagirali da OFICIRI TRBA DA VODE RAT JE TACNO!Ali to je bilo namerno uradjeno ne da bi naskodili Srbiji vec iz razloga sto NISU HTELI DA BUDU DEO KRALJEVE VOJSKE VEC SAMI DA SE ORGANIZUJU, STO SU KASNIJE I UCINILI.I to nije izdajstvo ako ja necu da se borim protiv okupatora kao cetnik vec kao partizan!Komunisti su na pocetku rata hapseni i ubijani,da ne bi kojim slucajem posle rata pobunili ceo narod i dosli na vlast,partija je i pre rata bila zabranjena,tako da su mnoge monarhisticki nastrojene porodice iz osvete bile likvidirane.ZAR CE NEKO MOG BLIZNJEG PRE RATA DA STRPA U ZATVOR,UBIJE A ONDA SE PRAVI LUD I POSLE RATA '45 DA SETA ULICAMA???Ajde reci to te pitam kao ljudsko bice sta bi ti uradio u takvoj situaciji?

Pa verovatno ko i moj deda Jovan ... bio bi dobrovoljac SDK ....
 
serb_pagan:
upravo tako...partizani su u svom tom balkanskom grotlu bili jedini "dobri momci"...koliko god se povampireni fasizam trudio da tu cinjenicu uprlja,okalja lazima i obmanama,uvek ce postojati samo jedna istina...

Sta ono rece Tito , kad su neki predlagali napad na Jasenovac ? "Ne, ni slucajno, pobice zatovrenike!" ... Pa komunisti su ubili vide Srba na Sremskom frontu , nego cetnici i svi ostali za ceo rat! Ali razumem i vase misljenje, jer ste potomci istih takvih ...
 
Deratizator:
Ne glupiraj se ... Komunizam je internationala i glavna svrha komunizma je bila brisanje NACIONALNOG - pre svega tradicije, vere i istorije. Pitaj cika Mraksa ako meni ne verujes ...

I ja i ti nismo i nikada necemo da budemo deo istog naroda ... U meni tece srpska krv, imam prljavo plavu kosu (Nacista, hahahah), dok po tvom pisanju mogu da shvatim da si potomak nekog Turcina (crn ko ugarak, izduzeno lice, siljat nos , Sulja .... ).
Nisi lepo protumacio sta sam gore napisao.UTOPIJSKI KOMUNIZAM NIGDE NIJE POSTOJAO!TO, JE BRISANJE GRANICA ,SVEGA NACIONALNOG I VERE.Ne postoji jedan komunisticki model,ali ti to ne razumes posto si verovatno neki KLINJA IZ "OBRAZA".(tipican primer je sto mnoge komunisticke zemlje posle rata nisu bile bas u dobrim odnosima).I hvala ti sto si napisao da JA NISAM SRBIN POSTO SAMO POTVRDJUJES SVE ONO STA SA NAPISAO O CETNICIMA! :lol:
 
B.A.L.:
Nisi lepo protumacio sta sam gore napisao.UTOPIJSKI KOMUNIZAM NIGDE NIJE POSTOJAO!TO, JE BRISANJE GRANICA ,SVEGA NACIONALNOG I VERE.Ne postoji jedan komunisticki model,ali ti to ne razumes posto si verovatno neki KLINJA IZ "OBRAZA".(tipican primer je sto mnoge komunisticke zemlje posle rata nisu bile bas u dobrim odnosima).I hvala ti sto si napisao da JA NISAM SRBIN POSTO SAMO POTVRDJUJES SVE ONO STA SA NAPISAO O CETNICIMA! :lol:

Pa ne mozes da budes Srbin i komunista nikako ... Potrazi sta je o tome rekao judejac Marks Rabinovic, tvorac komunizma iz stare porodice rabina ... Bas je rekao to za Srbe, nesto u smislu da su Srbi toliko nacionalno svesni ko nijedan narod u Evropi, da im se napradne ideje (judaizma) mogu da nametnu samo golom silom ...

Imam 35 god i nemam pojma sta je "obraz" ....
 
serb_pagan:
upravo tako...partizani su u svom tom balkanskom grotlu bili jedini "dobri momci"...koliko god se povampireni fasizam trudio da tu cinjenicu uprlja,okalja lazima i obmanama,uvek ce postojati samo jedna istina...

baner11.jpg
[/QUOT Secam se da sam se do juce pluvao sa tobom po pitanju nekih kapitalistickih tema...nije mi jasno od kad si ti postao levicar...U svakom slucaju drago mi je ako si promenio misljenje.
 
serb_pagan:
ovo su potpune lazi i izmisljotine...cinjenica je da cetnici JESU bili fashisti,da su klali i ubijali,a medju njihovim zrtvama je nemali broj srba...koliko se razlikuju od ustasa pokazuje i cinjenica da su se sa shvabama,bezeci od oslobodilaca, povlacili rame uz rame ustashe,chetnici,handzar divizije,balisti i ostali fashisoidni elementi,koji su se nazalost u poslednjih petnaestak godina naglo povampirili i doneli samo zlo...
Jel znas mozda kolega koliko su partizani Srba postreljali imas li mozda taj podatak?
Znas li sta je posle rata radjeno?
 
Deratizator:
Pa ne mozes da budes Srbin i komunista nikako ... Potrazi sta je o tome rekao judejac Marks Rabinovic, tvorac komunizma iz stare porodice rabina ... Bas je rekao to za Srbe, nesto u smislu da su Srbi toliko nacionalno svesni ko nijedan narod u Evropi, da im se napradne ideje (judaizma) mogu da nametnu samo golom silom ...

Imam 35 god i nemam pojma sta je "obraz" ....
Pa nijedna danasnja komunisticka zemlja ne sledi MARX-ovu komunisticku teoriju u potpunosti.Da li ce Kineski komunista da ti kaze:JA nisam Kinez?!Pa naravno da nece!MARXO-ova ideja je osnova a kasnije se komunisticki sistem u raznim drzavama nadogradjuje sa svim izmenama.I svi ti sistemi su prelazna resenja dok se ne ostvari MARX-ova teorija bezklasnog drustva koje je za sada utopija.uTOPIJA NIJE NESTO STO JE NEOSTVARIVO ,VEC NESTO STO JOS NIJE OSTVARENO!
 
Deratizator:
Sta ono rece Tito , kad su neki predlagali napad na Jasenovac ? "Ne, ni slucajno, pobice zatovrenike!" ... Pa komunisti su ubili vide Srba na Sremskom frontu , nego cetnici i svi ostali za ceo rat! Ali razumem i vase misljenje, jer ste potomci istih takvih ...[/
naravno da sam potomak takvih i tim se ponosim i ponosicu se zauvek...kad vec pametujes o sremskom frontu,zajedno sa shvabama su rame uz rame bili i ti iz SDK koje si malocas spominjao...

i ne izmisljate vise lazi o titu..JOSIP BROZ DOBAR SKROZ. :grin:
baner11.jpg
 
Bezklasno drustvo ? Judejska glupost o jednakosti svih ljudi? To je protiv ljudske prirode, bolesna i nemoralna ideja koju samo najveci ludaci mogu da smisle ... I sto se tice Kine, oni su odavno prestali da budu komunisti - Kina je nacionalna drzava jer su Kinezi shvatili da je samo to prirodno i normalno, i da u tome lezi prava snaga i stabilnost za zdrav razvoj i napredak drustva ... Kinezi su NACIONAL - SOCIJALISTI .
 
_Milanche_:
Jel znas mozda kolega koliko su partizani Srba postreljali imas li mozda taj podatak?
Znas li sta je posle rata radjeno?
Ako su postreljali sve one Srbe koji su klali i ubijali JUGOSLOVENSKI NAROD (SRBE,MUSLIMANE,HRVATE,CRNOGORCE,SIPTARE) ONDA MI NIJEDNOG NIJE ZAO!!!
 
B.A.L.:
Secam se da sam se do juce pluvao sa tobom po pitanju nekih kapitalistickih tema...nije mi jasno od kad si ti postao levicar...U svakom slucaju drago mi je ako si promenio misljenje.
Ja sam oduvek levicar..a ako si ti mislio da levicarenje pripada iskljucivo anarhosindikalnoj inicijativi onda si se zaebo...nije komunizam jedina levica..postoji i socijaldemokratija npr.. modernizujte se malo,pa ipak je ovo 21.vek..ne moze se sa anahronim idejama ici napred...
 
serb_pagan:
naravno da sam potomak takvih i tim se ponosim i ponosicu se zauvek...kad vec pametujes o sremskom frontu,zajedno sa shvabama su rame uz rame bili i ti iz SDK koje si malocas spominjao...

i ne izmisljate vise lazi o titu..JOSIP BROZ DOBAR SKROZ. :gri

Da, poslati srpsku decu na klanicu na nemacku vojsku u povlacenju (mnogi nemacki vojnici su bili proveli tri godine na istocnom frontu, dok srpska deca nisu znala kako se repetira puska ).

SDK je ocistio takve iz Srbije u kratkom vremenu, Da nije bilo Crvene armije ne bi nikada u Srbiju usli ... a tudje kuce i stanovi u BG ni bili samo pusti mokri homoseksualni snovi ... Kakvi preci, takvi i potomci. Zlo od gorega ...
 
Deratizator:
Bezklasno drustvo ? Judejska glupost o jednakosti svih ljudi? To je protiv ljudske prirode, bolesna i nemoralna ideja koju samo najveci ludaci mogu da smisle ... I sto se tice Kine, oni su odavno prestali da budu komunisti - Kina je nacionalna drzava jer su Kinezi shvatili da je samo to prirodno i normalno, i da u tome lezi prava snaga i stabilnost za zdrav razvoj i napredak drustva ... Kinezi su NACIONAL - SOCIJALISTI .
Kinezi nacional-socijalisti :lol: :lol: :lol: NE VIDIM NIGDE KUKASTI KRST NA KINESKOJ ZASTAVI :lol: Ljudi dodjite na forum da citate i da se smejete...Znas li ti sta je nacional-socijalizam???A ti ako ti ne odgovara da budes relativno jednak sa svima ostalima i zivis od svog rada,a pri tome nisi sposoban da zaradis vec RADNICKU KLASU KOJA VISE RADI OD TEBE DRZIS U SACI,onda ocigledno imas problem.
 
Deratizator:
Pa ne mozes da budes Srbin i komunista nikako... Potrazi sta je o tome rekao judejac Marks Rabinovic, tvorac komunizma iz stare porodice rabina ... Bas je rekao to za Srbe, nesto u smislu da su Srbi toliko nacionalno svesni ko nijedan narod u Evropi, da im se napradne ideje (judaizma) mogu da nametnu samo golom silom ...

Imam 35 god i nemam pojma sta je "obraz" ....

Glupost.............nevidjena :roll:

Socijalizam se nigde u SFRJ nije vise zapatio nego kod Srba.....upravo Srbi i Crnogorci su masovno podrzavali socijalizam , i najvecim brojem sacinjavali partizanske jedinice.......

Sve do raspada SKJ, procentualno najveci broj clanova SK su bili Srbi , a da ih niko nije na to prisiljavao, naprotiv.......Srbin moze biti i komunista, i kapitalista, i fasista, i pravoslavac, i katolik, i budista, i budala, i genije...........kao i svaki drugi narod na svetu

Osim , eto , ako mislis da su Srbi , neki nebeski narod, sisao sa bivse planete Pluton, koju su verovatno zato i ukinuli srbomrzci i svetski olos, da bi nam ukinuli postojbinu :roll:
 
serb_pagan:
Ja sam oduvek levicar..a ako si ti mislio da levicarenje pripada iskljucivo anarhosindikalnoj inicijativi onda si se zaebo...nije komunizam jedina levica..postoji i socijaldemokratija npr.. modernizujte se malo,pa ipak je ovo 21.vek..ne moze se sa anahronim idejama ici napred...
Ko ti kaze da ja pripadam organizaciji"Anarho -sindikalisticka inicijativa"???I NARAVNO DA NE POSTOJI JEDNA LEVICA!
 
Deratizator:
Da, poslati srpsku decu na klanicu na nemacku vojsku u povlacenju (mnogi nemacki vojnici su bili proveli tri godine na istocnom frontu, dok srpska deca nisu znala kako se repetira puska ).
...
uzgred,i moj deda je bio jedan od te dece,otisao je u partizane sa nepunih 17 godina,jer su celo njegovo selo u machvi chetnici-banditi nemilosrdno poklali,navodno "zbog saradnje sa crvenima"...tamo je bio i ranjen i nakon oporavka je ponovo uzeo pusku i rokao naciste i njihove pomagace sve do austrije
 

Back
Top