Uspesnost!

Uspesnost!

  • Bitno mi je,volim samo uspesne!

  • Svejedno mi je, bitno je da me voli!

  • Pa ono gledam da bude sto uspesniji,ali ako se zalomi neki/a takav/a sta da se radi!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pa to sam i očekivao,a posle kao samu sebe sažaljevaš pa kažeš da je ipak nešto pročitao...Bitno je da si što veći hoklštapler,budala,čipov,sirovina i najbolje ribe ima da se prilepe za tebe,ko muve za g'ovno...Onaj Zemunski klan,pa znate da se jedan od njih zove Budala,a zove se tako zato što jedini od njih ima srednju školu (svi ostali imaju završenu ili nezavršenu osnovnu)

Jao:roll:
 
Ja čisto sumnjam da neko ko ponavlja razred može biti mnogo inteligentniji od odlikaša - bar u višim razredima srednje škole.

Tad treba da razmišljaš o svojoj budućnosti i da imaš neku ideju šta ćeš sa sobom i svojim životom. Pasti razred i ne potruditi se zarad sebe i roditelja? Neinteligentno. A program osnovne i srednje škole pravi se za prosečnu decu, dakle svako može da uspe [pod uspe smatram prođe razred s nekim solidnim uspehom, ništa preterano].
.

To sto neko ponavlja samo znaci da je lenj i neodgovoran,ne govori nista o njegovoj inteligenciji i sposobnostima,samo o tome koliko je (ne)radan.
 
Poslednja izmena:
Al' zar ne bi neko ko je inteligentan shvatio da je lakše sesti i naučiti za dvojku, kad je već inteligentan trebalo bi da mu je to lako, nego posle ostati u zaostatku čitavu godinu u odnosu na svoju generaciju?
Niko inteligentan, po nekoj mojoj logici, to sebi ne bi dozvolio...
 
Al' zar ne bi neko ko je inteligentan shvatio da je lakše sesti i naučiti za dvojku, kad je već inteligentan trebalo bi da mu je to lako, nego posle ostati u zaostatku čitavu godinu u odnosu na svoju generaciju?
Niko inteligentan, po nekoj mojoj logici, to sebi ne bi dozvolio...

Jeste, treba nauciti i popraviti vise jedinica po cetiri tromesecja,nisi nikad bila u situaciji da si cele godine ladovina i da na kraju godine moras za dva dana da naucis nesto sto si ti ucila cele godine! Moj drug sto sedi sa mene je imao 8 jedinica i za dve nedelje 6 jedinica je popravio,a ja sam za dva dana naucio 250 strana i popravio predmet odjednom! To je odraz neodgovornosti a ne inteligencije i nije o tome tema!
 
Eh, propasce vam teorija kad vam kazem da sam ja skoro ponavljao cetvrti razred srednje. :P Ne znam koliko sam jedinica imao na kraju, ali eto profesori su me pustili da zavrsim razred. Samo da se odmah razumemo - daleko od toga da ja preporucujem ovakav nacin ponasanja.

A sta bi to moglo da govori o meni? Moglo bi da govori da u to vreme nisam uvideo svrhu dobrog skolskog uspeha? Moglo bi da govori da sam u to vreme imao emocionalnih tegoba, problema sa motivacijom? Da li to znaci da nisam inteligentant? Da li to znaci da cu uvek biti takav? Da li to znaci da necu znat' promeniti sebe? Naravno da ne. Ako pogledam sebe sada i pre dve godine totalno razlicita osoba. Bolje radne navike, srecniji, vise hobija, bolje provodim vreme uopste i jos po svasta nesto.

Dalje, nije tacno da ja nikad nisam imao dobre radne navike ili necu imati. Imao sam u osnovnoj - ne zato sto sam imao dobre ocene, nego zato sto je tada nivo mog truda bio stvarno zapanjujuci u odnosu na srednju.

A sto se teme tice, skolski uspeh me ne interesuje, ali me interesuje da li ima neka cvrsca interesovanja. Kad kako.
 
E, al' to je ono što meni nije jasno...
Pretpostavimo da je neko pametan.
Taj neko će prostom logikom zaključiti da je lakše da sluša na času, recimo, koji put nešto slučajno zapiše sa table, i ponekad kod kuće slučajno pogledom pređe preko sveske.
To ne traje ni 15 minuta sve ukupno, i eto ti dvojke. Recimo.
E, sad, kad je dobio tu dvojku, on može da uživa do sledeće ocene.
I onda dođe vreme da se dobije druga ocena, još 15 minuta i eto druge ocene...Njemu suuper! Pritom, ne mora ni da uči, uvek postoje puškice, bubice i sve ovo što je savremena tehnologija omogućila...
I sad, ako uporedim ovu situaciju sa nekim ko je ponavljao razred, meni ne ide u glavu kako neko ko je pametan ne razmišlja za toliko....To je po meni čisto nerazmišljanje. Jer on umesto da ,,izgubi'' sat vremena recimo za neke dvojke, on izgubi čitavu godinu, jer nije bio u stanju da dobije te dvojke.
Jer meni nije jasno kako neko ne može celu celcijatu godinu da ostane sa tim jedinicama, koliko je stvarno teško dobiti dvojku? Pogotovo ako govorimo o nekome ko je pametan?
I da, tu se radi o odgovornosti.
Ali svakom ko bi shvatio da je u žestokom minusu zbog ponovljene godine ne bi bilo teško da za toliko nauči za tu piiiip dvojku. Mislim, o kolikom se tu radu zapravo radi? Koliko je samo malo tu potrebno da se uloži. .....
 
Ne slazem se...

OK,bitne su ocene,i to veoma,ali koje se sve neznanje skriva ispod mnogih petica...Prosto,nekako se sve uzima zdravo za gotovo..

Lose ocene ili ponavljanje razreda=glup djak ,dobre ocene=pametan.
 
Hmmmm. Ne.
Nisam uopšte postavila tu jednačinu: Lose ocene ili ponavljanje razreda=glup djak ,dobre ocene=pametan.
I uopšte se ni ne slažem da oni koji imaju dobre ocene su pametni, jer poznajem toliko vukovaca....Jedna koja je bila vukovac nema pojma gde se uliva Dunav...U Jadransko more reče. Znam ja svesna sam toga.
Nisu meni ocene pokazatelji nečijeg znanja...
Ali ako je dečko načitan, ako je pametan, čim je načitan znači da ima određenu potrebu za znanjem, kako mu uspe da ponavlja?
Ja ne znam da li vidiš poentu onoga što želim da pitam...
 
@Joy_sunset: To su oni sto kada bi mogli da biraju ne bi ni isli u skolu. Minimalni trud ulazu samo kad su pod velikim pritiskom roditelja.

Razumem.
Poznavala sam jednog dečka koji je ultra pametan, bio je užasan đak, i znam za njega da je imao porodičnih problema, znala sam da ga boli uvo za školu i uopšte za to znanje, čovek je znao da se snađe i to je bilo dovoljno.

Ali ono što je meni zaparalo uši je da je dečko načitan i inteligentan, pa je ponavljao.
To mi jednostavno ne ide u glavu. Ne znam. Nešto mi tu....Ne'am pojma.
 
Razumem.
Poznavala sam jednog dečka koji je ultra pametan, bio je užasan đak, i znam za njega da je imao porodičnih problema, znala sam da ga boli uvo za školu i uopšte za to znanje, čovek je znao da se snađe i to je bilo dovoljno.

Ali ono što je meni zaparalo uši je da je dečko načitan i inteligentan, pa je ponavljao.
To mi jednostavno ne ide u glavu. Ne znam. Nešto mi tu....Ne'am pojma.

Pa kažem ja fazoni...Tako jedna u zemlju da propadne što je zezali što njen momak nema završenu ni osnovnu,a ona već završava srednju...
 
:P
zhene su djavolja bica, ubiju choveka u pojam skroz ponekad :P
ortaka shutnula, on teo da se rokne, pa ga zvala 5 dana kasnije i rekla "e ipak bih da budem s tobom"
on otrcho odma i sad je hepi
**** sam mu kevu zbog toga, al na kraju ko ga ****
nego
nema morala u zhemske
samo se prave da ga imaju :P

vi ste isti takvi.tj kako koji.:D
 

Back
Top