Upoznajmo se, samohrani roditelji

Vec sam ovo pisala,ali sam onda shvatila sa sam pogresila temu,pa cu pokusati ovde
--------------------------------------------------------------------------------

Citala sam ovde toliko tema,i samu sam jednu zapocela..vidim da ovde mozete naci podrsku i za prestanak pusenja,ima i raznih saveta,pa vas mnogo molim da mi budete podrska ovde koliko mozete i zelite.Razvodimo se,pokusavala sam,trudila se,davala sve od sebe samo zbog deteta,i sama sam dete rastavljenih roditelja,nisam to zelela svom detetu..i znam ja sve te price da bolje dobar razvod..znam,postujem to..ali ne umem da shvatim i samo zelim sebi mudrosti da mu se ne svetim preko deteta,jer je los covek,otac..samo sam htela da bude otac pod istim krovom,ne meni muz samo otac,vec godinama nama kao paru ne ide,ali smo to prihvatili i izgradili svako svoje zivote na temeljima udaljenosti samo zbog deteta.I funkcionisalo je,Bogu hvala imamo divno dete,lepo vaspitano,zdravo,pravo pametno..On je otisao..dete i ja tesko zivimo jedva sastavljamo kraj sa krajem,ali zivimo..ja sa suzama svakog dana,dete od 6 god.provede veci deo dana teseci majku koju moli da ga i ona ne ostavi,ma uzas jedan uhvatim ga kako Boga moli naglas da mu vrati oca ponovo..Htela sam da idem sa njime kod psihologa po savet,da sve ovo ostavi sto manje trauma u njegovom zivotu ali nemamo nalepnicu na knjizici do juna meseca a trenutno nemam da platim pregled.Molim vas,za bilo koju rec utehe..
U potpunosti te razumem , i ja sam samohrana majka sa dvoje dece , ali to nije razlog da padneš u depresiju.Njihov otac je otišao kada su imali sin skro osam meseci a ćerka skoro pet godina.Jednostavno se pokupio i otišao odneo sve pare što smo štedeli i ostavio me bez dinara.Nisam htela da plačem a da me deca vide , rekla sam sebi hajde sada da se organizujem kako ići dalje kroz život.Nisam dozvolila niko da vidi da nemam para i da nemam za pelene , moja sreća što je sin bio mali pa je sisao pa tu nisam imala barem troškove.Skrivala sam pamučne pelene između čaršava kada se suše , da ih niko ne vidi , nisam htela sažaljenje .Rešila sam da budem jaka zbog njih , izvešću ih iz ove muke , dve godine mi je trebalo da se oporavim a da niko to ne vidi.Ulicom uvek idem nasmejana i dignute glave jer kraj mene je moje najveće blago , moja deca.Ja mirno spavam čist mi je obraz i mirna savest a to za njihovog oca ne mogu reći , ne znam kako on može da spava.I sve ovo i još mnogo toga nisam dozvolila da vide deca ,ne branim da se vide sa ocem kada požele , deca su mala i nemogu razumeti zbog čega je otac otišao , ali kada porastu sami će shvatiti.Neću da budem babaroga ali život se sam mora proći i okusiti tako i shvatiš ko ti želi dobro a ko ne.Sada i u buduće živim za njih jer oni su moj život.Nemoj žaliti , nemoj plakati digni glavu i bori se...kako imamo za net tako se nađe i za decu .Pozdrav:heart::super:
 
mjuzaa pozdrav tebi, evo i ja sam nova ovde, upisala se tek pre neki dan, ali cu ti rado napisati svoje neko iskustvo sto se tice razvoda.

samohrana sam od 07 godine. krajem 07 sam predala za razvod braka. fakticki i dan danas jos nisam sudski razvedena. neznam kako je sistem razvoda dole kod nas, pisem ovde o sistemu svajcarske. ako ti partner neda razvod braka onda imas 2 godine koje moras ziveti u jedinici, znaci razdvojeno, stambeno kao i sve ostalo. e nakon tih 2 godine, kada to prodje predas za termin u sudu. kod nas je to bilo u maju prosle godine. 2.5 godine nakon toga potpisali smo razvod braka. mada to jos uvek nije vazeci. nakon toga treba proci godinu dana da bih to bilo vazeci, kao imas na foru jos godinu dana da se predomislis. procedura koja je cini mi se nikada nedovrsna.

sto se tice alimentacije to se resilo jos u dezembru 07 godine. decija alimentacija 1/3 njegove plate, a za mene dodatno isplacuje mesecno XXXchf . i tako sve dok ne ja osnovim novi brak. tada otpada moj deo.
 
jos nisam samohrana majka al cu uskoro biti.ustvari me interesuje razvod i koliko to traje.prvi put sam ovde i slabo se snalazim:)
Ja nisam imala problema oko razvoda , muž je sam otišao i ostavio mi decu.U službi za socijalni rad su mi dodelili decu bez problema .Na suđenju kada smo se dogovorili oko izdrzavanja i oko viđanja dece.Stvarno nisam imala problema.Moje najveće blago je samnom a to je najbitnije pa makar i da nisam dobila dinara za izdržavanje dece.Čak planiram ako bog da da uzmem barem još jedno dete da mu budem hranitelj.Mnogo volim decu za razliku od mog bivšeg muža.Ali ga neću blatiti svako ima svoje vrline i mane.Sve oko razvoda je trajalo oko tri meseca.
 
Za samohrane roditelje sa nadom,
Pre neki dan gledala sam na televiziji emisiju o nekoj fondaciji koja je donirala samohrane majke i time podigla jednu pekaru"na noge" i tako uposlila nekoliko samohranih majki u radni odnos.
Da li ste ze zamislili na tu temu da bi bilo lepo otvoriti jednu perionicu naprimer sa peglanjem vesa ili slicne institucije za koje ne treba puno investicija uz pomoc ove fondacije.
Da li je neko zainteresovan za ovaj predlog?
Da li je zainteresovan i za predlog i rada na sat i isplate odmah sa ciljem da se ova grupa ljudi malo okupi na jednom mestu i zaradi nesto uz to jer je ovoj grupi ljudi bas zbog teske ekonomske situacije i uskraceno druzenje.
Ako je neko zainteresovan i nadje tu sebe , neka svoje ideje kaze , ja sam naprimer dala ideju za perionicu , neka neko da neku drugu ideju jer mislim da postoje bezbroj poslova koji ne zahtevaju puno ulaganja a koje bi mi samohrane majke mogle da obavljamo koje su zaposlene na sat a koje ne puno radno vreme i da se uz to malo druzimo , razmenjujemo iskustva i sticemo nove prijatelje.
Prijateljstvo je osnov svake drustvene relacije.
Mladi a ostavljeni bracni drugovi, roditelji podignite se na noge da zajedno nadjemo neka resenja koja bi nam pomogla da normalno zivimo i komuniciramo.
Nije greska sto je to malo grupisanje jedne odredjene vrste ljudi kad bi nam to pomoglo da se okupimo i razgovaramo , pomoc je pre svega u tome da bi znali da nismo sami!
Posto je ova fondacija vec nekima pomogla , hajde da se udruzimo i trazimo pomoc!
Molim Vas nek se nadje neko preduzimljiv i neka stvar pokrene , nek ide kolko ko moze , evo ja sam dala ideju , dajte nesto vi ,neka curi ova informacija i jos informacija do fondacije i neka se nesto za nas oformi , tako cemo jacati kao drustvena institucija , mozda jednog dana uspemo i da resimo stambena pitanja us pomoc nekih subvencija samo napred , glave gore ima tu pismenih ljudi nacitanih i skolovanih hajde da se borimo za nas za nasu decu da ne klonemo duhom!
sve najbolje ne zaboravite na mene
 
Ljudi sta mislite o fondaciji koja je pomogla zenama da osnuju pekaru i zaposle se mislim na samohrane majke . Imam ideju da se udruzimo i organizujemo po pitanju da se otvori konkretno perionica i peglanje vesa na primer gde bi se radilo na sat dva honorarno i mogao se uzeti neki dinar a gde bi se mi mogli videti i razgovarati u zivo jer priznajte svima vam je trka za novcem i ekonomski momenat najbolniji jer vam para treba da odgajate decu hajde da se udruzimo da nadjemo neko resenje da spojimo lepo i korisno , Ja bih naprimer mogla da odvojim dva sata da odem u Beograd da peglam ves ako bi pri tom zaradila a tesko bi se nakanila da odem da se druzim i uzmem decije pare da bi sa nekim podelila svoje ustiske i razveden zivot , razmislite javite preduzmite , fondacija je vec pomogla nekim majjkama i occevima pa mozda ce nastaviti
 
‚‚Na putu ratnika žene se ne osećaju važnim...zato što važnost hladi žestinu. Na putu ratnika žene su surove. One ostaju žestoko neosetljive u svim okolnostima, ništa ne traže, a opet su spremne da daju sve od sebe. One žestoko traže znak od duha stvari u formi ljubazne reči, pravog gesta, a kada ga dobiju, izražavaju svoju zahvalnost udvostručavanjem svoje žestine. Na putu ratnika žene ne sude. One žestoko redukuju sebe na nulu da bi slušale, gledale, da bi mogle da osvoje i bile ponizne u svom osvajanju ili da bi bile poražene i postale veće u svom porazu. Na putu ratnika, žene se ne predaju. Mogu biti poražene i hiljadu puta, ali se n i k a d a ne predaju. I iznad svega, n a p u t u r a t n i k a, žene su SLOBODNE.‚‚
 
:klap::klap:
Za samohrane roditelje sa nadom,
Pre neki dan gledala sam na televiziji emisiju o nekoj fondaciji koja je donirala samohrane majke i time podigla jednu pekaru"na noge" i tako uposlila nekoliko samohranih majki u radni odnos.
Da li ste ze zamislili na tu temu da bi bilo lepo otvoriti jednu perionicu naprimer sa peglanjem vesa ili slicne institucije za koje ne treba puno investicija uz pomoc ove fondacije.
Da li je neko zainteresovan za ovaj predlog?
Da li je zainteresovan i za predlog i rada na sat i isplate odmah sa ciljem da se ova grupa ljudi malo okupi na jednom mestu i zaradi nesto uz to jer je ovoj grupi ljudi bas zbog teske ekonomske situacije i uskraceno druzenje.
Ako je neko zainteresovan i nadje tu sebe , neka svoje ideje kaze , ja sam naprimer dala ideju za perionicu , neka neko da neku drugu ideju jer mislim da postoje bezbroj poslova koji ne zahtevaju puno ulaganja a koje bi mi samohrane majke mogle da obavljamo koje su zaposlene na sat a koje ne puno radno vreme i da se uz to malo druzimo , razmenjujemo iskustva i sticemo nove prijatelje.
Prijateljstvo je osnov svake drustvene relacije.
Mladi a ostavljeni bracni drugovi, roditelji podignite se na noge da zajedno nadjemo neka resenja koja bi nam pomogla da normalno zivimo i komuniciramo.
Nije greska sto je to malo grupisanje jedne odredjene vrste ljudi kad bi nam to pomoglo da se okupimo i razgovaramo , pomoc je pre svega u tome da bi znali da nismo sami!
Posto je ova fondacija vec nekima pomogla , hajde da se udruzimo i trazimo pomoc!
Molim Vas nek se nadje neko preduzimljiv i neka stvar pokrene , nek ide kolko ko moze , evo ja sam dala ideju , dajte nesto vi ,neka curi ova informacija i jos informacija do fondacije i neka se nesto za nas oformi , tako cemo jacati kao drustvena institucija , mozda jednog dana uspemo i da resimo stambena pitanja us pomoc nekih subvencija samo napred , glave gore ima tu pismenih ljudi nacitanih i skolovanih hajde da se borimo za nas za nasu decu da ne klonemo duhom!
sve najbolje ne zaboravite na mene
 
‚‚Na putu ratnika žene se ne osećaju važnim...zato što važnost hladi žestinu. Na putu ratnika žene su surove. One ostaju žestoko neosetljive u svim okolnostima, ništa ne traže, a opet su spremne da daju sve od sebe. One žestoko traže znak od duha stvari u formi ljubazne reči, pravog gesta, a kada ga dobiju, izražavaju svoju zahvalnost udvostručavanjem svoje žestine. Na putu ratnika žene ne sude. One žestoko redukuju sebe na nulu da bi slušale, gledale, da bi mogle da osvoje i bile ponizne u svom osvajanju ili da bi bile poražene i postale veće u svom porazu. Na putu ratnika, žene se ne predaju. Mogu biti poražene i hiljadu puta, ali se n i k a d a ne predaju. I iznad svega, n a p u t u r a t n i k a, žene su SLOBODNE.‚‚


...pomera! Odakle je ovaj text?
 
mjuzaa pozdrav tebi, evo i ja sam nova ovde, upisala se tek pre neki dan, ali cu ti rado napisati svoje neko iskustvo sto se tice razvoda.

samohrana sam od 07 godine. krajem 07 sam predala za razvod braka. fakticki i dan danas jos nisam sudski razvedena. neznam kako je sistem razvoda dole kod nas, pisem ovde o sistemu svajcarske. ako ti partner neda razvod braka onda imas 2 godine koje moras ziveti u jedinici, znaci razdvojeno, stambeno kao i sve ostalo. e nakon tih 2 godine, kada to prodje predas za termin u sudu. kod nas je to bilo u maju prosle godine. 2.5 godine nakon toga potpisali smo razvod braka. mada to jos uvek nije vazeci. nakon toga treba proci godinu dana da bih to bilo vazeci, kao imas na foru jos godinu dana da se predomislis. procedura koja je cini mi se nikada nedovrsna.

sto se tice alimentacije to se resilo jos u dezembru 07 godine. decija alimentacija 1/3 njegove plate, a za mene dodatno isplacuje mesecno XXXchf . i tako sve dok ne ja osnovim novi brak. tada otpada moj deo.


Zivela Švica i njeni zakoni (a bogme i valuta) ! ;)
 
29f5-1.jpg


Dobar dan samohrani...:-)
 

Back
Top