Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao svima, nova sam na ovom forumu i, na zalost, nemam vremena da sada citam sve stranice. Na brzinu sam pogledala slike i bas sam se divilia. Svaka cast! Ja volim da pravim torte (kada su neki posebni povodi u familiji) ali nisam bas ekspert za ukrasavanje pa budu krajnje jednostavne. Resila sam da se oprobam i u malo komplikovainijm stvarima i skupljam ideje.
Ali, imam jedno pitanje. Sigurna sam da vec ima negde na prethodnom stranicama ali ja stvarno nemam vremena da sve citam.
Zanima me gde mogu da se kupe boje za tortu (zivim u Beogradu). Ja samo nailazim na figurice i slike.
Unapred hvala.
 
Zdravo Slogi, boje za tortu mozes naci u skoro svim prehrambenim radnjama, u prahu ili tecne. Nas proizvodjac je Eterika iz Trstenika ako hoces lepse boje, raznih nijansi, onda uglavnom u Eurowiltu, Beograd, ali to su veca pakovanja pa ako se profesionalno ne bavis ovim onda ce ti i eterikine sigurno odgovarati. Njima mozes da bojis slag ili masu, zavisi cim prekrivas tortu.
 
Carli, mnogo hvala. Bas cu obratiti paznju kada budem isla u neku vecu rodavnicu (tipa rodic, idea, tempo). Ja sam gledala u maxi-ju (u Beogradjanki) i jos nekim manjim radnjama ali nisam nasla. Sada sam na sajtu pogledala Eterike i kakva su pakovanja pa da lakse nadjem. Da, definitivno se ne bavim profesionalno ovim poslom (ne bih bas sjajno prosla na trzistu :rumenko: ) tako da su mi mala pakovnja dovoljna.
Jos jednom, mnogo hvala
 
Dobro vece :) Citam vec danima ovu temu (stigla sam do 34. str. ) i moram da izrazim apsolutno divljenje i odusevljenje onim sto sam ovde videla! :) Svaka cast za sve zlatne i vredne rucice :)
Imam, jedno hitno pitanje: ako se pravi glazura od cokolade i slatke pavlake, da li slatku pavlaku treba prethodno umutiti, pa je onda topiti zajedno sa cokoladom? Posto u receptu koji sam nasla stoji samo da ih treba zajeno otopiti na pari.
Hvala! Veliki pozdrav!
 
Dobrodosla ariel. Ja lagano otopim cokoladu, pa onda umesam slatku pavlaku i ujednacim masu. Na mutim prethodno.
Jos jedna caka za slag: odmerite slag i sipajte onoliko mleka, odnosno vode koliko treba i ujednacite masu (kratko promesajte) pa stavite u frizider na dva tri sata. Tako ce se slag brze umutiti i bice cvrsci duze, jer je sve dobro ohladjeno. Ja sam to pocela da radim jer me je nerviralo sto se sva isprskam kada pocnem da mutim slag, a ovako se zgusne vec u frizideru, a onda sam otkrila da je bolje nego kada samo ohladim vodu....
 
Hvala na dobrodoslici i odgovoru Koko :)
Posto je odgovor kasnio, odradila sam na svoju ruku- bez mucenja slatke pavlake.Fina je bila glazura.
Pravila sam Choco orange tortu za koju sam nasla recept na Coolinarci. Da li je jos neko pravio tu tortu? Vrlo je neobicna. Obozavam kombinaciju cokolada-pomoranda i meni se svidela. Kore su bez brasna i nema fila, vec preliv od kombinacije soka, slatkog i pekmeza od pomorandze :) Dopada mi se sto su kore cvrsce, pa ta torta moze da bude dobra kao osnova. Ako ima zainteresovanih stavicu recept :)
Pozdrav!
 
Evo mene opet :) Isictala sam sve stranice, pa imam dva pitanja: posto od alata nemam nista, treba mi preporuka za dobar spric i drugo: koju cokoladu koristite za glazuru? Posto ste napisale da treba da bude kvalitetna, koju kupujete? Ovde u zemlji Srbiji :) Ja obicno uzimam Menaz.
I setih se jos nekih pitanja :) Posto bi moja cerka zelela tortu sa vilama, da li je neko video i imaju li da se kupe jestive figurice vila, ali kao one nejestive, ako znate na sta mislim :)
Pitala bih Tiruriru gde imaju prodavnicu.
Hvala!:bye:
 
Poslednja izmena:
Menaz je u redu u nedostatku boljih u nasoj zemlji. Spriceve kupi u eurowilt-u....za slike neznam sta da ti kazem, gde u BG-u ima da se kupe. Mada ja to ni ovde neznam, jer to nevolim da stavljam. Kada mi to potraze, ja im onda kazem: "kupite sliku i napravite tortu sami", mislim to je u redu kada pravite tortu za svoje dete, a ne znate bolje....inace ja pravim one 3D slike i to mi za sada "ide kao alva"
Nego, sta je ovo, nigde nikog:think:, jel to svi imaju posla ili je nesto drugo u pitanju:?:
 
ma da svi u poslu .Sto se cokolade tice ja ovde koristim onu sa jako velikim postotkom kakaoa preko 74posto.Menaz nije losa cokolada.E sad mozda barvalo ima te jestive figurice vila ako nema onda se to naruci kod njih _ispunjavaju zelje_ a sto se jestivih slika tice ja sam slucajno naletela u maxi diskontu na prekrasne slike _kupila samo 5 _da probam mada je sve crtam sama.ali sam imala vec priliku da postavim jednu i mogu vam reci jako dobro se drzala na slagu _nije se razlila i jako lepe bije je imala_pusticu sliku da vidite.kod mene jako radno.Pozdrav za zlatnu.LJUBAC ZENSKICI
 
Evo htela bih da vam pošaljem još neku sličicu torti koje sam uradila. Boje za torte pravi (ili pakuje) MILKOM INŽENJERING, međutim nemožemo ih kupiti mi kao fizička lica već samo oni koji imaju registrovane radnje (prehrambene, poslastičarnice i sl.) Inače iste te boje prodaje Eurowit iz Sremčice naravno sa većom cenom npr: crna 11,70 E (kurs je uvek viši od najvišeg u banci) a u Milkomu-u oko 670 dinara. Ukoliko imate nekog ko bi vam kupio ušteda je velika. Napominjem da su pakovanja od 200gr. Veliki pozdrav od Filićke
 
Hvala na odgovorima :)
Eto, jos nam samo ostaju te vile, ako ima dobrovoljaca da naprave, vrlo rado bih bila musterija :)

Sto se cokolade tice i kod nas ima dosta uvoznih cokolada, pa dajte preporuku za neku ili je samo bitno da je crna cokolada sa velikim procentom kakaoa ili kakaa :)))

Torte su vam divne!!! Jose jednom sve pohvale!
 
Pozdrav za gospođu Mariju. Ja imam njenu knjigu, međutim dobila sam je bez korica tako da nisam znala čija je. Takođe sam pokušala da je kontaktiram pre oko mesec dana radi prodaje kompresora, ali su telefoni bili iz nekog časopisa vrlo starog tako da je nisam dobila, pa ako sad može da nam pomogne i kaže da li se još uvek bavi prodajom alata za izradu torti. Evo i jedna ideja za sve one koji se ne bave izradom torti profesionalno kao i ja: uzela sam od starog gramofona deo gde se okreću ploče i iskoristila ga da na njemu šaram torte. Vrti se baš lepo, stabilan je, a gramofon sam inače htela da bacim.:idea: Imam i jedno pitanje: Za izradu karnera koristim plastični nastavak za listove. Kupila sam u eurowiltu metalni nastavak za karnere, ali mi nikad nebudu lepi. Može li mi neko objasniti u čemu grešim? Nastavak za karnere sam videla u knjizi g.đe Marije.
 
Evo da se javim, mada sam imala lude dane. Još uvek prodajem alat i mislim da će i web uskoro biti gotov. Za karnere: ako koristite nastavak za listove držite ga pod uglom od 45* iznad površine torte. Ako je nastavak 101...104 širi kraj ide uz površinu torte. jednak pritisak, pomeranje šprica lagano, kratkim potezima napred-nazad i volan se stvara. Ako treba da bude polukružan (što je najčešće) vodite računa da ruku opustite i da je z zglobu šake pokrećete kao što je linija volana-vrh šprica-nastavka mora uvek biti otprilike pod pravim uglom u odnosu na tačke linije -nemojte ukočiti ruku nego njome pratite liniju-kako se krivi linija, krivite i vi ruku. Sledeće je gustina krema, treba da bude čvršća, gušća.
 
Ma sta je to s nasim podforumom? Niko nema vremena, pade u zaborav....:(
Carli bas je medena torta i dobra ideja.
Filicka to za milkom inzenjering i ja znam, zvali smo telefonom, jer Boban iz eurowilt-a salje boje u njihovom originalnom pakovanju, imaju i sajt, medjutim nista u maloprodaji:(
Evo nesto od mojih radova protekle nedelje:
svadbena s ruzama:

svadbena zlatna (s okretnim postoljem) - mada je bila slicna a ova je i nesto mutna

jagodica bobica sa svojim ljubimcima

meda malo drugacije


i cini mi se da su sve ostale iste kao ranije....

Pozdrav svim vrednicama i srecan rad.
 
Čarli torta je preslatka. Prava dečija. Koko torte su odlične. Ruže si dovela do savršenstva. Što se tiče boja i ja ih imam. Zadnjih meseci muku mučim sa bilo kojim bojama sa nešeg tržišta. Efekat crne i crvene boje kod nas ne postoji kad se boje dodaju u šlag. Želja mi je da odem negde preko da pokupujem zalihe za duže vreme. Kad vidim torte koje su rađene svim mogućim nijansama dođe mi da plačem. Jednom sam probala da osenčim cvetove četkicom i bojom u prahu. Sutradan su izgledali kao da su dobili boginje. Lutkicu koju sam probno (srećom) "našminkala" po istom postupku stavljajući joj rumenilo i senku bacila sam u đubre :dash: Neko bi stvarno trebao da se dobro pozabavi uvozom kvalitetnih boja i sjajeva. Ide li neko od Vas na sajam 17.-og u Beogradu. Šta može tamo da se nađe?
Evo nekih novijih torti

 
Ma sta je to s nasim podforumom? Niko nema vremena, pade u zaborav....:(
Carli bas je medena torta i dobra ideja.
Filicka to za milkom inzenjering i ja znam, zvali smo telefonom, jer Boban iz eurowilt-a salje boje u njihovom originalnom pakovanju, imaju i sajt, medjutim nista u maloprodaji:(
Evo nesto od mojih radova protekle nedelje:
svadbena s ruzama:

svadbena zlatna (s okretnim postoljem) - mada je bila slicna a ova je i nesto mutna

jagodica bobica sa svojim ljubimcima

meda malo drugacije


i cini mi se da su sve ostale iste kao ranije....

Pozdrav svim vrednicama i srecan rad.

:worth:ma znaš kad bi ja ovo isekla:dash:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top