Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bela rado, dobrodosla nazad sa odmora. Nadam se da si se lepo provela i prikupila energiju za nove pobede. Pozdrav i za ostale nove i stare clanove pf. Koko torte su ti prelepe, gledala sam tvoj sajt (doduse mnogo puta) gde ima torti od ranije a i novih, gde se jasno vidi koliko si ti napredovala u ovom poslu. Ali to je valjda i izazov i za sve ostale koje se bave ovim poslom, za mene sigurno jeste. Ne mogu da popamtim sva imena ostalih novih clanova,cije sam torte videla ovde, sve pohvale za njih i njihovo umece. Ja vam sada saljem sliku jedne luckaste torte...
 
Hvala svima na dobrodoslici! Torte su mi vrlo uspele, naravno u amaterskom smislu! Masa je sjajna za rad, ali kako jos nisam vesta da izvedem sve sto zamislim stavila sam barvalovu bebu na deciju tortu za krstenje (torta je belo sa zutim detaljima), a na tortu za svadbu stavila sam belu masu, buket crvenih ruza i svuda po njoj razbacala :heart: od oko 2,5 cm. Kao zavrsnicu sam posula srebrnim prahom jer ga ima i na ivicama ruza. Vrlo jednostavno, a izuzetno efektno.Za tortu za unukin rodjendan koristila sam slag jer ga deca vise vole, naravno mucen sa kiselom vodom sto sam nedavno naucila, a sa spricem i puno sitnih (kupovnih) ukrasnih figurica, malo srebrnih kuglica i srebrnim prahom postigla sam da torta izgleda...vau!:super:
Zao mi je sto ovako objasnjavam,:rumenko: al nisam imala mogucnosti da slikam i da vam tako pokazem. Nadam se da cu uskoro nabaviti aparat pa da ce se torte koje budem pravila naci pred vama, ne na ocenu ili divljenje, vec da i onima koji su kao i ja amateri dam motiv da se uz pomoc vasih saveta moze puno napredovati. :bye::bye::bye:
 
:klap: Nisam sigurna da sam prvu poruku poslala. Nova sam na forumu i jako sam sretna što sam vas našla. Mnoge od vas verovatno poznajem. Ja sa Marija iz Vukovara (Šapca) i oduševljena sam što smo se sreli. Bila sam na svim tortijadama i nadam se da naše druženje biti super. Inače sam i na forumu KOLAČI pod šifrom "macika". Prošla je ponoć, ljubim vas puuuuuuno.
 
Marija dobrodosla i na ovaj forum! Veoma mi je drago sto si nam se pridruzila. Eto sada mozes da nam dajes informacije iz prve ruke u vezi alata i cene istih:super:.

Slag je nesto cvrsci kada se muti s kiselom vodom. To je stara caka, ali uvek ima i onih koji za to jos ne znaju. Ipak, ja, iako za to znam godinama, nikad ne radim tako, jer kisele vode nikad nemam u kuci (popije se za sekund:D)....
 
Hvala za dobrodošlicu. Nisam ja legenda, nego sam videla još 1998. u Americi, u Wiltonu, šta tamo imaju, a prave polusmrznute torte na blagajni marketa. Tada sam došla na ideju da napišem onu knjižicu o ukrašavanju torti sa našim materijalom i počela uvoz Wiltona. Spremam sad opet knjižicu, nadam se da će biti od pomoći. Najdraže mi je da su one žene kojima sam malo pomogla i pokazala ponešto postale puno bolji majstori od mene i nadmašile me.Samo sam imala dobru volju da podelim iskustvo. Za vikend ću napisati par recepata za fondan i mase za cvetove. Zbog porodičnih razloga sam se vratila u Vukovar, moj rodni grad, sad sam registrovala proizvodnju ukrasa, pomalo se vraćam alatu, ali o tom drugi put.
 
Carli izvini zaboravila sam da kazem; torta ti je luda:super:

A evo jos nesto od mene:

jedna za krstenje

jedna za rodjendan(neznam koji po redu:?:)

a onda nekoliko svadbenih


ova poslednja je ukradena ideja od tandare (ona s uspravnim prstenovima - samo se slabo vidi, jer sam zaboravila da je slikam kuci, pa sam je slikala u mracnoj hladnjaci)
 
Poslednja izmena:
E onda sam ja mozda pogresila.....Bila sam kod Marije u Sapcu,kupila nastavke za spric i jos po nesto...zena je radila torte i ima svoju radionicu za proizvodnju.Bila sam odusevljena njenim tortama.Mozda vi niste to.Ja sam bila kod Marije Savic i za mene je ta zena legenda.Mada vidim da sada ima dosta vrednica koje bi mogle ubuduce poneti taj epitet.
 
AKO SI BILA U šAPCU, ONDA SI BILA KOD MENE. JA SAM RADILA JEDNO VREME U ŠAPCU, JER JE MOJ MUŽ IZ ŠAPCA. HVALA TI, ALI KAKVE SU SE SAD MAJSTORICE POJAVILE, TO JE FANTAZIJA. KAD SAM PRVI PUT DOBILA (1993.) OD JEDNE UNPROFORKE NASTAVKE ZA LISTOVE, MISLILA SAM DA JE POLA SVETA MOJE. A TEK PRVI ČASOPISI IZ ENGLESKE I AMERIKE! MOJE PRIJATELJICA I JA SMO DANIMA OTKRIVALE ŠTA TO IMA NOVO. ZATO SAM I NAPISALA ONU KNJIŽICU UKRAŠAVANJE TORTI, JER NISMO(1998.-1999.) MOGLI DOĆI DO NIČEGA. ŽAO MI JE ŠTO NADA-NOVA TOGA NIJE VIŠE ODŠTAMPALA I DANAS NEKO PITA ZA NJU.
 
Znam da ima talentovanih zena i muskaraca za pravljenje torti.A i mi mozemo postati talentovane kad imamo dosta nesebicnih ljudi koji nam poklanjaju svoja iskustva,ideje,recepte.....Samo treba biti uporan a vi ste ostalo odradili.Kako da ne postanu legende kad od njih ucimo,kao Vi,zlatna koka,bela rada,carli........i da ne nabrajam mogu koga ispustiti.Mozda pojedini [mi koji uzimamo vasa iskustva]nismo ni svesni koliko u Vama postoji doza nesebicnosti .Ujedno svima opet veliko HVALA.
 
AKO SI BILA U šAPCU, ONDA SI BILA KOD MENE. JA SAM RADILA JEDNO VREME U ŠAPCU, JER JE MOJ MUŽ IZ ŠAPCA. HVALA TI, ALI KAKVE SU SE SAD MAJSTORICE POJAVILE, TO JE FANTAZIJA. KAD SAM PRVI PUT DOBILA (1993.) OD JEDNE UNPROFORKE NASTAVKE ZA LISTOVE, MISLILA SAM DA JE POLA SVETA MOJE. A TEK PRVI ČASOPISI IZ ENGLESKE I AMERIKE! MOJE PRIJATELJICA I JA SMO DANIMA OTKRIVALE ŠTA TO IMA NOVO. ZATO SAM I NAPISALA ONU KNJIŽICU UKRAŠAVANJE TORTI, JER NISMO(1998.-1999.) MOGLI DOĆI DO NIČEGA. ŽAO MI JE ŠTO NADA-NOVA TOGA NIJE VIŠE ODŠTAMPALA I DANAS NEKO PITA ZA NJU.

Marija ovom prilikom želim da Vam se od srca zahvalim na gore pomenutoj knjižici. Kad sam slučajno naletela na tu knjigu i otkrila njen sadržaj ceo svet je bio moj. Ona me podstakla da počnem sa ukrašavanjem torti jer su u njoj bile slike torti koje su toliko bile drugačije od svih do tad viđenih i po meni najlepših na svetu. Knjigu i dan danas čuvam i obožavam je. Kad danas naletim na neku knjigu koja se bavi ukrašavanjem torti, prelistam je i počnem da se smejem koliko je smešno odrađena u odnosu na ono što ste Vi objavili pre 10.godina. Igrom slučaja i svoj prvi alat sam poručila preko Vas i dan danas ga koristim. Puno Vas pozdravljam i još jednom Vam zahvaljujem od srca :bye:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top