Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tandara torte su sve prelepe.Nisam uspela da ih pohvalim.....nema ljutis...pa znas ti i sama da je to stvarno dobro.Koliko se meni taj izgled svidja da sam se i ja upustila u tu izradu. To nisam mogla ni u snu pomisliti,da cu moci...znati ....hteti... ali ovde na forumu dali su mi podrsku i savete....pa tako i uradih.... valjda cu Vam moci pokazati slike.
 
E,ljudi što počinju da me nerviraju ove naše šifre.Što bih ja volela da su tu naša prava imena.Kako ste se Vi opredelili baš za tu šifru?Ja sam bezuspešno ubacivala reči i sve je bilo zauzeto i onda sam se iznervirala i stavila tandara i zamislite,posle dvadesetak pokušaja, to prođe.A sad me strašno nervira.Moraću da promenim,ja se zovem Svetlana i molim Vas koristite to,moje pravo ime.Treba mi pomoć.Nisam još radila tortu jednu na drugu postavljene.Znam da se učvršćuju štapićima za roštilj,ali ima li neko baš konkretno da mi objasni kako se to radi da torte ne bi skliznule.Zahvaljujem se unapred.
 
Da bi postavio slicicu odes na ovaj sajt

http://img521.i
mageshack.us/img521/8717/1905071352tm8.53461b3f5d.jpg

izaberes slicicu iz nekog tvog foldera klikom na browse (slicicu pre toga moras da smanjis na manje od 1,5 GB), onda izaberes -resize image- da se smanji rezolucija (sta li), ako vec nije umanjena, pa ono -host it- i sacekas da se pojavi sledeca strana sa tvojom slicicom. Onda izaberes jednu od opcija tj. ono za forume (to je prva opcija- prvo uokvireno), to kliknes desnim klikom, pa copy i paste na odgovor i to je to. Mislim da sam ti lepo objasnila, ako ti ne bude jasno, ti pitaj
Za sada toliko..... ubi me posao ;)
 
Ljudi ja opet imam problem! Tako sam bila srecna kad sam pocela uspesno da skupljam materijal za 3. recept za fondan masu i figurice i na kraju mi kazu da se biljna mast ne isporucuje u poslednje vreme. Obisla sam sve vece markete po BG-u i dobijam isti odgovor. Imaju samo neku biljnu mrs?? Da li to moze da se koristi ili mozda znate gde ima biljne masti. Za glicerin mi kazu da mora da se precisti da bi se koristio u ishrani. Kakav vi koristite?
Pozdrav!
Evo mog brodica!
 

Prilozi

  • IMG_2975.jpg
    IMG_2975.jpg
    49,4 KB · Pregleda: 34
Hvala ti, rekli su mi da se razlikuju biljna mast i mrs. Mozda je to razlog sto se pojavljuje voda po glazuri, ali valjda neko zna u cemu je problem. A kakvu krem glazuru koristis pre fondana?
Izvini, malo sam dosadna sa ovoliko pitanja ali uglavnom sam koristila slag, pa sam sad odlucila da se malo prebacim na fondan za koji svi kazu da je laksi za koriscenje ali nisam sigurna. Sve je valjda stvar navike.
 
Ma nista,nisi dosadnija od mene,Rekli su ovde na forumu da se prvo premaze buter krem glazurom da bi torta bila ravnija i zadrzala svezinu.Ma i za mene je to novina ali i izazov.Tri sam torte sa tim presvukla i mada mi je to novo iznenadila sam se da ide brzo.Samo je potrebno da imam lepe aranzmane i ja sam zadovaljna.Jos jednom se svima zahvaljujem na nesebicnim savetima,receptima i podrsci.
 
E,ljudi što počinju da me nerviraju ove naše šifre.Što bih ja volela da su tu naša prava imena.Kako ste se Vi opredelili baš za tu šifru?Ja sam bezuspešno ubacivala reči i sve je bilo zauzeto i onda sam se iznervirala i stavila tandara i zamislite,posle dvadesetak pokušaja, to prođe.A sad me strašno nervira.Moraću da promenim,ja se zovem Svetlana i molim Vas koristite to,moje pravo ime.Treba mi pomoć.Nisam još radila tortu jednu na drugu postavljene.Znam da se učvršćuju štapićima za roštilj,ali ima li neko baš konkretno da mi objasni kako se to radi da torte ne bi skliznule.Zahvaljujem se unapred.
Svetlana evo male pomoći s moje strane. Ukoliko praviš tortu koja ima 3 sprata, postupak je sledeći. Kad završiš sa pakovanjem torti, ravnanjem i premazivanjem. obloži ih fondanom (ukoliko praviš tortu koja se ne ukrašava šlagom). Srednju tacnu stavi iznad donje da bi mogla da označiš mesto gde će ona stajati i gde će biti separatori. Zabodi separatore pažljivo u donju tortu (do dna), označi mesto gde treba da se odseku, lagano ih izvadi, nožem odseci višak, vrati ih nazad u tortu i stavi gornji sprat na njih. Možeš laganim slojem džema, ili lepka za fondan da premažeš fondan na mestu gde će stajati gornji sprat. Postupak je isti i sa ostalim spratovima. Sa štapićima za roštilj nisam radila ali postupak je isti.
Moj savet je da praviš malo čvršće donje 2 torte da bi separatori stajali stabilno. Na zapadu prave uglavnom "sunđer" torte pa mogu da prave kule i gradove, a ovde moraš da budeš posebno pažljiv kad praviš ukusnu, kremastu tortu da bi preživela transport, vrućinu... Mnogo puta se dešavalo da se svadbena torta koja nije dobro učvršćena razleti na sve strane.
Ako te još nešto zanima, tu sam.
Evo ti jedne moje sličice torte koja je rađena po istom postupku
 
Poslednja izmena:
Joj,skoro identičnu tortu kao tvoja su mi tražili,na tri nivoa,draperije,perle,samo malo drugačije buketiće.Tvoja torta je prelepa,samo mi još pojasni,stavljaš li tacne ispod ovih gornjih torti ili ih lepiš jednu za drugu?Imam ja puno tacni sa separatorima i stalaka od Eurowilta i predlagala sam nešto drugo ali i meni se lično najviše dopadaju torte na ovaj fazon.Samo da preživim ovu prvu,posle će biti lakše.Hvala ti.:worth:
 
Ja samo poredjam torte jednu na drugu, prve dve (prethodno prekrivene), onda zabodem stapice (4-5 komada)kroz obe i obelezim jedno pet santimetara iznad i tu presecem. Prekrijem trecu tortu i prebacim je preko prve dve, tako da je ustvari zabodem na stapice koji vire (naravno treba paziti da stapici ne vire vise od debljine torte. Tako su one fiksirane i nikad mi se nista nije desilo. Ne stavljam tacne izmedju i samo pazim da prve dve ne budu previse kremaste, sto kaze tiruriru.
 
Ja stavljam tacnu ispod svakog nivoa, ali možeš i samo na poslednji kao što kaže zlatna koka. Tacne su mi prilično tanke tako da se i ne vide, a ako je torta poprilično teška onda nema šanse da sklizne jer svaka tacna stoji na osloncu, tj. separatorima. I meni je uhvatila panika kad sam radila prvi put ovakvu tortu, ali videćeš da nije to toliko problematično. Samo ne dozvoli da ti prva dva nivoa budu penaste ili voćne torte. Uvek skreni pažnju mušterijama da je to nestabilno.
 
Ma ja uopste ne stavljam tacne, posle jedne nezgode koja mi se i desila bas zbog tacne. Naime nama je torta sa sve tacnom skliznula (gornja koja je bila na separatoru, sa srednje). Posle toga smo kod majstora uradili nogice na separatoru, koje se zabadaju u donju tortu, a kada torte idu jedna preko druge bez separatora, onda ne stavljam nista, logicno tako je sigurnije, stapici prolaze kroz sve tri do dna. Kada ih ukrasavam slagom, onda sve naredjam jednu preko druge, pa probodem stapicima i odsecem ih tik ispod povrsine, pa ih drugim stapicem uguram (valjda sam dobro objasnila:confused:)


Nego meni je hitno potrebna vasa pomoc. Zena trazi tortu sa belom cokoladom i malinama, a ja na internetu nalazim sve neke recepte koji mi ne odgovaraju, a i ne isprobani. Hajde molim vas dajte neki recept, ako je i s crnom cokoladom (zamenicu)
 
Neverujem da nemas ovaj recept ali eto i ja da probam da ti pomognem. Ovu toru sam pravila par puta i svi su odusevljeni!

KAPRI TORTA

KORA:
9 belanaca
18 kašika šećera
1 kašika brašna
1/2 praška za pecivo

I FIL:
300 g šećera
1/2 šoljice vode
500 g iseckanih svežih ili zamrznutih višanja (mogu naravno maline, jagode)
2 kesice crvenog pudinga (jagode, maline i sl.)
9 kašika vode
1 kesica želatina

II FIL:
9 žumanaca
250 g šećera
6 kašika brašna
1/2 l mleka
250 g margarina

GLAZURA:
150 g čokolade (u tvom slucaju bele)
30 g margarina
200 g šlaga

Priprema
PRIPREMA: Koru ispeći i ostaviti da se ohladi.

300 g šećera i 1/2 šoljice vode staviti da provri i špinovati 5 minuta pa u to spustiti 500 g svežih u tvom slucaju malina, i kuvati desetak minuta kao slatko.
Puding i želatin sjediniti sa vodom, sipati u višnje i kuvati par minuta dok ne počne da se zgušnjava. Vrelu smešu skinuti sa vatre i odmah preliti preko ohlađene kore, ravnomerno rasporediti i ostaviti da se hladi.
Žumanca penasto umutiti sa šećerom, dodati brašno i zakuvati u mleku kao puding.
Masu ohladiti i sjediniti sa umućenim margarinom.
Preko kore i fila od višanja premazati žuti fil.
Istopiti čokoladu i margarin i celu tortu premazati ovom glazurom.
Kada se glazura stegne tortu odozgo nafilovati šlagom

Pozdrav!
 
Hvala vam za recepte. Jelena moja kapri je nesto drugacija (postavicu recept sutra). Bela rado imam taj recept za belu dolinu, ali mi nekako ne idu maline u nju:think:.
Nasla sam na netu neki recept za cheese cake

180 gr. keksa petite beurre ili drugog po želji
70 gr. putera
100 ml. mleka
3 lista želatina
100 gr. kisele pavlake
100 gr. slatke pavlake
150 gr. krem sira
200 gr. bele čokolade
3 belanca
120 gr. kristal šećera
250 gr. malina

Priprema
U food procesoru samleti kekes i puter.( Ako nemate procesor izmrviti keks a puter otopite i pomešajte sa kekesom). Na tanjir za tortu stavite obruč od pleha na rasklapanje prečnika 20-22cm. i sipajte mešavinu keksa i putera i izravnajte. Stavite u frižider da se malo stegne, a za to vreme pripremite fil.
U posudu stavite sir, a kiselu i slatku pavlaku pomešajte i dodajte siru i to sve zajedno dobro umutite.
Na pari otopite belu čokoladu.
Želatin potopite u hladnu vodu 5 minuta da nabubri. Mleko zagrejte do bude toplo ali ne prevruće (jer se želatin razori u vrelom) pa ocedite želatin i dodajte u mleko i mešajući ga rastvorite.
Polovinu mleka sa želatinom dodajte smesi sa sirom a drugu polovinu otopljenoj čokoladi i svaku zasebno dobro izmešate da se mase ujednače. Potom čokoladu dodajte siru i izmešajte u kompaktnu masu.
U čistoj posudu umutite belanca u cvrst sneg pa postepeno dodajte kašiku po kašiku šećera uz stalno mućenje. Umućeni šne od belanaca dodajte u smesu sira i čokolade i laganim pokretima ujednačite masu. Na kraju dodajte maline, ostavljajući sa strane nešto za dekorisanje, i uz nekoliko pokreta umešajte kako bi one ostale cele.
Masa je sada tečna nek vas to ne brine jer tako treba da bude. Sipajte je na onu pripremljenu bazu od keksa i vratite u frižider da se stegne 24 sata. Kada se kolač stegao lagano otvorite obruč i skinite ga, i ostaje vam jedino da dekorišete tortu malinama.
Ova varijanta mi se najvise svidja s tim sto bih ja umesto belanaca stavila slag (nekako mi na ovu vrucincinu nikako ne idu ziva jaja). Jel probao neko nesto slicno i kakva je:?:
 
Poslednja izmena:
Ja sam pravila CHEES CAKE skoro,skinula sam negde,
KORA: 300 gr.PLAZME mlevene
125 gr.putera
2 dl.mleka
Fil I : maline,oko 1 kg.
šećer 200 gr.
2kesice želatina
Fil II: 3 dl. slatke pavlake
1 ala kajmak
1 kisela pavlaka,to ručno umešati
Doduše to je bila tortica u kućnoj varijanti ali sa nekim improvizacijama i dodatkom bele čokolade možeš možda ispuniti želju.Pogledaj na COOLINARIKA.com tortu Lagana letnja torta,ne deluje loše.Imam i ovo iz nekog časopisa:
BRZA TORTA SA MALINAMA
300 gr.plazme,250 gr.prah šećera,300 gr.malina,250 gr.margarina VITAL sa aromom sl.pavlake,250 ml.mleka,šlag
Umutiti mikserom margarin i šećer u prahu.Dodati keks i maline.Oblikovati tortu.Odgore šlag i maline po obodu.
 
Bas sam pre neki dan pravila cheese cake, i bio je odlican! Samo ne ide bela cokolada ali mi zvuci interesantno. U fil sam stavljala samo slatku pavlaku, krem sir i 2 zelatina ali je moglo i sa jednim, mozda cak i bez njega. Podloga i preliv od malina je isti. Ukus stvarno osvezava i bas je za ovo vreme.
Napisi recept za Kapri tortu ako mislis da je bolja.
Pozdrav!
 
Koko,imam i ovu CHEES CAKE
Kora: 3 jaja
3 kašike šećera
3 kašike brašna Peći 10 min.na 200 stepeni.
VOĆNI DEO:
voće po želji
1-2 pudinga
4 dl.soka od voća
FIL: 500 gr.sira
2 kisele pavlake
150 gr.šećera
limunova ili narandž.kora
vanil šećer
2 kesice šlaga umutiti pa dodati
3 kesice želatina otopiti,da ne provri sa malo vode pa dodati
Odgore 1-2 preliva za torte i malo kokosa po želji za posipanje
 
Imam jedno pitanje u vezi švapskog sira pošto on u suštini treba da ide u cheese cake. Da li pravite torte sa njim i gde ga kupujete ili koristite neke druge varijante? U super marketima kg sira košta oko 2000din, a po nekima može se kupiti na pijaci mladi neslani sir za tu svrhu. Jednom sam ga kupila i celu tortu bacila jer je domaći kravlji sir kiselog ukusa sa voćem napravio nezaboravno užasan ukus. U svaku tortu uglavnom ide po 500g sira, a s obzirom na cene sira izbegavam da pravim takve torte.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top