Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Vam,trudim se i stvarno uživam da pravim torte,naročito u delu dekoracije,šlag ne volim da radim,a o temi kolača još nešto.Gledala sam kako ih prodaju u našoj Tržnici na tezgama,samo malo zaklonjene u staklene,ne vitrine,nego police.Ono što tog dana nije prodato čovek lepo stavio na haubu auta i pakuje u auto.Pripeklo sunce,kolači se tope,verovatno će ih ponovo zamrznuti pa opet narednih dana izneti u prodaju.Šta sve ovaj jadni narod pojede.Zato Vas molim,nemojte ništa što sami ne biste jeli dati ni drugima.Održimo kvalitet,mora to jednom biti najvažnije u svim oblastima.Zar nije bolje napraviti dobre vanilice i slične kolačiće nego natrpati nekakvog mlevenog keksa sumnjivog porekla,šećernih tabli i kremova pravljenih u garažama i sl.Obožavam da odem kod moje prijateljice na slavu jer ona napravi:mornarske štangle,bele orah štanglice,vanilice,doboš tortu,reformu,vasinu i sl.I ja sve više preporučujem te stare,dobre torte u kojima uživate svim čulima.I ne volim torte tipa:izmrvljene napolitanke i sl.,.Možda sam pomalo staromodna ali šta ću.
 
Tandara torte su ti predivne. Pitam se kada cu ja uspeti da napravim jednu takvu.Vidim da koristis kalup za skoljke. Gde se to moze naci. Nesto slicno sam videla i kod Zlatne koke. Zlatna koko imas li jos kalupa za liske i latice. Meni je problem da napravim ruzu, a nema ni one stapice. Ako imas za prodaju nesto od toga sto vise ne koristis javi. Znam da si u guzvi . Nije hitno. Pozz.:super:
 
Evo još mojih sličica:
my.php
[/URL][/IMG]

my.php
[/URL][/IMG]

my.php
[/URL][/IMG]

my.php
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Tiruriru dobrodosla i odmah da te pohvalim. Torte su prelepe.
Gagigujo problematika je :think:malo slozenija, a ja nemam vremena sada da pisem, pa cu ti sve objasniti kasnije, recimo od utorka, ako budem imala vremena, mada vec imam gomilu narucenih torti za sledeci vikend.
Ivaboj stapice mozes da narucis u eurowiltu ili nesto slicno negde u BG (neko je to pomenuo - 2400 din komplet od valjda 12 komada - vrati se nekoliko stranica unazad, ili ako hoce taj neko da ponovi, ja sam zaboravila:rumenko:)
Sto se otisaka listova i latica tice napisacu ti pp posle utorka (ustvari cim budem imala malo vise slobodnog vremena):bye::bye::bye:
 
Drage dame probao sam da napravim kalup za malog delfina i ispao je svršeno!!!
Mislim da ovo nije problem jedino me interesuje kad radite torte u oblicima koje su stojeće od čega pravite osnovu da li je klasična torta ili je radite od keks torte (plazma mlevena i bla bla)
 
bGaginja brodic je super:super:
gagigujo od cega si pravio kalup i koliko veliki?
Podloga za figure zavisi od tezine iste. Uglavnom je dovoljno da je torta cvrsca.
Tiruriru znam za te wiltonove stapice, ali neko je pomenuo neki komplet od 12 stapica za 2400 din :think:i to moze da se kupi u BG-u, samo nemam vremena da iscitavam prethodne stranice.... A figurica je pepeljuga, zar ne?:D
 
Evo slika nekih decijih tortica, kao sto sam i obecala. Sada sam uglavnom radila kolace, sto bas i ne volim, ali sta je, tu je...Tiruriru od cega je napravljena Pepeljuga, koliko mi se cini nije gum pasta. Koko divne su ti nove torte, pregledala sam tvoj sajt i ,,ukrala,, ti neku ideju. Svi novi clanovi imaju zaista divne torte, vidim da su novi samo ovde inace u poslu su stari znalci. Veliki pozdrav i za Belu radu.
I jos nesto, nisam se ja vratila na ovaj podforum, ja obavezno pregledam sta se desava, samo nemam uvek vremena da pisem i da vam se javim. Znate, jedan racunar, a nas je petoro u kuci i uvek je po neko za racunarom. Ovo grabim priliku dok je muz jos na poslu, a devojke su izasle u grad!!!
Pozdrav!!!
 
Ćao Čarli. Za početak da pohvalim tortu Jagodicu. Odlično je oslikana. Što se tiče Pepeljuge rađena je Barvallo masom, mada iskreno nisam baš zadovoljna njom. Željno iščekujem gum pastu zbog nekih finijih dekoracija.
Što se tiče štapića mislim da sam ih videla u novom katalogu Eurowilta. Šaljem Vam sutra podatak o tome koliko koštaju pošto mi brošura nije trenutno ovde. Imala sam priliku da ih vidim i odlično izgledaju.
 
Napravila sam tortu i ukrasila sa fondanom.Sve je super ispalo i ja sam zadovoljna.Hvala Andjele_m na receptu, stvarno je super.Premazala sam buter krem glazurom,nanela fondan......samo sutradan pojavile su se male kapatke slatke vode,predpostavljam da je od buter krem glazure.Mozda mi nije dobar recept ili se to desava i kod vas.Moze li se spreciti kvasenje ili da nestavljam krem.Sta je ukusnije po oceni musterija?Slag ili fondan.
 
Draga Veca pereca,
ja imam štampač i slike prehrambenim bojama štampam na jestivoj podlozi,ostia ili cialda,kako Italijani to zovu.Možeš štampati sve pa i fotografije,štampač smo kupili na sajmu u Riminiju i pre pet godina kada smo ga kupili bio je jako,jako skup.Znam da ima i da se kupi tih slika po radnjama,neko ih štanca,možda iz G.Milanovca,ali na nekakvoj užasno tankoj podlozi pa kad staviš na tortu prosto se istopi i razmrlja.Ovo što mi imamo je mnogo kvalitetnije ali i malo skuplje.Pozdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top