Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
razno264.jpg
[/IMG]
 
Sada sam stigla kuci i kao sto sam predpostavila neki su se nasli uvredjenim, ali ne znam zasto. Ne znam da li su to neki u onih par redova zakljucili da sam ja neki "profesionalac" moram da ih razocaram ja sam samo realna. Sto se tice gospodje Vesne drago mi je da jedan profesor fizickog radi i torte, samo sam prokomentarisala sta sam dosada videla. Da ne volim da pravim torte ne bih bila na ovom forumu i mogu da kazem isto sto ste i vi rekli sve sto znam naucila sam sama i iz knjiga. Mislim da nema nista lose ako neko kada nesto radi zeli da da svoj maksimum i uvek zeli da uradi svaki put bjolje od prethodnog. Pa ako neko zeli da bude povrsan neka takav i ostane ovo sto kazem nisu nikakve kritike vec sugestije da se ispravi sto se moze ispraviti. Ne mislim da za male pare covek mora da dobije nedovrsenu stvar. I dalje stjojim iza toga da covek mora da nadje drugu radnicu za ukrasavanje torti. Verujem da se mnogi slazu sa mnom a oni koji hoce da izigravaju andjele cuvare neka to i dalje rade samo to je neposteno. Ne ljutim se ako opet ospete po meni samo budite iskreni i ja cu. Ako mogu nekako da pomognem ucinicu to nisam ja tako losa kao sto su neki stekli utisak. ;) Pozdrav za sve...
 
A koja je to bela dolina? Ja sam pravila cvetnu dolinu, sa tri susene korice prelivene cokoladom.

tri ni sušene ni pečene kore od belanaca 3 belanca, 150 gr šećera i 1 kašičice sirćeta.
Preliv (radim odokativno) oko 200 gr bele čokolade, 70 gr margarina i 2 jaja (sneg od belanaca + žumanca) i fil 9 žumanaca 12kašika šećera, 250ml. mleka, 5 kašika brašna ili gustina (ja volim gustin) i 125 gr margarina ili maslaca. 450 ml šlaga. sve tri kore se preliju čokoladnim prelivom, ohlade se, pa ide žuti fil ,šlag, kora, žuti fil, šlag, kora i šlag.
Torta je fenomenalna nemaš pojma da li jedeš samo fil ili ima i kore. KORE TREBA DA BUDU ZLATNO ŽUTE BOJE I ONAKO HRSKAVE.
 
operacija prosla odlicno,svi su dobro.ja sam u medjuvremenu radila ima slika,ali sada susim kore pa nemam vremena za slike inace postavicu ih do sutra.od novosti imam to da idem na kurs za frizera,krajem juna pocetkom jula zavrsavam pa sam sva ne stigla.puno vas pozdravljam sve!koko jer imas msn na komrijuteru,ono za brze poruke?uzelela sam vas se puno!
 
Nisam videla da si već napisala redosled, to je torta koju ja uglavnom pravim za kući, a sada su sve moje mušterije poludele za njom tako da je pravim jedno 3 puta nedeljno.
Neki su insistirali da se ubaci i voće, pa sam ja isprobavala i najbolja varijanta je kada se u šlag umeša sitno seckani ananas.
 
Dobro vece,
evo jedne od danas
tigric-1.jpg


a evo i torte koju sam pominjala u prethodom postu. Boju sam stavila u bocicu sa rasprshivacem, pa shpricala po shlagu. Ispala je dosta bleda zlatna boja. Bitno je da je mushterija zadovoljna, mada ja nisam, moracu pod hitno da nabavim kompresor...pa da se poigravam bojama.
torta-1.jpg




@Posmatrac sa strane
koliko sam shvatila, ovde su svi samouki. I svi su usli u ovo iz hobija. Ja sam radila u javnom preduzecu 12 god. i kad sam rodila trece dete dala sam otkaz. Ne zbog torti, tad mi nisu bile ni na kraj pameti...Moj muz ima svoju firmu, pa sam ja morala da preuzmem sve obaveze oko dece. Krenula sam u ovo iz zezanja, kao -ajde da mi ne bude dosadno...a mozda i zaradim sebi bar za rezervoar benzina nedeljno... I tako to krene...pa bude jedan rezervoar...pa dva, pa tri..........;)

Ukusi su razliciti i uopste ne moraju, a i ne treba da nam se svidjaju iste stvari...
 
Jao kriki kako su lepe! Ja sam pravila carobni autobus koji je slican ovom tvom, postavicu sutra slikicu kada je nadjem, to mi je na nekom disku jos od preprosle godine. Taman da vidite kako sam tada radila "nesavrseno";) A od cega je ovaj buketic? Jel od gum paste? I od cega su ovi sitni cvetici?

Rigojanci drago mi je sto je sve dobro proslo. Nemam msn, ma nemam ni adsl, imacemo ga tek od sledeceg meseca, jedva cekam. Ovako sam kao u gvozdenom dobu, ludim koliko sve sporo ide.

Vesna torta je zaista prelepa. Boja ti je bleda, jer je to sampanjac zlatna boja, a ne prava zlatna (boja starog zlata). Nju nemaju u eurowiltu, pa ako zelis, vazi i za ostale, saljite adresu na PP, pa cu vam poslati pouzecem. Ovaj covek od koga ja uzimam ima jos toga u magacinu. Boja je bas onakva kakva je na mojim tortama.
 
Hvala.
Vesna tigrić je fantastičan.
Buket za svadbu je radjen od živog cveća, a što se tiče čarobnog autobusa, ja nisam imala pojma da taj crtani uopšte postoji (moja deca gledaju spajdermena, shreka isl). Kada mi je dete reklo da obožava Liz i čarobni autobus, baš je prestao da se emituje, pa sam onda tražila po netu slike i evo nastao je bus. Dete je bilo oduševljeno ( a i ja).
Inače mene moj suprug zove MULTIPRAKTIK, pošto sam svestrana, pravim deci kostime, bukete, krečim kuću svake godine i svaki put su to neke ludačke boje, pravim torte i bavim se svim i svačim.:D
 
OK shvatila sam ovde nisi dobro dosao ako ne hvalis sve sto je postavljeno. Prava demokratija misljenja nema sta. Pa ako Vam toliko znaci da se kaze da je nesto lepo sto mi se ne dopada i na cemu se mora poraditi dobro. Cenim svaki trud i pomak i znam da nisu svi rodjeni za iste stvari. Nisu ni svi ukusi isti i tu se slazem i ne radi ovo svako iz nuzde ili zadovoljstva. Slazem se da treba pomoci ako se nesto ne zna i mislim da profesionalci i ne rade ove stvari jer to i ne znaju i oduzima im vreme. Ovo je vise umetnost za koju oni nemaju vremena. Ne treba niko da se plasi konkurencije ona daje stimulans za dalje i bolje. Necu vam vise dosadjivati jer vidim da ovde nisam dobrodosla . Ovde ocigledno moras paziti kako ces kome odgovoriti i da ne ugrozis slucajno neciju teritoriju. Kriki vrednica si ti neka ima te i u jutro i u ponoc na podforumu. Sono felice di fare la Sua conoscenza cao ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top