Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jaoj, slatko... Jos ako je od visanja ili od divljih jagoda ili od kupina to mora da se proba. U mojoj kuci samo ja to jedem pa kad se uzelim odem u prodavnicu pa kupim.

Carli torte su ti super. Meni je mnogo teze napraviti ruze od slaga nego od gum paste.

Koko ne sekiraj se, svakome se desi neki maler. Vazno je da je sve ispalo OK.

Evo torte koju sam juce nosila na jednu svadbu


Даће бог упознећемо се па ћете имати прилику да пробате моје производе
 
Pa mozda smo i probali:klap: Ja volim da probam sve sto pravi moja konkurencija, pa me cesto vide i po poslasticarnicama da jedem torte i smeju se kako to da ja pravim torte a idem u poslasticarnice da ih jedem, a ne razumeju da ja samo zelim da budem u toku!
Kako se zove radnja i odakle si?
A onda mi kazi sta ti je sve trebalo da otvoris radnju, sta su ti trazili od uslova i kako sve to sada funkcionise, jer i ja planiram da otvorim nesto u sto skorije vreme?
 
Evo, konacno, pauk-torte! :)
da ponovim uvod - da ne bi bilo da miniram ovako slatku temu - trogodisnja devojcica vrlo voli pauke. Ljubav je pocela kada je dobila decju enciklopediju, pa su joj pokazivali slike... Sda roditelji moraju da kupuju knjizice sa insektima :), a dete je htelo da joj na rodjendanskoj torti (za 3. rodj.) bude pauk. Mama ne deli tu ljubav s njom, naprotiv, ne voli pauke, ali tortu je narucila, nego sta. Nema toga sto se nece uraditi za dete! :)



 
Sasvim slucajno sam vas otkrila juce I odmah resila da se pridruzim. Ja radim torte vec 3-4 god, radim iskljucivo sa slagom ali potaknuta vasim iskustvima moracu da probam I sa fondan masama.
Imam jedno pitanje, ako bi neko hteo da mi pomogne. Za sutra treba da uradim neku kao zlatnu glazuru, imam taj zlatni puder I znam da se mesa sa alkoholom ali nemam kompresor, a I ne znam gde da ga kupim. Pitanje- da li je izvodljivo nanositi mekanom cetkicom tu zlatnu boju preko slaga kad se malo ohladi tj. stegne? Ili- da li se dobije slican efekat ako se ta smesa stavi u neku bocu koja ima rasprshivac?
Pozz

P.S. Mogla bih da postavim I neku moju sliku ako mi uspe (kad ih smanjim)- mada nisam takav strucnjak u ukrasavanju kao vi devojke!
 
Evo nekoliko mojih ruku dela, nadam se da cu uspeti da postavim
poklon-2.jpg

zeka-1.jpg

pipi-1.jpg

sirena-1.jpg


mada kad vidim neke torte ovde, meni prosto blam.... :rumenko:
 
Sasvim slucajno sam vas otkrila juce I odmah resila da se pridruzim. Ja radim torte vec 3-4 god, radim iskljucivo sa slagom ali potaknuta vasim iskustvima moracu da probam I sa fondan masama.
Imam jedno pitanje, ako bi neko hteo da mi pomogne. Za sutra treba da uradim neku kao zlatnu glazuru, imam taj zlatni puder I znam da se mesa sa alkoholom ali nemam kompresor, a I ne znam gde da ga kupim. Pitanje- da li je izvodljivo nanositi mekanom cetkicom tu zlatnu boju preko slaga kad se malo ohladi tj. stegne? Ili- da li se dobije slican efekat ako se ta smesa stavi u neku bocu koja ima rasprshivac?
Pozz

P.S. Mogla bih da postavim I neku moju sliku ako mi uspe (kad ih smanjim)- mada nisam takav strucnjak u ukrasavanju kao vi devojke!

Vesna dobrodosla:klap:
Iz mog iskustva znam da cetkicom nista neces postici, namucices se, ostace crtice, negde ces ostetiti slag..... Sto se boce s rasprsivacem tice to je bolja ideja. ja sam tako bojila pre nego sto sam nabavila, tj napravila kompresor, ali je problem sto moras da napravis veoma veliku kolicinu boje i stalno moras da mesas, a neretko iz tih flasica kaplje pa i na to treba obratiti paznju. Najbolji savet ti je da kupis pistolj s loncetom odozgo, napravis boju (odnosno pomesas zlatnu sa alkoholom) u nekoj flasici i trknes do nekog autolakirera, da ti pozajmi kompresor. Jeste malo ruzno zvuci, ali za prvu pomoc je super. Ti ne koristis njegove pistolje, vec samo kompresor, tako da nije nista strasno, a posle toga hitno trazi kompresor:D. Pistolje imas da nadjes na pijacama, u tehnomarketima, a mozes istog tog autolakirera ili nekog majstora da pitas da te uputi na pravu adresu.
evo jedne moje bojene zlatnom bojom preko slaga (naravno kompresorom)

a ti postavi slicice sto pre:bye:

Zorab pauk je bas STRASAN!
 
Poslednja izmena:
@zlatna koko
hvala ti na brzom odgovoru, mada ce ova moja poruka tek kasnije da se pojavi ovde...
Pistolj sam vec danas nasla, 1050 din. a moracu uskoro da ulozim pare i u kompresor, malo sam se raspitivala, kazu da je u Metrou oko 100 e...
U medjuvremenu sam probala sa bocicom i rasprshivacem i nije lose, moglo bi da prodje ovaj put....prvo sam umutila malo slaga i poravnala ga na tacni i poprskala, i ok... pa cu sutra da se zezam s tortom...
Da li bi mogla da nam objasnis ,proces` kuvanja filova u mikrotalasnoj? Ja to vec radim sa filovima na mleku ali sa zumancima ne smem da se usudim. Fil na mleku kad kuvam prvo mi mleko prokljuca na ringli, onda ga prebacim u ciniju, sipam sve sto vec ide i tek tada u mikrotalasnu. Nesto se nisam usudila da ubacim sve onako u hladno mleko....

pozz
 
Pitao je neko skoro za zlatnu boju. Ja sam juce kupila novu kolicinu i ovaj covek ima toga jos, pa ako hocete mogu da posaljem pouzecem. Javite se na PP s adresom i ja odmah saljem sityexpresom:super: Boja je ona prava zlatna, ne boja sampanjca koje ima u eurowilt-u.
Imam i neke otiske za listove i latice koje vise ne koristim i koje bih prodala, postavicu slicice, pa ako je neko zainteresovan neka se javi.
 
Sto se kompresora tice, mi smo ga sami napravili i sve nas je kostalo oko 20-30 eura, plus pistolji. Na mom sajtu (na forumu) cu postaviti potpuno objasnjenje procesa izrade jos nocas, pa ako zeliz skokni do "tamo".
Mi smo pistolje placali od 800 do 1000 din. zavisno od toga gde ih kupimo, a imamo tri.

E sada sto se tice kuvanja na pari:
Zumanca umutis sa secerom i stavis u mikro. Sve zavisi od mikrotalasne, neke rade na jacinu, a neke samo na minutazu. Ja stavim na najjace 4-5 min. za nekih 20-tak zumanaca, pa ako treba posle dokuvam jos malo, ako mi se ucini da nije dovoljno. Bolje manje, pa posle da ukljucis na jos malo, nego da ti se prekuvaju, odnosno presuse, jer posle nista s njima nemozes da uradis. Pretvore ti se u sitne suve grudvice i prah, i tu vise nema leka(iz iskustva:tajna:). Jacina struje varira pa je 4 min nekad dovoljno, a nekad mora da se dokuva.
Kasice kuvam na isti nacin. Umutim zumanca sa secerom, dodam puding, gustin, vec ono sto ide po receptu, pa polako muteci dolijem mleko (hladno). Kuvam 5min+1min za svaki dl mleka. Znaci za kasicu sa pola litre mleka, kuvam 10 min. pa mutim i ako treba vratim na dokuvavanje, obicno treba. Kasica se zgusne po ivici suda, a po sredini ostane retka, zato mutim i kuvam dok sve ne postane gusto i glatko (skuvano:klap:).
Mislim da sam ti pomogla. Treba malo prakse i vere. Ja sam na pocetku pocela da kuvam u mikrotalasnoj, pa mi se kao ucinilo da to nije to, pa dugo nisam kuvala, pa sam ponovo pocela (jer sam imala puno posla, a ko da ceka da se fil skuva na pari), izvestila se i sada mi ne bi palo na pamet da se vratim u srednji vek s onim loncima na paru.....
Udavih te ja:bye::bye::bye:
 
:dontunderstand:Kada imam vremena pogledam neke od foruma, ali ovde na ovom mi mnoge stvari nisu jasne. Koliko mogu da primetim uglavnom se svi bavite pravljenjem torti po porudzbini, a postavljate tako banalna pitanja. Ne mogu da verujem da neko ko se time bavi ne zna da skuva fin na pari ili u mikrotalasnaoj . Nadam se da se gospodja nece ljutiti sto sam uzela njen primer ne mislim nista lose samo ne mogu da shvatim pojedina pitanje. Koliko mogu da primetim Zlatna koka se trudi da vam svima odgovori i svaka joj cast sto nadje vremena. Gospodja Bela rada napreduje iz dana u dan i tako treba. Cini mi se da sam gospodju Vesnu Koricu videla i na hrvatskom forumu i mislim da nije bas amater koliko se predstavlja. Zaboravila sam kako se zove onaj gospodin sto je postavio onih par torti sa secernim slikama i sto kaze da placa zenu za ukrasavanje istih neka me pogresno ne shvati mora odmah da nadje drugu. Neko ko se bavi proizvodnjom i prodajom ne sme sebi da dozvoli da mu torte izgledaju nejasno. Molim gospodina da mi ne uzme ovo za zlo mislim da sam iskrenija nego mnogi koji su hvalili, a ne misle tako. Moram da idem na posao i pozdravljam sve sa foruma iskreno se nadam da mi necete uzeti za zlo sto sam napisala to sto sam mislila. Pozdrav od novog clana.:bye:
 
e da prokomentarisem ovo .Vesna Korica je profa fizickog i radi u jednooj skoli .Tortama se bavi vec dve godine i sve sto je naucila je iskljucivo iz knjiga i magazina.Ako mene smatraju profijem onda je to jedan veliki plus za mene i samo satisfakcija za bolji rad .A sto se foruma tice slobodno se mozete^prikljuciti i videti sta zenskici rade.Ja volim da se druzim i to druzenje traje vec godinama na nekom od foruma.LJubac zenskici
 
Pozdrav "Posmatracu sa stane" :)
Sjajno je sto su se ljudi osmelili da prave ovako lepe kreacije a nisu profesionalni poslasticari. Jos je lepse sto dele svoja iskustva, informacije, specificne tajne. Pretpostavljam da 'pravi" profecionalci ne pomazu konkurenciji svojim tehnoloskim otkricima i "cakama".
Zahvaljujuci ovoj temi mozemo da parimo oci (kad vec nema neke javne konzumacije da dodjem sa familijom i prijateljima) ), a i da saznamo mnogo korisnih stvari, a kritiku niko ne uzima za zlo :). Ona mobilise :)

Sledeci put kad budem pravila fil na pari, pokusacu u mikrotalasnoj... Nekako sam bila skepticna, klasican nacin sa mesanjem varjacom (uz vrckanje pozadinom) cinio mi se pouzdaniji i vise "domacicki" (zbog vrckanja).
 
Nekako sam bila skepticna, klasican nacin sa mesanjem varjacom (uz vrckanje pozadinom) cinio mi se pouzdaniji i vise "domacicki" (zbog vrckanja).[/QUOTE]


e ovo je skroz tacno.

nema prave domace torte bez vrckanja pozadinom :mrgreen:dok se mesa fil koji se kuva.

my darling je insistirao za NG da pravimo domacu atmosferu sa sve kuvanjem filova i pecenjem torti.
rekao je da ce on sve sam.
pravili smo prvo saher, pa sutradan opet saher jer nismo bili zadovoljni stepenom rastegljivosti cokolade kojom je torta prelivena.

ja sam tvrdila da smo previse uspinovali secer pre nego sto smo ubacili cokoladu da se otopi, a on je tvrdio da nije dovoljno vrckao dok je mesao.

kad smo pravili drugu, vrckao je iz sve snage - ne treba ni da pricam kako je torta ispala:wink:

al` nemam nista protiv filova koje profesionalci skuvaju u mikrotalasu:)
 
Sto se kompresora tice, mi smo ga sami napravili i sve nas je kostalo oko 20-30 eura, plus pistolji. Na mom sajtu (na forumu) cu postaviti potpuno objasnjenje procesa izrade jos nocas, pa ako zeliz skokni do "tamo".
Mi smo pistolje placali od 800 do 1000 din. zavisno od toga gde ih kupimo, a imamo tri.

E sada sto se tice kuvanja na pari:
Zumanca umutis sa secerom i stavis u mikro. Sve zavisi od mikrotalasne, neke rade na jacinu, a neke samo na minutazu. Ja stavim na najjace 4-5 min. za nekih 20-tak zumanaca, pa ako treba posle dokuvam jos malo, ako mi se ucini da nije dovoljno. Bolje manje, pa posle da ukljucis na jos malo, nego da ti se prekuvaju, odnosno presuse, jer posle nista s njima nemozes da uradis. Pretvore ti se u sitne suve grudvice i prah, i tu vise nema leka(iz iskustva:tajna:). Jacina struje varira pa je 4 min nekad dovoljno, a nekad mora da se dokuva.
Kasice kuvam na isti nacin. Umutim zumanca sa secerom, dodam puding, gustin, vec ono sto ide po receptu, pa polako muteci dolijem mleko (hladno). Kuvam 5min+1min za svaki dl mleka. Znaci za kasicu sa pola litre mleka, kuvam 10 min. pa mutim i ako treba vratim na dokuvavanje, obicno treba. Kasica se zgusne po ivici suda, a po sredini ostane retka, zato mutim i kuvam dok sve ne postane gusto i glatko (skuvano:klap:).
Mislim da sam ti pomogla. Treba malo prakse i vere. Ja sam na pocetku pocela da kuvam u mikrotalasnoj, pa mi se kao ucinilo da to nije to, pa dugo nisam kuvala, pa sam ponovo pocela (jer sam imala puno posla, a ko da ceka da se fil skuva na pari), izvestila se i sada mi ne bi palo na pamet da se vratim u srednji vek s onim loncima na paru.....
Udavih te ja:bye::bye::bye:
Da li ti i mesas fil tokom kuvanja u mikrotalasnoj? Odnosno, da li povremeno vadis fil iz mikrotalasne kako bi ga promesala?
Pitam, jer ja tako radim...
Ukljucim na 45 sekundi do 1 minut prvi put, promesam mikserom, ubacim ponovo na 30-45 sekundi, promesam... pa dok se fil ne skuva.
 
Hello svima, imam rešenje za prvu pomoć za kompresor. U rodiću a i u svim boljim knjižarama postoji kompresovan vazduh u bocama sa sve pištoljem (airbrush) i košta oko 15 e, koristi se za bojenje maketa aviona, takodje postoji i da se kupi samo boca (veličine najvećeg laka za kosu). tako da kome je komplikovano može to da kupi.slede i sličice mojih novih torti.
Moja dobrodošlica svim novim članovima, a moj komentar na sve prethodno je da je 99% nas sa ovog foruma počelo da se bavi izradom što torti, što ukrasa isključivo iz hobija, koji je prerastao u posao i da je većina nas naučila isključivo putem knjiga, časopisa i interneta. I mislim da SVAKA ČAST BILO KOME KO NAPRAVI MAKAR I SAMO JEDNU PALAČINKU PA UZME DA SE HVALI TIME, BOLJE I TO NEGO NE POKUŠATI NIŠTA. a što se tiče torti odnosno slika torti koje su prikazane ranije na ovom forumu sve su po mom mišljenju odlične a onaj kome se ne svidjaju ne mora da ih gleda!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Rigojanci, nemoj da pravis tolike pauze. Napravi nesto lepo pa daj da vidimo :)

Moje torte su, na zalost, sa vrckanjem i bez njega ( He! Dive, pozdravi darlinga... I ne stavljaj fil u mikrotalasnu kada imas tako talentovanog poslasticara :) ) uvek nekako nakrivljene, i nasarane slagom da se ne vidi kako su hrapave i naherene. Zato volim panj-tortu, namazes pa izbrazdas viljuskom.

Nesto sam setala netom i gledala razne sajtove sa tortama...Ove ovde prezentovane dostojne su najboljih poslasticara. Pored izuzetnih (razni tamo wedding cake - ovi ) ima sajtova koji nude kupcima prilicne mazarije :), tako da me malo proilazi "tuga" zbog mojih. Znam da je lako okaciti slicicu sa neta, ali nasla sam nesto sto mi se izuzetno dopalo, nekako je nesvakidasnje, sta ga znam...
evo:


mozda moze da posluzi kao inspiracija
 
Rigojanci pa gde si ti? Kako je prosla operacija?

Kriki u pravu si!:super:

Zorab ma ona s paukom je "lepsa":ok:

@smeh Kada kuvam fil od zumanaca, ja kao i vesna koricakuvam, s tim sto ja kuvam 4-5 minuta 20 zumanaca, a kasicu kuvam kako sam objasnila bez mesanja prvih 5 + 1 min za svaki dl mleka, pa onda promesam, pa kuvam jos ako je potrebno, a obicno jeste. Fil se zgusne po ivicama suda, a ostane redak po sredini, ali kada to umutim onda se izjednaci i samo jos malo dokuvam…

@dive, ja mislim da je ta torta bila super jer je ON pravio, manje zbog vrckanja:think:, mada ja redovno vrckam, a i pevusim bogami, za svaki slucaj:whistling:, sto je sigurno sigurno je.

@posmatrac sa strane posmatraci mogu da se ukljuce, a nikako da kritikuju. Ne postoje banalna pitanja, jer ono sto je nekome banalno, nekome je od neprocenjive vaznosti.
Mnoge zene godinama prave filove kuvane na pari, ali nisu imale prilike ili mikrotalasnu da bi probale kuvanje u njoj i nema nista lose u tome da pitaju.
Za mene mnogi kazu da sam profesionalac, mada ja sebe jos uvek ne smatram, jer sto rece vesna korica i ja sam sve naucila iz casopisa i s interneta. Lepo je sto nas ima toliko na podforumu i sto mozemo da razmenimo iskustva, a i upoznamo se. Ja sam i licno upoznala belu radu i veoma sam srecna zbog toga. Cujemo se telefonom i razmenjujemo iskustva. Paganini ima veliku proizvodnju jeftinih torti i veruj mi ima ljudi kojima je takvo ukrasavanje za takvu cenu sasvim dovoljno, a nemaju para da plate nesto onakvo kako mi pravimo.
Ja sama sam u jednom postu pitala nesto u vezi slaga. Zar profesionalci to pitaju? Ali, kao sto sam objasnila, ja sam dobra u ukrasavanju masama, ali kada pomenu slag, ja se najezim, jer prosto ne smatram da radim dovoljno dobro, a i oduzima mi mnogo vise vremena, nego drugima.
Jos nesto, smatram da veliki ljudi dele svoje tajne s drugima i ne plase se konkurencije, pa ja bih da budem veliki covek:klap:!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top