Uhapsili Ratka Mladića

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne smemo mesati uzrok i posledicu...ratovi su POSLEDICA,a uzrok je losa politika! E onaj ko nije ukapirao na vreme kakva je politika uspeo je da bude obmanut `srpstvom`-citaj`nacin da milosevic vlada`!
A za one koji su bili njegovi poslusnici nema opravdanja! U HAG
I tvrdim da onaj ko ovako misli vise voli ovu zemlju od onog koji zarad par ljudi ponovo stavlja glavu cele zemlje(tj.onoga sto je od nje ostalo) u torbu!
 
Bravo Kazanova. Kao da si mi citao misli...Lako je sad polemisati o BiH, tamosnjim Srbima, njihovim vodjama i nacinu na koji su se borili da opstanu. Ne moze neko ko to nije dozivio da zna sta se tamo dogadjalo, a pogotovo to ne moze znati neko kome je tada bilo... pa, recimo, ispod deset godina (a ima nas takvih ovdje jel da?). Zalosno je sto je antisrpska propaganda pocela da pusta korijen i medju samim Srbima, kao sto se moze vidjeti. Postali smo i u sopstvenim ocima najgori. A nismo mi najgori, niposto... Imam mnogo prica koje idu tome u prilog, a nije ih lijepo pricati, niti slusati. Za mene bi Karadzicevo slanje u Hag bilo jednako priznanju da je cijeli onaj period od 1992-1995 bio sraman za nas narod. A nije bio, bar ne u tom smislu. Ako su se desavali zlocini treba mu se suditi, ali suditi mu zato sto je mozda napravio zlocin protiv covjeka, a ne zato sto je Srbin koji je mozda napravio zlocin protiv covjeka.
 
Kazanova:
Djesi Djenis I:
Zbog takvih "heroja" sad svi bolje zivimo. Srbija je veca nego ikad.Bogatija no ikad. Ubedjuju nas da pristupimo u EU.
Oni koji podrzavaju ove "junake" ne vole Srbiju i njihov mozak je isprala Slobina propaganda.

E, bas su oni krivi za nemastinu. Kriv je i major Sisic koji je oborio NATO helikopter a sada osudjen na 15 godina, slovima petnaest godina, zatvora.

Jednostavno kada se drugi put zarati sa nekim (a hoce) svima onima, koji misle da se neke stvari mogu uraditi diplomatijom (pa i Amerika ima vojsku i diplomatiju a opet izaziva ratove na sve srtane ove zemaljske kugle), neka postave svoje guze i tako sprece ratovanje. Ja kao i svako ko je rodjen i srastao dusom i srcem sa svojim narodom cu ga braniti, kao i sto jesam.

Ima li nekog vojnika koji je bio pod komandom gen. Pavkovica, na ovom forumu i da optuzi tog generala sto je ostao ziv... ili pod komandom Ratka Mladica, mozda neki stanovnik Kosmeta ili Bosne i Hercegovine?

Lako je posle serije "Otpisani" i ratnih Americkih filmova, iz tople sobe pred kompjuterom, da se sudi o ratu (ovim mislim na Srbe koji to cine). Dignite glas protiv rata onda kada je Amerika napadala Irak a sprema se na Severnu Koreju, kao sto su vecina zemlje u Evropi cinile, nasa je primer podrske tom ratu (citaj ulizivanje NATO-u)... i to su najvise cinili oni mirotvorci, zagovornici protiv rata u nasoj zemlji. Da, i to oni kojima nije bomba pala na kucu, kojima nije niko nastradao... a vole da gledaju romanticne junake, iz omiljenih filmova, kako pale tudje kuce, unistavaju istorijsku kulturu (eksponate iz doba Vavilona)...

Celim tekstom sam se obratio Srbima.
kazanova ne seri...ko bre unistava eksponate covece.
Sta je Dubrovnik?!pa covece Ameri bi nas ugazili...nemas ti pojma...
Nije ti bilo dosta rata...ti bi jos aaa?ma skrasi se covece i vodi svoj zivot...sta se brines za jednog coveka...cuti...bice ti bolje...
 
laa-laa:
Bravo Kazanova. Kao da si mi citao misli...Lako je sad polemisati o BiH, tamosnjim Srbima, njihovim vodjama i nacinu na koji su se borili da opstanu. Ne moze neko ko to nije dozivio da zna sta se tamo dogadjalo, a pogotovo to ne moze znati neko kome je tada bilo... pa, recimo, ispod deset godina (a ima nas takvih ovdje jel da?). Zalosno je sto je antisrpska propaganda pocela da pusta korijen i medju samim Srbima, kao sto se moze vidjeti. Postali smo i u sopstvenim ocima najgori. A nismo mi najgori, niposto... Imam mnogo prica koje idu tome u prilog, a nije ih lijepo pricati, niti slusati. Za mene bi Karadzicevo slanje u Hag bilo jednako priznanju da je cijeli onaj period od 1992-1995 bio sraman za nas narod. A nije bio, bar ne u tom smislu. Ako su se desavali zlocini treba mu se suditi, ali suditi mu zato sto je mozda napravio zlocin protiv covjeka, a ne zato sto je Srbin koji je mozda napravio zlocin protiv covjeka.
Ma lepo je to sto su se borili za opstamak Srba...ali sto su druge ubijala..to je ono...
Sta su im muslimanski civili zgresili?!
 
DeDa:
Kazanova:
Djesi Djenis I:
Zbog takvih "heroja" sad svi bolje zivimo. Srbija je veca nego ikad.Bogatija no ikad. Ubedjuju nas da pristupimo u EU.
Oni koji podrzavaju ove "junake" ne vole Srbiju i njihov mozak je isprala Slobina propaganda.

E, bas su oni krivi za nemastinu. Kriv je i major Sisic koji je oborio NATO helikopter a sada osudjen na 15 godina, slovima petnaest godina, zatvora.

Jednostavno kada se drugi put zarati sa nekim (a hoce) svima onima, koji misle da se neke stvari mogu uraditi diplomatijom (pa i Amerika ima vojsku i diplomatiju a opet izaziva ratove na sve srtane ove zemaljske kugle), neka postave svoje guze i tako sprece ratovanje. Ja kao i svako ko je rodjen i srastao dusom i srcem sa svojim narodom cu ga braniti, kao i sto jesam.

Ima li nekog vojnika koji je bio pod komandom gen. Pavkovica, na ovom forumu i da optuzi tog generala sto je ostao ziv... ili pod komandom Ratka Mladica, mozda neki stanovnik Kosmeta ili Bosne i Hercegovine?

Lako je posle serije "Otpisani" i ratnih Americkih filmova, iz tople sobe pred kompjuterom, da se sudi o ratu (ovim mislim na Srbe koji to cine). Dignite glas protiv rata onda kada je Amerika napadala Irak a sprema se na Severnu Koreju, kao sto su vecina zemlje u Evropi cinile, nasa je primer podrske tom ratu (citaj ulizivanje NATO-u)... i to su najvise cinili oni mirotvorci, zagovornici protiv rata u nasoj zemlji. Da, i to oni kojima nije bomba pala na kucu, kojima nije niko nastradao... a vole da gledaju romanticne junake, iz omiljenih filmova, kako pale tudje kuce, unistavaju istorijsku kulturu (eksponate iz doba Vavilona)...

Celim tekstom sam se obratio Srbima.
kazanova ne seri...ko bre unistava eksponate covece.
Sta je Dubrovnik?!pa covece Ameri bi nas ugazili...nemas ti pojma...
Nije ti bilo dosta rata...ti bi jos aaa?ma skrasi se covece i vodi svoj zivot...sta se brines za jednog coveka...cuti...bice ti bolje...

Ti me ocigledno nisi razumeo sta sam napisao ili si neobavesten.

S obzirom da sam negde procitao da si Hrvat, vidim kako se zdusno trudis i ubedjujes druge da je bolje da generali odu u Hag (jer je to demokratski)... nisi nigde pomenuo Gotovinu, Budjmana... Ne, bitno ti je da kenjas preko foruma o demokratiji i samo slaboumni ti, normalno, veruju.

Ah, da. Ti si zivi primer da te niko nije dirao ovde u Srbiji (iako smo nedemokratska zemlja), medjutim, tvoja "demokracijska kifla" je isterala sve Srbe (oni kojih sada ima, su 6 sloj ljudi... koiko je Hrvata odavde proterano?). Tvoj predsednik je rekao: "kada bude bilo 3% Srba onda smo resili srpsko pitanje". Sada vam je jos lakse da pricate o "demokraciji".
 
DeDa evo Kazanovi nije pravo sto se Tudjman nije nasa u Hagu pa te iskreno molim da ga sto prije uhapsite, ja vam mogu pomoci oko njegove trenutne destinacije, tako da oko hapsenja necete imat puno muke, on se sigorno nece protivit tome, pa lijepo u sudnici nek lupi sakom od sto i nek stisne muda pa kaze da je kriv zato sto je uradio to, to i to, za sto ga Kazanova optuzuje... :D :D :D
 
DeDa:
[Ma lepo je to sto su se borili za opstamak Srba...ali sto su druge ubijala..to je ono...
Sta su im muslimanski civili zgresili?!

Sta su im zgrijesili? Nista vjerovatno...
Uzmimo Srebrenicu. Kad se pomene taj grad misli se samo i jedino na taj juli 1995. (mislim da sam u pravu oko datuma), kada je ubijeno tih 7 000 muslimana. A malo se zna o tome da je tokom rata, od 1992. do tad, na tom podrucju u okolini grada ubijeno i vise od 2 000 srpskih civila; uglavnom po noci muslimanski vojnici su upadali u srpska sela i ubijali ih na nezamislive nacine. Sta su njima zgrijesili srpski civili? To nije genocid? Ne propagiram izravnavanje u zlocinima, ali DeDa, kad tako govoris zvucis kao da su samo Srbi ubijali civile. A usput sjetimo se slucaja Markale. Cim je dokazano da je taj masakr bio laznjak, odjednom je stala sva prica na tu temu. Mozda se mnogi toga vise ni ne sjecaju? Kako da prokomentarisemo taj pokusaj?
 
laa-laa:
Djesi Djenis I:
Skoro svi oni koji brane haske begunce su uglavnom sa one strane Drine.Siguran sam da vecina mladih iz Srbije nema takav stav.A Bosanci bi mogli da se zapitaju malo sta misli njihova matica o tome.

Preko Drine postoje Bosnjaci, Hrvati i Srbi. Kao Bosanac se ne izjasnjava niko.
Znas dobro na koga sam mislio.A to sto tamo ima Srba ne znaci da treba da se ujedinimo sa njima.
 
laa-laa:
DeDa:
[Ma lepo je to sto su se borili za opstamak Srba...ali sto su druge ubijala..to je ono...
Sta su im muslimanski civili zgresili?!

Sta su im zgrijesili? Nista vjerovatno...
Uzmimo Srebrenicu. Kad se pomene taj grad misli se samo i jedino na taj juli 1995. (mislim da sam u pravu oko datuma), kada je ubijeno tih 7 000 muslimana. A malo se zna o tome da je tokom rata, od 1992. do tad, na tom podrucju u okolini grada ubijeno i vise od 2 000 srpskih civila; uglavnom po noci muslimanski vojnici su upadali u srpska sela i ubijali ih na nezamislive nacine. Sta su njima zgrijesili srpski civili? To nije genocid? Ne propagiram izravnavanje u zlocinima, ali DeDa, kad tako govoris zvucis kao da su samo Srbi ubijali civile. A usput sjetimo se slucaja Markale. Cim je dokazano da je taj masakr bio laznjak, odjednom je stala sva prica na tu temu. Mozda se mnogi toga vise ni ne sjecaju? Kako da prokomentarisemo taj pokusaj?
Niko ne kaze da nije bilo zlocina na obe strane.Medjutim ako su i oni klali i ubijali to ne sme da bude opravdanje za nase zlocine.Mi treba da se suocimo sa tim zbog nase savesti i casti.Nasi dedovi koji su pregazili Albaniju nisu to radili i sigurno bi se stideli zbog tih nedela.
A najveci zlocin nacinjen je nad nama samima i to od onih koji su sada u Hagu ili od njihovih poslusnika koji se sada kriju tako da smo sada njihovi taoci.
 
Djesi Djenis I:
[Znas dobro na koga sam mislio.A to sto tamo ima Srba ne znaci da treba da se ujedinimo sa njima.
Zasto da ne? Srbi su Srbi, ma gdje oni zivjeli, zar ne? Hrvati zele svoje iz Bosne; bosanske muslimane sav islamski svijet smatra svojim rodjacima, a oni cak nisu ni pripadnici istog naroda! Zasto onda Srbi odbacuju jedni druge? Ne razumijem to razmisljanje Djesi Djenis, nije patriotsko.
 
Djesi Djenis I:
[Niko ne kaze da nije bilo zlocina na obe strane.Medjutim ako su i oni klali i ubijali to ne sme da bude opravdanje za nase zlocine.Mi treba da se suocimo sa tim zbog nase savesti i casti.Nasi dedovi koji su pregazili Albaniju nisu to radili i sigurno bi se stideli zbog tih nedela.
A najveci zlocin nacinjen je nad nama samima i to od onih koji su sada u Hagu ili od njihovih poslusnika koji se sada kriju tako da smo sada njihovi taoci.
Dobro da smo se slozili jednom. Ne smije da bude opravdanja za nase greske, to sam vec jednom i rekla. Ali smije da postoji objasnjenje. Zato sam pomenula Srebrenicu ili Markale. Nije lako obuzdati nekoga cije su dijete ili zenu obezglavili i dobacivali se njihovim glavama. U pravu si da moramo da se suocimo sa onim sto je bilo, ali to ne znaci da trebamo kazniti bilo koga tek da bi neko bio kaznjen i da bi se na taj nacin sprala ljaga sa nas. Sudjenje mora biti OBJEKTIVNO. Bez strasti.
 
Nema opravdanja za zlocine... Ako zbog svoje tragedije, isto zlo ti pocinis drugim ljudima, znaci da si isti kao i oni koji su tebe zavili u crno...
Krajnje bi vrijeme bilo da se razmjere necije tragedije ne ocjenjuju prema njegovoj nacionalnosti...
Zlocin je zlocin, ma koje boje bio...
 
Kazanova:
DeDa:
Kazanova:
Djesi Djenis I:
Zbog takvih "heroja" sad svi bolje zivimo. Srbija je veca nego ikad.Bogatija no ikad. Ubedjuju nas da pristupimo u EU.
Oni koji podrzavaju ove "junake" ne vole Srbiju i njihov mozak je isprala Slobina propaganda.

E, bas su oni krivi za nemastinu. Kriv je i major Sisic koji je oborio NATO helikopter a sada osudjen na 15 godina, slovima petnaest godina, zatvora.

Jednostavno kada se drugi put zarati sa nekim (a hoce) svima onima, koji misle da se neke stvari mogu uraditi diplomatijom (pa i Amerika ima vojsku i diplomatiju a opet izaziva ratove na sve srtane ove zemaljske kugle), neka postave svoje guze i tako sprece ratovanje. Ja kao i svako ko je rodjen i srastao dusom i srcem sa svojim narodom cu ga braniti, kao i sto jesam.

Ima li nekog vojnika koji je bio pod komandom gen. Pavkovica, na ovom forumu i da optuzi tog generala sto je ostao ziv... ili pod komandom Ratka Mladica, mozda neki stanovnik Kosmeta ili Bosne i Hercegovine?

Lako je posle serije "Otpisani" i ratnih Americkih filmova, iz tople sobe pred kompjuterom, da se sudi o ratu (ovim mislim na Srbe koji to cine). Dignite glas protiv rata onda kada je Amerika napadala Irak a sprema se na Severnu Koreju, kao sto su vecina zemlje u Evropi cinile, nasa je primer podrske tom ratu (citaj ulizivanje NATO-u)... i to su najvise cinili oni mirotvorci, zagovornici protiv rata u nasoj zemlji. Da, i to oni kojima nije bomba pala na kucu, kojima nije niko nastradao... a vole da gledaju romanticne junake, iz omiljenih filmova, kako pale tudje kuce, unistavaju istorijsku kulturu (eksponate iz doba Vavilona)...

Celim tekstom sam se obratio Srbima.
kazanova ne seri...ko bre unistava eksponate covece.
Sta je Dubrovnik?!pa covece Ameri bi nas ugazili...nemas ti pojma...
Nije ti bilo dosta rata...ti bi jos aaa?ma skrasi se covece i vodi svoj zivot...sta se brines za jednog coveka...cuti...bice ti bolje...

Ti me ocigledno nisi razumeo sta sam napisao ili si neobavesten.

S obzirom da sam negde procitao da si Hrvat, vidim kako se zdusno trudis i ubedjujes druge da je bolje da generali odu u Hag (jer je to demokratski)... nisi nigde pomenuo Gotovinu, Budjmana... Ne, bitno ti je da kenjas preko foruma o demokratiji i samo slaboumni ti, normalno, veruju.

Ah, da. Ti si zivi primer da te niko nije dirao ovde u Srbiji (iako smo nedemokratska zemlja), medjutim, tvoja "demokracijska kifla" je isterala sve Srbe (oni kojih sada ima, su 6 sloj ljudi... koiko je Hrvata odavde proterano?). Tvoj predsednik je rekao: "kada bude bilo 3% Srba onda smo resili srpsko pitanje". Sada vam je jos lakse da pricate o "demokraciji".
Ma ne branim ja nikoga....i taj Gotovina zasluzuje metak isto toliko koliko i Mladic.I to sto kazes "tvoj predsednik"...niko iz Hrvatske nije moj predsednik...
A to sto me niko ovde nije dirao zahvali mom caletu koji je bio sa JNA u Bosni.
 
mene ocito ovde neko ne razume.ne branim ja ni jednog ratnog zlocinca...bio on Bosnjak.Hrvat ili Srbin...sve su oni isti,pred licem pravde...
Nece si oni skrivati jos dugo.Kako su pocela masovna sudjenja potekom 60tih Nemackim zlocinscima...tako ce poceti i ovima iz ovih ratova.za 20 mozda i vise god. istina ce isplivati...a svi oni koji ih brane ce se zapitati koga su to branili...
 
Citajuci ovaj topic,mogu vam reci ,mnogo me je uplasilo to sto jos uvek (ili opet)ima TOLIKO ratno-prosrpski(nekad se pitam sta li je to?) napucanih ljudi! A najvise me brine to sto o nisu neki `s`brda sisli,samo rts gledali` ljudi,vec ljudi koji pred sobom u datomtrenutku imaju svu sirinu pogleda na svet-dakle internet, sattv,iz postova mogu da primetim i da su prilicno obrazovani?
Gde je nestala ona Srbija,kad smo svi bili protiv jednog?Odakle izronise ovu snorkijevci?
Nemam nameru nikog da vredjam, samo me brine to sto izgleda da cemo jos dublje zago..ati..,toliko duboko da vise ni tito-djindjic reinkarnacija nece moci da nam pomogne!
 
jelena1974:
Citajuci ovaj topic,mogu vam reci ,mnogo me je uplasilo to sto jos uvek (ili opet)ima TOLIKO ratno-prosrpski(nekad se pitam sta li je to?) napucanih ljudi! A najvise me brine to sto o nisu neki `s`brda sisli,samo rts gledali` ljudi,vec ljudi koji pred sobom u datomtrenutku imaju svu sirinu pogleda na svet-dakle internet, sattv,iz postova mogu da primetim i da su prilicno obrazovani?

I bas se nasao/la ko ce mi reci?! Neka "pismena" koja stavlja apostrof iza "S" misleci "sa" pa izostavljeno "A"... (pretpostavljam da si iz Vojvodine) pa i ne pravi razmak izmedju reci, ali nisam sitnicav, nego sam hteo da uporedim koga nazivas "sisao sa planine", greske pri kucanju se i meni cesto desavaju.

Ne razumem kako mislis (ili uopste kako neko misli), da ako neko, samo zeli da se odbrani, spada u one huskace ratne, zagovornike rata...? Nije mi jasno.

Ja samo spadam u onaj tip ljudi koji ne trpi nepravdu i ne cuti kada se ona cini, nisam ovca koja dobrovoljno ide na klanje (pa uz to jos poziva Boga, Hrista) nadajuci se da ce otici u raj, jer umire kao prvi hriscani, nenasilno, Gandijevski. Ne ja nisam takav, ali razumem one koji se brane (ili umeju da vrate milo za drago - oko za oko).

Ovim ratom se mnogo spekulise, ko je kriv? Svi optuzuju Slobu (krivica prebacena na njemu a u stvari indirektno - krivi su Srbi) a zasto? Pa jos od Gavrila Principa (koga optuzuju i svu krivicu svaljuju na njega, time prikrivajuci svoju zelju i teznju za ratom) se namece Srpskom narodu krivica i opravdavaju svoje postupke. Ne bih da detaljisem istorijski ali... Nije mi potrebno mnogo price kada se pomene Jasenovac i zrtve. Sada se koristi zamena teza, sada sve ono sto su drugi imali u svojoj istoriji, koristi se napadom (kao najbolji nacin odbrane - ima efekta kod polupismenih, sadasnji slucaj sa Haskim optuznicama. Napadom na nase generale, prikriva se zlocin nad civilnim stanovnistvom srpskog naroda, Grdelica, Aleksinac, mala Milica, matematicarka iz Varvarina... i jos mnogih) i u trazenju slicnosti, radi zaboravnosti onog sta su NAMA ucinili. Da se razumemo, rat kao rat je nehuman, kako god se gledalo, uzima se neciji zivot i tacka. Medjutim, rat koji se vodi samo izmedju dveju vojski je najhumaniji, ali ubistvo civila, logori...? E, upravo to hoce da se nametne Srbima. Da i mi pravimo logore. Da ne ponavljam sta sam rekao o Srebrenici (ili na tv-u video, da je Mladic autobusima odvezao civile, da Holandjani ne pominju uopste nekakve zlocine, masovna streljanja a bili su tamo tog trenutka...), jer sam o tome pisao na temi "Ratko Mladic i Karadzic", pa ako neko zeli da zna sta sada hocu reci... neka procita.

Ja, prosto, nikako ne mogu da razumem nekoga kako neke proste stvari ne shvata - odbrana sopstvenog identiteta, zivota, svog bica. Uzecu najbanalnije primere iz zivota: neko vas napada (lopov, siledzija), da li bi neko, da kasnije ne bi bio optuzen za izazivanje nasilja, trebao dati mukom zaradjenu ustedjevinu ili svoje telo (primer silovanja)? "Mozda vi ne zelite rat, ali rat zeli vas!" - Lav Trocki.

I jos ovo: ako je nekome pobijena porodica u Jasenovcu ili bilo gde, sta mislite, sta bi taj trebao uraditi? Oprostiti hriscanski zlocincu? Ne mislite da neko mozda ceka trenutak, da vrati milo za drago?!

A sto DeDa kaze, da mu je otac bio u JNA, normalno da ako je izabrao taj poziv, da ce ici i da ga u Srbiji niko ne dira, ne samo zbog toga, vec ga ne niko dirao ni da je bio obican pekar (mada neke vruce glave, koji ne znaju sta ce sa sobom, sve i svako im smeta), ali mojom logikom nikako da shvatim, uvek neki koji su drugih nacionalnosti (pogotovo Hrvati, Muslimani...) uvek sole pamet Srbima (i naravno, kako rekoh, kod polupismenih ima odjeka) i pricaju o demokratiji a kao pripadnik jednog naroda, kome je matica Hrvatska, niti pomislja i niti ga je sramota za hiljade izbeglica (koje broje na stotine) naroda kome je Srbija matica. Najvise je tih u NVO i celnici su bas ljudi drugih narodnosti (ili sumnjive proslosti i morala).

Tako, oprostice te mi na mojoj neukosti, ako gresim, ali jedan prost primer: moj ujak radi 3 decenije u Svajcarskoj, brat se rodio tamo i ima njihovu C vizu i drzavljanstvo, ima pravo glasa, ali uvek je neutralan. A zasto? On je tamo samo da radi i nije on, niti bilo ko stvorio tu Svajcarsku, osim Svajcaraca (pravih Svajcaraca), njihove granice, sistem, Ustav, zakon... sta se njega tice politika u Svajcarskoj? Ovo vazi i za bilo koju zemlju, Nemacku npr.

Nisu Srbi neki divlji narod, koji samo zeli da ratuje, to je najbolje rekao Miroslav Krleza (koji je takodje prezirao Srbe): "Boze, cuvaj me od srpskog junastva i hrvatske kulture".
 
jelena1974:
Citajuci ovaj topic,mogu vam reci ,mnogo me je uplasilo to sto jos uvek (ili opet)ima TOLIKO ratno-prosrpski(nekad se pitam sta li je to?) napucanih ljudi!
Kazes RATNO PRO-SRPSKI napucani ljudi… Ne shvatam. U onom “pro-srpski” dijelu nema nista lose, od Srba se i ocekuje da budu pro-srpski raspolozeni, kao sto se od Ceha ocekuje da budu pro-Ceski; ratno napucani – mislim da nam je svima dosta rata, vjerovatno niko normalan nije ratno napucan u ovim momentima.

jelena1974:
A najvise me brine to sto o nisu neki `s`brda sisli,samo rts gledali` ljudi,vec ljudi koji pred sobom u datomtrenutku imaju svu sirinu pogleda na svet-dakle internet, sattv,iz postova mogu da primetim i da su prilicno obrazovani?
Da li si ikada pomislila da je upravo to obrazovanje, obavjestenost i poznavanje istorije ono sto tjera ljude pisu takve postove na ovom forumu? Trebamo kao u doba komunizma biti najvjerniji zagovornici ideala - Utopije? Ne daj Boze jos jednu Tito-epohu, tek tada bi “zagov..ali” do kraja.
 
DeDa:
mene ocito ovde neko ne razume.ne branim ja ni jednog ratnog zlocinca...bio on Bosnjak.Hrvat ili Srbin...sve su oni isti,pred licem pravde...
Nece si oni skrivati jos dugo.Kako su pocela masovna sudjenja potekom 60tih Nemackim zlocinscima...tako ce poceti i ovima iz ovih ratova.za 20 mozda i vise god. istina ce isplivati...a svi oni koji ih brane ce se zapitati koga su to branili...

Odlicno. To je ono sto i treba da se desi – neka istina ispliva na povrsinu. Ko je kriv neka plati, ko nije neka ga puste.
A mozda ce se neko zapitati i koga je to okrivljavao.
 
laa-laa:
DeDa:
mene ocito ovde neko ne razume.ne branim ja ni jednog ratnog zlocinca...bio on Bosnjak.Hrvat ili Srbin...sve su oni isti,pred licem pravde...
Nece si oni skrivati jos dugo.Kako su pocela masovna sudjenja potekom 60tih Nemackim zlocinscima...tako ce poceti i ovima iz ovih ratova.za 20 mozda i vise god. istina ce isplivati...a svi oni koji ih brane ce se zapitati koga su to branili...

Odlicno. To je ono sto i treba da se desi – neka istina ispliva na povrsinu. Ko je kriv neka plati, ko nije neka ga puste.
A mozda ce se neko zapitati i koga je to okrivljavao.
pa to je ono sto se trazi...istina.Neka se preda pa da se utvrdi da nije kriv,ako je zna da nije kriv i da mu je savest cita,nema cega da se plasi,nek izadjre na lice pravde.Samom sebi namece teret krivice time sto je u bekstvu...
 
vrlo zanimljiva tema, nesto sto se dotice svih nas sa balkanskog podrucja.Neko je ispao heroj neko pak zrtva u ovom balkanskom sranju.
Moje misljenje..nadao sam se da se to neko raspolozenje u srbiji promenilo sa odlaskom tih mracnih sila(milosevic, arkan itd da ih ne nabrojavam)medjutim kako vidim nista se nije promenilo, i jako sam razocaran .
Voleo bih da se ti "srpski sinovi i heroji" nikad ne isporuce hagu, voleo bih da slobodno piju kafu u srcu srbije i voleo bih da zavladaju radikali , jer ste to zasluzili.....nazalost
 
DeDa:
pa to je ono sto se trazi...istina.Neka se preda pa da se utvrdi da nije kriv,ako je zna da nije kriv i da mu je savest cita,nema cega da se plasi,nek izadjre na lice pravde.Samom sebi namece teret krivice time sto je u bekstvu...
Pitanje je da li ce dobiti pravdu. Mislim da ne. I samo zbog toga ja i trosim svoje vrijeme na ovoj temi - da raspravimo o tome, da li ce dobiti fer sudjenje... Ali izgleda da ne vrijedi, ja sam se umorila ponavljajuci i ponavljajuci, sama sam sebi dosadila... Vrtimo se u zacaranom krugu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top