U zdravom telu...

Pozdrav svima !
Kakva su iskustva sa tai či čuan gimnastikom ili plesom ili ... Moja kičma je, zbog promena na pršljenovima, veoma zahtevna tj. potrebna mi je rekreacija, uz klasične vežbe za rehabilitaciju. Dakle, bez torzije, udara, savijanja ... dakle bez trčanja, vožnje bic., teretane i sl. Tai či mi izgleda zanimljivo sa više aspekata (cirkulacija, jačanje muskulature, koordinacija pokreta, druženje ...) a kako u Novom Sadu počinju u septembru, dragocena su mi vaša iskustva.
Unapred hvala !
 
Pozdrav svima !
Kakva su iskustva sa tai či čuan gimnastikom ili plesom ili ... Moja kičma je, zbog promena na pršljenovima, veoma zahtevna tj. potrebna mi je rekreacija, uz klasične vežbe za rehabilitaciju. Dakle, bez torzije, udara, savijanja ... dakle bez trčanja, vožnje bic., teretane i sl. Tai či mi izgleda zanimljivo sa više aspekata (cirkulacija, jačanje muskulature, koordinacija pokreta, druženje ...) a kako u Novom Sadu počinju u septembru, dragocena su mi vaša iskustva.
Unapred hvala !

U takvom stanju u kakvom si ..najbolje da se obratis strucnom licu..iskustva ljudi koji nemaju zdravstvenih problema ti nece pomoci ..pa ni onih sa bolesnom kicmom..jer je sve individualno..evo ja ti preporucujem svakodnevna pesacenja i trcanje sa plivanjem u ovim tropskim danima..meni je super ...a tebi ?
 
nasla sam neki video za vezbanje
red hot salsa
mnogo volim tako da vezbam, a i mom sinu se dopada... on djuska i smeje se pored mene

imamo i carmen electru, ali on je dosadna

zaboravila sam... idemo i na plazu svakog jutra, pravo iz kreveta, posle pijem kafu
 
Zahvaljujem se na pažnji. Plivanje je pravi sport za mene i sve sa "načetom" kičmom; trčanje nažalost ne jer je to serija mikro udara na diskove. A da su nas u školi učili da čuvamo kičmu a ne da jurcamo za loptom ... Otići ću na tai či najesen. Srdačan pozdrav !
 

Back
Top