U zdravom telu...

ZA SVE ONE KOJI NE VOLE GUZVU I ZELE DA SE PORED REKREACIJE UJEDNO I PSIHICKI RASTERETE PREPORUCUJEMO TRCANJE U PRIRODI U RANIM JUTARNJIM CASOVIMA.
NEKOM CE IZGLEDATI UZASNO DA PORANI , PA JOS I DA TRCI.
ALI PROBAJTE NA POCETKU BAR 2 MIN., PA SVE DUZE I DUZE DO BAR 30 MIN.
OSECATE SE DOBRO KAO DA STE SE PONOVO RODILI.PROVERENO.
NA POCETKU NISAM MOGLA DA POTRCIM NI 1 min., ZA 2 MESECA TRCALA SAM 2100 m ZA 15 min.SMANJIVANJE TELESNE TEZINE ZAGARANTOVANO.VAZNO JE TRCATI MINIMUM 2 PUTA NEDELJNO.
 
Eh, tako sam ja onomad kada sam htela da postanem nindza, resila da sprovedem rigoroznu disciplinu i ustala u 6 ujutru da dzogiram. Izdzogirala ja, al' sam se vratila u krevet i vise mi nije palo na pamet da se dizem tako rano, niti da postanem nindza.
Al' trcanje vooolim! Kad padne mrak. :-)
 
Posto je tema dobra a vec postoji, nisam htela da otvaram novu. Idem na plivanje rekreativno jednom nedeljno, ali bih uz to ubacila i jos nesto. Sta biste mi preporucile? Sta je dobro za zenske kriticne zone? Ima li ko iskustva sa pilatesom?
 
Aleksandrra, pilates je odlican, preporucujem. Pored toga, naravno moj omiljeni Spining tnz, trening koji je bas napravljen za kriticne tacke :arrow: trbuh-noge-zadnjica. Nadam se da tako nesto postoji tamo kod tebe.
 
...Moja iskustva sa pilates-om su zaista dobra - odlican program, narocito za one kojima vise odgovara umeren i kontinuiran tempo pri izvodjenju vezbi zatezanja u odnosu na cesto veoma brz, agresivan tempo kojim se vezbe oblikovanja/zatezanja izvode u vecini tenutno popularnih programa (a u pokusaju da se obuhvati i aerobni trening i odrade vezbe za sve grupe misica u vremenskom okviru od 45'-1h)...Upravo zbog svoje neinvazivnosti, pilates odgovara osobama svih godista i trenutne fizicke kondicije/zdravstvenog stanja (uz eventualne modifikacije u konsultaciji sa lekarom)...Preporuka svima koji imaju problema sa kicmom/povredama/hronicnim stanjima, slabijom formom (duga pauza u vezbanju/nikada nisu vezbali), svima koji nisu vise tinejdzeri ;) ili im iz bilo kog razloga ne odgovara suvise intenzivan tempo tokom vezbanja...Licno mi odgovara i mogucnost da, u nedostatku vremena, sve vezbe odradim kod kuce, bez sprava, koje i inace nisu imperativ za postizanje krajnjih rezultata - doduse, proces je uz njihovu upotrebu nesto brzi...:)
 
Ja mrzim da treniram i krivo mi je zbog toga. :( Teretana me uzasno smara, pre sam bila upisana i kada se nateram da odem kukam od kad dodjem pa dok ne izadjem. :roll: Jedino sam gotivila onaj steper ili kako se vec zove. Valjda zato sto sam mogla nesto da citam u isto vreme a i zato sto sam jedino na njemu osetila da se nesto desava, znojim se a sagorevanje kalorija pici. :smile: Odem na trcanje pola sata, crknem, a ono sagorim manje od 100 kalorija. :roll:
Grupni casovi tipa aerobik i slicno mi se dopadaju, na to bih mozda mogla da idem.
Obozavam plivanje ali na to mi se ne ide sama. A nemam sa kim. I skupo je. :(

Zavidim onima koji vole da treniraju, bas bih volela da i meni to pruza zadovoljstvo. :(
 
Ovde postoji dosta kurseva ali uglavnom je pre podne sve ono sto me zanima, nazalost(i gore pomenuti stomak-noge-guza, koji se bas tako zove). TAko da mi jedino preostaju pilates, joga i klasicni aerobik, a nisam pristalica ova poslednja dva. TAko da sam vas poslusala i prijavila se za pilates.
Smatram da svaka zena i devojka treba da vode racuna o svom telu. Nezadovoljstvo figurom je posledica lenjosti.
 
Ja se iskreno nadam da cu uspeti nekako da uklopim termine pa da sad od marta krenem ponovo na aerobik....
Nikada mi nece biti jasno zasto su uvek termini: ponedeljak, sreda, petak... Zasto takoreci niko nema: utorak, cetvrtak, subotu?
 
Ono sto sam ja spomenula Spining TNZ je kombinacija vezbi koje aleksandrra pominje na parteru za problematicne zone + izuzetno energican koncidioni trening na bajku. Nakon toga bi najradije da te odnesu :) Mislim na sam pocetak treninga..nakon par nedelja si vec u formi, mislim, bar se ne boris za vazduh i to :lol:
 
Nina2:
Ono sto sam ja spomenula Spining TNZ je kombinacija vezbi koje aleksandrra pominje na parteru za problematicne zone + izuzetno energican koncidioni trening na bajku. Nakon toga bi najradije da te odnesu :) Mislim na sam pocetak treninga..nakon par nedelja si vec u formi, mislim, bar se ne boris za vazduh i to :lol:
A ni ti nisi iz Beograda? :cry:
 
alexandrra:
Da, to je ok u kombinacija. S tim sto bih se ja ipak drzala plivanje + vezbice. Postoji i aqua fitness, mislim da bi to bilo idealno za mene, mozda krenem kasnije.

Opste je poznato da je plivanje na top lestvici rekreacija i za oblikovanje tela i za kondiciju ;) Mada, ja iskreno zazirem od bazena :?
 
kad drzhim dijetu nekao bolje osecam muziku valjda od stresa
sad sam nekako hladna nisam na dijeti
mislim mehanichka sam....

ne znam ja brisala pod malo da sprechim ishijas. :) ali sad sam urekla

svi ste individualci za sport_ a
 
Andjelka777:
Ja sam proslog proleca isla na pilates i bilo je super. Sad bih opet da krenem, al sam promenila firmu pa mi ona lokacija ne odgovara. Zna li neko gde ima u BG pilates, centar ili NBgd-Zemun?
Imas pilates kada se spustis pokretnim stepenicama (suteren Beogradjanke - ulaz prema SKC-u)prema Maxiju.Pre ulaska u Maxi s desne strane je ulaz u salu...Ne znam kako je, nisam isla, samo znam da ima i da je ok cena koliko se secam.
 

Back
Top