U Srbiji diskriminacija muslimanske dece..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obersturmfuehrer:
poznajem jako puno ljudi, 95% njih su srbi, i ne vidim da je neko od njih ugrozen ili diskriminisan.
Хвала Богу да нису, у нивоу државе. Али на међународном, то је друга прича ... О томе говорим, јер, као што се може видети антикампања није завршена. Као ни уцене. О отвореном покушају да нам уређују државу по својим интересима.

Треба донети компатибилне законе о пословању и заштити имовине, и то било довољно за сарадњу са светом. Све остало је гурање њихових носева у ,малтене, нашу постељу.
 
Obersturmfuehrer:
a smeta ti to sto se neko brine za obicaje i slicne stvarcice raznih kultura i vera?
e pa onda nemoj da se sutradan bunis kada ti neko u inostranstvu kaze da ne smes da se krstis sa 3 prsta, vec sa 2 i to na levu stranu.

Овде се уопште не ради о томе КО СЕ КАКО КРСТИ - ето ти си баш пример како се ИЗВРЋУ СТВАРИ, овде се ради о исхрани и то 5% деце у неком обданишту која су муслимани.

Иначе, нико не може некоме забранити ДА СЕ КРСТИ СА ТРИ ПРСТА, то је твоја уобичајена подметачина. Али, добро се зна у том истом иностранству на које ти мислиш да првенство имају католици - јер су већина. Само да те потсетим да нигде није прошао фазон НОШЕЊА ФЕРЕЏА у школама.

И зашто се сад разни СОРОШЕВИ одбори НЕ ОГЛАСЕ О ЗЛОУПОТРЕБИ ДЕЦЕ У ВЕРСКЕ СВРХЕ???
 
eremita:
Овде се уопште не ради о томе КО СЕ КАКО КРСТИ - ето ти си баш пример како се ИЗВРЋУ СТВАРИ, овде се ради о исхрани и то 5% деце у неком обданишту која су муслимани.

a sto tebi smeta da se oni sami organizuju i jedu sta hoce?

eremita:
Иначе, нико не може некоме забранити ДА СЕ КРСТИ СА ТРИ ПРСТА, то је твоја уобичајена подметачина.
[/QUOTE]

zasto onda terati nekoga da jede svinjetinu, ako se to kosi sa njegovom verom?
 
Проблеме које имамо у земљи, односи са националним мањинама и остало, је наш проблем. И решаваћемо га интерно. Ко је тај споља ко ће нам рећи шта су права и где је та граница у односу на сепаратизам ? Да не говорим о двоструким стандардима. Управо се ту манипулише и чине нам зло. Прича је јасна до бола. Толико једноставна и стара. Распарчају нас до атома и онда је лако. А почиње : "завади па владај".
 
Ovo su stvarno velike gluposti sto se ovde pise.Ja sam rodjen u sredini gde zivi 30 posto muslimana i te price kako su oni ugrozeni zato sto moraju da jedu svinjetinu je sviranje ku....rcu,secam se kad dodju na svadbu ispracaj ili neki drugi praznik svi jedu pecenje svinjece iako ima i jagnjetine.Gledao sam takodje kad musliman dodje na pijac i kupuje prsutu(Zlatiborsku) svinjsku,e pa sad ja ne razumem na koji su oni nacin ugrozeni.Imam tu u Moskvi jednog kolegu Muslimana koji kad god neko dodje od kuce prvo pita jel doneo slaninu.Znam i jednog Muslimana iz Zenice dobar momak ko leb Krstio sina.
 
Lacibg:
Проблеме које имамо у земљи, односи са националним мањинама и остало, је наш проблем. И решаваћемо га интерно. Ко је тај споља ко ће нам рећи шта су права и где је та граница у односу на сепаратизам ? Да не говорим о двоструким стандардима. Управо се ту манипулише и чине нам зло. Прича је јасна до бола. Толико једноставна и стара. Распарчају нас до атома и онда је лако. А почиње : "завади па владај".

pa kad smo debili, ovaj "problem" je trebalo da rese oni tamo na licu mesta, a ne da se ovde baljezga o tome na 5 strana, u pricu uvode helsinski odbori i sta jznam sta jos...
 
Obersturmfuehrer:
a sto tebi smeta da se oni sami organizuju i jedu sta hoce?

zasto onda terati nekoga da jede svinjetinu, ako se to kosi sa njegovom verom?

Ко је рекао да ми смета, свашта. Уопште ми не смета! НЕКА СЕ САМООРГАНИЗУЈУ потпуно се слажем. Али они очигледно желе
да се то ОРГАНИЗУЈЕ О ТРОШКУ И НА НИВОУ ДРЖАВЕ, и то
би била класично малтретирање већине од стране мањине - што
је апсолутно НЕДОПУСТИВО.
А да би се то организовало О ТРОШКУ ДРЖАВЕ - онда деца мора
да се подвајају - што је катастрофално за групе деце, у фазону ови
посебно а ови посебно.

НЕКА НАПРАВЕ СВОЈА ПРИВАТНА ТУРСКА ОБДАНИШТА, ЗАБОЛЕ МЕ !
И нека се по цео дан клањају и мажу лојем, заболе ме.....али не може
О ТРОШКУ ДРЖАВЕ и кукњавом о "правима мањина" јер у овој земљи
имају права као ни у једној земљи на свету. Замисли ситуацију да негде
у некој арапској земљи православци траже храну са свињетином међу
муслиманима???
 
Obersturmfuehrer:
pa kad smo debili, ovaj "problem" je trebalo da rese oni tamo na licu mesta, a ne da se ovde baljezga o tome na 5 strana, u pricu uvode helsinski odbori i sta jznam sta jos...

Цео проблем је и направио Хелсиншки одбор(опет се правиш блесав) - зато ја и предлажем ПЕТИЦИЈУ О ЗАБРАНИ РАДА ТИХ СКОТОВА!
 
eremita:
Ко је рекао да ми смета, свашта. Уопште ми не смета! НЕКА СЕ САМООРГАНИЗУЈУ потпуно се слажем. Али они очигледно желе
да се то ОРГАНИЗУЈЕ О ТРОШКУ И НА НИВОУ ДРЖАВЕ, и то
би била класично малтретирање већине од стране мањине - што
је апсолутно НЕДОПУСТИВО.
А да би се то организовало О ТРОШКУ ДРЖАВЕ - онда деца мора
да се подвајају - што је катастрофално за групе деце, у фазону ови
посебно а ови посебно.

НЕКА НАПРАВЕ СВОЈА ПРИВАТНА ТУРСКА ОБДАНИШТА, ЗАБОЛЕ МЕ !
И нека се по цео дан клањају и мажу лојем, заболе ме.....али не може
О ТРОШКУ ДРЖАВЕ и кукњавом о "правима мањина" јер у овој земљи
имају права као ни у једној земљи на свету. Замисли ситуацију да негде
у некој арапској земљи православци траже храну са свињетином међу
муслиманима???


e vidis, ja isto tako mislim, a verovatno ce se to na taj i resiti...
niko im rec nece reci ako sami prave sebi jelovnik...i uostalom ako im smeta, nek upisu privatno obdaniste....
 
Pa sta trebaju, da ih hrane sa piletinom uvezenom iz Kine :D kazu mnogo zdravija od svinjetine a i po kuranu je :P


Nevladine organizacije koje se bave politikom treba pod hitno zabraniti i g0vna poslati da robijaju. Podrzavam nevladine organizacije tipa za zastitu zena, dece, okoline itd. a bavljenje politikom je dozvoljeno samo politickim partijama i tu za "nevladine organizacije" i ostale strane spijune nema mesta, sem u zatvoru ili na vesalima.
 
sumnjivo lice:
Muslimani vole da su uvek u centru paznje,verovatno im to dolazi od religije.Sad su u Nemackoj trazili da uciteljice mislimanske veroispovesti nose marame u skoli dok predaju.Medjutim prc,nema sanse.
Sigurno da treba dopustiti za ishranu ono za sta se neko opredelio makar i iz religijskih razloga.Sad recimo neko od nas ode da radi u neku islamsku zemlju gde se drze strogo serijata.Kakve su sanse da vase dete jede ono sto zeli u tim zemljama.


Recimo ako zivis/radis u muslimanskim zemljama nema sanse u vecini da kupis alkohol. Barem ovim arapskim tipa Saudi Arabija, Iran, Dzibuti, Jemen i tako to. E pa kad oni dozvole hriscanima u svonjim zemljama da se ubijaju od alkohola, da prave orgije, zurke i slicno , treba im dozvoliti i u Srbiji da jedu nesto drugo sem krmetine :D
 
Eh, ja sam bas protiv toga da se poredimo na takav nacin sa drugima... ako oni to rade ajd da im udarimo isto natrag. Onda vise ne bi bili Srbi, nego nesto drugo. Nek ne jedu krmetinu ako nece... isto vazi za ljude koji hoce da budu vegetarijanci a srbi su. Samo treba malo da se potrude da pomognu ako nisu bas po ISO standardu kao ostali :D

Al svak cast Jerry za komentar. Vec mogu da zamislim : Srbi orgijaju u Saudiskoj Arabiji.. pa o tome se moze i snimiti dobar film :D :D :D
 
Pa kad ti nekom nesto dozvoljavas a on tebi ne - onda ti ispadas debil. Zato sam ja uvek za princip reciprociteta. Koliko ti meni dozvolis kod tebe, toliko ja tebi dozvolim kod mene. I kraj price. Onda nema nikoga da se oseti ugrozen ,i ako hoces veca prava za muslimane u Srbiji daj veca prava Hriscanima u svojim muslimanskim zemljama i to je to.

Sad ako ti volis da si debil pa njima da dozvolis da ti se popnu na glavu, da imaju veca prava u nasoj zemlji od nas samih, a da istovremeno oni nase hriscane tamo tretiraju kao nizu vrstu ljudi - onda nesto nije u redu sa tvojim rasudjivanjem.
 
savin:
Treba bombardovati tu Srbiju-da nikada vise se niko ne seti da muslimanskoj deci u zabavistu daje prasetinu..
Helsinski odbor u Beogradu treba predloziti za Nobelovu nagradu-jer brine sta ce jesti muslimanska deca u zabavistu u Novoj Varosi..

Citala sam jednom da su Muslimani pokrenuli nekakvu tuzbu protiv "Karneksa" (zapravo, bila je peticija u pitanju) jer u pastetama ima neki gram svinjske masti ili mesa.......zaboravila.
Epilog- "Karneks" obustavio proizvodnju :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top