U Srbiji diskriminacija muslimanske dece..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Torrente-BG:
Pa i Korner zastavica morao veceras da klopa krem sir-majonez-pastetu jer nije imao prsute pa se ne zali helsinskom odboru da je diskriminisan.Sta ce covek,jede sta trenutno ima.
:D:D
Tako je !!!

Ko ce meni da da prsutu?!?! Ko? Koji odbor?
Sto da jedem pastetu sa majonezom i krem sirom kad mi se jede prsuta,kulen,sunka...
Kome ja da se zalim kazite vi meni?
 
Citam i smejem se...

Pa otkad se samo sluzi krmetina u vrticu, zar ne ide tu jos i supa, hleb i druge stvari...

Mislim da se oni bune jer im se to valjda uopste i sluzi, pa jedu deca, sta znaju.

Osim toga ako im se ne svidja hrana u vrticu nek naprave deci hranu da ponesu.... ko da je to tako tesko...

Inace u slucaju nuzde kuran kaze da se moze jesti "nepozeljna" hrana, da bi se prezivilo.
Isto kao sto se kod nas moze prekinuti post ili uopste ne postiti ako si bolestan ili trudan.

Sta ce se desiti kad kod nas krenu kineska deca ili neke druge narodnosti, pa cemo svima da pravimo posebnu hranu.... sto ne bi odmah kontaktirali vlasnika Hilton, sa idejom da otvore Hilton vrtice - restorane, a da drzava placa, tj mi iz nasih dzepova kroz porez...

Nekim ljudima stvarno treba da budu na rubu gladi jedno vreme da dodju razumu.
 
savin:
U Novoj Varosi muslimanska deca u zabavistu moraju da jedu krmetinu..
To je diskriminacija-kaze Srpski Helsinski Komitet iz Beograda..
Zasto muslimanska deca u zabavistu moraju da jedu krmetinu..

Jas' izvinjavam ali jel' postojao taj Helsinski komitet davne 1985? I ako jeste zasto se cuti nad maltretiranjima koja su mi pocinjena? Terali su me (utorkom!!) da jedem krisku putera premazanu medom i ako su se uverili (tog prvog kobnog utorka) da sam na isti alergicna. To im nije bilo dovoljno nego su me terali da spavam sa drugom decom od 11-12 u necemu nalik kolektivnom smestaju, i ako sam imala stalno prebivaliste s roditeljima.
Nakon mucenja spavanjem i izolacijom (to kad ne jedem med imala sam sat sama u trpezariji da provedem ali sa tanjirom ispred) podvrgavana sam i torturi pranja zuba koju i dan danas ne trpim najbolje (sad bar vidim efekte ljudi vole da su u mojoj blizini kad mi se cakle beli zubici, ali deca nisu primecivala razliku)
Kome da se zalim i da li mogu ocekivati materijalnu nadoknadu?

S postovanjem,
webhanuma
 
Angelico-Payne:
Citam i smejem se...

Pa otkad se samo sluzi krmetina u vrticu, zar ne ide tu jos i supa, hleb i druge stvari...
:shock: :shock:

to je i meni isto palo... koliko se secam, kod mene u vrticu je bila samo supica, parce hleba, uz sugestiju vaspitacice da mozemo da pravimo razne oblike od njega:shock: i eventualno chaj i sl.
jedva smo cekali da nekom bude rodjendan, pa makar da dobijemo bombone.:neutral:

ne znam na koju foru nismo poumirali od gladi..
mada, shta znam...mozda je bilo i neshto josh, ali mi je samo ovo ostalo u pamcenju

ali 'krmetine' definitivno nije bilo, for sure
 
webhanuma:
Jas' izvinjavam ali jel' postojao taj Helsinski komitet davne 1985? I ako jeste zasto se cuti nad maltretiranjima koja su mi pocinjena? Terali su me (utorkom!!) da jedem krisku putera premazanu medom i ako su se uverili (tog prvog kobnog utorka) da sam na isti alergicna. To im nije bilo dovoljno nego su me terali da spavam sa drugom decom od 11-12 u necemu nalik kolektivnom smestaju, i ako sam imala stalno prebivaliste s roditeljima.
Nakon mucenja spavanjem i izolacijom (to kad ne jedem med imala sam sat sama u trpezariji da provedem ali sa tanjirom ispred) podvrgavana sam i torturi pranja zuba koju i dan danas ne trpim najbolje (sad bar vidim efekte ljudi vole da su u mojoj blizini kad mi se cakle beli zubici, ali deca nisu primecivala razliku)
Kome da se zalim i da li mogu ocekivati materijalnu nadoknadu?

S postovanjem,
webhanuma
Sredicemo,nema pranja zuba,spavanja,meda.....samo ih obrezes i pustis da pasu!!!!
Ako je zima naci cemo neko seno,pa nek grickaju deca!Pa nije u redu da ih muce,ipak su oni nasa buducnost!!! :)
 
Muslimani vole da su uvek u centru paznje,verovatno im to dolazi od religije.Sad su u Nemackoj trazili da uciteljice mislimanske veroispovesti nose marame u skoli dok predaju.Medjutim prc,nema sanse.
Sigurno da treba dopustiti za ishranu ono za sta se neko opredelio makar i iz religijskih razloga.Sad recimo neko od nas ode da radi u neku islamsku zemlju gde se drze strogo serijata.Kakve su sanse da vase dete jede ono sto zeli u tim zemljama.
 
Za Neshu Taksistu podaci o Novoj Varosi..

Nova Varoš (Serbian Cyrillic: Нова Варош) is a town and municipality in Zlatibor District of Serbia. According to 1991 census, the municipality of Nova Varoš had a population of 21,812 people.

[edit] Demographics

In 1991, the population of the municipality was composed of:

* Serbs and Montenegrins (89.20%)
* Muslims by nationality (8.51%)
* Others.

In 2002, the population of the municipality was composed of:

* Serbs (90.09%)
* Bosniaks (5.15%)
* Muslims by nationality (2.51%)
* Others.

Note: Most of those who in 1991 census declared themselves as Muslims by nationality, in the next census in 2002 declared themselves as Bosniaks, while the smaller number of them still declare themselves as Muslims by nationality.
 
nesha taxista:
Koliko sam ja razumeo, u textu se tvrdi da su većina u tom regionu, a ne u samo Novoj Varoši. Što se ishrane tiče, ne znam, možda da vidimo kako su to rešile druge zemlje s brojnom muslimanskom manjinom, Nemačka i Francuska na primer.

Па ако они крену да траже храну на верској основи - онда ће заиста настати или хаос или треба децу раздвајати по вероисповести......или ако за муслимане треба да се спрема посебна храна онда ће православци да траже да у време поста буде посна храна... итд. итд. глупости - ТО ПОДВАЈАЊЕ НА ВЕРСКОЈ ОСНОВИ УОПШТЕ НЕ СМЕ ДА СЕ ДОЗВОЛИ КАДА СУ У ПИТАЊУ ДЕЦА.........у овој беди и сиромаштву има да се једе оно што има - нема бирања....... :roll:
 
tufnica_86:
Dragi Petre...ne pricam o rodjenju...
Zbog tih muslimana nece biti Srbije...Ko sto su Siptari okupirali Kosovo....zasto zive u Srbiji kad mrze Srbe...Ta deca ce jednog dana da ubijaju...To su divljaci.

oshtroumno...

dokazano je da se muslimanska deca radjaju kao divljaci ( narochito ona ciji roditelji odbiju da se ona u vrticu roknu svinjetinom) :roll:
zato postaju divljaci
i dokazani neprijatelji&mrzitelji vaskolikog srpstva...:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top