У Пули бомбе због Косова

Evo ja ću da odgovorim...
Postaje teza da su sa odredom Vlatka Vukovića (koga je poslao kralj Tvrtko, kao Lazarev saveznik)..došli neki Hrvati krstaši (križari) , na čelu sa Ivanom Plažinom...(neka četa konjanika)

Istorijski to nije baš potvrđeno...ali možda se forsiralo za vreme Jugoslavija da pokaže ''bratstvo i jedinstvo'' naših naroda i narodnosti..
 
nisam ja tvrdila da smo mi rasterali Turke nego da su se i Hrvati( sad, dali posebno brojno ?, ali to nema veze, bitno je da ih je bilo) borili na vasoj strani...koliko se sjecam bilo je i Madzara i onih iz Bosne, kralj Tvrtko ili tako nekako...
Dikan bi to mogao isto znati...


ово испада да је Кнез Лазар дошао иѕ Монголије а Милош из Тунгузије.

А реци ми молим те тако ти бога где ви то све тако лепо учите о вашој повијести ,да и ја пробам мало, само да се не навучем .:arrow:
 
почни да гуглаш одмах нестрпљив сам да научим нешто из повијести братскога нам народа Хрвата.

А и када си већ споменуо оно са бугарском баш ме занима, да ли сте и у ПРВОЈ СРПСКОЈ АРМИЈИ под командом Војводе Радомира Путника били и тада коњушари:wink::?:

pa turski vazali i becki konjusari idu uvijek ruku uz ruku...:mrgreen:
inace ne poznajem komandata prve srpske armije...
i poenta mojih pisanja je da su Srbi i Hrvati do 20 st., stoljecima zivjeli mirno i bez sukoba, dapace ispomagali se....
a sad kakve veze to ima sa srpskim vojskovodama, pojma nemam...
 
ово испада да је Кнез Лазар дошао иѕ Монголије а Милош из Тунгузије.
А реци ми молим те тако ти бога где ви то све тако лепо учите о вашој повијести ,да и ја пробам мало, само да се не навучем .:arrow:

bas svasta zakljucujes....
ja sam ucila komunisticku jugoslovensku povijest
 
..koliko se sjecam bilo je i Madzara ...

Ne njih nije bilo.. Odmah kad se turska vojska povukla Mađari su upali sa severa i počeli da pustoše Moravsku Srbiju....

Srbija je prihvatila vazalne obaveze prema Osmanskom carstvu, a za uzvrat ju je novi sultan Bajazit odbranio i sprečio Mađare, da je opustoše i osvoje...(pošto je srpska vojska pretrpela ogromne gubitke na Kosovu i nije mogla sama da se odbrani...)
 
Evo ja ću da odgovorim...
Postaje teza da su sa odredom Vlatka Vukovića (koga je poslao kralj Tvrtko, kao Lazarev saveznik)..došli neki Hrvati krstaši (križari) , na čelu sa Ivanom Plažinom...(neka četa konjanika)

Istorijski to nije baš potvrđeno...ali možda se forsiralo za vreme Jugoslavija da pokaže ''bratstvo i jedinstvo'' naših naroda i narodnosti..
одговорићу ти као и Славонији у проширеном издању

АЈДЕ НЕ ЛУПАЈ ГЛУПОСТИ

Хрвати и Косовски бој,или оне комуњарско-бољшевичко-титоистичке форе из братства ми и јединства о Тесли; Тесла је поносан што је Србин али и воли своју државу Хрватску која никад није постојала за време његовог живота.А они му још и током деведесетих за време рата срушили кућу,па после направили када су видели да могу да профититрају.
 
mi smo protiv Srba ratovali samo iz dva razloga
1. kada su htjeli da nas totalno posrbe i uniste (kraljevina)
2. kada su nam pokusali silom oduzeti 1/3 drzave..
u ostalim situacijama smo bili uz Srbe u povijesti ima dovoljno primjera "priskakanja " u pomoc Srbima...od Kosovske bitke , preko vaseg rata sa Bugarima , na ovamo

slazem se,odnosi srba i hrvata treba da budu kao odnosi između čeha i slovaka
 
slazem se,odnosi srba i hrvata treba da budu kao odnosi između čeha i slovaka

то што написа не помишљај у стварности.То је још неко написао ,али ја не знам
за податак да су Чеси на пример имали конц логоре и убијали Словаке и слично
а ти:?:
 
одговорићу ти као и Славонији у проширеном издању

АЈДЕ НЕ ЛУПАЈ ГЛУПОСТИ

.

Ja ti kažem da postoji velika verovatnoća da sa Vlatkom Vukovićem, pošli i neki Hrvati...
Sam bosanski odred čim su ih Turci tvrđe dokačili je utekao sa Kosova ekspresnom brzinom

Vojsku su dominantno sakupili Lazar i Vuk Branković.
Vojska Vuka Brankovića se možda i ponajbolje tukla sa Turcima i potiskivala ih je na svom krilu...
Lazarev centar se hrabro borio i katastrofalno izginuo, Vuk se povukao sa Kosova, a kasnije i turska vojska...

Pobeda Turaka, ja samo što je njih više ostalo, i mogli su da sakupe opet ogromnu vojsku, i ponovo se vrate,što se tiče Srba, veća vojska više nije mogla da se obezbedi-naročito ekonomski...Svaki dalji oružani otpor je bio uzaludan, ostala je samo diplomatija kao i danas...
 
Ja ti kažem da postoji velika verovatnoća da sa Vlatkom Vukovićem, pošli i neki Hrvati...
Sam bosanski odred čim su ih Turci tvrđe dokačili je utekao sa Kosova ekspresnom brzinom

Vojsku su dominantno sakupili Lazar i Vuk Branković.
Vojska Vuka Brankovića se možda i ponajbolje tukla sa Turcima i potiskivala ih je na svom krilu...
Lazarev centar se hrabro borio i katastrofalno izginuo, Vuk se povukao sa Kosova, a kasnije i turska vojska...

Pobeda Turaka, ja samo što je njih više ostalo, i mogli su da sakupe opet ogromnu vojsku, i ponovo se vrate,što se tiče Srba, veća vojska više nije mogla da se obezbedi-naročito ekonomski...Svaki dalji oružani otpor je bio uzaludan, ostala je samo diplomatija kao i danas...

још испада да му ти дођеш као дописник Танјуга из тог времена:cool:

молим те заобиђи ме са тим глупостима
 
Evo ja ću da odgovorim...
Postaje teza da su sa odredom Vlatka Vukovića (koga je poslao kralj Tvrtko, kao Lazarev saveznik)..došli neki Hrvati krstaši (križari) , na čelu sa Ivanom Plažinom...(neka četa konjanika)

Istorijski to nije baš potvrđeno...ali možda se forsiralo za vreme Jugoslavija da pokaže ''bratstvo i jedinstvo'' naših naroda i narodnosti..

@dikane
hvala na podacima...
a ovaj opste dobro zeli samo da omalovazava tude znanje bez da sam pokaze nekakvo...:mrgreen:
 
Са одредима из Босне, дошли су у помоћ Лазару, као старом савезнику, и хрватски "крсташи", под вођством Ивана Палижне, који је као врански приор имао под собом крсташе витезове Јовановце.

то пише у ввикипедији и не знам шта са тим ,на тараби пише ***** па шта,
може да пише свашта сад је фора око екс-ЈУ народа ко ће више да покраде од Срба историју јер нема своју.Па да прикаже како су они битни.
 
mi smo protiv Srba ratovali samo iz dva razloga
1. kada su htjeli da nas totalno posrbe i uniste (kraljevina)
2. kada su nam pokusali silom oduzeti 1/3 drzave..
u ostalim situacijama smo bili uz Srbe u povijesti ima dovoljno primjera "priskakanja " u pomoc Srbima...od Kosovske bitke , preko vaseg rata sa Bugarima , na ovamo

Ви сте са нама ратовали и пре краљевине, а онда кад се видело ко добија рат брже боље братство, јединство, југословенство (наше највеће глупости) итд. Да ли треба да помињем Јасеновац (у ствари не, то није био рат то је било клање, за рат се подразумева да се обе стране боре, а ја стварно не знам колико су се могли борити ненаоружани људи са Усташама, нацистима, који су имали све што су затражили од брке из Берлина.). Па опет наје*бао Брка, а ви са нама под руку. А то о трећинама, јел ти познато оно трећину Срба побити, трећину протерати, а трећину похрватити?
 
И још једном да се подсетимо шта су о Хрватима говориле наше- Српске највеће војсковође...јесу имали Хрвати неког војсковођу, осим Павелића , Туђмана , Готовине и сличних поборника Усташтва?? Шта ли каже њихова нова ( читај измишљена) повијест?

Živojin Mišić (1855 – 1921)


o Hrvatima

Izveštaj kralju Aleksandru po povratku iz Splita
(Iz beleške sekretara Živojina Mišića, g. Milorada Pavlovića)

„Iz svega sto sam čuo i video ja sam duboko zažalio sto smo se mi na silu Boga obmanjivali nekakvom idejom bratstva i zajednice… Svi oni jednako misle, to je svet za sebe, ma sa kakvim predlogom da se pojaviš….. stvar je propala…..

Ništa se ne može zajažiti, ničim što bi joj se ponudilo.

Ja sam sa tim načisto. Dvoje nam kao neminovno predstoji: potpuno se otcepiti od njih, dati im državu, nezavisnu samoupravnu, pa neka lome glavu kako znaju, a drugo je, upravo prvo, da u zemlji zavedemo vojnu upravu za dvadeset godina i da se zemlja sva baci na privredno i ekonomsko podizanje, daleko od svih politickih uticaja. Ako to ne može, onda se otcepiti, dati im njihovu državu.

Granice će biti gde ih mi povucemo, a mi ćemo ih povuci ne onde gde naše ambicije izbijaju na povrsinu, nego onde gde istorija i etnografija kažu; gde kaže jezik i običaji, tradicija i najzad gde se sam narod po slobodnoj volji opredeli, pa će biti i pravo i Bogu drago.

A Italijani? Neka im je sa srećom. Neka se oni Hrvatima usreće. Ja sam duboko uveren da se mi njima nećemo usrećiti... Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao čaša, nezajazljivi i u toliko meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi.

Ne zaboravite Visočanstvo, moje reči. Ako ovako ne postupite siguran sam da ćete se ljuto kajati.”

.............................................................................................................
Краљ је стварно био...благо је рећи глуп!
 

Back
Top