У Пули бомбе због Косова

Neko mi je jedanput rekao :


Sta to ima Srbin sto niko nema? Brata Hrvata:

http://www.politika.co.yu/rubrike/exyu/U-Puli-bombe-zbog-Kosova.sr.html

Citat sa linka:
Да је овај напад директно повезан с једностраним проглашењем независности Космета потврдила је претећа СМС порука коју је јуче око 10,50 часова послата Ризином братанцу Љуљезиму Ченају.

Ovakvi zaključci su baš u skladu sa demokratskim načelima, a i sa novinarskom etikom!?:D
 
Da li ovde svaka šuša može da upadne i nekažnjeno prosipa uvrede po velikim Srbima? Ne vreujem da ova karikatura uopšte zna ko je bio Živojin Mišić.

прво то није била увреда ја то тако не схватам то је само њихов начин опхођења према нама јер смо стока,и то им дозвољавамо то је мало шира тема али боље да је не покрећем јер можда на крају испадне да треба да им платимо ратну одштету за Други Светски Рат

:roll::roll::roll::roll::roll:

тема је била :shock:Ово је за Риплија(веровали или не) па онда је:-o Ово је за ..............
па сам питао откуд Хрватима мржња према шиптарима ,кад су се заједно борили против нас,ко се бије тај се воли.Онда је модератор променио име теме , и на крају је неки Хрват победио Турке на Косову 1389 а пре тога опалио Жућину жену коју није ни видео.
Ето то је у краћим цртама.:cry::cry:
 
istini za volju ja ne znam tko je bio i što je točno radio gospodin mišić pa sam ga ocjenio po izjavi koju je postala sevilja.
u toj izjavi gosp. mišić:
generalizira:
Svi oni jednako misle, to je svet za sebe, ma sa kakvim predlogom da se pojaviš…
Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao čaša, nezajazljivi i u toliko meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi.
poziva na vojnu diktaturu nad hrvatima:
drugo je, upravo prvo, da u zemlji zavedemo vojnu upravu za dvadeset godina i da se zemlja sva baci na privredno i ekonomsko podizanje, daleko od svih politickih uticaja.
ovo miriši na velikosrpski hegemonizam (ne volim ovakve rečenice, ali da ne bih rekao neku ružniju koristit ću ovu već pomalo ishabanu).. ma "samo" sliči na sanu :
Granice će biti gde ih mi povucemo, a mi ćemo ih povuci ne onde gde naše ambicije izbijaju na povrsinu, nego onde gde istorija i etnografija kažu; gde kaže jezik i običaji, tradicija i najzad gde se sam narod po slobodnoj volji opredeli, pa će biti i pravo i Bogu drago.
vrijeđa cijeli narod:
Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao čaša, nezajazljivi i u toliko meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi.

pa kad dotični daje sebi za pravo da uvrijedi cijeli narod, onda i ja kao pripadnik tog naroda imam pravo da se osjetim uvrijeđeno.
ali i da uzvratim, posebice svima onima poput sevilje koji dijele takvo (njegovo) mišljenje.

dikan reče da je bio častan borac.
ne sporim njegove ratne i ine vojne zasluge i možebitno čojstvo, svaka mu čast!
no kad neko ovako priča o jednom narodu onda mi se zaista digne kosa na glavi kao onom na avataru.

moj post tj odgovor je bio više komično/ironičnog karaktera, ne u nedostatku kontra argumenata već zbog same nebuloznosti date izjave, koja u biti više govori o osobi koja ju je izjavila nego o onima na koje se odnosi.


pjenite se kada se vas poistovjećuje i generalizira, a dičite se s ovakvim izjavama
licemjerstvo par exellance!

vama na čast
 
Evo citata iz jednog od mnogobrojnih tekstova o Kosovskom Boju gde se pise da su i Hrvati ucestvovali istina pod komandom Vlatka Vukovica.


Najvece uspehe imao je Vuk Brankovic, koji je gotovo samleo Jakubovo levo tursko krilo. Centar koji je vodio licno Lazar, izgleda da nije uspeo da probije janicare postrojene ispred sultanovog šatora okruženog gardom. A srpsko krilo Vlatka Vukovica, (bosanski odred) prvo se povuklo, bez vecih gubitaka. Bitka je najveci intenzitet dostigla u trenutku kad je srpski centar bio obuhvacen sa istoka, odakle je potisnut Vlatko Vukovic, pod cijom komandom je bio i hrvatski odred Ivana Horvata. Kad je srpski centar poražen, Vuk Brankovic se našao u bezizglednom položaju, i povukao se prema Drenici.

nazalost, pojedinci nece da vjeruju, mrznja i negacija su lakse...
a i nitko ziv nije tvrdio da su Hrvati bili mnogobrojni ili odlucujuci ( sto je opste dobro meni podmetnuo da sam tvrdila), poanta je bila da do 20 st. sukoba izmedu Hrvata i Srba nije bilo...
 
istini za volju ja ne znam tko je bio i što je točno radio gospodin mišić pa sam ga ocjenio po izjavi koju je postala sevilja.
u toj izjavi gosp. mišić:
generalizira:

poziva na vojnu diktaturu nad hrvatima:

ovo miriši na velikosrpski hegemonizam (ne volim ovakve rečenice, ali da ne bih rekao neku ružniju koristit ću ovu već pomalo ishabanu).. ma "samo" sliči na sanu :

vrijeđa cijeli narod:


pa kad dotični daje sebi za pravo da uvrijedi cijeli narod, onda i ja kao pripadnik tog naroda imam pravo da se osjetim uvrijeđeno.
ali i da uzvratim, posebice svima onima poput sevilje koji dijele takvo (njegovo) mišljenje.

dikan reče da je bio častan borac.
ne sporim njegove ratne i ine vojne zasluge i možebitno čojstvo, svaka mu čast!
no kad neko ovako priča o jednom narodu onda mi se zaista digne kosa na glavi kao onom na avataru.

moj post tj odgovor je bio više komično/ironičnog karaktera, ne u nedostatku kontra argumenata već zbog same nebuloznosti date izjave, koja u biti više govori o osobi koja ju je izjavila nego o onima na koje se odnosi.


pjenite se kada se vas poistovjećuje i generalizira, a dičite se s ovakvim izjavama
licemjerstvo par exellance!

vama na čast

potpisujem...
 

Back
Top