Twilight ( Sumrak) saga

Ukusi su razliciti, glupo je o tome raspravljati
Ja sam odgledala film, a potom sam procitala knjigu
i sad planiram da procitam i ostale
i jedva cekam sledeci film. Meni se film jako dopao. Ok, tinejdz love story
ali je meni to ok, iako odavno nisam tinejdzerka.
I glumci su dobri, skroz. I da, bitna stvar.
Moram da pohvalim muziku, odmah sam nabavila soundtrack.
 
Ukusi su razliciti, glupo je o tome raspravljati
Ja sam odgledala film, a potom sam procitala knjigu
i sad planiram da procitam i ostale
i jedva cekam sledeci film. Meni se film jako dopao. Ok, tinejdz love story
ali je meni to ok, iako odavno nisam tinejdzerka.
I glumci su dobri, skroz. I da, bitna stvar
Moram da pohvalim muziku, odmah sam nabavila soundtrack.
Cinjenica je, da je ovaj film vrhunski, nema potrebe za raspravom o ukusima
 
Pa stvarno mogu da kazem da sam procitala sve sto vredi citati...ali moram da priznam da sam ovu sagu procitala dva puta ( sve delove ) a to mi se nije desilo ni sa Anom Karenjinom ni sa Sto godina samoce ili Sidartom ( ma iskreno nista nisam procitala dva puta pa eto...ima nesto u tim knjigama ocigledno...
 
Nastavak filma , koliko sam cula izlazi krajem godine...jedva cekam!

Film se uveliko snima na lokaciji u Vankuveru, pre neki dan je stgla i cela ekipa Voltura. Deo filma ce se, krajem maja, snimati u Italiji.

Inace, datumi premijera u svetu, koji su do sada poznati, su sledeci:

New Moon will be released on November 19, 2009 in Australia.
New Moon will be released on November 19, 2009 in New Zealand.
New Moon will be released on November 20, 2009 in the USA.
New Moon will be released on November 20, 2009 in Canada.
New Moon will be released on November 20, 2009 in Norway.
New Moon will be released on November 20, 2009 in Brazil.
New Moon will be released on November 20, 2009 in Finland.
New Moon will be released on November 20, 2009 in Italy.
New Moon will be released on November 20, 2009 in Norway.
New Moon will be released on November 27, 2009 in the UK.
New Moon will be released on January 7, 2010 in Germany.

Nas jos uvek nema, ali bice, bice...

Inace, za maj je planiran izlazak DVD Twilight kod nas, a za par dana bice objavljena i poslednja, cetvrta knjiga - Praskozorje.
 
To ce uveliko da iskoriste i da podignu cene ostalim knjigama. Ja sam ,,Sumrak`` kupila u februaru i resila da sacekam neko vreme pa da kupim ,, Pomracenje``. Odem ja u knjizaru pre neki dan, knjige poskupele za sto dinara.
 
Evo jedne ekskluzivne vesti i saveta.

Dakle, knjiga Praskozorje je danas izasla iz stampe i od sutra ce se naci u prodavnicama. Izdavac jos uvek ne zna tacnu cenu, ali pretpostavlja da ce biti oko 800-900 dinara.

Medjutim, forum Twilight Srbija (www.twilightsrbija.forumotion.com), u saradnji sa izdavackom kucom Evro-Giunti i distributerskom kucom Tuck, 23. maja organizuje promociju knjige Praskozorje za sve zaljubljenike u Sumrak sagu, ali i za novinare. Na samoj promociji bice urucene nagrade pobednicima na takmicenjima, koje je organizovao ovaj forum povodom objavljivanja Praskozorja, bice organizovan kviz, tematski vezan za Sumrak sagu, i, naravno, bice predstavljena nova knjiga, ali i DVD izdanje filma Sumrak.

Praskozorje ce, na promociji, moci da se kupi sa popustom od 30%, te eto ti prilike da kupis knjigu po veoma povoljnoj ceni. Mislim da ce i DVD moci da se kupi sa nekim popustom, ali nisam sigurna u vezi toga.
 
Za film se slažem.
A jesi li pročitao sve četiri knjige?
Ako nisi, onda ćuti!

Tu se slazem.
Ja npr nisam citao nijednu knjigu i za njih ne mogu nista lose da kazem.
S druge strane, film sam pogledao i nije mi se svideo. Cak, daleko od toga, mislim da je jedan od vecih promasaja godine ali posto knjige nisam citao njih ne pljujem :)
A ljudima kojima se svidjaju i knjige i film - super. Ukusi se razlikuju :)
 
Posto su ukusi razliciti (o rly?) meni je ovaj film prilicno los.
Twilight i 3 nastavka su za buduce mlade dame sa losim ukusom za literaturu. Ne vidim originalnost u prici, likovima a ponekad i smisao se gubi. Cak i Stiven King je izjavio da je Stephenie Meyer prilicno losa spisateljica. Film je takodje los, sto je naravno moje misljenje i dozivljaj, ali eto nisam jedini. Ni vampiri nisu ono sto su nekada bili. Nema nit vampira, nit glume nit zabave. Umesto da love i sakate ljude, zive medju njima, setaju se danju (???) idu u skolu (???)..U filmu sve se odvija previse brzo, neke emocije nastaju previse brzo, sto malo prkosi logici uma.
 

Back
Top