Туђманов син-председник

Kojih komaraca, to vi i onaj Simon Wisenthall talasaju, šta znači npr. ona slika gore na Tupsonovom koncertu, one uzdignute ruke, kolko ja znam na svim koncertima od svakojakih rockera se diže ruka u zrak...mislim šta, znači svi oni u kadru sa uzdignut rukom su ustaše :???:

Ruke su uzdignute pod uglom od 30° a to je pozdrav od nacista:ok::mrgreen:
Znate vi to,to vam u krvi:rtfm:
 
256af4j.gif
 
I Tuđmanov sin bi da bude predsednik
Subota, 30. avgust 2008. 15:17


Miroslav Tuđman je predsednički kandidat desnice na sledećim predsedničkim izborima, a predložila ga je grupa konzervativnih hrvatskih intelektualaca.

Akademik Ivan Aralica službeno je ponudio HDZ-u da prihvati i podrži sina pokojnog predsjednika Tuđmana kao svog predsedničkog kandidata kandidata,navodi se u “Jutarnjem listu“.

"Miroslav Tuđman spreman je da uradi ono što nije želeo ni dok mu je otac bio živ. Miroslav će ući u HDZ i prihvatiti političku platformu HDZ-a, ako je HDZ zauzvrat spreman da ga podrži kao svog predsedničkog kandidata", rekao je Aralica na sastanku s Andrijom Hebrangom, članom predsedništva HDZ-a.

Neisticanje imena HDZ-ovog predsedničkog kandidata nateralo je grupu desno orijentiranih intelektualaca da ponudi svog kandidata, koga bi prihvatile sve konzervativne stranke i HDZ.

"Ne radi se o akciji traženja imena. Ime postoji, ime se zna. Sanader ga takođe zna", rekao je Aralica u intervjuu za novi broj Hrvatskog lista.

HDZ ipak nije reagovao na ponudu desničarskih intelektualaca, već ju je odbacio, rekao je izvor iz vrha te stranke za “Jutarnji list“.

Među inicijatorima Tuđmanove kandidature, s druge strane, tvrdi Aralica, stoje uglavnom HDZ-ovci, a delom nestranački ljudi, ali njihova imena nije htio otkriti.

mondo

20-maksimir-fasisticki-pozd_504.jpg




Fašistička sadašnjost Hrvatske

LONDON – Hrvatski odnos prema njenoj fašističkoj prošlosti baca neprijatnu senku na tu zemlju koja se reklamira kao turistički raj na Jadranu, piše hrvatska književnica Slavenka Drakulić za jučerašnji "Gardijan".

Kao primer Drakulićeva navodi sahranu Dinka Šakića (86), bivšeg komandanta zloglasnog logora Jasenovac iz Drugog svetskog rata, u ustaškoj uniformi, na kojoj je sveštenik pozvao Hrvate da mu se dive i da ga uzmu za primer.

Kao drugi primer ona navodi Zvonka Busića, 62-godišnjeg Hrvata koji je odslužio 32 godine u američkim zatvorima za terorizam. Njega su ustaške pristalice dočekale na zagrebačkom aerodromu i pozdravile ga tradicionalnim fašističkim pozdravom.

Iako je Busić oteo avion 1976. godine s namerom da iz njega baca letke koji ukazuju na diskriminaciju Hrvata u bivšoj Jugoslaviji, i iako je bomba koju je postavio na železničkoj stanici u Njujorku ubila jednog policajca a tri ranila – u Hrvatskoj se smatra mučenikom "za našu stvar", naglašava se u članku.

"Kao da ova dvojica nisu dovoljna, zemlja je i dalje podeljena u mišljenju o pevaču Marku Perkoviću Tompsonu, čija je publika na koncertima okićena ustaškim simbolima i poziva na ubijanje Srba", piše dalje autorka članka.

Zajednički imenitelj za ta tri primera, kaže Drakulićeva, nije samo rehabilitacija fašističke ideologije nego i nepostojanje volje policije i tužilaštva da na to reaguju.

"Problem s hrvatskim stavom jeste njena prošlost. Dokumenti i izjave su jedna stvar, ali realnost je nešto sasvim drugo", kaže autorka članka u "Gardijanu".

Hrvatski političari, naročito premijer Ivo Sanader, glasno promovišu evropske vrednosti i odlučnost da se pridruže EU, piše autorka. Ali, podseća ona, iako je neevropsko ponašanje, poput ratnih zločina, terorizma i fašisizma, legalno zabranjeno, ono se u praksi toleriše.

gradjanski list



Како Јевропи не смета фашизам, а сметају им Коштуница и Николић?
Само Срби треба да потискују, осуђују и одбацују своју историју и културу, своју славну историју, храбри менталитет и прелепу културу да мењају за некакве европске вредности, а Хрватска кукавичка, прелетачка и фашистичка прошлост и садашњост пролази неопажено, нажалост и у Србији...




Kakve veze ima Miroslav Tuđan i hrvatska književnica Slavenka Drakulić??????:dash:
Svaki profašistički incident u RH se budno prati.To se vidi i iz tvoga posta.
 
pa i rusi su vas provalili da vise cenite nedica i ljotica od antifasistickog pokreta u NOBu......pa su orden za doprinost borbi protiv fasizma dali hrvatima, a nas nisu ni pozvali na proslavu u moskvu.......i da ne bude zabune , nije to uradio pijani jeljcin, nego njegovo bozanstvo putin..........:think:

ova ti je dobra:super:
istina:ok:....al iskreno ni meni nije baš jasno kako to da smo mi dobili taj orden od Putina:???:....znači ipak Mesić nešto valja i u očima svetskih zvaničnika visoko kotira kad je imao tu čast da bude tamo:idea:

s druge strane ovo za Tuđmanovog sina misim da je preuranjena paranoja:mrgreen: :dash:

ja kad sam danas u jutarnjem listu pročitao članak mi je u neku ruku odlaknulo:D....jer ako stvarno bude tako onda HDz gubi prije nego li uopće krene izborna kampanja:lol:....još da se ona lisica Hebrang ugura na mesto kandidata e to bi se već zabrinuo:(

ovako veoma teško:)

tim više zato jer Tuđmanov sin je u Ujedinjenoj desnici među čelnim ljudima....a glasačko telo HDza sigurno nema toliko ultradesno nastrojenih birača:ok:

u svakom slučaju još je rano bilo šta govoriti jer ovo je tek prijedlog jedne starkelje hadezeovske koja valjda svaku večer u krevetu onaniše nad slikom Njofre:evil:
 
A o čem vi pišete, o nekom M. Tuđmanu koji će dobiti 0.5% glasova.

pa ako ga HDZ podrži...onda će dobiti sigurno više.....al plafon što može ulazak u drugi krug a onda ima da popu$i onako stojički :mrgreen::hahaha:
a ako ostane tu gde je sad u ujedinjenoj desnici onda kako kažeš plafon je ajd 2i pola posto glasova...namnožilo se i u nas 8olida:evil:...a ono što se nije namnožilo se ispiralo na Tupsonovim koncertima:roll:
:dash:
 
pa ako ga HDZ podrži...onda će dobiti sigurno više.....al plafon što može ulazak u drugi krug a onda ima da popu$i onako stojički :mrgreen::hahaha:
a ako ostane tu gde je sad u ujedinjenoj desnici onda kako kažeš plafon je ajd 2i pola posto glasova...namnožilo se i u nas 8olida:evil:...a ono što se nije namnožilo se ispiralo na Tupsonovim koncertima:roll:
:dash:

Ja brijem da će onaj vaš Čačić postati predsjednik, danas jasno dolazi do izražaja ona njegova kampanja prije, kad je išao od mjesta do mjesta i to 2 godine prije parlamentarnih izbora i to kao fol pripremo se za premijera ...je maunu...samo da si vidio kad mu se spomene Nadan vidošević u kontekstu predsjedničkog kandidata,kako se zacrveni i izbaci iz takta.
Neka ja ću glasati za njega na predsjeničkim izborima, bar će imati dobre fore i bit će šou :mrgreen:, ove Mesićeve fore, pogotovo ova danas, su počele biti sprdnja.
 
kasno se sjetio..
trebao je pokusati s tim odmah nakon smrti starog tudjmana..
mozda bi narod ponijele emocije, a i nije se toliko pricalo o pronevjerama..
ne vjerujem da sada ima neke sanse...

pa zato kažem da mi je odlaknulo kad sam vidio taj članak jer znam da HDZ sa njime gubi garant....al mislim da je (naravno na žalost) ovo samo puštena patka u jevnost da se vide reakcije ipak zna mašinerija u HDZu kako ispita javnost pa da napravi i male ustupke...al jednostavno nemaju koga:mrgreen:

nisam upoznat sa onim nadan Vidošević jel on njihov igrač ako jest ima najveće šanse al on je čisto lijevo krilo HDZa čista suprotnost od ujke Miroslava:eek::mrgreen:

al ja sve nekako strepim da će da bude kandidat Hebrang a on je premazan svim mastima i to me jedino plaši:(
 
kasno se sjetio..
trebao je pokusati s tim odmah nakon smrti starog tudjmana..
mozda bi narod ponijele emocije, a i nije se toliko pricalo o pronevjerama..
ne vjerujem da sada ima neke sanse...


Ne bi on dobio izbore ni da je stari Franjo živ.

Glede izbornih činjenica u RH...

1990. je HDZ pobijedio samo zato jer je ljudima bilo dosta komunista i komunizma.

1992. zato je jer bio rat, a ratna vlada se ne mijenja po nekom nepisanom pravilu.

1995. je opet pobijedio HDZ našen na krlima euforije zbog Oluje i oslobađanja zemlje

1999. su bili prvi "mirnodobski" izbori i tu su HDZ izgubio.

E sad, zašto su se opet vratili na vlast???

Zato jer su i ovi drugi bili loši, i zato jer je HDZ odustao od desničarske retorike.

HDZ je danas u koaliciji sa SDSS-om!!! Sa srpskom strankom!!!
Potpredsjednik Vlade za regionalni razvoj, obnovu i povratak je Srbin, dr. Slobodan Uzelac .
 
Ja brijem da će onaj vaš Čačić postati predsjednik, danas jasno dolazi do izražaja ona njegova kampanja prije, kad je išao od mjesta do mjesta i to 2 godine prije parlamentarnih izbora i to kao fol pripremo se za premijera ...je maunu...samo da si vidio kad mu se spomene Nadan vidošević u kontekstu predsjedničkog kandidata,kako se zacrveni i izbaci iz takta.
Neka ja ću glasati za njega na predsjeničkim izborima, bar će imati dobre fore i bit će šou :mrgreen:, ove Mesićeve fore, pogotovo ova danas, su počele biti sprdnja.

pokušavam ga ne doživljavati al u slučaju najgorega prije bi za njega glasao nego za bilo kojeg HDZovog kandidata
 
Ne bi on dobio izbore ni da je stari Franjo živ.

Glede izbornih činjenica u RH...

1990. je HDZ pobijedio samo zato jer je ljudima bilo dosta komunista i komunizma.

1992. zato je jer bio rat, a ratna vlada se ne mijenja po nekom nepisanom pravilu.

1995. je opet pobijedio HDZ našen na krlima euforije zbog Oluje i oslobađanja zemlje

1999. su bili prvi "mirnodobski" izbori i tu su HDZ izgubio.

E sad, zašto su se opet vratili na vlast???

Zato jer su i ovi drugi bili loši, i zato jer je HDZ odustao od desničarske retorike.

HDZ je danas u koaliciji sa SDSS-om!!! Sa srpskom strankom!!!
Potpredsjednik Vlade za regionalni razvoj, obnovu i povratak je Srbin, dr. Slobodan Uzelac .


uvijek postoji razlog za pobjedu hdz-a..
s hdz-om... i srbi dobijaju poseban šmek..


(moglo bi proci kao predizborni slogan):roll:
 
uvijek postoji razlog za pobjedu hdz-a..
s hdz-om... i srbi dobijaju poseban šmek..


(moglo bi proci kao predizborni slogan):roll:

Pa moglo bi se tako reći....

Na početku 90-ih se Franjo se i predstavljao kao protuteža Slobi i njegovoj politici.General-major JNA u penziji,izvjesni F.T. je stvarno izgledao smišno na prvim višestranačkim izborima.

Njegov sin, Miroslav Tuđman uopće nije ni bio u HDZ-u .

Bio je bio član Hrvatske socijaldemokratske stranke koja se kasnije ujedinila sa SDP-om Ivice Račana.
 
kasno se sjetio..
trebao je pokusati s tim odmah nakon smrti starog tudjmana..
mozda bi narod ponijele emocije, a i nije se toliko pricalo o pronevjerama..
ne vjerujem da sada ima neke sanse...

mislim da nema sanse...a i on je jedini od svih Tudmana koji je bio i ostao cist...ni bogacenja, ni korupcije, niti skandala (za razliku od sestre Nevenke sa sinovima i brata Stjepana); intelektualac je desne orijentacije (sto je demokratska opcija) i za RH bitnim trenutcima ucinio je mnogo...KOS-u i UDBI nije uspijelo da ga nadmudri...
inace moj kandidat bi bio Budisa...
 
Pa moglo bi se tako reći....

Na početku 90-ih se Franjo se i predstavljao kao protuteža Slobi i njegovoj politici.General-major JNA u penziji,izvjesni F.T. je stvarno izgledao smišno na prvim višestranačkim izborima.

Njegov sin, Miroslav Tuđman uopće nije ni bio u HDZ-u .

Bio je bio član Hrvatske socijaldemokratske stranke koja se kasnije ujedinila sa SDP-om Ivice Račana.

tocno...profesionalac u poslu..
 
Ne bi on dobio izbore ni da je stari Franjo živ.

Glede izbornih činjenica u RH...

1990. je HDZ pobijedio samo zato jer je ljudima bilo dosta komunista i komunizma.

1992. zato je jer bio rat, a ratna vlada se ne mijenja po nekom nepisanom pravilu.

1995. je opet pobijedio HDZ našen na krlima euforije zbog Oluje i oslobađanja zemlje

1999. su bili prvi "mirnodobski" izbori i tu su HDZ izgubio.

E sad, zašto su se opet vratili na vlast???

Zato jer su i ovi drugi bili loši, i zato jer je HDZ odustao od desničarske retorike.

HDZ je danas u koaliciji sa SDSS-om!!! Sa srpskom strankom!!!
Potpredsjednik Vlade za regionalni razvoj, obnovu i povratak je Srbin, dr. Slobodan Uzelac .


dok god je alternativa HDZ-u ovakav SDP, HDZ ce pobjedivati...jer su od dva zla, oni manje...a vec su uglavnom i "ispekli" zanat..
 

Back
Top