Триглицериди, холестерол, како започети терапију?

Probacu sto da ne,a koje kiselo mleko odnosno sa koliko procenata masnoce i da li limun treba iscediti uvece pa da se ujutro promesa i pojede ili se izjutra iscedi limun?pozdrav

moja mama je u "plavo" kiselo mleko, imlekovo, direktno u casu svako jutro cedila limun, promesa i popije, tvrdila da je odvratno ali u rekordnom roku resila problem
 
...dobijete tacan spisak namirnica koje bi trebalo da konzumirate svakog dana i koje su idealne za vas organizam i namirnice koje su podebljane crvenim slovima i koje nikako ne bi trebali da koristite...i tako ja se pridrzavam svega sto su mi rekli,ne jedem nikakve zitarice,hleba,krompir,pirinac,slatkise,mlecne proizvode,..
Hajde molim te pitaj ih zašto su ti zabranili konzumiranje žitarica, krompira, pirinač, hleb (integralni).
Čisto da ti kažem da to nema veze sa razumom, ali hajde molim te raspitaj se i traži da ti navedu razlog.
 
Hajde molim te pitaj ih zašto su ti zabranili konzumiranje žitarica, krompira, pirinač, hleb (integralni).
Čisto da ti kažem da to nema veze sa razumom, ali hajde molim te raspitaj se i traži da ti navedu razlog.
zbog toga sto mi sve te namirnice dodatno stvaraju trigliceride,to bi trebali da znate valjda,a uz to i goje.
 
zbog toga sto mi sve te namirnice dodatno stvaraju trigliceride,to bi trebali da znate valjda,a uz to i goje.
Takvo razmišljanje nema nikakvo naučno utemeljenje, zato sam i tražio da pitaš nekog da ti navede razlog.
Pomenute namernice snižavaju trigliceride - jedino ukoliko nisu prerađene (beli hleb, pomfrit, i sl.).
 
Takvo razmišljanje nema nikakvo naučno utemeljenje, zato sam i tražio da pitaš nekog da ti navede razlog.
Pomenute namernice snižavaju trigliceride - jedino ukoliko nisu prerađene (beli hleb, pomfrit, i sl.).
Da snizavaju ih ali samo teoretski a u praksi je to malo drugacije,zapravo meni telo samo proizvodi triglicerideo,jeo ja ili ne jeo,tako je kako je,ja sam samo zamolio da mi neko pomogne ako ikako zna prirodni preparat da se ne trujem lekovima boli me jetra i to jezivo...
 
Da snizavaju ih ali samo teoretski a u praksi je to malo drugacije,zapravo meni telo samo proizvodi triglicerideo,jeo ja ili ne jeo,tako je kako je,ja sam samo zamolio da mi neko pomogne ako ikako zna prirodni preparat da se ne trujem lekovima boli me jetra i to jezivo...
Za mene je naučno validno ono što se u praksi ispostavi kao ispravno, a pomenute namernice ti ne mogu naškoditi ni u kom slučaju ukoliko nisu prerađivane, dorađivane i sl.
Ti imaš povišene trigliceride zbog lošeg načina života, hteo to da prihvatiš ili ne.
Već sam rekao da ne postoji preparat koji će ti pomoći, već isključivo životni stil koji nametneš.
Evo kada sve živo budeš isprobao, i ako i dalje rezultati budu isti, hajde u očaju pređi na jednonedeljni režim ishrane koji imaš ovde - http://www.cps.org.rs/jelovnik_sirova.pdf i javi nam se sa rezultatima pre i posle ovog "eksperimenta".
 
Ja sam vec radio test na netoleranciju na hranu i dobio spisak namirnica sta smem da jedem i sta nikako ne smem da unosim u organizam,samim tim sam oslabio nekih 8 kilograma ali trigliceridi neprestano rastu i moram dozivotno da pijem lekove,to mi je potvrdio i doktor internista-kardiolog,i ne samo jedan nego vise njih...hvala
To je jedino što doktori i umeju. Ako ishrana koju su ti oni preporučili ne daje rezultate znači da su ti preporučili pogrešan režim ishrane.
Ja ti kažem da bi veoma brzo video rezultate ako bi se pridržavao ishrane koju sam ti dao. Ja mogu samo da te ubeđujem, ali ti sam odlučuješ.
Želim svako dobro i pamet u glavu!
 
Ja sam vec radio test na netoleranciju na hranu i dobio spisak namirnica sta smem da jedem i sta nikako ne smem da unosim u organizam,samim tim sam oslabio nekih 8 kilograma ali trigliceridi neprestano rastu i moram dozivotno da pijem lekove,to mi je potvrdio i doktor internista-kardiolog,i ne samo jedan nego vise njih...hvala
Pazi trci svako vece i hrani se na biljnoj hrani i rezultat nece izostati , znaci biljnja ishrana i sport .
Kod mene su i holesterol i trigliceridi na minimumu . Hranim se pretezno krompirom , gotovo svaki dan. A pijem ko stoka
 
Poslednja izmena:
Наравно да не треба да пијеш као стока. ;)
Sofija izgleda da je bolje da pijes ko stoka,opasno je kad pijes kao covek,od mog druga cale je govorio,sine kad ides u grad napij se ko stoka,a ovaj ga pita zasto cale ko stoka,pa zato sto vo kad dodje na vir da pije vodu zna koliko mu je dosta a covek ne.:)))Malo da se nasalimo i uzgred da kazem da su mi danas trigliceridi 3.09 a holesterol 4.07 jeeeeeeeee ali sa terapijom lekovima...pozdrav svima a pijem uporedo i hajducku travu!!!
 
Sofija izgleda da je bolje da pijes ko stoka,opasno je kad pijes kao covek,od mog druga cale je govorio,sine kad ides u grad napij se ko stoka,a ovaj ga pita zasto cale ko stoka,pa zato sto vo kad dodje na vir da pije vodu zna koliko mu je dosta a covek ne.:)))Malo da se nasalimo i uzgred da kazem da su mi danas trigliceridi 3.09 a holesterol 4.07 jeeeeeeeee ali sa terapijom lekovima...pozdrav svima a pijem uporedo i hajducku travu!!!

Rezultati su ti odlicni...:)
Dakle,lekovi+"pijes kao stoka"+ hajducka trava....

I ja se salim...
Dobar je fazon za stoku,ljude i pice...:zcepanje:

A tebi dobri rezultati...;)
 
Pozdrav trigliceridasi i holesterolasi hahaha...moram malo da se nasalim ne zamerite...
Evo nove alternative za regulaciju nivoa triglicerida i holesterola.Naime dobio sam recept od jedne moje komsinice koja kaze da je njen burazer spustio trigliceride sa 15 na normalnu vrednost odnosno tu negde oko 2,0.Ja sam krenuo sa tretmanom ali sam naravno pre toga proverio stanje u krvi,pa mi je trenutno nivo triglicerida 3,1,ostavio sam lekove ne pijem ih 4 dana a koristim ovaj prirodni preparat,holesterol nisam proveravao jer mi on nikad nije isao nesto ekstremno visoko.
Pa da predjem na stvar:
100 gr. ovsenih pahuljica
100 gr. razene pahiljice
100 gr. jecmene pahuljice
100 gr. psenicne pahuljice
100 gr. suncokreta oljustenog ali ne mlevenog
100 gr.cimeta takodje ne mlevenog
100 gr. kima takodje ne mlevenog
100 gr. susama mlevenog
100 gr. lanenog semena moze samlevenog a i ne mora jer se tesko melje zbog masnoca koje poseduje u sebi
E sad sve to lepo izmesati i svakog jutra na prazan stomak po 2 supene kasine u casu jogurta sa manje masnoce i kad odstoji sat vremena to pojesti umesto dorucka,s tim sto je bolje da taj jogurt sipate u dublji tanjir pa da onda pahuljice sipate u tanjir jer kad pahuljice i semenke nadodju moze doci do izlivanja iz case a ovako u dubljem tanjiru je sigurnije.Eto to je cela filozofija,koristiti 2 nedelje pa proveriti trigliceride.Javite blagovremeno ako ima pozitivnih rezultata a i ja cu vas obavestavati jeli mi pomoglo ili ne...pozdrav
Zaboravih da dodam da isto to mozete jesti i za veceru,utoliko bolje...pozdrav
 
Nije preporucljivo ostaviti lekove za hipertenziju i slicno,a ovi za masnocu itekako moraju da se pauziraju radi obnavljanja jetre,to mi i sam lekar preporucujue,naravno uz obaveznu kontrolu holesterola i trigliceridaa,ja cu ih ostaviti na desetak dana pa cu proveriti stanje i ako su poceli da se povecavaju batalicu gore naveden recept i nastaviti sa lekovima,kako inace da saznamo da li nam pomaze ili ne ako ne ostavimo lekove.pozdrav
 
Evo da javim da su mi trigliceridi skocili na 8,32 od 3,01 za samo 11 dana,tako da one pahuljice gore navedene nemaju blage veze...Nastavljam sa lekovima,kada budem vratio holesterol i trigliceride u normalu krecem sa ruzmarinom pa cu javiti rezultate i povodom toga...pozdrav i puno uspeha i ako neko zeli da isprobava razne alternativne varijante,ne bih mu preporucio da to traje vise od 2 nedelje jer u suprotnom dolazi do naglog skoka triglicerida,budite oprezni,jedino sto je meni kao pomoglo to je sojin lecitin...cao
 
Evo da javim da su mi trigliceridi skocili na 8,32 od 3,01 za samo 11 dana,tako da one pahuljice gore navedene nemaju blage veze...Nastavljam sa lekovima,kada budem vratio holesterol i trigliceride u normalu krecem sa ruzmarinom pa cu javiti rezultate i povodom toga...pozdrav i puno uspeha i ako neko zeli da isprobava razne alternativne varijante,ne bih mu preporucio da to traje vise od 2 nedelje jer u suprotnom dolazi do naglog skoka triglicerida,budite oprezni,jedino sto je meni kao pomoglo to je sojin lecitin...cao
Али не може резултат бити видљив за само 11 дана. ;)
Настави ти с тим пахуљицама и са лековима па ћеш временом, сигурно, уочити значајнији утицај.
 
Sremus nema nikakve veze sa lecenjem navedenih bolesti,popio sam 3 litara sremusa do sada,on jedino moze da smanji krvni pritisak,a to sto kazes da ne moze da pomogne za 11 dana zbog cega je onda skocio za 3 na 8,i da sam cekao mesec dana doslo bi do potpunog zakrcenja krvnih sudova,a sto se lekova tice kad njih uzimam sto bi onfda jeo pahuljice koja je tu logika...
 

Back
Top