Триглицериди, холестерол, како започети терапију?

Cao imam 28god i zadnji nalaz je bio trigliceridi 20,85;holesterol 10;glukoza 8,85
Pio sam sve moguce lekove,smrsao,krecem se puno,ali nista secer je poceo pre 3 meseca a trigliceridi pre 3 godine,neznam vise sta da radim ali znam da moram i dalje da se trudim veceras idem kod novog doktora pa cemo videti
Poukšaj molim te sa KUNICOM (hajdučka trava), ima kupiti u trgovinama (u BIH ima u DM-u, a i na planinama :)) Ujutro i navečer po 2-2,5 dcl čaja. Pomoglo meni (27 god), moj stari 63 god pije cijeli život i nikad problema pitao ga ljekar da li jede tjesteninu ikako. Stari je savjetovao par ljudi na njegovom poslu ( trigliceridi preko 20) svima pomoglo, sad im je stari heroj :))
Molim te javi da li je djelovalo ( ali nastavi ti i sa fizičkim aktivnostima za svaki slučaj) SRETNO!!
 
Protiv holesterola :
1. Jednu supenu kasiku kokosa pomesati sa soljom jogutra da prenoci Ujutru na prazan stomak pojesti
2. Uzeti limun ,koru izrendati a ostatak izmiksati.I jedno i drugo pomesati sa rendanom cveklom iste velicine kao limun. Dodati kesicu (15 grama ) cimeta. Drzati u frizideru, ujutru uzimati 2 supene kasike -dobro je i za skidanje secera ,moj dever sa secerom preko 10 sisao na normalu .Naravno uzimati bar 2-3 meseca
Protiv triglicerida :
1 puna kasika kantariona
1 puna kasika kamilice
1 puna kasika biljke konjski repic ( equiseti hb.conc.)
Pomesati sa 3 litre vode ,nek stoji 24 sata .Procediti u flase pa u frizider .Piti 3xdnevno po 1 kafena soljica (one normalne,manje )
 
Cao imam 28god i zadnji nalaz je bio trigliceridi 20,85;holesterol 10;glukoza 8,85
Pio sam sve moguce lekove,smrsao,krecem se puno,ali nista secer je poceo pre 3 meseca a trigliceridi pre 3 godine,neznam vise sta da radim ali znam da moram i dalje da se trudim veceras idem kod novog doktora pa cemo videti

Можда је и генетика или индивидуална карактеристика твог организма.
Пробај и нешто алтернативно.
 
Cao imam 28god i zadnji nalaz je bio trigliceridi 20,85;holesterol 10;glukoza 8,85
Pio sam sve moguce lekove,smrsao,krecem se puno,ali nista secer je poceo pre 3 meseca a trigliceridi pre 3 godine,neznam vise sta da radim ali znam da moram i dalje da se trudim veceras idem kod novog doktora pa cemo videti
Још само исхрану да регулишеш.
 
Evo ovako:Citajuci pazljivo o svemu i svacemu vezano za trigliceride,dolazim do zakljucka da svi prepricavaju nesto sto su naculi,jer ne postoji preparat,vocka,povrcka,semenka ili neki cudotvorni napitak a da ja nisam probao i na kraju nista,naime trigliceridi su mi zadnji put bili 13,86 a holesterol 7,20,doduse zapostavio sam lekove sto mi doktor prepisao ali sam zato izuzetno vodio racuna sta cu da pojedem,s tim sto sam alkohol konzumirao mesto vode:))...ovaj problem sa trigliceridima imam sigurno preko 7 godina,lekar mi prepisao Tulip od 20 mg uvece posle jela i fenolip od 160 mg i zaista mi pomazu ali cim ostavim lekove i krenem na neku alternativu momentalno za mesec dana skoce na 15,i dalje gajim neku nadu da postoji neki prirodni preparat jer ne mogu vise da gutam lekove,unistise mi jetru..zato ljudi pomagajte ako Boga znate da ostavim ovu hemiju koja mi vise steti nego sto mi pomaze...pozdrav svim ljudima dobre volje koji su radi da mi pomognu...
 
Evo ovako:Citajuci pazljivo o svemu i svacemu vezano za trigliceride,dolazim do zakljucka da svi prepricavaju nesto sto su naculi,jer ne postoji preparat,vocka,povrcka,semenka ili neki cudotvorni napitak a da ja nisam probao i na kraju nista,naime trigliceridi su mi zadnji put bili 13,86 a holesterol 7,20,doduse zapostavio sam lekove sto mi doktor prepisao ali sam zato izuzetno vodio racuna sta cu da pojedem,s tim sto sam alkohol konzumirao mesto vode:))...ovaj problem sa trigliceridima imam sigurno preko 7 godina,lekar mi prepisao Tulip od 20 mg uvece posle jela i fenolip od 160 mg i zaista mi pomazu ali cim ostavim lekove i krenem na neku alternativu momentalno za mesec dana skoce na 15,i dalje gajim neku nadu da postoji neki prirodni preparat jer ne mogu vise da gutam lekove,unistise mi jetru..zato ljudi pomagajte ako Boga znate da ostavim ovu hemiju koja mi vise steti nego sto mi pomaze...pozdrav svim ljudima dobre volje koji su radi da mi pomognu...

Ovo za "alkohol umesto vode" verovatno se izmotavas:)
A ako se ne izmotavas, onda vidis da ti ne prija...;)

Da li si radio transaminaze GOT i GTP pa su ti povisene i tako si zakljucio da ti je unistena jetra..
Ili ti je to onako palo na pamet..

Uz put i alkohol unistava jetru..
 
Evo ovako:Citajuci pazljivo o svemu i svacemu vezano za trigliceride,dolazim do zakljucka da svi prepricavaju nesto sto su naculi,jer ne postoji preparat,vocka,povrcka,semenka ili neki cudotvorni napitak a da ja nisam probao i na kraju nista,naime trigliceridi su mi zadnji put bili 13,86 a holesterol 7,20,doduse zapostavio sam lekove sto mi doktor prepisao ali sam zato izuzetno vodio racuna sta cu da pojedem,s tim sto sam alkohol konzumirao mesto vode:))...ovaj problem sa trigliceridima imam sigurno preko 7 godina,lekar mi prepisao Tulip od 20 mg uvece posle jela i fenolip od 160 mg i zaista mi pomazu ali cim ostavim lekove i krenem na neku alternativu momentalno za mesec dana skoce na 15,i dalje gajim neku nadu da postoji neki prirodni preparat jer ne mogu vise da gutam lekove,unistise mi jetru..zato ljudi pomagajte ako Boga znate da ostavim ovu hemiju koja mi vise steti nego sto mi pomaze...pozdrav svim ljudima dobre volje koji su radi da mi pomognu...

Evo ti ispod post sa pocetka teme i iskustvo korisnika...
Ako zelis prirodni lek,probaj sa KUNICOM...
Da spases tu svoju jetru..:)

Da li je neko pokušao sa :worth:KUNICOM:worth: (hajdučka trava, stolisnik).
Ja sam za sedam dana spustio sa 8,65 na 2. Ujutro i navečer 2dcl čaja (nezaslađenog).
Javite rezultate!
 
Evo ovako:Citajuci pazljivo o svemu i svacemu vezano za trigliceride,dolazim do zakljucka da svi prepricavaju nesto sto su naculi,jer ne postoji preparat,vocka,povrcka,semenka ili neki cudotvorni napitak a da ja nisam probao i na kraju nista,naime trigliceridi su mi zadnji put bili 13,86 a holesterol 7,20,doduse zapostavio sam lekove sto mi doktor prepisao ali sam zato izuzetno vodio racuna sta cu da pojedem,s tim sto sam alkohol konzumirao mesto vode:))...ovaj problem sa trigliceridima imam sigurno preko 7 godina,lekar mi prepisao Tulip od 20 mg uvece posle jela i fenolip od 160 mg i zaista mi pomazu ali cim ostavim lekove i krenem na neku alternativu momentalno za mesec dana skoce na 15,i dalje gajim neku nadu da postoji neki prirodni preparat jer ne mogu vise da gutam lekove,unistise mi jetru..zato ljudi pomagajte ako Boga znate da ostavim ovu hemiju koja mi vise steti nego sto mi pomaze...pozdrav svim ljudima dobre volje koji su radi da mi pomognu...
Ako si alkoholičar, to može da bude jedan od uzroka. Probaj bez alkohola određeno vreme pa pogledaj rezultate.
U većini slučajeva je rezultat neadekvatna ishrana, ishrana sa mnogo životinjskih namernica. Izbaci životinjske namernice par dana i budu na biljnoj ishrani i videćeš kako se brzo rešavaju takvi problemi. Uz to vežbaj, smanji stres, ne konzumiraj prepađene šećere, tu je i odbacivanje duvana i sl otrova...
Ako nisi spreman da odbaciš svoje loše navike, budi siguran da ti niko na ovom svetu ne može pomoći, nikakve veštačke hemikalije, nikakvi travari, i nikakvi preparati, dakle, sve ti je dato da pobediš i sve zavisi od tebe samog.
 
Za jetru sam radio S-ALT koji iznosi 91,s druge strane osecam povremene tupe bolove ispod desnog rebra sto je u svakom slucaju jetra a ne srce ili nadlaktica ali to mi je od lekova,jer lekovi koje mi internista-kardiolog prepisao su izuzetno jaki ali sta da radim moram da ih pijem,kad prekinem sa terapijom trigliceridi naglo skoce i znaju da odu i preko 15,tada osecam peckanje u grudima,bol u ledjima i hladan znoj,prekjuce mi je srce tako treperilo da sam mislio da i meni dodje kraj :)...za alkohol sam se malo nasalio,jeste da mi smeta ali konzumiram ga u svakom slucaju vise nego sto mi je dozvoljeno...pozdrav
 
Pre skoro dva meseca sam radio u laboratoriji test na netoleranciju na hranu,popunis formular,postave ti pitanja tipa imate li ceste glavobolje,patite li od povisenog holesterola,imate li gasove,da li ste u zadnjih godinu dana imali hiruske intervencije itd itd onda vam uzmu obim rucnih zglobova,izvade krv i posalju u Bg kada kroz najkasnije nedelju dana dobijete tacan spisak namirnica koje bi trebalo da konzumirate svakog dana i koje su idealne za vas organizam i namirnice koje su podebljane crvenim slovima i koje nikako ne bi trebali da koristite...i tako ja se pridrzavam svega sto su mi rekli,ne jedem nikakve zitarice,hleba,krompir,pirinac,slatkise,mlecne proizvode,ama bas sve izbacim i onda odem da proverim trigliceride ali da napomenem da sam za to vreme bataalio lekove i imam sta da vidim,holesterol sam doveo u red a trigliceridi preko 15,eto toliko...gubim volju i snagu...
 
Zahvaljujem svima na korisnim informacijama svaki savet je dobrodosao,saljite i dalje i ne budite skrti na recima...ako ko ima slicnih problema moze uzimati sojin lecitin,jedino mi on pomogao da tako kazem,nisam uspeo da sa njim skinem trigliceride ali su zato ostali isti bez naglog skoka...sojin lecitin mozete nabaviti u svim bolje snabdevenim prodavnicama zdrave hrane,dobar je i caj od veronike mada meni licno nije pomogao i laneno ulje koje se uzima tri puta po jedna supena kasika pre svakog obroka koje takodje meni nije bilo od pomoci iako me prodavac ubedjivao kako me doktori kljukaju lekovima da bi zaradili pare na meni i da bacim lekove a da krenem sa cajem od veronike i laneno ulje,kazem svako je individualaca,ono sto meni nije pomoglo mozda ce pomoci nekom...veoma dobra stvar su semenke od drveta gledicija koja spada u porodicu bagrema,proguglajte malo i pronaci cete sliku tog drvate koji je u narodu jos poznat kao trnovac zbog trnja koji ima po stablu...pozdrav
 
To je hajducka trava ,ima je u svim prodavnicama zdrave hrane ili biljnim apotekama

http://www.herbateka.eu/hajducka
http://www.priroda-leci-sve.com/hajducka_trava.htm
Hvala Duuso evo ja od veceras krenuo sa hajduckom travom,mada uporedo pijem i lekove sto mi je lekar prepisao tako da necu znati ako trigliceridi krenu da padaju da li je od hajducke trave a lekovi skidaju sigurno,u svakom slucaju hvala...ne znam samo koliko je to oko hajducke trave istinito i da li je ona zaista toliko lekovita kao sto se govori na ovom forumu...rece mi danas neko da je zena skinula trigliceride koristeci caj od ruzmarina...ne znam nisam vise ni sam pametan i siguran u sve te trave...pozdrav
 
drugari u kiselo mleko nacedite ceo limun popijete ujutru pre svega i tako deset dana, rezultati idealni posle toga, a pre toga bili 26
mali mici pa meni je kiselo mleko zabranjeno i ne samo kiselo mleko vec svi mlecni proizvodi,kako moze kiselo mleko da ti izleci trigliceride kad je i samo po sebi masno,nemoj molim te iznositi takve podatke...pozdrav
 
mali mici pa meni je kiselo mleko zabranjeno i ne samo kiselo mleko vec svi mlecni proizvodi,kako moze kiselo mleko da ti izleci trigliceride kad je i samo po sebi masno,nemoj molim te iznositi takve podatke...pozdrav

nisam ja smislila, receno, probano, pomoglo, pa zasto da ne kazem i drugima ako provereno radi
 
Moj komsija kad pojede pola cena belog luka skine pritisak ,postane mu nizak a moja svekrva ga " jela na tone" i nista .A onda cula za caj od mirodjije i pijuci ga drzala pritisak na normali.
Hocu da kazem da mozda ono sto jednom pomogne oko nekog problema ( ovog puta triglicerida ) mozda drugom nece ali verujem da za svakog postoji lek ,samo ga treba pronaci. Ja mislim da nekom neka trava ( ili hrana) pomogne da "skine ' masnocu u krvi a nekom ne ,tako da treba sve probati jer ne znamo unapred sta ce nam pomoci .Naravno jedno po jedno,duze vreme
 

Back
Top