Триглицериди, холестерол, како започети терапију?

pa da:lol:msm pochne trip da radi ...iju kako...eto rekoh kako...ja i kad sam bila bash mrsha, opet imala povishen hol...a ya tebe pa nemoj da jedes slatko,ili samo malo ako bash ne mozes da izdrzish:super:..inache ti ta probadanja ili vec shta nisu od trig.bice da je mozda na nervnoj bazi:lol:

Ма, немам ја, има супруг, а ја се насекирала као свака добра женица :)

А за нервозну базу, што би рекле бабе, знам. Код свих је ваљда тако.
 
e ja sad videla temu, pa ko svaka postena baba jednom godisnje idem na preglede te da pitam i ovde ako ima neko ko se razume o holesterolu, zapravo htela bih da cujem misljenje jos nekog doktora....jako visok HDL, normalan LDL, i kao posledica povisen ukupan holesterol, kako tumaciti?
mlogo zderesh masno:lol:msm nisam dr.al znam:mrgreen:
 
mlogo zderesh masno:lol:msm nisam dr.al znam:mrgreen:
stvar je u tome sto ne zderem, jer da zderem sve te lose masti pokazalo bi se u losem holesterolu...a meni je hdl visok, a ldl je sasvim ok. doktor mi je rekao da je racio izmedju jednog i drugog odlican i da nemam nista da brinem jer me taj izuzetno dobar hdl stiti, ali sam istrazujuci malo skontala da doktori pojma nemaju sta da misle o tako visokom hdl jer ga uglavnom ljudi i nemaju vec muku muce da podignu...ishrana mi je veoma dobra jer je vec godinama prilagodjena holesterolskoj ishrani, al ode ja u ekstrem sa ovim kao dobrim holesterolom pa me to malo buni :lol:
 
Poštovani,
imam 35 godina, ne jedem drugo meso sem piletine, tačnije belog pileceg mesa, raznih riba i teletine sto se tiče mesa. ponekad u obzir, najčešće jednomu 5,6 mesece pojedam malo jagnjetine. Ne jedem brzu hranu, pljeskavice, ne koristim beli šecer, jedem crni hleb sa semenkama tikve, ne pijem alkohol, pušač sam, ne jedem slatkiše, grickalice ne pijem sokove i gazirano izuzev ponekad koka kolu zero, čašu, dve. U poslednje tri godine najmanje 5 puta nedeljno vezbam u teretani sa tegovima, a 6 dana u nedelji nakon treninga sa tegovima pretrčim na traci ili napolju izmedju 4 i 5 km, a pre ovog perioda u toku svog specifičnog školovanja održavanje fizičke komdicije je bilo obavezno, nemam visok krvni pritisak, puls mi je u stanju mirovanja oko 50 otkucaja itd.
pored svega navedenog pre mesec dana na sistematskom pregledu su utvrdili da su mi trigliceridi dotigli vrednost 4,12 mmol/l što je prilično visoko. Nemam nikakve tegobe. sve ostale analize su dobre. može li neko da mi eventualno kaže o čemu se radi? Ove rezultate sam dobio posle mesec dana, pa se spremam da u subotu sve to ja lepo proverim.
 
Najbolje za skidanje holesterola i triglicerida je plava gljiva.Svi dan se jedna uveče potopi da nabubri i sutra ujutru se pojede i obavezno popije čaša vode.Za mesec dana rezultati su normalni.
zamolio bih za informaciju gde se može nabaviti plava gljiva? takodje moli za pojašnjenje da li njeno uzimanje trajno ešave problema sa trigliceridima ili su efekti kratkotrajn?
Unapred zahvalan!!!
 
Najjednostavniji način uklanjanja štetnih masnoća:
4 cijela limuna izrezati na kriške
očistiti 2 glavice bijelog luka i izgnječiti češnjeve.
Sve zajedno staviti u 2 litre vode i pustiti da prokuha, poklopiti i ostaviti da odstoji 12 sati.
Procijediti i staviti u staklenu flašu i ostaviti u frižideru.
Piti svako jutro deci tekućine u malim gutljajima, kad se potroši, napraviti pauzu od 7 dana, pa ponoviti, opet pauza i opet ponoviti tretman.
Na ovaj je način moj suprug riješio problem sa masnoćama u krvi i oboje jednom godišnje obavezno na ovaj način pročišćavamo krvne žile.
Nije ugodno za piti, ali se isplati.
 
Najjednostavniji način uklanjanja štetnih masnoća:
4 cijela limuna izrezati na kriške
očistiti 2 glavice bijelog luka i izgnječiti češnjeve.
Sve zajedno staviti u 2 litre vode i pustiti da prokuha, poklopiti i ostaviti da odstoji 12 sati.
Procijediti i staviti u staklenu flašu i ostaviti u frižideru.
Piti svako jutro deci tekućine u malim gutljajima, kad se potroši, napraviti pauzu od 7 dana, pa ponoviti, opet pauza i opet ponoviti tretman.
Na ovaj je način moj suprug riješio problem sa masnoćama u krvi i oboje jednom godišnje obavezno na ovaj način pročišćavamo krvne žile.
Nije ugodno za piti, ali se isplati.
posle koliko popijenih tura je došlo do normalizacije triglicerida i holesterola?
da li su radjene biohemijske analize krvi pre i posle uzimanja navedenog?
 
Moj suprug boluje od rijetke i neizlječive bolesti krvi zbog čega je primoran vršiti kompletne analize krvi svakih nekoliko mjeseci.
Nakon dvije popijene ture došlo je do poboljšanja, a kasnije je razina štetnih masnoća u krvi dovedena u normalu.
Neki ljudi koriste i jabučno sirće koje se također pije na prazan stomak.
Kod gore navedenog recepta važno je da je bijeli luk domaći, a ne ovaj kineski iz prodavnica.
Iz nekog svog iskustva mogu reći da nije samo hrana uzrok, već i ovaj naš stresni tempo života. Izbacivanjem masnoća iz prehrane ne koristimo svom tijelu jer masne kiseline su potrebne kod modifikacije proteina.
Dakle, sve umjereno.
Također bi u prehranu trebalo uvesti i dosta maslinovog ulja, po mogućnosti domaćeg, hladno prešanog...a izbjegavati rafinirana ulja.
Jedna žlica čistog maslinovog ulja ujutro prava je blagodat za svaki organizam.
 
Moj suprug boluje od rijetke i neizlječive bolesti krvi zbog čega je primoran vršiti komplet ne analize krvi svakih nekoliko mjeseci.
Nakon dvije popijene ture došlo je do poboljšanja, a kasnije je razina štetnih masnoća u krvi dovedena u normalu.
Neki ljudi koriste i jabučno sirće koje se također pije na prazan stomak.
Kod gore navedenog recepta važno je da je bijeli luk domaći, a ne ovaj kineski iz prodavnica.
Iz nekog svog iskustva mogu reći da nije samo hrana uzrok, već i ovaj naš stresni tempo života.Izbacivanjem masnoća iz prehrane ne koristimo svom tijelu jer masne kiseline su potrebne kod modifikacije proteina.
Dakle, sve umjereno.
Također bi u prehranu trebalo uvesti i dosta maslinovog ulja, po mogućnosti domaćeg, hladno prešanog...a izbjegavati rafinirana ulja.
Jedna žlica čistog maslinovog ulja ujutro prava je blagodat za svaki organizam.
kad ovako kazes vidi se bas da nisi upucena jer ne pominjes izvor tih masnoca, a itekako je dobro izbaciti zejtin a ubaciti mast u ishranu
 
kad ovako kazes vidi se bas da nisi upucena jer ne pominjes izvor tih masnoca, a itekako je dobro izbaciti zejtin a ubaciti mast u ishranu

Nisam išla u detalje, danas se govori o štetnosti uglavnom masnoća životinjskog porijekla, i bolesnicima koji boluju od kardiovaskularnih bolesti se savjetuje da izbace masti a ubace ulje u ishranu, s čim se ne bih složila zbog ovog boldovanog. Ulja da, ali iskjučivo hladno prešana. Rafinirana su daleko opasnija od životinjskih masti.
 
Najjednostavniji način uklanjanja štetnih masnoća:
4 cijela limuna izrezati na kriške
očistiti 2 glavice bijelog luka i izgnječiti češnjeve.
Sve zajedno staviti u 2 litre vode i pustiti da prokuha, poklopiti i ostaviti da odstoji 12 sati.
Procijediti i staviti u staklenu flašu i ostaviti u frižideru.
Piti svako jutro deci tekućine u malim gutljajima, kad se potroši, napraviti pauzu od 7 dana, pa ponoviti, opet pauza i opet ponoviti tretman.
Na ovaj je način moj suprug riješio problem sa masnoćama u krvi i oboje jednom godišnje obavezno na ovaj način pročišćavamo krvne žile.
Nije ugodno za piti, ali se isplati.
Od sutra počinjem sa belim lukom i limunom!!!
Malo sam se raspitivao i kažu da ovaj recept jedino radi provereno!!!
 
@Apis978
Ja godinama pijem eliksir, sa malim prekidima, jer sam ustanovila da mi je cirkulacija mnogo bolja, jer beli luk je najbolji cistac za krvne sudove. Vodim racuna o ishrani ali ne preterano, sto znaci da povremeno pojedem i nesto sto ne bi smela. Holesterol drzim pod kontrolom uz pomoc ovog eliksira, kao i neki iz mog okruzenja, koji su ga koristili.
 

Back
Top