Treba mi mala pomoć...

HeBePoBaTaH_:
Mhm..a kako zidić koji nije do plafona može da bude noseći zid, i šta on radi na sredini sobe? Možda je bila tu kaljeva peć, mi imamo jednu koja nije u upotrebi, super je dekor onako sa zelenim pločicama...Nego, ja to ne bih dirao, i kako misliš da "pomeriš zid sa strane?" hahahah
Dobro, ne razumem se uopšte.
U svakom sl., ja to ne bih dirao, napravio bih biblioteku i roknuo akvarijum, ili bih napravio kućni bar, može i postolje za pokretni sto za bilijar, samo odložiš ploču sa strane...

Da, na sredini sobe... kapiraš o čemu govorim :wink:
bio je akvarijum na njemu a na njega se naslanja drvena polica sa knjigama... relativno mali zid, kako bre da bude toliki problem izneti ga?
Ideja je da se skroz iznese iz kuće i stavi na terasu... Neću bre više to, smorilo me je, hoću drugi fazon sobe - a da ne rušim zid, razumeš, samo da skinem drvenu policu koja se naslanja na njega, da ga nekako isečem i da ga iznesem napolje.
Kako ne može, ne moguće... mora da postoji neka fora :(
 
probaj testerom...ili bonsekom....ima i one male testerice za OTO

sta ono....stavi neke spojene daske sa jedne i sa druge strane iseces necim(moze i OTO testericama) odozdo i sa stranei nagnes na jednu stranu tako da ga kao u sendvichu iznesete napolje ( dizalicom koju protnete kroz prozor)
 
kako retardiran problem yebote :roll:
al' šta ću - moj je pa moram da ga rešim.

Uzela bih oglase u potraži za zidarom ali znam da ne postoji ta budala koja će dovući svoju cenjenu... jer to ipak nije neki posao :(

Ništa, počeću lagano, elegantno - ženski da ga izbijam i da se nadam najboljem :D

Hvala vam u svakom slučaju...
 
ja ne bih insistirala...znam sta je svetinja pa makar to bile i obicne cigle.
i ne razumem zasto ne date neku konstruktivnu ideju pa makar bila glupa ko moja...a ne da pokusvate da je odgovorite od toga!
 
E da...hvala vragolasta, opušteno bi mi pao, nisam razmišljala o tome šta bi moglo da se dogodi ako se stvarno odlepi od poda, ne vredi, moram neko muško iz okoline da angažujem, neću moći da držim zid ni dva minuta... Al' moram da mu kažem šta da radi - ne bih da generalizujem ali u mojoj okolini su slabi sa živcima, popustiće im strpljenje pa će da naprave štetu
 
majcheki:
Pitanje je sledeće:
Kako da isečem zid a da on ostane čitav?

Dobila sam zeleno svetlo da mogu da preuredim sve u kući onako kako se meni sviđa - ali taj zid je mami važan, ne pitajte - ni ja ne razumem, to je mali zidić na kome stoji polica - u stvari ne baš tako mali ali stoji na sred sobe... joj nemam metar, nadam se da može ovako
- jedan red cigli u širini od 6 cigli i visini od 12 položenih cigli :oops:

Pitanje je dakle, kako da isečem taj zid i da ga iznesem napolje a da ne moram da ga srušim :?:

Hvala u napred :-(


Moze. Morala bi ga otpiliti ali ne verujam da neko ima tu makinu. Skupa je.
 
sinnke:
Moze. Morala bi ga otpiliti ali ne verujam da neko ima tu makinu. Skupa je.

e sinke a ima ona bušilica (ne znam kako se zove) što umesto ,,onog za rupe'' ima ono što liči na šrafciger, jel bi moglo sa tim da se odradi?

Joj ako znaš na šta mislim reci mi - lakše mi je da me bude sramota zbog neinformisanosti na forumu nego u rl
 
majcheki:
e sinke a ima ona bušilica (ne znam kako se zove) što umesto ,,onog za rupe'' ima ono što liči na šrafciger, jel bi moglo sa tim da se odradi?

Joj ako znaš na šta mislim reci mi - lakše mi je da me bude sramota zbog neinformisanosti na forumu nego u rl


Hilti. Neces moci s njom zato sto ti kad odozdola pocnes stemati od vibracija ce srusiti ostali deo.

To se bas mora otpiliti.
 
Draga moja bas si se nameracila na taj zid.Odma da ti kazem,takav zid nema sanse da seces.Seci se i nositi u jednom komadu mogu samo gipsani-pregradni zidovi u kojima nema maltera i cigle.Posto je kod tebe koliko sam shvatila problem ovo drugo,jedino ga klasicnim rusenjem mozes ukloniti.Predlazem:da dodjemo svi ovde prisutni pa svako ciglu po ciglu i eto ti resenja.Jedino ti ne garantujem za kolicinu popijenih kafa,koka-kole,doma ce ljute,vinjaka,pelinkovca......znas kako vec fizikalci imaju dobar cug.Ti sad vidi kolko ce te kostati ovaj mali poslic ako ti mi budemo asistirali.
p.s.zivni nekog baju iz komsiluka neka ga mlatne dva-tri puta maljem a ti schut u kesu za smece pa u kontejner/kad svi spavaju/
 
Zamisli samo ovu scenu.
Iseces ti zid, sve super i krenete da ga prenositi i on se raspadne
(zbog svoje strukture to ce se desiti), sta ce ti reci majka?
Plus troskovi secenja daleko veci nego rasturanja i ponovnog slaganja.
 
Ne boj se! Neće se raspasti pri prenošenju. Nema tih snagatora koji mogu da podignu zid. A ono što ne može da se podigne, ne može ni da se prenese. Osim ako je na točkovima. Ako je na točkovima, onda je auto a ne zid.

Prema tome, logički smo zaključili da se neće raspasti pri prenošenju. Dakle, prijatno prenošenje!
 
Vragolasta Amfibija:
ama jel vidis ti covece da je keva emotivno vezana za taj ziditj !!! i da zato netje da ga rushe...
sta znas,,,,mozda je bas majcheki nastala na tom ziditju.... :wink:

Хахахахаха...идентична прва помисао...само сам био мало индиректнији :lol:

Имаш онај тањир-секач као (јбг не знам како се то зове)...причвршћен на машини. Тако сам секао бетончину на тераси. Мало је скупља опција...јер долазе 2, 3 човека са опасном опремом...распитај се. Испушта воду такође...паркет би морао да се заштити. Мада цигла је по природи крхка доста...не верујем да можеш спасити доњи слој.
 
donji red ti puca garant, a ovi ostali mogu da se spasu.
Tebi je osnovni problem dovući nekog, ko ima alat, ali po pravilu nikad nema vremena.
Može ručno, sa malim i oštrim špicom, može i sa reznom pločom.
ako imaš kintu,vreme je da postaneš sam svoj majstor...osim ako nisi lenja po tom pitanju.
 
Gryphon:
Zamisli samo ovu scenu.
Iseces ti zid, sve super i krenete da ga prenositi i on se raspadne
(zbog svoje strukture to ce se desiti), sta ce ti reci majka?
Plus troskovi secenja daleko veci nego rasturanja i ponovnog slaganja.
nece da se raspadne ako ga upakuje sa jedne i ruge strane u nesto.rekoh vec..neke daske spojene...kao sendvich(nadam se da je to mali zid) :shock::-D
 

Back
Top