Tradicionalni Wing Chun Kung Fu savez Srbije

najstariji i jedini savez "Tradicionalnog Wing Chun-a"po sistemu William-a I David-a Cheung-a , i jedini koji po zakonu moze da radi pod tim imenom.

Zdravo.
Prvo bih zeleo da pohvalim organizaciju ovakvih skupova uopste, veoma pohvalno, ali me stvarno zanima zasto pomenuti savez nije prisustvovao seminaru William Cheunga u Srem.Mitrovici? Pa ipak se predstavljaju da su oni jedini legalni savez njegovog stila!?
U kom grmu lezi zec?

Politika je cudo zar ne?:) Jednini legalni i od Cheunga postavljeni predstavnici su Si Fu Koviljaci. Savez iz PO je nesto odvojeno od toga, koliko sam shvatio iz Srdjanovog objasnjenja. No nije to tako ni vazno, bitno je da se radi punom parom. Rezultati i priznanja dolaze sama po sebi

Freelanderu, video sam kako radis na seminaru William Cheunga. Veoma cvrsto i brzo, pohvalno!

Hvala, dali smo sve od sebe, a za ponos je biti sniman licno od Grandmastera i to mi je velika podrska za dalje treninge i seminare koji predstoje. Si Fu Arsenije Jelovac i ja smo zaista odradili dobro, on je to potvrdio i polozenim 10. rangom, ja 8. A i upale su bile prave:)

Objasnicu ti,rec je o legalizaciji saveza na drzavnom nivou,ime TRADICIONALNI WCHUN SAVEZ jugoslavije,je prijavlje pre nekih 20-30 godina i odobren od strane drzave,usvojen je statut i legalizovan pecat.E sad,u savezu su svi ucenici Bozidara Gaberseka i prate njegovo ucenje a dok je on direktan ucenik bio Wiliama i Dawida Cheunga-e sad,kada sam ja poceo ucenje wing chuna kod Branimira SEGVICA,tada je cheungova organizacija bila svecka wing chuna asocijacija,i bio sam prijavljen u njoj,a dok je Boza odvojeno radio pod tradicionalni wing chun.Po dilasku Cheunga prvi put na odrzavanje seminara u tadasnjoj Jugoslaviji,prihvata ideju bozidara gaberseka da se organizacija zove twc,jedina razlika je sto u mesto maceva koji su simbolizovali twc kod Boze,stavlja ceda njegovu drvenu lutku.
To bi bilo ukratko koliko ja znam,ako hoces neko bolje objasnjenje,postavi pitanje Mikicu ili Duletu,a ja cu im reci da se jave na forum da nam objasne,posto su ipak oni svemu tome prisustvovali
Mogu ti pokazati tadasnje diplome polozenih stepena i diplome nakon Cheungovog preuzimanja imena?

Svaka cast Srdjane, konacno jedno objektivno glediste i potvrda onoga stp svi znamo. Slazem se sa tom pricom jer je i ja znam kao takvu, a lutka koja je uvedena od strane Cheung-a je sigurno mnogo korisnija od leptira. Baci mi na pp poruku sa rasporedom treninga, jer sam slucajno obrisao

Da razjasnim nekoliko stvari oko saveza i nedolaska na seminar . Dakle , ne predstavlja se savez kako je receno ispred Cheunga , vec da radi po sistemu William-a i David-a Cheung-a , i David-ovo ime tu stoji zato sto je dobar deo sistema koji radimo je potekao od njega . Dalje , kad je u pitanju organozivanje seminara ili drugih manifestacija od strane nekoga ko nije clan saveza , a zeli da clanovi saveza prisustvuju toj manifestaciji , potrebno je blagovreno uputiti zvacian poziv na adresu saveza koji treba da sadrzi i informacije vezane za cenu , program , duzinu trajanja i mesto odrzavanja . Ako neko zeli da zove pojedinacne klubove ili trenere saveza , potrebno je da uputi poziv pojedinacno zeljenim klubovima ili trenerima.Na poslednji seminar William-a Cheunga-a savez nije dobio zvanican poziv od strane organizatora , kao ni pojedinacno klubovi ni treneri , tako da odziv bio takav kakav jeste. TWCKF Savez Srbije je ozbiljna organizacija , i clanovi saveza ozbiljni ljudi , koji se drze ustaljenih pravila kada je orgnizovanje i pozivanje organizacija i ljudi na odredjene manifestacije u pitanju , tako da je potrebno ispostovati formu , i pokazati postovanje prema ljudima koji se zele pozvati i zvanicno ih obavestiti i pozvati ili preko saveza ili licno.

Zuti malo si me uvredio na pvt, nazivajuci moj klub sektom, s toga ne zelim vise da odgovaram na prozivke. Mozemo samo pricati o tehnikama i praktikovanju TWC-a, ali o odnosima saveza i klubova ne. Mislim da je najbolje sto moze da se desi da se vratimo tamo gde smo i krenuli. Pa nase rasprave o modifikaciji koju si branio i TWC-u koji sam ja branio su bile cuvene. Drago mi je sto si na kraju video sta je prakticnije i bolje i poceo si da branis TWC vise nego ja. Sto se poziva za seminar tice, ja sam mislio da si u boljim odnosima sa Si Fu Mikicem i da bi ti on rekao zasto nije dosao, kao i to da su svi uredno pozvani. To mogu neki da ti potvrde i sa ovog foruma, ali cena je takva kakva, pa i ja sam dao svoj deo, jer sam zeleo nesto novo da vidim i normalno je da se svako znanje placa. Placam i ja ono sto ucim. Sto se odziva tice, u pravu si, takav je kakav jeste, odlican. Doveo je dosta ljudi sa strane koji su svesni ko je dosao. No ne zelim da iznosim privatne poruke u javnost, nije fer ka ljudima ciji rad zaista postujem. Mislim da je najbolje da prekinemo bilo kakvu raspravu jer ja necu nikada dati na svoje, a ti ces braniti svoje. Samo bez uvreda i teskih reci.
"Pokazacu i gajucu postovanje za vestinu mog ucitelja za sve starije i mladje drugove"

prijateljski pozdrav iz NS.
Nadam se da se nece niko ljutiti da postavimo neke snimke sa seminara William-a Cheung-a, nadam se da ce ih "profesionalni" kamerman izmontirati do kraja nedelje:)
 
Poslednja izmena:
Freelanderu citaj pazljivo sta sam napisao , i tumaci kako je napisano a ne kako ti to vidis ,ja sam napravio komparaciju izmedju tvoje tvrdoglavosti i nekih stvari , i znas da ljude ni privatno ni javno ne prozivam zbog veskog opredeljenja . Ja i dalje stojim da nema boljeg ili losijeg stila wing chuna , ja pored TWCa radim za svoju dusu jos jedan stil, ali to nije toliko bitno. Sto se seminara tice , o tome je vec sve receno , seminar prosao , i na kraju ovo je tema koja se bavi TWCKF savezom Srbije , pa da se drzimo teme . Ja sam objasnio formu obracanja savezu ukoliko neko zeli da clanove pojedinacno ili savez u celini pozove na neku manifestaciju , to je uobicajeni nacin rada u svetu , i samo tako moze da se odrzava zvanicna komunikacija sa savezom . Na kraju , savez ima pravo da odluci hoce li ili nece da prisustvuje nekom skupu u odnosu na to sta se i kako radi i nudi . Slazem se da bi najbolje bilo da se vratimo na pocetak i vodimo rasprave o tehnickoj strani vestine , a svako neka radi i vodi svoje klubove onako kako smatra da je najbolje .
 
Pozdrav svima....

Uradio sam video klip sa nastupa Tradicionalnog wing chun saveza Srbije na veceri borilackih vestina u hali Pionir 1 Juna 2008.


uskoro objavljujem i klipove JKD Eskrima kluba Tatang i Krav Mage sa iste veceri....

uzivajte....

PAZI I MENE IMA,HI,HI-SVAKA CAST RUDI,VIDIM DA TE ZANIMA VIDEO MONTAZA,E MOGLI BI MALO DA RAZMENIMO ISKUSTVA,JA SE BAVIM VEC DUGO SA TIM,A I IMAM DOSTA PROGRAMA I AFTER EFEKATA PA...
 
PAZI I MENE IMA,HI,HI-SVAKA CAST RUDI,VIDIM DA TE ZANIMA VIDEO MONTAZA,E MOGLI BI MALO DA RAZMENIMO ISKUSTVA,JA SE BAVIM VEC DUGO SA TIM,A I IMAM DOSTA PROGRAMA I AFTER EFEKATA PA...

PA, meni je to zanimanje,,, poceo sam kao video montazer i obavljao ovaj posao u par televizija gde sam se prvi put zainteresovao za rad sa kamerom, krajnji rezultat je da sam zavrsio skolu za televizijskog snimatelja i nastavio da radim sledecih par godina kao kamerman u par televizija. Danas radim i jedno i drugo ali vise ne na televiziji vec u sopstvenoj privatnoj reziji a radim i za neke tv emisije sto kod nas - sto za Madjarsku satelitsku DUNA televiziju..

Sto se programa za video montazu tice radim najvecim delom u Premier Pro po neki put i u Vegasu. Za zahtevnije efekte koristim Adobe after efekt, za animaciju 3D studio i Maju a poneki put jos Lightwave mada sam ga nekada vise koristio.....

Pozdrav..
 
i ja sam radio u premijeru ali nism bio zadovoljan,nekako mi vegas uvek bio laksi tako da sada radim u vegasu 8,jedina stvar koja me nervira u vegasu sto nema usporavanje snimka u brojkama,kao premijer ,nego samo sa onom padajucom crtom,a to mi je nesto jako potrebno,ili ja ne znam?
Kad se budemo videli,pricacemo,ipak je forum za ving chun
 
slike
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    36,5 KB · Pregleda: 26
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    26,7 KB · Pregleda: 21
Toliko o tehnickoj strani foruma. Kakve tehnike takav i savez. Brljavo drugari, brljavo. Sto se izgleda tice, pa ti-vi nemate ni oblicije, a licne komplekse zadrzi za sebe. Vidim da si obratio paznju i na moju gradju, zaista se trudite nesto da naucite. Dobro je da gledate klipove, mozda nesto i skinete. Imate godinu dana baleta na treningu, pod uslovnm da skinete u brzini. Voleo bih da vi pokazete nesto nevidjeno. Nije ni cudo sto vam se ljudi smeju. Seminar je bio svojevrsna sramota za TWC, cast izuzecima. Aikido i Krav Maga vas zasenise. Odusevljen Chi Sao-m, naravno, jer je to jedna od kruna WC-a i nepresusan izvor tehnika. No kad sam video kako radite levi Chi Sao, tacnije ne radite, razumem vas. Robotizvano? To se zove refleks. No oseticete.
Stavicemo snimke, 'koje nam niko ne da' cim ih dobijemo. Ne budite nestrpljivi.
Zaista, ovaj forum necu vise posecivati, jer je to sredstvo za iznosenje medjusobne hvale izmedju vas samih, no ko ce drugi:-), ali bi vas molio da ne flood-ujete sa glupim snimcima po mom forumu. Svako svoje neka unapredjuje. Vidimo se. Pozdrav
 
UFFFFFFF,,
NEMOJTE LJUDI..........
KO BOGA VAS MOLIM........
Kako to rekose u Maratoncima.....
Ajd, malo da se rashladimo,,,,
malo drugaciji Wing Chun....ups...neko to nazvo greskom Krav Maga
.... naravno malo se salim ali lici zar ne????

Dakle, upitanju je onaj klip koji sam obeco pre dva-tri dana
nastup Krav Maga tima na veceri borilackih vestina 1 Juna u hali Pionir u Beogradu

 

Back
Top