Tradicionalni Wing Chun Kung Fu savez Srbije

@ wingchun
Postoji u Srbiji i IKMF i TKM, pa niko te ljude ne pominje kroz borbu za trziste i konkurenciju.
Dugo i predugo su plasirane neistinite informacije i svako normalan i sa iole morala bi na kraju morao reagovati. Nemojte koristiti informacije i podatke koji nisu niti istiniti niti vasi, pa nek cela Srbija trenira samo kapap, vasa stvar.

Bane ja iskreno verujem da oni veruju u tu pricu, verovali su Ceungu veruju i ovaj put.
Po meni to je veliki ljudski kvalitet samo steta sto pogresni ljudi to iskoristavaju.
 
Poslednja izmena:
Evo ja cu da ispadnem dezurni pljuvac i da citiram Ilju Dunjskog...glavnog instruktora za borenje za sve specijalne jedinice u IDF-u. Ilja je covek koji obucava instruktore Krav Mage u IDF-u, a ti instruktori dalje obucavaju sve ostale vojnike.

Evo kako ide sistem obuke

Da li bi mogao da nam objasniš šta je Wingate?

Da, Wingate je sportski institut zadužen za podučavanje krav mage i fizičke obuke za celu vojsku. Znači cela vojska se podučava krav magi i za to je zadužen Wingate, to je njihov delokrug rada.
Tu sam dakle bio 3 godine i podučavao sam različite jedinice, a onda sam potpisao ugovor na još 3 godine i postao sam glavni instruktor za krav magu u školskom centru za specijalne jedinice Lotar. Lotar je školski centar za anti-terorističke jedinice. Zbog toga što su sve specijalne jedinice morale da prođu kroz Lotar, ja sam prirodno bio odgovorno lice za krav magu u specijalnim jedinicama. Tako smo imali podele dužnosti sa Wingate-om, koji je zadužen za celokupnu krav magu u vojsci, a Lotar je bio zadužen za krav magu u specijalnim jedinicama. To su inače jedine dve lokacije koje obučavaju instruktore u vojsci. Polaznici instruktorskog kursa u Lotaru bi poslednju nedelju bili slani u Wingate, gde bi prolazili test i ako ga prođu postajali bi krav maga insturktori. Naravno ako padnu test ništa. U Lotaru sam držao četiri ili pet kurseva sa prolaznošću od 100 procenata. Svako koga sam poslao da polaže test za instruktora vratio se sa diplomom. Naravno bilo je ljudi koje nisam slao. Ideja nije bila da oni postanu krav maga instruktori već su to bili instruktori pucanja i aktivni vojnici, ali su oni radili kombinaciju – obučavanje pucanja i krav mage. Zbog toga ja nisam želeo da „trošim“ svoje instruktore, instruktore krav mage koji su vrlo dobri u tome što rade da odlaze u streljanu da bi drilovali vojnike kombinaciji pucanja i krav mage. To mogu i da rade već sami instruktori pucanja i pripadnici jedinica sami sa dodatnom obukom. To je bio cilj ovih kurseva – da dobijemo istovremeno instruktore pucanja i krav mage.

Ilja je odlicno odgovorio na pitanje istorijata Krav Mage i Kapapa...i ako uzmemo sve sto on prica (a za njega je lako proveriti ko je i sta je) mozemo uvideti da je Kapap stranica na Wiki prepuna neistinitih podataka.

Hvala na ovako opširnom predstavljanju. Nadamo se da ne bi bio problem da nam malo približiš istorijat krav mage? I da nam objasniš razliku između kapapa i krav mage?

U principu ono što se dogodilo ide ovako nekako. Imi Lihtenfild, koji je rođen u Bratislavi, gde idem da držim sledeći KMG kurs za nedelju dana. Dakle, on je rođen tamo i živeo je tamo. U određenom trenutku bilo je puno nasilja činjenog nad jevrejskim narodom i jevrejskom zajednicom tada u Bratislavi. Imi je tada bio aktivan sportista. Bavio se boksom, rvanjem, bio je odličan atletičar i bavio se dizanjem tegova. Voleo je sport i svi njegovi prijatelji su bili sportisti. Svi su bili iz različitih sportova – boksa, rvanja. On i njegovi prijatelji su obrazovali grupu koja je bila zadužena za zaštitu bloka (geta). Zbog toga je imi učestvovao u puno sukoba. Napadači su shvatili da postoji vođa i uvideli su da je to Imi. Zbog toga je za njega postalo vrlo opasno da nastavi da živi u Bratislavi. Napadi nisu više bili usmereni samo da bi se činilo nasilje nad jevrejskim zajednicama već da specifično ubiju Imija. Njegov otac, koji je bio policijski oficir u Bratislavi rekao mu je da ako ne napusti grad za par nedelja će ga ubiti.
Posle toga Imija su stavili na jedan od brodova koji je putovao za tadašnju Palestinu, današnji Izrael. Dosta je duga priča kako je on putovao i kako je stigao do tadašnje Palestine, ali to možete pronaći i na internetu tako da neću da trošim vreme da to tačno pričam. Konačno, stigao je u Izrael, naravno tada ne Izrael već Palestina. U Palestini su se već formirali pokreti otpora. Bila su dva pokreta otpora – Hagana i Palmah. Oni i jesu i nisu bili zajedno. Radili su istu stvar ali svako na svoj način. Oba pokreta su imala zasebne vođe, jedinice, ali oba pokreta su se borila za isti cilj, a to je stvaranje države Izrael.Dakle, ljudi iz Bratislave koji su znali Imija su već tada bili u Palestini. Budući prvi premijer Izraela, Ben Gurion koji je bio vođa pokreta otpora je bio upoznat sa Imijem. Ljudi su mu pričali za Imija, za ono šta je Imi činio u Bratislavi da odbrani Jevreje i jevrejsku zajednicu. Upoznali su Guriona sa Imijevim delima i objasnili mu da je on dobar u borbi prsa u prsa.Gurion je otišao lično do Imija i zamolio ga je da podučava izraelske vojnike koji su se tada zvali Palmah I Hagana. Tražio je od njega da ih uči borenju, da se odbrane. Nije to želeo u početku. Smatrao je da to nije za njega. Posle dugih razgovora i ubeđivanja, konačno je pristao na to.Naravno i pre Imija su počeli sa nekom formom borenja. Mnogi ljudi su dolazili iz različitih država širom sveta, iz različitih regiona. Svi su došli sa nekim znanjem. Neki ljudi su bili upoznati sa pucanjem. Oni koji su došli iz Rusije doneli su ruski pristup pucanju, oni koji su došli iz Nemačke su znali nešto drugo, itd. Isto je bilo i sa borilačkim veštinama. Oni su tada na neki način skupili sve, svo to znanje i svako je počeo da podučava po nešto. I tada su ga nazvali kapap (istorijski). Istorijski kapap kada prevedemo sa hebrejskog znači borba licem u lice. I tako je i nastao naziv. Borili su se lice u lice i jednostavno su to i nazvali borbom lice u lice. Bez preterane filozofije. A šta je kapap bio? Sve! Kolektivno znanje svih ljudi koji su znali nešto o borenju u tom trenutku skupljeno na gomilu.

Morate da razlikujete istorijski Kapap od ovog Kapap-a. To su dve potpuno razlicite stvari i Kapap Avi Nardie nije naslednik istorijskoj Kapap-a. Naslednik istorijskog Kapap-a je Krav Maga.

Opet ide link...pa ko hoce da procita ceo intervju. Ima puno korisnih informacija.

http://borilacki-klub.com/intervju/...instruktorom-izraelskih-specijalnih-jedinica/
 
Evo ja cu da ispadnem dezurni pljuvac i da citiram Ilju Dunjskog...glavnog instruktora za borenje za sve specijalne jedinice u IDF-u. Ilja je covek koji obucava instruktore Krav Mage u IDF-u, a ti instruktori dalje obucavaju sve ostale vojnike.

Evo kako ide sistem obuke



Ilja je odlicno odgovorio na pitanje istorijata Krav Mage i Kapapa...i ako uzmemo sve sto on prica (a za njega je lako proveriti ko je i sta je) mozemo uvideti da je Kapap stranica na Wiki prepuna neistinitih podataka.



Morate da razlikujete istorijski Kapap od ovog Kapap-a. To su dve potpuno razlicite stvari i Kapap Avi Nardie nije naslednik istorijskoj Kapap-a. Naslednik istorijskog Kapap-a je Krav Maga.

Opet ide link...pa ko hoce da procita ceo intervju. Ima puno korisnih informacija.

http://borilacki-klub.com/intervju/...instruktorom-izraelskih-specijalnih-jedinica/

I sta si ocekivao od konkurencije da hvale Avija i kapap??? Sad mi mozemo da postavimo avijev intervju ili nekog od njegovih pristalica i tako unedogled.
http://borilacki-klub.com/vesti/ekskluzivno-intervju-sa-osnivacem-kapap-a-avi-nardiom-drugi-deo/
ima puno korisnih informacija...isti je sajt sa kog si ti naveo tzv. cinjenice
 
Poslednja izmena:
Pa on covek hvali Kapap..istorijski Kapap. Ovo sto Vi prodajete nema veze sa istorijskim Kapap-om i Kapap se ne nalazi u okviru IDF-a. Simple as that.

Ove snimke koje ste nakacili sa TV-a i Hornet Group..to je sve lako izmontirati, a uzevsi u obzir profesionalizam nasih novinara to je sve lako prodati njima. Ne proveravaju oni ko je Avi Nardija vec pisu napamet.

Za kraj moram da Vas zamolim da obratite paznju na pravopis, posto je stvarno strasno koliko su ljudi ovde nepismeni.
 
Poslednja izmena:
Jos jedna stvar. Ilja nije pricao ovde kao konkurencija. Zapravo da ste procitali intervju videli bi ste da je on covek naveo vise Krav Maga federacija pored KMG-a i nikoga nije pljuvao.

Ono sto Vi pokusavate da prodate ovde kao pricu je cista magla posto ste uvereni da ljudi u Srbiji ne znaju dovoljno o izraelskom borenju, a zapravo i ne znaju. Na wiki stranici Kapap-a se navodi da ima vise borilackih vestina iz Izraela i da su Kapap i Krav Maga razvijani paralelno sto nije tacno. Problem je taj sto je Krav Maga cedo IDF-a nastalo od Kapap-a. Tu dolazimo do glavnog problema, a to je terminologija koja se koristi da se manipulise.

Istorijski Kapap = Krav Maga. Modern Kapap nije isto sto i Istorijski Kapap i nije nastavak te price. Avi Nardija se u vojsci jeste sreo sa Krav Magom, ali moraju ljudi da razumeju da on nije deo Krav Maga zajednice i da je to sto je pokupio tehnike i napravio svoj sistem njegov licni rad.

Major Avi Nardia (Unit 216 Sayeret Matkal and Yamam Hand to Hand Combat instructor) developed many of the techniques now seen in modern Krav Maga, very specifically many of the gun disarms which were not in historical KAPAP and therefore Krav Maga.

Ovo je npr., laz i to cista. Bez da ulazimo sta ko kaze dovoljno je pogledati stare snimke Imia ili slike dok se vezbao Kapap za vreme rata za Izrael i mozete da vidite delove tehnika koje se i dan danas koriste. Ima par slika Imijevog oca u Budimpesti gde covek radi neke od tehnika...pre vise od 100 godina.

Upravo sam uvideo jos jedan problem u celoj prici, a to je da zapravo ovi nasi instruktori Kapap-a ne poznaju dovoljno istoriju izraelskog borenja sto je strasno.

Sto se tice mog znanja o izraelskom borenju. Nesto je doslo od instruktora, nesto kroz treninge (mada vise se ne bavim istim), a dosta kroz citanje i samo-edukaciju (kako o borenju tako i o drzavi Izrael).

Moram da navedem jos jednog coveka kao vrlo bitnu referencu - instruktor u Lotar-u Nir Maman.

http://www.ct707.com/index.php/about-ct707/about-nir-maman

Mozete da pogledate vise klipova sa gospodinom Mamanom kojih ima na youtube-u gde on objasnjava o Krav Magi i o njenoj upotrebi u IDF-u i nikada nije pomenuo Kapap i Avi Nardiju.
 
Poslednja izmena:
I sta si ocekivao od konkurencije da hvale Avija i kapap??? Sad mi mozemo da postavimo avijev intervju ili nekog od njegovih pristalica i tako unedogled.
http://borilacki-klub.com/vesti/ekskluzivno-intervju-sa-osnivacem-kapap-a-avi-nardiom-drugi-deo/
ima puno korisnih informacija...isti je sajt sa kog si ti naveo tzv. cinjenice
" Intervju sa osnivačem KAPAP-a Avi Nardiom "

"osnivac kapapa" to sve objasnjava,
znaci sa nekim starim tj originalnim vestinama /krav maga/ moze a i ne mora da ima ikakve veze,
covek svojoj vestini moze da da svako ime, da rukovodi kome , kad i ZA KOLIKO para ili vremena ce da da instruktorsko ili majstorsko zvanje.
mislim da je meni sad sve jasno, hvala na linku...

ps. kameni ne smetaj coveku da siri svoj , jedini , pravi i originalni kapap , vidis da je sve istina sto je rekao,
pa on je osnivac necega novog i to je po difoltu i jedino pravo i originalno...
a neki nasi znas i sam vole da velicaju takve jedine prave i originalne stilove :D pogotovo u ova krizna vremena kad se novcanici istanje :ok:
 
Sto se tice intervjua sa Avi Nardijom na Borilackom klubu. Taj intervju je prepun lazi i krivljenja istine, a moze da se uvidi i da gospodin Nardija ne poznaje bas sve o cemu prica.

O istoriji Kapap-a, nastanku Krav Mage i o tome sta se trenira u IDF-u ne moram da pisem, vec sam to pomenuo. Ali evo osvrnucu se na jedan deo iz intervjua koji mi je zasmetao kao nekome ko je u modernom MMA sportu u Srbiji gotovo od samih pocetaka i mogu slobodno za sebe da tvrdim da imam pozamasno znanje iz istoga.

MMA sportom ne mogu da se bavi oni koji nemaju nikakvu podlogu iz ostalih sportova, već samo oni koji su učili druge borilačke veštine dugi niz godina.

Ovo je notorna glupost. Covek ne zna sta je sport, pa pokusava da proda mistiku. Da pocnemo od svetske scene gde se prvi istice Rory MacDonald i onda da se spustimo na domacu scenu gde je najsvetliji primer Dragan Gagi Tesanovic.

Covek ne znas ta je MMA, ne razume koncept i sport ali je odlucio da o istome govori. Zapravo ne razume da danas mnogi borci koji se bore u MMA na najvisem nivou su cisti MMA borci i da su u kontakt sa sportom stupili direktno bez prethodnog treniranja nekog drugog sporta.
 

Cudno je sto niko nije dosao na seminar da upozna coveka i razmeni iskustva, misljenja, tehnike, principe s njim i onda realno komentarise. Imali ste prilike u Beogradu, Kraljevu, Nisu, Velikom Gradistu, Pozarevcu, Novom Sadu. Covek je tu vec 5 godina, od toga po 10 -15 dana odseda, radi privatne treninge svakodnevno sa instruktorima, dolazi i po 3 puta godisnje, lako je doci u kontakt. Radi se o bolrilackoj vestini, tu j najlakse proveriti da li radi u praksi. Jasno je za KM, borba za trziste i konkurencija ali svi ostali su nam nejasni. Dobro izuzmimo dezurne pljuvace i kontrase, tu je sve jasno.

Хајде, не буди лењ, провери (овде на форуму) кад си почео да избацујеш поруке везеане за КАПАП и присуствовање семинарима Ави Нардиа, да ниси мало претерао са том цифром од 5 година? Да се нисмо нешто по овој теми добацивали пре неких годину и по дана кад си објавио да сте постали инструктори КАПАП-а у Србији и то после другог семинара код Ави Нардиа?
чудна ствар овај интернет, све се да запамтити на неком серверу....
Није ту поента у пљувању и контрирању, једноставно не воле сви да их неко лаже и подмеће им неистине ...

Обзиром да сам нешто испратио КАПАП још од првог доласка Ави Нардиа и његове интервјуе све ми се чини да ови наши „традиционалисти“ покушавају да понове рецепт са TWC-а који су њихови учитељи прогласили за „традиционални“ иако то није имало никакве везе са истином... сад би ученици да покажу да су испекли занат и за „традиционалну“ вештину прогласили нешто што постоји 10-20 година и што представља производ самог Ави Нардие...

Наравно сви који се усуде да укажу на чињенице проглашавају се контрашима, пљувачима, конкуренцијом и сл... А шта ћемо са онима који свесно изврћу чињенице?:dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Хајде, не буди лењ, провери (овде на форуму) кад си почео да избацујеш поруке везеане за КАПАП и присуствовање семинарима Ави Нардиа, да ниси мало претерао са том цифром од 5 година? Да се нисмо нешто по овој теми добацивали пре неких годину и по дана кад си објавио да сте постали инструктори КАПАП-а у Србији и то после другог семинара код Ави Нардиа?
чудна ствар овај интернет, све се да запамтити на неком серверу....
Није ту поента у пљувању и контрирању, једноставно не воле сви да их неко лаже и подмеће им неистине ...

Обзиром да сам нешто испратио КАПАП још од првог доласка Ави Нардиа и његове интервјуе све ми се чини да ови наши „традиционалисти“ покушавају да понове рецепт са TWC-а који су њихови учитељи прогласили за „традиционални“ иако то није имало никакве везе са истином... сад би ученици да покажу да су испекли занат и за „традиционалну“ вештину прогласили нешто што постоји 10-20 година и што представља производ самог Ави Нардие...

Наравно сви који се усуде да укажу на чињенице проглашавају се контрашима, пљувачима, конкуренцијом и сл... А шта ћемо са онима који свесно изврћу чињенице?:dontunderstand:
http://img.image-storage.com/907491590/927bcfed91214.jpg
http://img.image-storage.com/907491590/65bdf55a0a454.jpg
Za pismene ovde pise prvi seminar 2009.
2009, 2010, 2011, 2012, 2013.
 

Prilozi

  • 944404_168593559974020_1832781713_n.jpg
    944404_168593559974020_1832781713_n.jpg
    32,4 KB · Pregleda: 3
  • 947269_168591486640894_885053431_n.jpg
    947269_168591486640894_885053431_n.jpg
    44,3 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:
Naravno da postoji program kakap akademije po kome se radi u celom svetu. Postoji cetri nivoa u kapapu, nazvanih level 1 , 2, 3 i 4 i za svaki postoji odredne broj casova i gradiva koji mora da se predje. Pocevsi od borbe golim rukama do koriscenja vatrenog oruzja.

Veliko vam hvala vi ste iz Kapapa jedini bar delimično odgovorili na moje pitanje o programu obuke.Ja bih vas zamolio samo još detaljnije da mi objasnite četiri nivoa.Konkretno šta oni obuhvataju , koju sve vrstu tehnika borbe golim rukama.Unapred veliko hvala !!!
 
Veliko vam hvala vi ste iz Kapapa jedini bar delimično odgovorili na moje pitanje o programu obuke.Ja bih vas zamolio samo još detaljnije da mi objasnite četiri nivoa.Konkretno šta oni obuhvataju , koju sve vrstu tehnika borbe golim rukama.Unapred veliko hvala !!!

Poslacu Vam meilom, javite mi se u pp, nije to za svakoga, ovi pljuvaci bi jedva docekali.
 
Poslednja izmena:
Za pismene ovde pise prvi seminar 2009.
2009, 2010, 2011, 2012, 2013.

za pismene pise OKTOBAR 2009
za matematicare u pokusaju da razlozimo postupak resenja zadatka...

od oktobra 2009 do oktobra 2010----1 godina
od oktobra 2010 do oktobra 2011----2 godina
od oktobra 2011 do oktobra 2012----3 godina
od oktobra 2012 do juna 2013

ukupno 3 / tri / godine i 8/osam/ meseci :rtfm:.... jos samo 1 godina i 4 meseca pa 5 punih godina.
moze se reci bio si blizu sa resenjem :D
 
Ne bih da pominjemo zasto krav maga vise nije u ptj, znaju osnivaci, a sistema nikada nije ni prisla ovim jedinicama.

Ovo je laž ili si neobavešten. A pošto nastupaš ko vrlo obavešten, uzimam ti kao tendencioznu laž.

Sistema jeste prišla PTJ. Postoji recimo DVD koji se zove Movement as Defense, koji je snimljen tokom obuke baš u PTJ koju je Aca Kostić držao. E sad, koliko su šefovi instruktorskih timova usvojili od toga u svakodnevnu praksu to ne znam ali isto važi i za sve ostale veštine kojima su bili izloženi. Full kvalifikovane instruktore Sisteme nema niko.

Ali sve ovo meni nije bitno. Interesuju me ljudi koji hoće da treniraju, bili oni specijalci ili komunalci ili đaci. Ja potičem iz takvog okruženja gde su uniforme, oružje i značke normlna svakodnevna pojava, i nemam dečačku zaljubljenost u "službe".

Dejane, konkretno pitanje za tebe. Da li Avi Nardija vama pokazuje elemente iz Sisteme i gde je učio, koliko dugo i od koga?
 
Poslacu Vam meilom, javite mi se u pp, nije to za svakoga, ovi pljuvaci bi jedva docekali.
Ok javiću sa pa sečujemo preko mejla u vezi sledećeg seminara,jer ovde zbog par likova gotovo da je nemoguće ozbiljnije se baviti nekom od tema iz borilačkih veština.
Koliko je TWC loš po vama to dokazuju i mnogi današnji poznati instruktori koji su dugo vremena nekada proveli trenirajući ovu univerzalnu veštinu,koja im je poslužila kao osnova za dalje usavršavanje.
 
Ok javiću sa pa sečujemo preko mejla u vezi sledećeg seminara,jer ovde zbog par likova gotovo da je nemoguće ozbiljnije se baviti nekom od tema iz borilačkih veština.
Koliko je TWC loš po vama to dokazuju i mnogi današnji poznati instruktori koji su dugo vremena nekada proveli trenirajući ovu univerzalnu veštinu,koja im je poslužila kao osnova za dalje usavršavanje.

Istina, ne samo Jovan iz KM, vec i Gruja soko combat, Cosa EFS, Igor CFC-JKD, Dragan Sistema i mnogi drugi. Vecina to ne spori jer je to deo njihove biografije. Vecina takodje koristi iste tehnike i principe i u svojim novim sistemima borenja.
 

Istina, ne samo Jovan iz KM, vec i Gruja soko combat, Cosa EFS, Igor CFC-JKD, Dragan Sistema i mnogi drugi. Vecina to ne spori jer je to deo njihove biografije. Vecina takodje koristi iste tehnike i principe i u svojim novim sistemima borenja.

Nisam znao da je i Ćosa trenirao TWC,hvala na informacijama.Nadam se ‚da je još u Bg-u,moraću ga potražiti !!!
 

Istina, ne samo Jovan iz KM, vec i Gruja soko combat, Cosa EFS, Igor CFC-JKD, Dragan Sistema i mnogi drugi. Vecina to ne spori jer je to deo njihove biografije. Vecina takodje koristi iste tehnike i principe i u svojim novim sistemima borenja.

Nisam znao da je i Ćosa trenirao TWC,hvala na informacijama.Nadam se ‚da je još u Bg-u,moraću ga potražiti !!!

Naravno, bio je Segvicev asistent u pocetku da bi kasnije je presao u novi registrovani klub koji je vodio g.din, Majstor Dusan Radojkovic iz Pozarevca i nastavio obuku kod njega. Radi i sada ali svoj sistem. Veoma je aktivan, uspesan i veliki prijatelj naseg Saveza. Javi se za kontakt.
 
Poslednja izmena:

Istina, ne samo Jovan iz KM, vec i Gruja soko combat, Cosa EFS, Igor CFC-JKD, Dragan Sistema i mnogi drugi. Vecina to ne spori jer je to deo njihove biografije. Vecina takodje koristi iste tehnike i principe i u svojim novim sistemima borenja.

Nisam znao da je i Ćosa trenirao TWC,hvala na informacijama.Nadam se ‚da je još u Bg-u,moraću ga potražiti !!!
Naravno, bio je Segvicev asistent u pocetku da bi kasnije je presao u novi registrovani klub koji je vodio g.din, Majstor Dusan Radojkovic iz Pozarevca i nastavio obuku kod njega. Radi i sada ali svoj sistem. Veoma je aktivan, uspesan i veliki prijatelj naseg Saveza. Javi se za kontakt.

NARAVNO BIĆEMO U KONTAKTU,TREBA USKORO DA PUTUJEM PA ME NEĆE BITI NA NETU JEDNO VREME !!! POZDRAV ZA SVE !
 
Ne znam sta pokusavate sa tim snimkom? Da diskreditujete Jovana kao poznavaoca borenja ili njegove zasluge za razvijanje borenja u Srbiji i sire?

A sto se tice toga da se Kapap trenira u IDF-u, obavezno pogledajte sledeci snimak do 1:20. Gospodin Nir Maman je jasno objasnio koji je jedini sistem borenja koji se trenirao i koji se i dan danas trenira u IDF-u.


Moram da citiram iz tog teksta par recenica. Prvo da se pojasni sta je Nardija radio u Yamam-u:

Major Avi Nardia may have been hired as a Krav Maga (Not KAPAP) instructor by the Yamam for a short period but has not and never provided sufficient proof that he was a Yamam team member.

Da ne bih cepkao tekst mozete procitati u samom tekstu kako je Nardija ulozio zalbu protiv gospodina Mamana, a ta zalba je odbacena zato sto je utvrdjeno da je lazirao podatke o sebi.

Znaci cela prica oko toga da je Nardija bio operativni pripadnik specijalne jedinice Yamam pada u vodu. To da su radili i rade Kapap takodje pada u vodu, a jedino sto mozemo videti je da je Nardija bio unajmljen kao instruktor gde se sreo sa jedinim pravim sistemom borenja u IDF-u i kasnije pokusao da to unovci.
 
Poslednja izmena:
Gospodo,
stvarno mi nisu jasne namere(ili mozda jesu) koje stoje iza teksta. Borilacki principi su borilacki principi, i svaka BV, ili borilacki sistem ce pre ili kasnije doci do istih ili slicnih principa. Filozofija, primena i namena je ono sto Krav Maga razlikuje od ostalih. Jovanu Manojlovicu kao i KM nisu potrebna priznanja lokalnih strucnjaka za BV. Vec je dovoljno priznat i poznat, tako da bih Vas sve zamolio da se ova tema izuzme iz dalje rasprave.
Svako ima prava da trenira sta zeli, ali hajde da stavimo decacke rasprave na stranu i bavimo se ozbiljnijim stvarima. Ipak smatram da smo svi odrasli, zar ne?!
Hvala svima jos jednom na podrsci! Sportski pozdrav!
 

Back
Top