TRACITE LI SVOJE VREME

gurmanci:
Ne znam da li smo se dobro razumeli, pod tracenjem vremena podrazumevam NEKVALITETNO provedeno vreme.

Ja imam osecaj da bi trebalo razmisljati o kvalitetu provedenog vremena, o onome sto cinimo za sebe i druge i o stvarima koje vrede, a koje je moguce uraditi umesto dangubljenja i bavljenja beznacajnim stvarima.

Imam osecaj da se nisam dobro organizovala a zelela bih. Zato pitam za iskustva.

Sve ono proteklo vreme u kojem nisi bio srećan ili nisi činio ono što bi moglo da te učini zadovoljnijim je protraćeno.
 
Oh da! Al' postoji kvalitetno tracenje vremena ( to je ono kad ja radim stvari koje samo meni koriste i to u tamo nekim nevidljivim sferama) i ono nekvalitetno koje je prisilno ili iznudjeno. Ovo drugo izbegavam maximalno. :)
 
Što bi rek'o neki čika Englez:

"Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
You are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behing you
No one told you when to run, you missed the starting gun"

Svi mi traćimo vreme...
 
Harmony:
Da li razmisljate o kvalitetu provedenog vremena. Ja ranije nisam, medjutim sada se osecam opljackano kad me neko "gusi". Ranije sam mnogo gledala tv. Sada ne mogu da se samoj sebi nacudim sta mi je to trebalo.

Cenite li dovoljno svoje vreme koje naravno ne mozete da ustedite ali ne morate ni da ga tracite?

Postigla sam sve u svom zivotu, ostvarila sam svoje zelje, nemam potrebe vise da jurim da nesto ne propustim, ja sam u tom fazonu da se nista ne sme propustiti, zato sto se jednom zivi.Za propustanja nema opravdanja.

Cenis li ti dovoljno svoje vreme? Jesi li nadoknadila to sto si propustila za to vreme kad si gledala TV, ili se samo sad pitas sto ti je to trebalo a nista ne nadoknadjujes?
 
Ne tracim vise svoje vreme :D
Konacno se i ja organizovah!
Pocela sam da svoje vreme smatram dragocenim i bas sam zadovoljna zbog toga. Nije bilo lako promeniti dugogodisnje navike.
Bas kao sto lenjost vuce u jos vecu lenjost (inercija, naravno) i efikasnost vodi u jos vecu efikasnost. Rezultati motivisu na dalji rad.
 
79.gif

MMmmmm...eeee.....aaaa.a.a..a......a.a.a.a..a.aaaaaa....
Ma neeee....:lol:
 

Back
Top