TORTE: recepti, saveti, ideje...

Evo i mene posle sto godina.Verovatno ste me i zaboravile.Privukla me ova cokoladna glazura.I ja sam te glazure videla pre par godina u Riminiju isto si im sve torte i kolaci bile sa tim.Naletela sam na jednom standu na momka iz Kraljeva i on mi kaže da radi za firmu koja to prodaje u Srbiji i kaže mi gde to može kod nas da se kupi i da se to zove napaž.Objasnio mi je decko i kako se to preliva preko torte medjutim meni je to bila nemoguca misija.Nije mi bilo ovako lepo razliveno pogotovo ne sa strane brzo mi se stezalo i bilo nekako grbavo.E sad ne znam da li je to isto sto i ovo cokoladno. E da taj napaž koji sam ja koristila bio je sa ukusom kajsije i mnogo je lepog ukusa i boje imali su i cokoladu i neki crveni ne znam koji je ukus to je italijanska firma Fabbri, a prodavnica je bila na Voždovcu u Vojvode Stepe bas preko puta crkve.
 
Ja ga naručujem iz dolcefreda to je firma iz bg. Kantice su po 5 kg pakovanje. Negde sam na netu našla recept za miror čokoladu ,pokušaj da googlas malo
Hvala Ivanamuskonja.Našla sam recept za mirror čokoladu i nije ništa komplikovan. Naravno nisam skinula link ali cini mi se da je culinaraka u pitanju, nema veze evo recepta.
Sastojci
• 2 čajne žličice želatine u prahu
• 1 dl hladne vode
• 1 dl vrhnja za šlag
• 150 gr šećera
• 50 gr prosijanog kakaoa
Dodaj u popis za kupnju
Priprema
Vrijeme pripreme:
30 min
Težina:
Jednostavno
1.Nadjenite čokoladnu tortu,i gornju koru omažite ganachem ili nekom drugom kremom.
Ako nećete raditi ogradu od čokolade,omažite kremom i bočne strane torte.

Želatinu prelijte sa pola decilitra hladne vode,pokrijte prozirnom folijom i pustiti da nabubri.
2.Šećer prelijte ostatkom vode i vrhnjem i polako zagrijavajte miješajući,dok se šećer ne otopi.
Kad smjesa zakuha,skinite sa vatre,dodajte nabubrenu želatinu i miješajte dok se želatina ne otopi.
3.Dodajte prosijani kakao,i dobro izmješajte da nestanu grudice,i da se masa sjedini.
4.Masa se mora pomalo hladiti,do nekih 25 stupnjeva.(Ja nisam mjerila temperaturu,čekala sam da bude mlaka.)
5.Tortu postavite na rešetku ispod koje ste stavili posudu u kojoj će se skupiti višak glazure.
Lijevajte glazuru od sredine i pripazite da pokrijete cijelu tortu.Ne ravnajte nožem!
Glazura će se brzo stisnuti,divno će se sjajiti.

- - - - - - - - - -

msneki evo sajt- dolcefreddo.rs Proizvodi su im kvalitetni, ali znam da je ona njihova masa za torte i figurice skupa. Ne znam koliko kosta ovo ali ako nije previse mozemo da podelimo pakovanje :)
Nisam videla cene ali ako se isplati hoću da delim. U toku dana ću da pogledam sajt, ako ima cene super pa ti se javim. Ako si ti brža javi se ti meni na PP.
 
Evo i mene posle sto godina.Verovatno ste me i zaboravile.Privukla me ova cokoladna glazura.I ja sam te glazure videla pre par godina u Riminiju isto si im sve torte i kolaci bile sa tim.Naletela sam na jednom standu na momka iz Kraljeva i on mi kaže da radi za firmu koja to prodaje u Srbiji i kaže mi gde to može kod nas da se kupi i da se to zove napaž.Objasnio mi je decko i kako se to preliva preko torte medjutim meni je to bila nemoguca misija.Nije mi bilo ovako lepo razliveno pogotovo ne sa strane brzo mi se stezalo i bilo nekako grbavo.E sad ne znam da li je to isto sto i ovo cokoladno. E da taj napaž koji sam ja koristila bio je sa ukusom kajsije i mnogo je lepog ukusa i boje imali su i cokoladu i neki crveni ne znam koji je ukus to je italijanska firma Fabbri, a prodavnica je bila na Voždovcu u Vojvode Stepe bas preko puta crkve.
Naravno da te se sećamo,čak smo se i liočno upoznale na jednom od lepih druženja na nekom sajmu (Delta siti tortijada). Nemoj smo u potaji da čitaš nego se i javi, a mogla bi i da nam se pridružiš na nekom drušenju, vidiš da nam 'umire' forum. :cmok:
 
Neizdrža srce junačko morala sam da odem na sajt i tamo nema nikakve specifikacije a o cenama tek ni traga, samo opis proizvoda i napomena o proizvodjačima. No, ima telefom pa vredi pozvati. Koliko vidim održavaju i prezentacije pa bi bilo korisno to popgledati. Evo adrese i telefona:
Dolcefreddo d.o.o.

Zrenjaninski put 3D
11000 Beograd
Srbija

Tel: +381 (11) 27 12 703
 
Naravno da te se sećamo,čak smo se i liočno upoznale na jednom od lepih druženja na nekom sajmu (Delta siti tortijada). Nemoj smo u potaji da čitaš nego se i javi, a mogla bi i da nam se pridružiš na nekom drušenju, vidiš da nam 'umire' forum. :cmok:

Ma, Msneki ja sam i inace ćutolog a tek kad treba da se pise mene mrzi, ali evo malo cu da se aktiviram.Idem sad malo do onih salašnjaka nesto da te pitam
 
1408zs3.jpg


2lkxrhe.jpg


kbsl1t.jpg


ml2lwp.jpg
 
Kako složite ove slike 5 u 1??? U fotoaparatu ili u nekom programu??? Moj fotoaparat je to radio, ali se pokvario. Sad slikam samo telefonom..

- - - - - - - - - -

Neizdrža srce junačko morala sam da odem na sajt i tamo nema nikakve specifikacije a o cenama tek ni traga, samo opis proizvoda i napomena o proizvodjačima. No, ima telefom pa vredi pozvati. Koliko vidim održavaju i prezentacije pa bi bilo korisno to popgledati. Evo adrese i telefona:
Dolcefreddo d.o.o.

Zrenjaninski put 3D
11000 Beograd
Srbija

Tel: +381 (11) 27 12 703

Oni su bili generalni sponzor emisije "Prvi poslastičar Srbije"..
 
Ja sam probala da naručim pakovanje od 1kg iz Hanija pre nekog vremena ali nisu imali u tom trenutku ta mala pakovanja ali mi je žena poslala malo u kutijici da probam. Braonkasta je, ima sedefa u sebi i oseća se malo ukus karamele, nije loše ali ništa posebno. Mada lepo izgleda. Ostalo mi je malo te mase ali nema za celu tortu pa sam mislila da probam sa nekim mafinima ali nikako da nadjem vremena za to.
 
evo i ja malo da osvezim temu,ne znam gde su ostale majstorice....kinder
attachment.php
.kidi malina,rekli su mi samo da decak voli zelenu boju,meni je manjkalo maste za to
attachment.php
.kidi sa malinama po poslatoj slici
attachment.php
.zoja sa kupljenim cvetom,ja jos nisam naucila da pravim tako dobro
attachment.php
.cokoladna
attachment.php
.i moje dve koje su radjene dva dana posle operacije,dovela sam zaovu da mi pomaze malo
attachment.php
i
attachment.php
. e dosta sam vas davila,odo da legnem da me muz ne zatekne van kreveta....
 

Back
Top