TORTE: recepti, saveti, ideje...

Pitanje : kad se kuva fil sa jajima, mlekom i čokoladom, i kad na kraju treba da se doda slatka pavlaka, kako uspeti da bude kompaktan? Meni je bio sa belim gromuljicama, i nije bio čvrst nego se razvodnjio.
Prvo pitanje je od čega su se pojavile "bele gromuljice"?
Od pavlake ili od jaja? Jer, kad je fil od celih jaja, moguće je da je od belanaca.
Ako je od pavlake, i ako je pavlaka biljna (a te su najčešće... kod nas na tržištu osim "Imleka" mislim da ni jedna druga i nije mlečna... ali nemojte me držati za reč), ona je po sastavu slična margarinu a tako se i ponaša. Znači... pokušaj da je umešaš u ne baš sasvim hladan fil ili jednostavno zameni proizvođača pavlake.
 
Ja sam je nekad davno kupovala i bila je ok, a onda dugo kod nas nisam mogla da je nadjem. I pre jedno godinu dana me pozvala drugarica iz Zaječara, htela je da pravi tiramisu i kupila je tu slatku pavlaku i kaže da su joj se prvo pojavile gromuljice ali je kao bila čvrsta, a onda je odjednom pala. I posle toga sam je jednom i ja probala i ponovila se ista priča kao kod moje drugarice pa je više nisam kupovala.
 
Ti ne znaš da je koristiš :)

Mlečna pavlaka ne može da se poredi sa biljnom, ni po ukusu ni po kvalitetu.
Prvo, moraš dobro da je ohladiš, pa da mutiš na srednjoj brzini, dodaš malo šećera u prahu, i čim se umuti prestaneš jer se ona kad se premuti pretvara u puter.
Osim imleka, ima i Dukat mlečnu ali oni stavljaju unutra neke učvršćivače i nema onako lep ukus kao kravica.

Ja biljne koristim samo za posne torte (kad mi kažu da može) i za dekoraciju. Imaju mi baš otužan ukus :confused:
 
Jedna specifična tortica sa simbolima Zadužbine Ilije M. Kolarca, namenjena da se počaste kolege.

attachment.php

medaljon sa Ilijinim likom:
attachment.php
 
Pavlaka je Hole, ili tako nešto. Skuvala sam mleko, dodala umućena jaja sa šećerom i čokoladu. Kad se prohladilo margarin, a u hladno tu pavlaku. Odvojeno je sve delovalo ok, a zajedno je bilo sa gromuljicama. Možda su i od jaja, ali se nisu videle dok nisam stavila pavlaku.
E da, i pavlaka je bila čvrsta, super se umutila.
 
Pavlaka je Hole, ili tako nešto. Skuvala sam mleko, dodala umućena jaja sa šećerom i čokoladu. Kad se prohladilo margarin, a u hladno tu pavlaku. Odvojeno je sve delovalo ok, a zajedno je bilo sa gromuljicama. Možda su i od jaja, ali se nisu videle dok nisam stavila pavlaku.
E da, i pavlaka je bila čvrsta, super se umutila.

Pavlaka se posebno muti sa hladnim mlekom pa se doda u hladan fil.
 
Tako sam i radila. Odvojeno je sve bilo super.
Pošto je odvojeno bilo OK, onda isključujemo jaja.
Izdvojile su se gromuljice od masnoće... mogu da budu i od margarina. I možda nema nikakve veze sa tobom... margarin nekad hoće da pravi takve probleme, pretpostavljam da isto vai i za biljnu pavlaku. Trebalo bi da obe smese budu bar približno iste temperature.
Pričalo se o "lošoim serijama" ovog ili onog margarina i ovde na forumu, s tim da se ja ograđujem ne samo zato što ne pravim velik broj torti, već i zato što vrlo malo koristim i margarin... biljnu pavlaku skoro pa uopšte ne kupujem.
 
Mislim da su te gromuljice pre od margarina nego od slatke pavlake.
Pazi... ovo nije odgovor vec cisto razmisljanje i teoretisanje...
Ako je fil vec bio sjedinjen sa margarinom i sve je bilo u redu, sasvim je moguce da je pavlaka uradila "nesto" pa se margarin izdvojio. U sustini su to sve masnoce i pitanje je kako se ponasaju u odfredjenim okolnostima... Meni to lici na nezgodan splet okolnosti... i uopste ne znaci da bi se ista stvar desila ponovo.
 
Za nekog koga mnogo volim, trebalo je da bude rođendansko iznenađenje. Bilo je iznenađenje, ali ne i rođendansko, nažalost. Viša sila se isprečila.

2v9c4mw.jpg

Rodjendan prosao skoro vec punih 7 dana, ali ovakav gest se ne zaboravlja. Prvo me ujutro docekao buket od moje raje sa exkurzije :heart: :heart: :heart: :heart: :cmok2: 4 srca i jedan veliki zagrljaj za sve, onda me popodne nakon dugo vremena zvala moja kuma koju vise nisam ni smjela pitati kad ce beba, pa od nje isto radosna vijest - porodice se u aprilu, suze radosnice u svako doba dana su bile.
A onda, utorak ujutro (definivno mi je rodjendan kao Slavsko veselje he he he) dolazi kurir kaze Rodjendanski poklon, da znas da sam prvi put nosio paket u kome je torta :eek: MOLIM, nemoj da zezas, to je bila moja reakcija, pogledam ono fino pise Gordana Ninkovic Popinci!!!
Sta da vam pricam moja IDI U PERSUN je svojoj Daci BOLAN poslala bijelu nugat tortu, nisu joj naudili smetovi, ni zatvoren autoput, to sto je 4 dana stajala u njihovim magacinima, ma kakvi, na je ipak dosla do mene :heart: smazali smo je,samo smo se otimali.
Hvala puno ZD, ljubim 100x :heart: :heart: :heart: :cmok2:
 
Poslednja izmena:
Jeste svaka cast ZD, svaka cast na ideji, hahah mislim da neko ko pravi torte nikada se ne bi nadao torti za rodjendan, i zato mi i jeste bas originalno....nego Daco jel stigla torta u komadu, bas me zivo zanima, jer znajuci ove nase kurirske sluzbe, hm, nista me ne bi cudilo.....
 
Pošto je bona Danijela vazda u gužvi, vredna žena, evo ja ću odgovoriti. Stigla je u komadu, ali je bila spakovana da stigne u komadu, i od kurira koji je od mene preuzeo, do onog koji je predao Daci, svi iz D - expressa su znali šta je unutra. Pa su verovatno vodili računa o njoj više nego o ostalim paketima.

Prvo sam kupila mini zvono i napravila tortu tako da je knap stala u isto. Onda sam našla kutiju koja je samo za po par cm šira i duža nego zvono. Zvono sam širokom selotejp trakom oblepila više puta, da se ne bi otvorilo. Stirodur sam isekla i poređala oko zvona, da ne može da se mrdne, i onda iskrojila stirodur po dimenzijama kutije i stavila odgore, na zvono. Tek sam onda zalepila kutiju, umotala u papir, adresirala i na više mesta napisala lomljivo. Međutim, kuriru koji je došao po pošiljku sam rekla da je torta unutra, i on je, a da ja ne znam, napisao "rođendanski poklon - torta". Tako da ko god je video paket, znao je šta je unutra.

A ideju za poklon mi je dala sama Daca, jer kada sam je prošle godine zvala da joj čestitam rođendan i pitala je da li je gotova rođendanska torta, ona mi je rekla:"Kakva torta bona, nemam ti ja kad pravit' meni tortu." I ja sam još tada rešila da će ove godine imati tortu za rođendan. E sada, to što su me smetovi omeli, nisam ja kriva. Da sam znala šta će se izdešavati, ja bih naručila tortu u nekoj poslastičarnici u Subotici koja ima kućnu dostavu, i ona bi imala tortu na svoj rođendan. Ali nisam, jer ko bi znao šta će biti.
 
Jao lutko moja, persunu moj, opet da kazem da te obozavam, kad samo vidimo koliki je trud potreban da se to sve bezbjedno upakuje, a gdje je pravljenje, pecenje onih njenih tankih korica, ma ih... Nema te torte iz poslasticarnice koja je ovu mogla da zamjeni, naravno po ukusu, a o iznenadjenju, gestu i radosti koja me je kompletno obuzela da ne govorim. Stigla torta citava, ma samo se mozda 1 cm pomakla ulijevo, pa se slag zalijepio za tu uzu stranu zvona. Uredno su je drzali stvarno bez tumbanja, nije ni trena bila naglavacke jer bi se to uveliko primjetilo. Kurir iz DEX-a je stvarno moj omiljeni lik, koliko samo narudzbi od Macediv-a i Hanija je donijeo gore, teskih kao tuc, imamo mi lift, sve to OK, ali ovi iz drugih brzih posta za jedno pisamce te zovu da sidjes pred zgradu jer kao ne smiju napustati vozilo. A on odmah 10.00h na pocetku radnog dana je prvo dosao meni:"Evo Danijela, za tebe rodjendanski poklon, ne placas nista, prvi put sam vozio i isporucio tortu, stavio sam je na sjediste naprjed, nisam htjeo nazad sa ostalim posiljkama i odmah je morao isporuciti jer je vec od petka cekala zbog smetova!". Ja stvarno pojma ni o cemu nisam imala, o cemu on govori, onako u cudu ga geldam, jer znam da sam noc prije na fb pisala macediv-u narudzbu z akutije, reko kad ih rpije poslase, svasta. Primjetio on ja zbunjena skroz na skroz i kaze:"Ti ne vjerujes, pa vidi ko ti salje, mozda ces onda pohvatati konce, jel tebi uopste bio rodjendan?!" Ja pogledam ono Gordana Ninkovic... I sjetim se te recenice koju je ona spomenula prosle godine sto sam joj rekla, a na to je ona meni ovako odgovorila:"Ma joj, da sam znala da nemas kad ja bih ti jednu dobosku ispekla i poslala, ona je najcvrsca!" "Ma kakvu dobosku, jesi ti blesava, gdje da se sa tim mucis, nemoj to da ti padne na pamet, nisam ja dijete, ma to se ti sa mnom malo salis..."
To je bio utorak, onaj dan kada je isla do KAce na kratko i zovem ja nju odmah po preuzimanju paketa. I ona tako u mom hvaljenju i radosti i svemu kaze:"Znas, ja sma nju u cetvrtak nafilovala, u petak predala njima i posto nedeljom nema dostave, u subotu je trebala biti kod tebe, ali smetovi... Ako neces da je jedete jer je tako dugo stajala, ti zvono ostavi kao uspomenu a nju baci!" Molim, ne dolazi u obzir, mm i ja smo prvo odalamili po 2 parceta, da se vidi jel moze i poslije rucka da se zaslade i ostali ukucani. Tako da, stomacnih tegoba nije bilo, sve je extra i kazem, ljubim 100x moju sremicu
 

Back
Top