TORTE: recepti, saveti, ideje...

24 jaja:hahaha::hahaha::hahaha:
da u sloveniji nekome za poklon napravim i odnesem tortu sa 24 jaja, ili da ljudima koji povremeno kod mene jedu torte sa malo više jaja i rada, kažem koliko ima jaja u torti verovatno niko ne bi jeo :) :hahaha::hahaha::hahaha:

možda bih ove godine sebi za rodjendan napraviti ovu :) videčemo, ako ne zaboravim do tada :hahaha:

Jest da nisam plavuša, al' malo slabije kapiram. :rumenka: Ne znam šta je pisac ovim hteo da kaže?! Da mi, ovde, u Srbiji pravimo velike torte, ili trošimo puno jaja, ili...:think:

P.S. da ne bude kao za onaj nesrećni želirani sir, stvarno nisam ovaj post razumela. :eek:
 
Jest da nisam plavuša, al' malo slabije kapiram. :rumenka: Ne znam šta je pisac ovim hteo da kaže?! Da mi, ovde, u Srbiji pravimo velike torte, ili trošimo puno jaja, ili...:think:

P.S. da ne bude kao za onaj nesrećni želirani sir, stvarno nisam ovaj post razumela. :eek:

puno jaja :) što meni ne smeta i navikla sam, samo sam htela da kažem da u sloveniji to ne dolazi u obzir :)
 
Mnogi van nase zemlje smatraju da se nesme pojesti vise od 1 jaja nedeljno:D
Naravno kod nas to ne vazi:D Kod nas vazi ono> Svakog dana jedno jaje - ono nama snagu daje ... mada se vrlo cesto pojede i mnogo vise od jednog dnevno.


a da tu si u pravu :) jedno jaje nedeljno :)
sve torte koje se prave južnije od slovenije, su za slovenački narod preteške i prebogate :dash: *** ne znaju šta je dobro :) hello kity če se verovatno složiti :)
al ja sam navikla na te torte, i kuči jih uvek pravim za familiju za rodjendane :)
ovde je najbolja torta nuttella i obična vočna (jagode i slatka pavlaka) .... tako da ...
 
koliko sam ja razumela,dozvoljeno je da ukrades ideju za neku tortu,pa to u tvom izvodjenju ispadne ipak malo drugacije,ali nije dozvoljeno uzeti tudju sliku i reci da je to tvoj rad.jel tako?a to lazno predstavljanje io nako nema nikakvog smisla,ali o tome se vec pisalo da ja ne filozofiram previse
 
Smehic evo recepta sto smo pricale....Ostale dame probajte, lepa je torta.

SANJINA TORTA​

Kora:
- 6 belanaca
- 200 gr secera
- 100 gr seckanih oraha
- 6 kasika mlevenih oraha
- 2 ravne kasike brasna
- 2 kasike Nesquik (za mleko dodatak)

Kore (x3) peci na 150 stepeni.

Fil:
- 18 zumanaca + 6 celih jaja
- 250 gr secera
Kuvati na pari i u skoro gotov fil dodati 300 gr kakao krema ( ja koristim swisslion).
U ohladjen fil dodati 2 margarina.

Filovati:
- kora
- cokoladni fil
- na fil poredjati visnje ( po mogucnosti bez kostica :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:)
- preko svake visnje preliti glazuru od cokolade
- kada se glazura stegne namazati opet malo fila i preko toga staviti koru
- postupak ponoviti dok imate materijala.
- ukrasiti po zelji ( moze i slag a moze i fondan)


Moji svi obozavaju ovu tortu a skoro svaku sto ste videli kod mene u albumu je taj sastav.
Veliki pozz

A koliko vremena se peku ove kore na 150 stepeni, nemam iskustva sa ovim korama od bjelanaca pa neznam da li se suše i koliko
 
kakav je to biskvit a di su jaja??????????????
Moram se nadovezati na temu koliko jaja u biskvitu.Tu kod nas nema šanse da sa toliko jaja radim tortu,pa to ne bi niko kupio ne zbog zdravlja nego količine.Rekli bi da od toga bi napravili barem 3 -4 torte,mislim biskvita.Ja za svoje torte biskvit radim od 6-8 najviše 10 ovisno o veličine jaja.Zato torta nije ništa niža otprtilike kad je nafilujem visina joj je do 15 cm i mislim da je to sasvim dovoljno.A što se kreme tiče redko kuham od jaja,jer jednostavno traže vočnu ili od čokolade
 
Poslednja izmena:
Smehic evo recepta sto smo pricale....Ostale dame probajte, lepa je torta.

SANJINA TORTA​

Kora:
- 6 belanaca
- 200 gr secera
- 100 gr seckanih oraha
- 6 kasika mlevenih oraha
- 2 ravne kasike brasna
- 2 kasike Nesquik (za mleko dodatak)

Kore (x3) peci na 150 stepeni.

Fil:
- 18 zumanaca + 6 celih jaja
- 250 gr secera
Kuvati na pari i u skoro gotov fil dodati 300 gr kakao krema ( ja koristim swisslion).
U ohladjen fil dodati 2 margarina.

Filovati:
- kora
- cokoladni fil
- na fil poredjati visnje ( po mogucnosti bez kostica :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:)
- preko svake visnje preliti glazuru od cokolade
- kada se glazura stegne namazati opet malo fila i preko toga staviti koru
- postupak ponoviti dok imate materijala.
- ukrasiti po zelji ( moze i slag a moze i fondan)


Moji svi obozavaju ovu tortu a skoro svaku sto ste videli kod mene u albumu je taj sastav.
Veliki pozz

Da li je kakao krem eurokrem? :sad2:Danas bih napravila ovu tortu, pa da ne pogriješim!
 
Moram vam se ispričat na propustu sa jajima,hvala na podsjetniku.
Prepisivala sam iz knjige i previdjela ih!
Evo recept ponovno!
Radi se kao klasičan biskvit!


Američki biskvit:

Kalup 20cm

460 g brašna
1 prašak za pecivo
315 g maslaca
315 g šećera u prahu
5 jaja

Peće se od 75 min do 90 min.
 

Back
Top