TORTE: recepti, saveti, ideje...

Cure moje drage,trebala bih recept,ako netko ima za tortu koja ima vanilija kremu.Naime za djetešce
za koje je torta naručena ne podnosi vočne i čokoladne torte već samo bijele kreme ;)
Pa ako netko zna,ima volje i već neki provjereni recept....bila bih Vam zahvalna!
 
Cure moje drage,trebala bih recept,ako netko ima za tortu koja ima vanilija kremu.Naime za djetešce
za koje je torta naručena ne podnosi vočne i čokoladne torte već samo bijele kreme ;)
Pa ako netko zna,ima volje i već neki provjereni recept....bila bih Vam zahvalna!

Ono što mi prvo pada na pamet su "reform kocke", koji ja pravim kao kolač, ali lako možeš napraviti i tortu.
Mislim da ima recept negde na kolačima, ali ako treba, ispisaću ponovo.
Suština je da se kore prave kao za reform tortu (mogu se dodati suve smokve, suvo grožđe, seckana čokolada i sl.), a fil ostaje žut. Žumanca se kuvaju na pari, dodaje se puter i aroma vanile.
 
Torta je sa Coolinarike,vrlo ukusna!

Vanilija torta s višnjama

Biskvit
5 jaja
120 g šećera
1 vanilin šećer
50 g oštrog brašna
40 g kakaa
1/2 praška za pecivo
150 ml mlijeka

Ganache krema
220 ml slatkog vrhnja
200 g tamne čokolade

Krema od vanilije
600 ml mlijeka
2 praška za puding s okusom vanilije
1 vanilin šećer
200 g maslaca
150 g šećera u prahu
I još…
250 g dobro ocijeđenih višanja iz kompota

Priprema
Biskvit

Žumanjke, šećer i vanilin šećer pjenasto izradite ručnim mikserom. Umiješajte brašno pomiješano sa praškom za pecivo i kakaom, a zatim i mlijeko.
Na kraju u smjesu nježno umiješajte čvrst snijeg od bjelanjaka. Smjesu podijelite na dva jednaka dijela i svaki dio posebno pecite u okruglom kalupu obloženom papirom za pečenje ( promjera 26 cm) na 180 stupnjeva oko 15 minuta. Pečene biskvite ohladite.
Ganache krema

Čokoladu razlomite i stavite u posudu. Vrhnje zagrijavajte na laganoj vatri do točke vrenja, a zatim ga prelijte preko čokolade.
Miješajte kuhačom dok se sva čokolada ne otopi, a zatim stavite u hladnjak na 2 sata. Kad se krema ohladila i stisnula, dobro je izradite električnim mikserom.
Krema od vanilije

Prašak za puding pomiješajte sa vanilin šećerom i malo mlijeka. Ostatak mlijeka zakuhajte i dodajte mu smjesu mlijeka i pudinga.
Miješajte na laganoj vatri dok se ne zgusne, a zatim maknite s vatre i ohladite.
U ohlađeni puding dodajte maslac pjenasto izrađen sa šećerom u prahu.
Prvi biskvit položite na pladanj i premažite ga polovicom kreme od vanilije. Na kremu složite višnje i malo ih prstima utisnite u kremu. Zatim na višnje rasporedite ostatkak kreme od vanilije i poklopite drugim biskvitom.
Cijelu tortu izvana premažite čokoladnom kremom.
 
Recept za Puder tortu

PUDER TORTA
Kora:15 belanaca, 15 kašika šećera, 15 kašika mlevenih oraha, 15 kašika prezli.
I fil: 15 žumanaca, 200 g šećera, 250 g margarina, 200 g seckanih oraha.
II fil:1 l mleka, 3 pudinga od čokolade, 12 kašika šećera, 300 g čokolade za kuvanje, 250 g margarina.
III fil: 300 g šlag krema, 2 dl mineralne vode.

Priprema kore: Umutiti čvrst sneg od 5 belanaca sa 5 kasika secera, zatim pažljivo umešati 5 kasika mlevenih oraha i 5 kasika prezli. Ispeći tri kore.
I fil: Umutiti žumanca sa šećerom, pa kuvati na pari. Ohladiti i dodati penasto umućen margarin i seckane orahe.
II fil: U mleku skuvati puding, dodati šećer. Malo prohladiti i umešati čokoladu. U potpuno ohlađen fil dodati penasto umućen margarin.
III fil: Umutiti šlag krem i mineralnu vodu.
Redjati ovako: Kora, I fil, II fil, III fil, kora... ponoviti postupak.

Tortu nisam pravila zato nemogu da pisem svoje iskustvo.
 
Treba mi pomoc prijatelja!:sad2:
Narucena mi torta na sprat, okrugla, dekorisana slagom za 25-30 gostiju.....pa me zanima:
- koliki da bude precnik donje i koliki precnik gornje torte?
- torte idu jedna na drugu (grilijas na grcku), da li da pricvrstim torte stapicima za raznjice?
- da li ih prvo slagiram pa spajam ili obrnuto?
:cmok2::cmok2:
 
hoce da kaze da znam kako ona nema pojma o precnicima..mislim da ne ispadne da ja najbolje znam to oko precnika..:D
a kolika ti je torta..za 25 ljudi 2,5-3kg ukupno - na sprat? jooj ne znam..zar to nije mozda malo za spratnu tortu..znas kako menji je uvek donja torta oko 25-26cm ako je okrugla recimo..nekako mi je glupo da bude manja..i gornja moze da bude oko 20ak cm.
 
ma da 4 min..ispod toga je stvarno bezveze praviti tortu na sprat...ogradjujem se, ja je ne pravim ispod 4 kg a da izgleda fino i da bude nekih razumnih dimezija..a precnici su mi u tom slucaju ovi koje sam rekla..ako su manji to ce biti bas malo po obimu :) pa bi onda pitali a sto je torta tolicka itd itd.
e sad - valjda smo ti nesto pomogle :D
 
Smehic evo recepta sto smo pricale....Ostale dame probajte, lepa je torta.

SANJINA TORTA​

Kora:
- 6 belanaca
- 200 gr secera
- 100 gr seckanih oraha
- 6 kasika mlevenih oraha
- 2 ravne kasike brasna
- 2 kasike Nesquik (za mleko dodatak)

Kore (x3) peci na 150 stepeni.

Fil:
- 18 zumanaca + 6 celih jaja
- 250 gr secera
Kuvati na pari i u skoro gotov fil dodati 300 gr kakao krema ( ja koristim swisslion).
U ohladjen fil dodati 2 margarina.

Filovati:
- kora
- cokoladni fil
- na fil poredjati visnje ( po mogucnosti bez kostica :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:)
- preko svake visnje preliti glazuru od cokolade
- kada se glazura stegne namazati opet malo fila i preko toga staviti koru
- postupak ponoviti dok imate materijala.
- ukrasiti po zelji ( moze i slag a moze i fondan)


Moji svi obozavaju ovu tortu a skoro svaku sto ste videli kod mene u albumu je taj sastav.
Veliki pozz
 
28x38 . Moze i manji pleh ali onda smanjite jaja... Ovaj recept je nastao tako sto mi je jedna devojka sa folklora pricala kakvu je tortu pravila i ja slusala ali malo dodala i oduzela...Devojka se zove Sanja pa je zato i Sanjina torta...Inace tu tortu najvise narucuju.

Igrom slučaja, moja kuma je probala ovu tortu u jednoj svadbi i oduševila se. Ja pitam, pa od čega je?
Ona kaže "Ne znam... al' nešto jako lepo" :zcepanje:
Kad mi je rekla gde stanuje žena koja je pravila, sve mi je bilo jasno :D
Zato sam i tražila recept. ;)
 
24 jaja:hahaha::hahaha::hahaha:
da u sloveniji nekome za poklon napravim i odnesem tortu sa 24 jaja, ili da ljudima koji povremeno kod mene jedu torte sa malo više jaja i rada, kažem koliko ima jaja u torti verovatno niko ne bi jeo :) :hahaha::hahaha::hahaha:

možda bih ove godine sebi za rodjendan napraviti ovu :) videčemo, ako ne zaboravim do tada :hahaha:
 

Back
Top