TORTE: recepti, saveti, ideje...

jos jedna za krstenje...

file.php


file.php
 
Znaci, moram odmah da se ogradim jer nisam nikad pravila ni zerbo ni grilijaz tortu, ali sam njihove recepte citala vise puta. U zerbo se stavlja tanki sloj karamela pa onda fil, znaci kore su od belanaca i mnogo oraha, a fil su zumanca kuvana na pari a poslije se umute sa puterom, znaci nije varijanta puding fila nego ta cvrsca i kompaktnija i sigurno je to extra torta, moze i pod fondan!!!
Sto se tice grilijaz torte, to se zna: ide grubo istuckan taj przeni secer u fil, a koliko se sjecam i u kore, tortu opet kazem nisam pravila ali sam je jela i super je kad karamel krcka, ali ne lomi zube :zcepanje: tako da sve tvoje dileme ne treba da te muce, nema nikakve prepreke sa karamelom :-)))
Da li je moguće na koru, skoro klasičnu kakao piškotu, staviti karamel, u stvari uprženi šećer u tankom sloju pa preko toga fil (puding, margarin i čokolada) i tako preko svake od tri kore. Mislim, znam da je moguće, ali, interesuje me :
1 : da li će se taj karamel moći razmazati po kori dovoljno tanko da posle može da se seče ?
2 : da li će se možda desiti da kora sve to upije pa da nemam taj grickavi deo (a bilo bi lepo da ga ima) ?
3 : da li će fil otopiti taj šećer ili će šećer da jako omekša i raskvasi fil ?
Eto ja zamislila da je možda moguće i stvarno nemam iskustva u tome a tako bi želela da napravim tako neku torticu gde će se prženi šećer grickati a neće lomiti zube ako je moguće:manikir:
 
Poslednja izmena:
ja sam svojevremeno htela rashladnu vitrinu ali sam posle nekog vremena trazenja ustanovila da mogu da kupim super gorenje frizider sa 6 staklenih polica umesto polovne rash. vitrine, tako da sam se ipak odlucila za frizider :)
Takva 2 imam i u planu je i treci.Za Djurdjev dan sam iznajmila rashladnu,isto stane sto i u taj friz. a zauzme puno vise prostora( u ovih mojih 60 m2 zivotnog i radnog prostora).Uz to za taj Gorenje frizoder mi muz napravio limene police koje ubacujem kad radim kolace (da ne lazem koliko ih stane ,uglavnom na svaki drugi podiok po polica).jos jedna dobra stvar je sto se skidaju oni nosaci s vrata,kad radim tortu na vecem pladnju,gdje treba odredjena dubina,vrata neometano zatvaram.Ma super je,stvarno...................
 
marge zerbo torta ima caku da se taj secer razlije po svakoj korici pa se kad se on stegne preko njega razliva topljena cokolada pa kad se ona stegne filuje se svaka korica samponjeze filom dobra,stara jaka torta sa 500 gr cokolade u sebi,bez truna brasna i secer ostaje krckav jer mu cokolada pravi barijeru da ne dodje u kontakt sa filom
 

Back
Top