TORTE: recepti, saveti, ideje...

Zene torte su vam divne,evo i moje jedne obicne u odnosu na vase al jos se ucim

attachment.php
 
Poslednja izmena od moderatora:
Drage moje, potreban mi je savjet jer me sad zvao tata od malog djecaka za koga sam sutra spremila Zoja tortu i taman kad sam je namazala puter kremom zvao je tata! Kaze da je upravo sad dosao iz bolnice gdje su zadrzali njegovog djecaka i da ga do ponedeljka sigurno nece pustiti kuci jer ima jaku upalu limfnih zljezda sa visokm temperaturom!!! Eto, nisam znala sta da kazem, ovo je prvi put da je otkazana tortica kad je vec napravljena, dogovorili smo se da je stavim u zamrzivac i onda za sljedeci vikend je odmrznem i prekrivam fondanom!
Da li je neko vec Zoju zamrzavao, plasi me najvise onaj slag kakav ce bitit poslkije odmrzavanja i da li da skinem puter krem pa u friz ili sa njim, skroz sam u nedoumici kako musteriji prodati zamrznutu tortu???
 
Da li je moguće na koru, skoro klasičnu kakao piškotu, staviti karamel, u stvari uprženi šećer u tankom sloju pa preko toga fil (puding, margarin i čokolada) i tako preko svake od tri kore. Mislim, znam da je moguće, ali, interesuje me :
1 : da li će se taj karamel moći razmazati po kori dovoljno tanko da posle može da se seče ?
2 : da li će se možda desiti da kora sve to upije pa da nemam taj grickavi deo (a bilo bi lepo da ga ima) ?
3 : da li će fil otopiti taj šećer ili će šećer da jako omekša i raskvasi fil ?
Eto ja zamislila da je možda moguće i stvarno nemam iskustva u tome a tako bi želela da napravim tako neku torticu gde će se prženi šećer grickati a neće lomiti zube ako je moguće:manikir:
 
Daco, meni je ono srce (koje je ostavljeno - tj nisu dosli po tortu) bila Zoja.. stajala mi je u frizideru 6 dana (ne bi li se SKULA smilovala da dodje po nju, zato sto je svaki dan zivkala navodno da dolazi) i kazem ti 6 dan smo je pojeli, bila je izvrsna! Zoja je jos bolja kad ostoji, pod obaveznio je dva dana koliko ja znam, izvini ako gresim! Ali, opet s druge strane ne znam koliko da rizikujes zbog decice, ne znam kolika je tortica, koliko ces se ostetiti ako bi tu ostavila sebi a drugu da im napravis kad bude vreme!
 
Slobodno je zamrzni, u poslastičarnicama stoje torte uvek u zamrzivaču... Posle je dobro odledi pa onda ako treba još jedan tanak sloj puter krema, pa fondan.
Čak sam gledala i kako u poslastičarnici stavljaju fondan na zaledjenu tortu ali ne znam kako to posle ne otopi fondan....
 
Unchi torte su izuzetne,ali ti to već znaš:)

Od mene dvije prateće uz svadbenu!Moja mladenačka nije mogla proči jer nemam certifikat,ali ove dvije su mogli"progurati":)
Jedino me strah kako će preživjeti do danas,jer sam vidjela torte stavljaju u rashladnu vitrinu,a ne u frižider.
Pisalo se već da je u rashladnim vitrinama velika vlaga....držite mi fige:sad2:
attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Poslednja izmena:
Eto, ja sinoc legla nakon dugo vremena u normalno vrijeme, a vas dvije nocas "lumpovale" ;)
Znaci Daco ti Zoju nisi do sad nikad zamrzavala i mislis da nece biti dobra kad se odledi ??? Ne znam sta da radim :think:
sta se becis mala:)zaledjene naravno mislis da oni cinculiraju ko mi,nekad musteriji stigne i torta koja se nije skroz odledila...videla svojim ocima,neka hvala,zamrzivac promeni koezistenciju fila pogotovo sa pudingom nema vise onu finocu
 
ako je vitrina dobra, nece joj nista biti...mi smo skoro onu ogromnu za krstenje drzali u vitrini, tj u resotranu su je smestili preko noci tamo..ali je bila nova sa duplim staklom i nekim strujanjem vazduha, sta znam tako da je sve ispalo ok...u onim starim pa jos lose nastimovanim pa jos koje se otvaraju svaki cas - e tu je problem..vidis i sama kad obican frizider otvaras cesto da je drugacije nego kad tortu smestis u onj koji posle i ne otvaras do dostave, prosto ne moze da postigne temp. ako se stalno otvara.
 

Back
Top