Telefoni prestigli profi kamere?

Meni dovoljno da uveličam fotku sa fotoaparata i sa mobilnog. Odmah vidiš da je sa mobilnog mutna.
Најгоре кад старији мобилни имају боље слике.
Или кад је превише обрађена слика, видиш да је софтверски уништена, нпр изоштрена толико да се не може гледати.
Софтвер фотоапарата је посебна прича, но предност DSLR уређаја је што се боље и ефикасније фокусирају.
Шта ће ти добар мобилни ако губи фокус кад ти треба.
Зато платиш 1000 евра за мобилни па кад му цркне батерија онда мораш да мењаш цео телефон.
Непрактично у сваком случају, барем за оне који воле да сликају.
 
Ovaj prica jedno ja vidim drugo
On hvali canon ja vidim da su lepse slike i bolje boje na telefonu
Cak i na 8,53 bolja je slika sa telefona nego i slika sa kamere kojom snima prilog.
Ajd navedi vreme na snimku pa da analiziramo razlike
Једино је погрешио што је користио неки филтер, слике са Iphone-a личе као да су са истаграма.
Ево ти конкретно поређење, премотао сам ти на део са поређењем.
Теби нико не брани да користиш мобилни телефон, али поредиш ствари које се не могу поредити.
Нити се сензори мобилних телефона могу оцењивати као сензори фотоапарата, нити је квалитет RAW формата исти на мобилном и фотоапарату.
Мобилни телефони праве углавном JPG слике а корисници не знају или не желе да знају да праве RAW фотографије, па почевши од тога па на даље, огромна је разлика у циљној групи која користи мобилни телефон и опрему која у најјефтинијој верзији вреди преко 3000 евра и нити је лака за ношење нити је лака за учење сликања
Просечном кориснику мобилног телефона је нешто добро, пребаци то на добар монитор па упореди са истом фотографијом прављеном фотоапаратом и видећеш разлику.
Мобилни телефони су лагани, нема учења и сличног и све једноставно ради.
Али су две различите лиге у односу на DSLR фотоапарате.
 
Једино је погрешио што је користио неки филтер, слике са Iphone-a личе као да су са истаграма.
Ево ти конкретно поређење, премотао сам ти на део са поређењем.
Теби нико не брани да користиш мобилни телефон, али поредиш ствари које се не могу поредити.
Нити се сензори мобилних телефона могу оцењивати као сензори фотоапарата, нити је квалитет RAW формата исти на мобилном и фотоапарату.
Мобилни телефони праве углавном JPG слике а корисници не знају или не желе да знају да праве RAW фотографије, па почевши од тога па на даље, огромна је разлика у циљној групи која користи мобилни телефон и опрему која вреди 3000 евра.
Просечном кориснику мобилног телефона је нешто добро, пребаци то на добар монитор па упореди са истом фотографијом прављеном фотоапаратом и видећеш разлику.
1,53?
telefon jasnija slika i pozadina i boje neba lepse, jedino kod kamere jasniji prednji deo prsluka
Grane i sesir na telefonu bolje
 
Ti bas ono nasedas na propagandu jel'da? Eto podvlacim opet-uzmi ti ili bilko ko BILO KOJI telefon i dodjem ja s mojim foto-aparatom-pa da vidimo cije ce fotke biti bolje...U sta da se kladimo_
On propagandom hvali kameru, ja se ne slazem sa njim.
1. Nit' je slika ista
2. nit' je S 24 10 x jeftiniji...
tako da ono...
Ne znam, kazu da profi oprema izadje dosta preko 10 hilj evra.
 
On propagandom hvali kameru, ja se ne slazem sa njim.

Ne znam, kazu da profi oprema izadje dosta preko 10 hilj evra
Mmmmmmmmda. A sto ne izgooglas i to malo, hm? Da ti ja sad ne crtam...Mislim 'ajmo ovako-poluprofi telo znaci neko Full Frame da uzmes DSLR Canon/Nikon ti je oko 1000+_ evra. Objektivi...E tu je ono sto i jeste najveca prednost foto-aparata...Neki vrhunski tele-objektiv t ie je, ono 500-1500 evra, nov. Polovan-300, 400, -600...sta znam...Ultra siroko300-600. okvirno... A ima si varijantu npr bezogledalca Nikon Z6II sa kit-objektivom mislim oko2000 evra....ili manje...I taj ce da POKIDA bilo koji Iphone, Mi 14 Ultra, S 24(Ultra) ili BILO koji telefon...Xiaomi Mi 24 Ultra je oko 1500 evra, S 24 slicnmo...Iphone slicno...Pa ti sad meni kazi kako je to duplo jeftinije od 2000 evra? I pritom KAKO daje bolje fotke-kad NE DAJE!?
 
Mmmmmmmmda. A sto ne izgooglas i to malo, hm? Da ti ja sad ne crtam...Mislim 'ajmo ovako-poluprofi telo znaci neko Full Frame da uzmes DSLR Canon/Nikon ti je oko 1000+_ evra. Objektivi...E tu je ono sto i jeste najveca prednost foto-aparata...Neki vrhunski tele-objektiv t ie je, ono 500-1500 evra, nov. Polovan-300, 400, -600...sta znam...Ultra siroko300-600. okvirno... A ima si varijantu npr bezogledalca Nikon Z6II sa kit-objektivom mislim oko2000 evra....ili manje...I taj ce da POKIDA bilo koji Iphone, Mi 14 Ultra, S 24(Ultra) ili BILO koji telefon...Xiaomi Mi 24 Ultra je oko 1500 evra, S 24 slicnmo...Iphone slicno...Pa ti sad meni kazi kako je to duplo jeftinije od 2000 evra? I pritom KAKO daje bolje fotke-kad NE DAJE!?
Kamer-meni se sami gadjaju sa tim ciframa.
Lepo kazem sta i kako mi se svidja na primerima koje sam naveo, u minutu i sekundi.Nista ja ovde nisam ni snimao i montirao.
A ti navedi neki svoj primer i argumentuj.
 
Kamer-meni se sami gadjaju sa tim ciframa.
Lepo kazem sta i kako mi se svidja na primerima koje sam naveo, u minutu i sekundi.Nista ja ovde nisam ni snimao i montirao.
A ti navedi neki svoj primer i argumentuj.
Ali to sto si naveo uopste nije tacno. Ja to npr ne vidim tako kao ti na fotkama. Tvoji argumenti su"ako nesto kosta 10x jeftinije(a NE KOSTA) i daje bolje rezultate(a NE DAJE)=u cemu je polemika, onda>?
 
1,53?
telefon jasnija slika i pozadina i boje neba lepse, jedino kod kamere jasniji prednji deo prsluka
Grane i sesir na telefonu bolje
Drugar ja sam fotograf...Pa eto igrom slucaja sam naucen da vidim stvari koje drugi ne vide...Dakle-na telefonu je pozadina jednako ostra kao i prvi plan sto je i tipicno i normalno za telefone. Kod foto-aparata je, pak, kao sto i treba da bude-pozadina ZAMUCENA ali ne softverski vec blendom.. Poenta kod portreta je da se IZDVOJI od pozadine a ne da pozadina odvlaci paznju. Dalje-telefon je opet vise obradio fotku pa deluje kontrastnije itd. ALi aparat ima vise detalja u senkama. Da mogu da skinem original fotku-sto sam ti sugerisao da uradis ali si ignorisao-videle bi se jos m,noge stvari...Ovako ovo tvoje je trla baba lan...I zadnji put-niti ima govora o tome da je telefon 10x jeftiniji a ni bolji ni duplo a kamoli 5 ili 10 x....Svasta...Pritom poredimo TOP telefon sa osrednjim foto-aparatom.....
 
Drugar ja sam fotograf...Pa eto igrom slucaja sam naucen da vidim stvari koje drugi ne vide...Dakle-na telefonu je pozadina jednako ostra kao i prvi plan sto je i tipicno i normalno za telefone. Kod foto-aparata je, pak, kao sto i treba da bude-pozadina ZAMUCENA ali ne softverski vec blendom.. Poenta kod portreta je da se IZDVOJI od pozadine a ne da pozadina odvlaci paznju. Dalje-telefon je opet vise obradio fotku pa deluje kontrastnije itd. ALi aparat ima vise detalja u senkama. Da mogu da skinem original fotku-sto sam ti sugerisao da uradis ali si ignorisao-videle bi se jos m,noge stvari...Ovako ovo tvoje je trla baba lan...I zadnji put-niti ima govora o tome da je telefon 10x jeftiniji a ni bolji ni duplo a kamoli 5 ili 10 x....Svasta...Pritom poredimo TOP telefon sa osrednjim foto-aparatom.....
Na videu koji sam postavio (post 56) navode cene
Takodje sam u svojim postovima naglasio da su kamere daleko bolje sto se tice zumiranja (post 57)
I da pisem o novim telefonima ( isto post 56)
Sto se zamucivanja tice sada to bolje rade https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s24_ultra-review-2670p5.php#image30
https://www.gsmarena.com/apple_iphone_15_pro_max-review-2618p6.php#image105
Tako da su SADA portreti na telefonima dosta bolji nego pre.
Sa nokiom 6303 sam radio neke slike i meni su bile zadovoljavajuce, sadasnji telefon mi je bar 5 puta bolji,
za 99 posto korisnika bolje ne treba (isto napisao u postu 69)
 
Poslednja izmena:
Moja greska, zadnje su testirali pixel 8, nisam video ocenu
a najbolje ocenjen telefon je vivo x60 pro
* The vivo X60 Pro+ comes with a truly excellent camera array and is capable of capturing photos that are as good as, or better, than most any other option you'll find on the market.*
https://www.dpreview.com/reviews/th...e-best-smartphone-out-there-for-photographers
Inace je taj vivo prilicno losiji od novijih

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=10696&idPhone2=12548&idCamera3=300945
 
Na videu koji sam postavio (post 56) navode cene
Takodje sam u svojim postovima naglasio da su kamere daleko bolje sto se tice zumiranja (post 57)
I da pisem o novim telefonima ( isto post 56)
Sto se zamucivanja tice sada to bolje rade https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s24_ultra-review-2670p5.php#image30
https://www.gsmarena.com/apple_iphone_15_pro_max-review-2618p6.php#image105
Tako da su SADA portreti na telefonima dosta bolji nego pre.
Sa nokiom 6303 sam radio neke slike i meni su bile zadovoljavajuce, sadasnji telefon mi je bar 5 puta bolji,
za 99 posto korisnika bolje ne treba (isto napisao u postu 69)
Prvo. To što ti zoveš kamera se zove foto aparat. To pod jedan. Pod dva to"meni je bolje "je... No comment. I meni su fotke po i danu bile ok i sa Lumijom 550 sa 8 Mpix. I sa Mi A1 sa 13 Mpix. Ali su bile bolje sa Nikonom D70S.. Sa D7100 su bolje ali ne samo zbog Mpix.... Ne razumeš ti o čemu ja pričam. Ubedjuješ me u nešto paušalno izjavama sa labavim argumentima... Dalje rekao sam ti skini da ne kažem grubo BILO KOJU. Od bilo kojeg DSLRa
Nikon Z 6II npr zumiram sliku u RAW na 500 = i i dalje je oštra
 

Back
Top