Talibanima u Afganistanu nestaje municije

...
Pitajte malo crnogorske vojnike o njima. Crnogorci im svaki dan nose hranu jer po onim planinama vlada glad i jad, koga nije moguće opisati. Srećni su, ako nađu travu i korijenje ili kako divlje voće- to im je hrana.

Boj`s onoga što je viko,
Bez golema mrijet jada
P.P.NJ
.

Mali ispravak: "Boj se onog..." nisu stihovi P.P.Njegoša nego hrvatskog bana Ivana Mažuranića iz djela "Smrt Smail-age Ćengića" koje je posvećeno borbi Crnogoraca za slobodu.

Što se tiče donošenja hrane tim ljudima, oni jednako misle o onima koji im donose hranu kao i o onima koji pucaju na njih. Svi stranci su za njih okupatori a dovoljno su lukavi da to ne pokažu.
 
Jedina zemlja koja ima obicaj da prodaje svoje oruzje je Rusija i mislim da je Amerika na vrijem ukljucila Rusiju u proces unistenja Talibana.Mislim da Rusija sada nece smjeti prodati oruzje Talibanima kao ni Kina koja je malo daleko od Afganistana.Mislim da Amerika drzi sve pod kontrolom i da su talibani vec pri kraju da zavrse svoju karijeru.Jedini koji zeli spasiti Talibane je Hamit Karzai koji jos poziva Talibane da se ukljucu u vlast Afganistana.Mislim da to nece prihvatiti Talibani i da ce se do zadnjeg boriti protiv starnih NATO trupa.Talibani su pocinili dosta zlocina i oni su zaista nazadna organizacija koja zeli da Afganistan vrati u vrijem terora.To ne podrzava ni Saudijska Arabija koja zeli da Afganistan bude mirna i prosperitetna drzava koja ce imati potencijala da bude ekonomski jaka.Mislim da Talibani zele da protjeraju strane trupe i to cine tako sto ubijaju sve one koji saradjuju sa Amerikancima.jedna od meta napada je u predsjednik Hamit Karzai a dosta se zlocina pocinilo i u Pakistanu gdje su ginuli nevini ljudi po Dzamijama.Nisam za to da Amerika ima dominaciju u svijetu ali sam za to da Amerika unisti Talibane kako bi svijet bio miran od te organizacije koja je slicna Al Kaidi.
 
Mali ispravak: "Boj se onog..." nisu stihovi P.P.Njegoša nego hrvatskog bana Ivana Mažuranića iz djela "Smrt Smail-age Ćengića" koje je posvećeno borbi Crnogoraca za slobodu.

Što se tiče donošenja hrane tim ljudima, oni jednako misle o onima koji im donose hranu kao i o onima koji pucaju na njih. Svi stranci su za njih okupatori a dovoljno su lukavi da to ne pokažu.

Jeste bogami, ponovo sam malo zabrljao.
To je pjeva Ivo o Crnogorcima i Smail-agi.

Eno prošle godine Crnogorci na Mljetičku iznad Šavnika, pored onoga kamena đe je Smail agi Novica odreza glavu, podigli novi spomenik Smail-agi na kome piše nešto ovako:
Ođe leži najveći turski junak Smail-Aga Čengić i najveći krvnik Crnogoraca.

Hvala ti što me popravi, inače taj ep znam napamet.
 
Jeste bogami, ponovo sam malo zabrljao.
To je pjeva Ivo o Crnogorcima i Smail-agi.

Eno prošle godine Crnogorci na Mljetičku iznad Šavnika, pored onoga kamena đe je Smail agi Novica odreza glavu, podigli novi spomenik Smail-agi na kome piše nešto ovako:
Ođe leži najveći turski junak Smail-Aga Čengić i najveći krvnik Crnogoraca.

Hvala ti što me popravi, inače taj ep znam napamet.

da, ali mazuranic pise o srbima, ne o milovim crnogorcima
 
To ne bjehu munje ni gromovi,
no to bjese Novicina vojska
pa na agu Srbi udarise,
pobise se ognjem iz pusaka.
Kako Srbi na njih udarise
i po jednom puske isturise,
tad za ostra gvozda privatise,
pa u Turke juris ucinise.
Tu pogibe Cengic-Smail-aga,
ubi njega Cerovic Novica,
a pos'jece Damjanovic Mirko,..

vi izjasnjeni crnogorci imate pravo da se izjasnjavate kako ocete, al za sebe - za pretke bogami ne
 
Do sada Talibani su pokazali da su zlocinacka organizacija i da su sve radili kako bi napravili pometnju medju Afganistanskim zivljem.Isina je da su Amerikanci snabdjevali oruzjem Mudzahedine u ratu protiv Sovjetskog Saveza i taj rat je bio nacionalni interes Amerikanaca jer su smatrali da ce polsije tog rata Afganistan postati drzavom prava i drzavom koja je vezana za Americke interese.Mozda je bilo bolje da su se tada Afganistanci opreidijelili da budu Americki saveznik jer sa Americkim saveznistvom bi proradila Afganistanska ekonomija.Niko ne bi smetao Afganistanu da postane Islamskom drzavom i nije bio razlog Americkog napada na Afganistan zato sto Afganistanci imaju Serijat.Glavni razlog za napad Amerike na Afganistan je bilo cuvanje i skrivanje najveceg teroriste u svijetu a to je skirvanje Osamen Bin Ladena i zato je to bio razlog da Amerikanci izvrse invaziju i da protjeraju Talibanski rezim.Ovaj danasnji Afganistan je vezan za Islam i on je zvanicno Islamska drzava tako da Amerika se obicno ne mijesa u drzavno ustrojstvo jedne zemlje koju ima kao saveznika ali Amerika se umijesa ubijek kad vidi da su joj ugrozeni nacionalni interesi i kad vide da se terorista skriva u jednoj drzavi koja se nije priklonila nijednoj ineteresnoj zoni.Da se Afganistan priklonio Saudijskoj Arabiji i kraljevskoj porodici Afganistan bi sada bio sa Talibanskim rezimom ali sada je Afganistan bolji i jaci i on ima potencijala da bude drzava koja ce otvroti svoju drzavu za ulaganja i za ekonomski razvitak.
 
Do sada Talibani su pokazali da su zlocinacka organizacija i da su sve radili kako bi napravili pometnju medju Afganistanskim zivljem.Isina je da su Amerikanci snabdjevali oruzjem Mudzahedine u ratu protiv Sovjetskog Saveza i taj rat je bio nacionalni interes Amerikanaca jer su smatrali da ce polsije tog rata Afganistan postati drzavom prava i drzavom koja je vezana za Americke interese.Mozda je bilo bolje da su se tada Afganistanci opreidijelili da budu Americki saveznik jer sa Americkim saveznistvom bi proradila Afganistanska ekonomija.Niko ne bi smetao Afganistanu da postane Islamskom drzavom i nije bio razlog Americkog napada na Afganistan zato sto Afganistanci imaju Serijat.Glavni razlog za napad Amerike na Afganistan je bilo cuvanje i skrivanje najveceg teroriste u svijetu a to je skirvanje Osamen Bin Ladena i zato je to bio razlog da Amerikanci izvrse invaziju i da protjeraju Talibanski rezim.Ovaj danasnji Afganistan je vezan za Islam i on je zvanicno Islamska drzava tako da Amerika se obicno ne mijesa u drzavno ustrojstvo jedne zemlje koju ima kao saveznika ali Amerika se umijesa ubijek kad vidi da su joj ugrozeni nacionalni interesi i kad vide da se terorista skriva u jednoj drzavi koja se nije priklonila nijednoj ineteresnoj zoni.Da se Afganistan priklonio Saudijskoj Arabiji i kraljevskoj porodici Afganistan bi sada bio sa Talibanskim rezimom ali sada je Afganistan bolji i jaci i on ima potencijala da bude drzava koja ce otvroti svoju drzavu za ulaganja i za ekonomski razvitak.

Ti stvarno mislis da su oni poceli taj rat samo zbog Bin Ladena?
 
http://www.sarajevo-x.com/media/images/vijesti/101116092.jpg

Talibanima u Afganistanu nestaje municije
...

Englezi lazu cim zinu... a pogotovo pisanje tabloida...

Samo dok se malo reorganizuju, eto njih na leto opet. Sve dok Avganistan bude nedodirljiva svetska sila (95% svega) u proizvodnji opijuma, nema brige, uvek ce da bude talibana.

A ovi sto intervenisu tamo, neka se malo zamisle da li je pametno da na taj nacin intervenisu jer su do sada napravili jednu veliku fleku... a i to je blag izraz.
 
Naravno jer Amerika je bila zgrozena napadom na dvije zgrade u Nju Jorku i bila je spremna tada na svaki rat i na rat sa svakim ko im se isprijeci na putu.Da nije bilo teroristickog napada u Nju Jorku sigurno ne bi bio napadnut Talibanski Afganistan i ne bi bilo niceg od ovoga.Poslije tog dogadjaja Amerikanci su bili ljuti na svakoga i bili su spremni da ratuju do besvijesti.Ono sto nije valjalo kod Talibanskog rezima je bila zatvorena ekonomija i zabrana ulaganja stranim kompanijama u Afganistan kako bi mogli imati profita nego su Talibani zatvorili sve i prakticno to je bila jedna zatvorena drzava koja nije poslovala s nikim i zivjela od male privrede.Oni nisu htjeli da zapocinju busotine na naftnim poljima i nisu htjeli da se aktivno ukljuce u prodaju nafte i rudnih bogatstava.Zato je ovaj Afganistan bolji od prethodnog jer ce ovaj Afganistan da se otvori prema svijetu i da bude sanse za ekonomski oporavak te drzave.
 
afghanistan-map.jpg


Mapa Afganistana i Afganistanskih provincija

Svako ko je bio u Afganistanu je pricao kako je to lijepa zemlja i ima najljepse predjele.Zato volim Afganistan jer ona je drzava koja moze da uspije u ekonomiji i da postane drzavom koja ce biti postovana u svijetu.Sramota je za Afganistan da bude siromasna drzava jer ona ima sve sto je potrijebno kako bi razvila dobru drzavnu ekonomsku politiku.Inace ovdje mozete vijdeti da je Afganistan podijeljen u regijama ili takozvanim provinicijama i mozete vijdeti da je to jedna lijepa drzava koja moze da uspije a veca je velicinom od stare bivse SFRJ.Mozete odmah zakljuciti da se radi o velikoj drzavi i jednom velikom narodu koji je zasluzio da zivi u miru i blagostanju.Islamska Republika Afganistan zasluzuje da bude prava drzava za muslimane i da bude drzava kojom ce ponositi sve drzave u regionu.Ponekad se osjetim Afganistancem kad pricam o toj drzavi jer vjerujet muslimani imaju predivne drzave i vrijedi da se ulaze u tim drzavama kako bi stale na noge.
 
Sve u svemu volio bih da otidnem u Afganistan i da u Kabulu popijem kahvu i caj.Meni se dopada njihova priroda jer je vrlo lijepa a takodjer imaju i cist vazduh.Imaju prelijepa jezera tako da Afganistan moze da bude jedno vazno turisticko mjesto.Iskreno volim Afganistan zato sto su svi lijepi i meni dobri a narocito volim prelijepe Dzamije koje Afganistan ima.Znate li da Afganistan ima Mogulsku historiju i da je to zemlja koja je imala velike veze sa Indijom.Sve u svemu volio bih otici u Kabul i da tamo popijem sa muslimanima caj i da lijepo porazgovarama s njima o sve u svacemu i voli bih caksati s njima dobro.Afganistan je za mene pojam lijepe drzave koja ima sve potencijela da bude razvijena i jos ljepsa drzava.
 
Sve u svemu volio bih da otidnem u Afganistan i da u Kabulu popijem kahvu i caj.Meni se dopada njihova priroda jer je vrlo lijepa a takodjer imaju i cist vazduh.Imaju prelijepa jezera tako da Afganistan moze da bude jedno vazno turisticko mjesto.Iskreno volim Afganistan zato sto su svi lijepi i meni dobri a narocito volim prelijepe Dzamije koje Afganistan ima.Znate li da Afganistan ima Mogulsku historiju i da je to zemlja koja je imala velike veze sa Indijom.Sve u svemu volio bih otici u Kabul i da tamo popijem sa muslimanima caj i da lijepo porazgovarama s njima o sve u svacemu i voli bih caksati s njima dobro.Afganistan je za mene pojam lijepe drzave koja ima sve potencijela da bude razvijena i jos ljepsa drzava.

A imam neki osecaj da bi voleo da zadljes u ona zelena polja na malo pogace na ljebac a?
 
Afganistanci su narod Iranskog porijekla i imaju svoju tradiciju i kulturu tako da oni mogu se razviti u jednu jako snaznu zemlju.Talibani su onaj pokret koji zeli da unazadi Afganistan i da ga svede na jednu teroristicku drzavu koja bi bila zatvorena za sve zemlje.To je zapravo bio njihov cilj i u tome su onemoguceni i sada Afganistanom vladaju Afganistanci koji zele mir sa svijetom i saradnju u svakom planu sa ostalim dijelovima svijeta.Afganistan je vec sada Islamska Republika i ona je jedna dobra drzava koja zasniva svoje ucenje na Islamu i mogu vam reci da Afganistan moze biti zemlja koja bi bila bogata u centralnoj aziji jer ona ima mogucnosti da bude veoma jaka drzava.Inace ako se dobro sprovede akcija mislim da se nece zloupotrebljavati posjedovanje maka u Afganistanu i da to nece prerasti u krijumcarenje jer za to bi se trebali uvesti strogi zakoni koji bi sprijecili bilo kakvu zloupotrijebu maka koji uspijevaju na Afganistanskim poljima.Talibanima polako nestaje municija i mislim mda se treba podici jedna ofanziva koja bi bila dovoljno jaka kako bi se Talibani mogli unistiti.Talibani ne mogu opstati niti ne mogu uci u vlast oni mogu biti rasformirani samo kao teriristicka organizacija.
 

Back
Top