Talibani odrubili glavu poljskom inženjeru

Da li odobravate ovakve mere Talibana

  • Da, oni su okupatori i treba im odrubiti glave

  • Ne, to je gnjusno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Onda dodju Ameri, i pokusaju da smire Pastune kojima su upravo oteli upravu nad celom zemljom

Maa Амери и како-тако,
али пази овог експерта за гео-политику, са "својим" разиграним мислима и лепршавом лексиком!!!

Talibanski ekstremizam i dalje potvrdjuje opravdanost i neophodnost daljeg zapadnog vojnog delovanja tamo,
kao i pojacanu angazovanost!?

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
Pitao sam te za citat zbog toga što me zanima čime su se vodili oni što su svojevremeno zapalili nekakvu školu za žensku decu pod izgovorom da takve stvari nisu za žene, ili oni što su legalizovali silovanje u braku?

Islamom ili Paštunvalijem? Paštunvali je, koliko mi je poznato, stariji od Islama, i iako valjda ima uticaja Islama, taj uticaj nije maksimalan.
 
“Even in the case of active firefights with Taliban forces, airstrikes will be limited if the combat is taking place in populated areas, Gen. McChrystal said.” As you know, in this specific case there was NO active firefight. I guess those NY Times journalists have big balls too. The point General McChrystal made is that if we wanted to win over the local population we had to protect them. If we have an opportunity to kill 50 Taliban and 50 civilians, there is no bombing. We let all of them go. Those are the official rules of engagement now. Why is it so hard to understand?



I onda kada su se oslobodioci dogovorili sleduje :
29958726.JPG

Up to 80 Civilians Dead' After US Air Strikes in Afghanistan


Ludi talibanci,maznuli dva kamiona sa naftom ,pozvali lokalne civile "Ajmo dzaba nafta ,navali narode ! " ,raja jurnula sa kantama , jurnuo i NATO sa avionima i .... prc.

Kolika ono bese brojka za genocid ?

A i Mladic cudan covek, umesto za ono u Srebrenici da po uzoru na ove kaze , "sami su krivi sto su bili tamo", on se nesto krije u uvija.
 
Pitao sam te za citat zbog toga što me zanima čime su se vodili oni što su svojevremeno zapalili nekakvu školu za žensku decu pod izgovorom da takve stvari nisu za žene, ili oni što su legalizovali silovanje u braku?

Islamom ili Paštunvalijem? Paštunvali je, koliko mi je poznato, stariji od Islama, i iako valjda ima uticaja Islama, taj uticaj nije maksimalan.

Imaju oni tusta i tma 'islamskih propisa' koji postoje iskljucivo medju Pastunima. Avganistan se granici sa dve od najotrovnijih islamskih zemalja sveta, Iranom i Pakistanom, pa ni tamo niko nije cuo da "muskarci ne smeju da se briju pod pretnjom kamenovanja", "muzika ne sme da se slusa pod pretnjom bicevanja" ili "zmajevi ne smeju da se pustaju pod pretnjom potpaljivanja" itd.

Medjutim, kao sto smo i mi razne plemenske obicaje nominalno hristijanizovali, tako se i oni pretvaraju da je sve stvar islama.
 
Да је одвратно, одвратно је. Али, тај Пољак је сам омогућио да се то деси јер је знао врло добро гдје иде. Него, покушавам да схватим зашто то Талибани раде. Да су га само убили из пушке, то не би толико одјекнуло у свијету и још већи број ловаца на паре би долазио у њихову земљу. Чини ми се да они то раде због фактора одвраћања. Можда би чак неки психијатар рекао да они то не желе да раде и да тиме желе да застраше друге да их не дирају. То му га дође слично као кад се медвјед усправи да би изгледао већи и да би одвратио од напада. Тако се бране они који су сатјерани у ћошак. Све у свему, док год то раде онима који долазе у њихову земљу, имаћу колико-толико разумијевања. Ако то раде нападајући друге земље, онда је то нешто друго.
 

Back
Top