Talibani odrubili glavu poljskom inženjeru

Da li odobravate ovakve mere Talibana

  • Da, oni su okupatori i treba im odrubiti glave

  • Ne, to je gnjusno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nasopali su te propagandom kao gusku orasima. Ti Talibani su samo drugo ime za Pastune. Njihova "mucenja i ugnjetavanja" nisu nista drugo nego sprovodjenje pastunskih plemenskih obicaja. I nemoguce ih je pobediti zato sto su najveci narod Avganistana i zato sto ne zele da se ponasaju u skladu sa propisima zadatim od turbo-lezbejki u Amsterdamu i korifeja slobodnog trzista i vasingtonskog konsenzusa u Americi.

Talibani su pobedili. Osam godina od pocetka rata jedino o cemu Amerikanci i Englezi jos uopste razgovaraju na ovu temu jeste "kada se povlacimo?"

Ma kako se ti razumes u islam, ko da si sam najmanje mufitja. Ne bih mogao da se usudim da protivurecim takvom iskrenom obozavaocu radikalnog islama. Koliko znam , Talibani su neka vrsta ili podvrsta studenata nekih njihovih islamskih bogomolja ili verskih skola, ali, ko sme da kaze nesto na "politici" gde argumente ukrstaju doktori za islam, judeizam, komunizam , pitu sa visnjama, pecene prasice, i ljutu rakiju...nema teme gde se nece neki profesor javiti da deli lekcije sa sve gomilom diploma u malom dzepicu, koju po potrebi vadi , zavisno od teme:mrgreen:

kako su mene , zlikovci , vidis "nasopali propagandom" , pa sreca moja dodjoh na :"krstinu politiku " gde sede i vecaju umne glave , bistreci svetske dogadjaje , za koje nema tajni ni nepoznatih , od talibana do banana:worth:
 
Ma kako se ti razumes u islam, ko da si sam najmanje mufitja. Ne bih mogao da se usudim da protivurecim takvom iskrenom obozavaocu radikalnog islama. Koliko znam , Talibani su neka vrsta ili podvrsta studenata nekih njihovih islamskih bogomolja ili verskih skola, ali, ko sme da kaze nesto na "politici" gde argumente ukrstaju doktori za islam, judeizam, komunizam , pitu sa visnjama, pecene prasice, i ljutu rakiju...nema teme gde se nece neki profesor javiti da deli lekcije sa sve gomilom diploma u malom dzepicu, koju po potrebi vadi , zavisno od teme:mrgreen:

kako su mene , zlikovci , vidis "nasopali propagandom" , pa sreca moja dodjoh na :"krstinu politiku " gde sede i vecaju umne glave , bistreci svetske dogadjaje , za koje nema tajni ni nepoznatih , od talibana do banana:worth:

Vec iz prve recenice je jasno ne samo da ne znas nista o temi, nego da nisi u stanju ni da procitas ovo sto sam ti napisao. Talibani ne sprovode islamske zakone vec pastunske obicaje.

Ne vredi ti objasnjavati dok ne naucis da citas. Javi ako stignes dotle.
 
Jos kako su pozvani, jer da nisu pozvani ne bi dobili vize. U Kanadu pozivaju Kanadjani, u Nemacku pozivaju Nemci, a u Avganistan, vidis, ne pozivaju Avganistanci nego Amerikanci.

Razumes li makar sad? Ili treba i da obojim ovo sto sam ti nacrtao?

:mrgreen:...pa nesto nisam video pozive za kanadu i nemacku, bar poslednjih 30 godina, upucene srbima..doduse, kazu neki da su nekada davno, nemci zaista pozivali radnike iz srbije da dodju da rade u nemacku, ali to je davna proslost.

od tada, sem malobrojnih strucnjaka i eksperata, koji odlaze na poziv tamo, ostalo je sve , nazalost otislo u zbegovima, ili kolektivnim ili privatnim, a to se bas ne bi moglo nazvati " srdacnim pozivom"..to sto se neko uvalio preko crvenog krsta ili zelenog polumeseca u kanadu , iz srbije, ili okolnih zemalja, ne verujem da odusevljava kanadjane, pa nije iskljuceno da se neko seti i te sablje za obezglavljivanje "stranih elemenata" kojom tako ponosno vitlaju talibani i njihovi srpski saveznici , na ovom forumu:roll:
 
:mrgreen:...pa nesto nisam video pozive za kanadu i nemacku, bar poslednjih 30 godina, upucene srbima..doduse, kazu neki da su nekada davno, nemci zaista pozivali radnike iz srbije da dodju da rade u nemacku, ali to je davna proslost.

od tada, sem malobrojnih strucnjaka i eksperata, koji odlaze na poziv tamo, ostalo je sve , nazalost otislo u zbegovima, ili kolektivnim ili privatnim, a to se bas ne bi moglo nazvati " srdacnim pozivom"..to sto se neko uvalio preko crvenog krsta ili zelenog polumeseca u kanadu , iz srbije, ili okolnih zemalja, ne verujem da odusevljava kanadjane, pa nije iskljuceno da se neko seti i te sablje za obezglavljivanje "stranih elemenata" kojom tako ponosno vitlaju talibani i njihovi srpski saveznici , na ovom forumu:roll:

Opet lupas.
 
Vec iz prve recenice je jasno ne samo da ne znas nista o temi, nego da nisi u stanju ni da procitas ovo sto sam ti napisao. Talibani ne sprovode islamske zakone vec pastunske obicaje.

Ne vredi ti objasnjavati dok ne naucis da citas. Javi ako stignes dotle.

izvinjavam se , sto sam napisao da je nick " derer" glavni baja na ovom PDFu..

ipak si ti , izgleda ovde , kralj..:worth::worth::worth:

neizmerno se divim takvim likovima i pojavama...o , care :worth::worth:
 
kako neko moze da podrzava odsecanje glave od strane tih bolesnih mudzahedina,setite se samo srpskih odsecenih glava na Ozrenu ili Sadika Cuflaja....to mogu samo bolesni ljudi da urade.....:eek:

sad ce ovaj doktor za islam i pastumske obicaje da ti objasni kako je to , skroz ok. i kako je odsecanje glava kaurinima , po njegovoj veri skroz cool. dapace, sto bi rekli braca nam hrvati, pozeljno :D
 
the Hound of Ulster:
Ti Talibani su samo drugo ime za Pastune.

Talibana nikad nije bilo više od nekih 40, možda 50 hiljada, a bilo ih je raznih nacija, mada svakako najviše Paštuna. Sa druge strane, Paštuna ima otprilike hiljadu puta više, odnosno oko 40, 50 miliona, tako da mi tvoj znak jednakosti tu i nije baš najjasniji?

the Hound of Ulster:
Talibani ne sprovode islamske zakone vec pastunske obicaje.

Bi li pojasnio? Misliš na Paštunvali? Imaš neki citat možda?
 
Talibana nikad nije bilo više od nekih 40, možda 50 hiljada, a bilo ih je raznih nacija, mada svakako najviše Paštuna. Sa druge strane, Paštuna ima otprilike hiljadu puta više, odnosno oko 40, 50 miliona, tako da mi tvoj znak jednakosti tu i nije baš najjasniji?



Bi li pojasnio? Misliš na Paštunvali? Imaš neki citat možda?

Nemoj da si smesan.Taj ne zna sta znaci rec odgovor zbog neke traume..ko ce ga znati?.A da ti citira moze samo Kostunicu sa sve da zmuri na jedno oko.
 
Poslednja izmena:
Кад мало боље размислим питоми су ови талибани. Мени су интересантније биле сцене из Могадиша када је су милитани препустили амерчке ренџера и делта форсе гомили мршавих црнчића и њиховим рођацима, који су их качили за мазге, вукли по улицама гађајући их каменицама и даскама. То су тек биле лепе сцене.

:sad2:

:hahaha1:
Јако глупо и наивно размишљање. Непријатељ мог непријатеља НИЈЕ ми пријатељ!!!

Не мора ти бити пријатељ, само подржи истребљивање муџа...:super:
 
Talibana nikad nije bilo više od nekih 40, možda 50 hiljada, a bilo ih je raznih nacija, mada svakako najviše Paštuna. Sa druge strane, Paštuna ima otprilike hiljadu puta više, odnosno oko 40, 50 miliona, tako da mi tvoj znak jednakosti tu i nije baš najjasniji?

Bi li pojasnio? Misliš na Paštunvali? Imaš neki citat možda?

Ima toga dosta na netu, ali teza po kojoj su Talibani 'sacica ekstremista' ili 'dead-enders', sto rece nas stari prijatelj Rummy, je jednostavno glupa. Talibani su naoruzani Pastuni, njihova etnicka milicija koja je sprovodila pastunsku dominaciju nad Hazarima i Azerima i ostalim nesrecnicima koji su takodje imali svoje umetnicko ime - 'Severna Alijansa'. Gradjanski rat u Avganistanu nije rat ideologija nego rat plemena.

The Pakistani/Afghan border is 1,500 miles long, and the people living on both sides of it are Pashtun, the biggest ethnic group in Afghanistan and the support base of the Taliban. The Taliban started as a Pashtun resistance to the Northern Alliance warlords, mostly Uzbeks and Tajiks, who took power after the Soviet pullout in 1989, and the Taliban is still mostly Pashtun. The reason you don’t hear so much about the ethnic angle is simple: Neither side wants to push that angle in its propaganda. The Taliban would like to claim to be defending Islam, and the Americans are happy to go along with that, so they can say we’re fighting Islamic terror. But the fact is that the Taliban stands for old-school Pashtun tradition more than for Islam...

I sad... sta? osvojis Avganistan, i odjednom shvatis da bar pola stanovnistva u stvari ne zeli "demokratiju", "ljudska prava", itd. I ne samo da ne zele, nego ne vide cemu to sluzi, i misle da se radi o opasnim glupostima - a pogotovo kad im "mir" i "ljudska prava" dodju u posetu na tenkovima na kojima sede i kesere se njihovi stari prijatelji Uzbeci, Hazari i ostala bulumenta. Dobili smo i mi "ljudska prava" u paketu sa slicnom masnicom, ako se ne varam.

Onda dodju Ameri, i pokusaju da smire Pastune kojima su upravo oteli upravu nad celom zemljom divnim gestovima poput televizijskih programa koje vode - zene! Zene bez burke! Pravi potez da umiri i oraspolozi ljute bradate baje u Kandaharu - da gledaju neciju razgolicenu cerku, cerku koja vredi pitanje koliko koza i kamila, cerku koju su im Ameri upropastili, cerku koja sedi pred kamerama i bludnici otkrivenog lica i nesto im melje kao da se ona nesto pita. Bismillah!

Ameri su u sustini glupi, jos gluplji cak i od nas, jer ne mogu da ukapiraju jednu sasvim jednostavnu stvar - ne zele svi ono sto oni zele. Dosli su, utrljali Pastunima u facu sve sto ovi mrze, postavili im njihove lokalne Siptare i ustase da im budu nadzornici, i onda se cude sto je Talibana svake godine sve vise i sto ce zbog njih morati da pobegnu iz Avganistana.

Zabave radi, ubaci "taliban are pashtun" u google i procitaj par tekstova od najglupljih Amera - onih koji su ubedjeni da donose slobodu i demokratiju celom svetu; bar pola njih ce dodati "but not all pashtun are taliban".
 

Back
Top