Тако је говорио Мило

Demografski okvir Crne Gore se može pratiti od 1909. godine kada je Kneževina Crna Gora obavila svoj prvi popis stanovništva po religijskoj pripadnosti i meternjem jeziku: UKUPNO stanovnika: 317.856 od toga srpskih pravoslavnih hrišćana 94,38% i nešto muslimana, dok je po maternjem jeziku bilo 95% onih kojima je srpski bio maternji jezik, a u većem broju je bilo i stanovništva sa albanskim jezikom kao maternjim. Smatra se da je tadašlji broj stanovnika bio precenjen i procenjen je na oko 220.000.
popis stanovništva 1921. godine (tad je Crna Gora bila deo Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca)'

UKUPNO stanovnika: 249.238 od toga Srba 231.686 ili 92,96% dok su Albanci činili najbrojniju nacionalnu manjinu. Po regionima je etnička struktura bila sledeća: Za okruge Andrijevica, Bar, Kolašin, Nikšić, Podgorica i Cetinje je popisan broj stanovnika od 199.227 stanovnika od kojih Srba 181.989 ili 91,35%, a Albanaca 16.838 ili 8,45%. Za okruge Stare Srbije (Berane i Bijelo Polje) je popisan broj stanovnika od 23.864 u Beranu od kojih je Srba bilo 23.561 ili 98,73%, i u Bijelom Polju 26.147 stanovnika od kojih Srba 26.136 ili čak 99,96%.
popis stanovništva 1931. godine u Zetskoj banovini:

UKUPNO stanovnika: 360.044 po religiji je bilo srpskih Pravoslavaca 272.702, Muslimana 61.038 i Katolika 26.070. po meternjem jeziku struktura je bila sledeća sa srpskim, hrvatskim ili slovenačkim jezikom kao maternjim je bilo 339.955 stanovnika, a sa albanskim 18.098.


Mozda je bolje da ti pitas svog dedu.........ukoliko smes da mu izadjes "na oci"

Knezevina Crna Gora. S ovim si dokazao da pojma nemas o istoriji, nego samo vrsih copy/paste sa nekih Cipiripi sajtova koji sluze za ispiranje mozga.

A ne sjekiraj se ti za mog djeda. Pricamo mi sasvim dovoljno. No kad neko nema nesto svoje, onda se hvata za tudje, tako je i u ovom slucaju.
 
70% Kolasinaca je stradalo od cetnicke ruke, ostatak od Njemaca i Italaijana, za vrijeme drugog svjetskog rata, tako da te bajke pricaj nekom drugom.

A i posto si Srbin iz Kolasina (kako to glupo zvuci), poznata ti je hospitalizacija cetnickog zatvora u Kolasinu.


Boze, boze kako je besmisleno razgovarati sa neobrazovanim i zatucanim osobama poput tebe............u Kolasinu su uvijek ziveli samo Srbi...........crnogorci su se pojavili po prvi put 1945. godine.
A prvo pasije groblje su crveni upravo napravili u Kolasinu.........


Nego, da li Njegos laze?
Da li popisi stanovnistva iz knjazevine Crne Gore lazu?
 
Knezevina Crna Gora. S ovim si dokazao da pojma nemas o istoriji, nego samo vrsih copy/paste sa nekih Cipiripi sajtova koji sluze za ispiranje mozga.

A ne sjekiraj se ti za mog djeda. Pricamo mi sasvim dovoljno. No kad neko nema nesto svoje, onda se hvata za tudje, tako je i u ovom slucaju.

Davljenik se i za slamku hvata................najobuhvatnija enciklopedija na svetu mu nije valjani dokaz:rotf::rotf::rotf:


ako ti je djed ziv, onda ti se pradjed u grobu okrece..........
 
“Милошевић је нешто најбоље што се могло десити Југославији у овом тренутку, када повампирене фашистичке снаге у Хрватској и Словенији покушавају да униште све оно што је створено од 1945. године до сада. Поносан сам да у овим историјским тренуцима могу да будем раме уз раме са њим у одбрани тековина револуције”/QUOTE]
:super:
 
Boze, boze kako je besmisleno razgovarati sa neobrazovanim i zatucanim osobama poput tebe............u Kolasinu su uvijek ziveli samo Srbi...........crnogorci su se pojavili po prvi put 1945. godine.
A prvo pasije groblje su crveni upravo napravili u Kolasinu.........


Nego, da li Njegos laze?
Da li popisi stanovnistva iz knjazevine Crne Gore lazu?

Kako su se pojavili? Uz pomoc carobnog stapica? Pa svi odjednom postadose Crnogorci? :lol:

Toliko o zatucanosti :lol:
 
“Милошевић је нешто најбоље што се могло десити Југославији у овом тренутку, када повампирене фашистичке снаге у Хрватској и Словенији покушавају да униште све оно што је створено од 1945. године до сада. Поносан сам да у овим историјским тренуцима могу да будем раме уз раме са њим у одбрани тековина револуције”/QUOTE]
:super:

Milo Srbine!!!
 
Decko,ja sam tebe pitao `koji je sluzbeni jezik u Americi,i kojim jezikom govore Amerikanci?`,cekam odgovor pa cu ti postaviti sledece pitanje...

A poenta tog pitanja je koja? Da preko Amera koji pricaju englenskim jezikom kazes kako bi i mi trebalo da pricamo srpskim jezikom. Znam ja sta si ti htio da postignes, ali s obzirom da mi i Ameri nijesmo isto, ne bi postigao nista.
 
A poenta tog pitanja je koja? Da preko Amera koji pricaju englenskim jezikom kazes kako bi i mi trebalo da pricamo srpskim jezikom. Znam ja sta si ti htio da postignes, ali s obzirom da mi i Ameri nijesmo isto, ne bi postigao nista.

Iz tvojih postova se moze zakljuciti da hoces da lecis komleks nacionalnog identiteta i nize vrednosti ovde na forumu. Iz izjava ovog tvog Mila, ali i iz tvojih postova moze se videti da ste licmeri, podlaci i da ne znate sta radite i sta i kada pricate.
Da su kojim slucajem NATO i "zapadnjaci" bili na stranu SRBA, kako bi vi nama trcali i kako bi nam g....e lizali...
A to kod vas neko kolektivno ludilo da svakome je "djed" junak? Sve junak do junaka, sto se i vidi s´obzirom na broj arnauta i broj drugih nacija, vaseg stanovnistva!
Nije ovo SRPSKO GNIJEZDO, no je ovo Montenegro!
 

Back
Top