Takmicenje

Mene su nekada užasavali stagnacija i mir, a sada im težim, ali uzalud.
Čovek sam sebe izaziva na takmičenje, a ne valja to u nekim godinama.
Loše je za zdravlje.
Odlično je za zdravlje. Takmičenje ne znači nužno neprihvatanje sebe i svojih kapaciteta , nego predstavlja težnju da se nešto uradi možda bolje , možda lepše ili promeni na bolje, lepše , drugačije.
 
U danasnjem materijalistickom svetu, dzaba ti sto si uspeo ako ne vozis Bentli, nemas jahtu u Monaku i bar 3 stana u BGD na vodi.........damu sa silikonskim usnama , sisama i guzom............
Kako da znam da si uspeo?
Na kraju, i zene vole "uspesne" muskarce.......iz istog razloga zasto i muskarci vole uspeh.
E , to je kad neko hoće da zadivi druge. Kupuje sve to da bi drugi kroz to videli njegovu uspešnost.
Ako odeš do uspeha čistim mozgom, nećeš ostvarivati tuđe predstave o uspehu , nego ćeš po sopstvenim aršinima i merilima biti ostvaren i priznat.
 
Moj odgovor je kombinacija svih vaših . :lol:

Šalim se. Ustvari, nisam imala osobu koju sam htela da nadmašim (u tom smislu takmičenja.) Jedino koga sam htela da nadmašim je samu sebe. I to ponekad.
 
Odlično je za zdravlje. Takmičenje ne znači nužno neprihvatanje sebe i svojih kapaciteta , nego predstavlja težnju da se nešto uradi možda bolje , možda lepše ili promeni na bolje, lepše , drugačije.
Kapaciteti vremenom opadaju.
Teško da može bolje, lepše i drugačije.
Ako mi ne veruješ, pogledaj sliku onih izanđalih rok, pop, folk zvezda koje u ozbiljnim godinama drže koncerte sa dušom u nosu.
Ili problem planinara koji u godinama hoće da se ispenju na neki vrh, a rizikuju srčani udar.
Čovek može da se takmiči sa samim sobom, ali ne može da pobedi objektivnu poteškoću zvanu starenje.
 
Kapaciteti vremenom opadaju.
Teško da može bolje, lepše i drugačije.
Ako mi ne veruješ, pogledaj sliku onih izanđalih rok, pop, folk zvezda koje u ozbiljnim godinama drže koncerte sa dušom u nosu.
Ili problem planinara koji u godinama hoće da se ispenju na neki vrh, a rizikuju srčani udar.
Čovek može da se takmiči sa samim sobom, ali ne može da pobedi objektivnu poteškoću zvanu starenje.
Ja kad ih vidim pitam se kad je dosta, ako ne pjevanja onda izigravanja djevojcica ili dečaka.
 
Kapaciteti vremenom opadaju.
Teško da može bolje, lepše i drugačije.
Ako mi ne veruješ, pogledaj sliku onih izanđalih rok, pop, folk zvezda koje u ozbiljnim godinama drže koncerte sa dušom u nosu.
Ili problem planinara koji u godinama hoće da se ispenju na neki vrh, a rizikuju srčani udar.
Čovek može da se takmiči sa samim sobom, ali ne može da pobedi objektivnu poteškoću zvanu starenje.
Moždani ne opadaju intenzivno, a tu je i iskustvo.
A kada dođeš u te ozbiljne godine pa možeš da se takmičiš u svojoj grupi.
 
Moždani ne opadaju intenzivno, a tu je i iskustvo.
A kada dođeš u te ozbiljne godine pa možeš da se takmičiš u svojoj grupi.
Sa moždanim nemam velikih problema, mogla bih da završim neki društveni fakultet kao od šale, bez lažne skromnosti.
Ipak, sramota me je da se mešam sa mlađarijom, a i besmisleno je da se takmičim sa njima.
Sa svojom generacijom nemam želju za takmičenjem, imam želju za solidarnošću.
 

Back
Top