Takmicenje

Cim necije delanje izgleda lako izvodljovo to znaci da je iza toga stajao ogram trud i mnogo gresaka dok je taj naucio da ga obavlja rutinski sa lakocom
Jezim se na nipodastavanje bilo cijeg delanja / posla
Ja imam prijateljicu koja mi često kaže "lako je tebi". I to u raznim kontekstima. Ja kažem da mi treba nova jakna, ona kaže "lako je tebi, umeš da šiješ". Pa nisam se rodila da umem, nego sam učila i učim. Itd, uglavnom, uvek je meni lako. Svih pola i više metara kose mi stoji u vis kad to kaže.
 
Потпуно си у праву да са стране многе ствари делују погрешно. Дешава се да делује као такмичење нешто што је некоме просто забава или лична сатисфакција без обазирања да друге.
Sve dođe na svoje.
Najvažnije je biti zadovoljan svojim, opušteno uživati.
Иза свега стоји рад и труд.
Naravno da iza svega stoji rad i trud, ali neko to doživljava normalno, ne drami oko kuvanja, torte, vaspitanja dece, nenadanih gostiju.
 
Ja imam prijateljicu koja mi često kaže "lako je tebi". I to u raznim kontekstima. Ja kažem da mi treba nova jakna, ona kaže "lako je tebi, umeš da šiješ". Pa nisam se rodila da umem, nego sam učila i učim. Itd, uglavnom, uvek je meni lako. Svih pola i više metara kose mi stoji u vis kad to kaže.
Da, to "lako je tebi" sam slušala pola svog života dok me isti nije lupio po glavi i sastavio sa zemljom. Posle toga su shvatili da meni nije "lako" već sama činim da mi tako bude.
 
Ja imam prijateljicu koja mi često kaže "lako je tebi". I to u raznim kontekstima. Ja kažem da mi treba nova jakna, ona kaže "lako je tebi, umeš da šiješ". Pa nisam se rodila da umem, nego sam učila i učim. Itd, uglavnom, uvek je meni lako. Svih pola i više metara kose mi stoji u vis kad to kaže.
Znam
Stalno slusam aj sta ti je to par klika
Onda im pruzim aparat pa kad ne umeju ni da ga uhvate ja im ljubaznim tonom kazem da paze na izrazavanje
 
Sve dođe na svoje.
Najvažnije je biti zadovoljan svojim, opušteno uživati.

Naravno da iza svega stoji rad i trud, ali neko to doživljava normalno, ne drami oko kuvanja, torte, vaspitanja dece, nenadanih gostiju.
Управо, а онда са стране гледано многи мисле да се улаже огроман труд да би се стрворила таква слика и да се тај неко заправо такмичи.
А њему/њој то заправо лако полази за руком и још у томе и ужива.
 
Ok ako nemas argumente za dalju diskusiju mozemo da stanemo
Sto bi reko rambo "razgovor se uvek odvija na nivou glupljeg", tako da prihvatam tvoje odustajanje od dalje diskusije
Ја нисам одустала, већ ти не можеш да схватиш написано, па желим да те поштедим напора.
 
Nesto citam okolo pa vidim koliko su ljudi željni da budu prvi,najbolji.Takmice se sa svima.
S kim se vi takmicite ili svoje uspjehe mjerite samo po sebi? Da li vam je vaznije biti prvi ili biti samo zadovoljan postignutim?
Takmičim se sa svojim mračnom stranom. Ona recimo, ide svakog dana sa mnom na posao i prihvata sve i svašta da radi, čak i kad realno ja nemam vremena za to. I onda stoji nada mnom i šapuće "ajde da vidim kako ćeš sve to da postigneš na vreme". E s njom se takmičim. A ovde, odavno sam to prerasla, odavno se ne takmičim ni sa kim.
 
Da, to "lako je tebi" sam slušala pola svog života dok me isti nije lupio po glavi i sastavio sa zemljom. Posle toga su shvatili da meni nije "lako" već sama činim da mi tako bude.
Naravno. Da sve bude smešnije, ona ima svekrvu kod kuće koja joj razvozi decu, čeka je s ručkom, ima dobru platu, letovanja, zimovanja, frizer dva puta nedeljno, aerobik, šetnje, masaže... Jadna ona.
 

Back
Top