Светоотачко тумачење посланице Римљанима (о незнабожцима)

Иста је то природа, само са два крила.
Покажи где сам написао како третирам жене? Закључујеш на слепо, да би имала разлога да се дуриш и фураш феминизам. Однос према својој жени мора бити као према своме телу, а према женама као према мајци и сестрама. Дакле промашила си:

Možda nije najrukobludnija, ali je svakako najincestuoznija izjava na ovom svetom mestu. :mrgreen:
 
Ja bi sad trebalo da se objasnjavam sa osobom koja se ponasa kao da je rodjena juce i nema pojma ni o cemu.
Cekaj,cekaj...ti im ne dajes pare,znaci ne varaju.
A sta sa ljudima koji daju novac? Za krstenja,vencanja,sahrane?5000 dinara je drugarica platila krstenje pre 3 godine,ko zna koliko je sada,znam,bila sam prisutna kao kuma.
Ako neko PRISTANE da da novac,to je njegova stvar,nije Crkva odgovorna za to.
Ne mislim samo na SPC,nego na sve druge religiozne institucije,hoces da kazes da niko nikada nije uzimao novac od naroda?Da se ne obrcu pare?
Svestena lica pruzaju usluge ljudima,trguju. Kao i svaki drugi trgovci,neka placaju porez.
Moja deca,hvala bogu,nece ici na veronauku,ali to ne znaci da ne razmisljam o drugoj deci,koja jesu primorana na to,kao i na sam cin krstenja,dok su jos mala,ne znaju ni da govore,zar nije to divljacki?
Znaci,ako mene licno nesto ne pogadja,ne bi trebalo da reagujem na to i iskazem svoj stav? :D
Tako hriscanski.
Sto se tice majmuna...ljudi nisu nastali od majmuna.
Teorija evolucije ti je nelogicna,ali da je zena nastala od jednog rebra,to ti je prihvatljiva "teorija"?
Kul.
Dam i ja novac ali mi ga niko ne traži nego im ostavim sam.
E pa ti piši peticiju da počnu da plaćaju porez. :lol: Tuži ih mami :lol: Meni ne smeta što ne plaćaju i ne vidim kako to šteti sveopštoj, na daleko slavnoj srpskoj ekonomiji ... Ne smeta mi ni što muslimani ne plaćaju porez. A kako to da se ne duriš na neke velike firme koje drže monopol, ne plaćaju porez i slabo plaćaju ljude?
Šta ima divljačko u činu krštenja?
Iskazuj koliko hoćeš svoje stavove ali nemoj da lupetaš. Nije lepo ;)
A tebe su vidim našli u kupusu :lol:

A ovo podvučeno i boldovano mi nije jasno. Ne veruješ u Boga, mrziš crkvu itd a sad mu se zahvaljuješ ... :dontunderstand:

Čini mi se da ti ne razmišljaš o svemu ovome svojom glavom nego prenosiš tuđa lupetanja. Osećam se kao da vodim raspravu sa novinarem 'Kurira' :lol:
 
Možda nije najrukobludnija, ali je svakako najincestuoznija izjava na ovom svetom mestu. :mrgreen:
Написах и раздвојих третман према својој жени, од третирања других жена, не прави се блесав.

Једва чекаш да нешто погрешно протумачиш као болест.
 
A ovo podvučeno i boldovano mi nije jasno. Ne veruješ u Boga, mrziš crkvu itd a sad mu se zahvaljuješ ... :dontunderstand:

:D
Ironija. http://bs.wikipedia.org/wiki/Ironija
Dodjavola. Propade mi fora.


Jeste,cika pero,nasli me u kupusu.
Lupetacu i dalje,a sta cu drugo,a ti nastavi da verujes u Carstvo nebesko,devicu koja je rodila dete,zmiju koja govori,potop,barke,da su nekada ljudi ziveli 900 godina,Armagedon...:bye:
 
:D
Ironija. http://bs.wikipedia.org/wiki/Ironija
Dodjavola. Propade mi fora.


Jeste,cika pero,nasli me u kupusu.
Lupetacu i dalje,a sta cu drugo,a ti nastavi da verujes u Carstvo nebesko,devicu koja je rodila dete,zmiju koja govori,potop,barke,da su nekada ljudi ziveli 900 godina,Armagedon...:poz:

Poz Nina, samo evo da ti Čika Pera kaže nešto, ovako drugarski.
Ja kad nešta ne volim ili mi se nešta ne sviđa ja to gurnem sa strane i ignorišem.
Kao što na TVu promeniš kanal kada ti se ne sviđa program. Ti si na ovaj pdf koji ti, jelte, ne voliš došla iz mržnje. Meni je to pomalo jadno za tako 'modernu' devojku kao što si ti. Reći ću ti samo jedno 'kakve su ti misli takav ti je i život'. ;)
Poz, ljubi te Čika Pera i budi mi , što kaže Bora Čorba, zdrava, 'debela' i vesela :bye:
 
Poz Nina, samo evo da ti Čika Pera kaže nešto, ovako drugarski.
Ja kad nešta ne volim ili mi se nešta ne sviđa ja to gurnem sa strane i ignorišem.
Kao što na TVu promeniš kanal kada ti se ne sviđa program. Ti si na ovaj pdf koji ti, jelte, ne voliš došla iz mržnje. Meni je to pomalo jadno za tako 'modernu' devojku kao što si ti. Reći ću ti samo jedno 'kakve su ti misli takav ti je i život'. ;)
Poz, ljubi te Čika Pera i budi mi , što kaže Bora Čorba, zdrava, 'debela' i vesela :bye:

Ti si tako savrsen...
Lazes k'o pop. :D
Sve sto ne volis i smeta ti,ti ignorises? Ajde. :D

Pa ja,eto,kad mi je nesto glupavo,ja se zezam na taj racun. Nisam ovde da bih shirila mrznju,nego se ovde ismejem kao ni na jednom drugom pdf-u.
 
Написах и раздвојих третман према својој жени, од третирања других жена, не прави се блесав.

Једва чекаш да нешто погрешно протумачиш као болест.

A, dakle ti druge žene tretiraš, a za svoju imaš ... tretman.

Sad razumem. :mrgreen:
 
Baš su mi trebale neke od reči svetoga Jovana, toliko ukrepljuju dušu i rasvetljuju um!:heart:

Ovo ti okrepljuje dushu i um? :lol:
Ovi izlivi besa i agresije?

''Јер се открива гнев Божији с неба на сваку безбожност и неправде људи који држе истину у неправди“


Тако чини и Бог; јер не само обећава царство, него и прети паклом.



Ако хоћете да послушате мене, добра земаљска јешћете. Ако ли нећете, него будете непокорни, мач ће вас појести (Ис. 1. 19-20).



Јер се открива гнев Божији с неба. Свакако и у садашњем животу ово се често дешава, например, (гнев Божији открива се) у глади, у ранама и ратовима, када се кажњава сваки посебно или сви скупа. Шта ће се тада (тј, после овоземаљскога живота, прим. прев.) ванредно десити? Десиће се то, да ће казна бити већа, заједничка за све и друге врсте. Знај да су казне у садашњем животу средство за исправљање, а након овога живота наступа права казна


Прва кривица незнабожаца је та што нису нашли Бога;

друга у томе, што нису нашли Бога, премда су за ово имали велике и оче-видне основе;

трећа је кривица њихова што су себе називали мудрима;

четврта у томе што не само да нису нашли, него су поштовање које припада Богу одали демонима, камењу и дрвећу.



јер је лудост Божија мудрија од људи (1. Кор. 1. 25)


Doooobro. :)
 
Aaa...ti si od onih sto "znaju istinu".
Izvini,nisam te prepoznala.
Daj reci i meni,obicnom smrtniku...sta je istina? Gde se nalazi?

...Cek, cek, odakle mi ovo zvuci poznato?:kafa:A, da! Razgovor Isusov sa Pontijem Pilatom...
Nina, ajde, al iskreno reci:da li ikada do kraja procitala Sveto Pismo?
 
...Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се бешчасте тјелеса њихова међу њима самима (сш. 24). Овде Апостол показује да је непоштење било узрок нарушења закона. А реч - предаде овде значи - попусти. Као што војсковођа оставља војску , удаљавајући се у време врућега боја, оставља војнике непријатељима, али не садејствујући непријатељима, него тиме што војнике лишава своје помоћи, тако и Бог, испунивши са своје стране све, оставио је оне који нису хтели да приме Његове заповести, и први се од Њега удаљише. Зато расуди о следећем: Бог је људима скупа са учењем понудио мир, дао им је разум и расуђивање, које је способно да схвати оно што је потребно. Али ништа од овога они нису користили на своје спасење него су чак изопачили оно што су добили.


Hvala Vladane IPH za ovo divno tumacenje!Upravo u ovom poredjenju sa vojskom se vidi razlog zbog koga Bog dopusta nevolje...kao i nacin da iz njih izadje svaki onaj koji to hoce.:heart:
 
...Cek, cek, odakle mi ovo zvuci poznato?:kafa:A, da! Razgovor Isusov sa Pontijem Pilatom...

Sad se ovaj city istripovao da je Isus. :lol:
Evo,pokazao mi je istinu: Istina je Bog.
Vau.
I sta cemo sa tom istinom? Da mu se klanjamo i izvinjavamo sto smo ljudi i cekamo da umremo pa da odemo kod njega i konacno zivimo,do beskonacnosti.
To nije istina.
To je vera. Nada. Glupost. kako 'oces.
Istina je nesto drugo. Nesto opipljivo,zahteva cinjenice i dokaze.
Da li je neko u poslednja 2 milenijuma video ili cuo tog Boga?
Nije. Ali veruje. Ne ZNA,samo veruje.

...Nina, ajde, al iskreno reci:da li ikada do kraja procitala Sveto Pismo?
Naravno. Kad sam bila mala,mnogo sam volela bajke i SF price.Tada sam i procitala.
 
Ovo ti okrepljuje dushu i um? :lol:
Ovi izlivi besa i agresije?
Doooobro. :)

Kada se ovako izvadi iz konteksta, i kada se tumači svojevoljno, bez obaziranja na pravilno shvatanje ovih reči, one deluju zastrašujuće i nasilno. Međutim, kada čovek poseduje pravilno shvatanje i značenje reči "pretnja" onda on dobija pozitivan strah, a to je onaj koji okrepljuje dušu ka Hristu i izaziva strahopoštovanje, kojeg mi današnji ljudi ne da nemamo ni u trunčicama, već mi nemamo ni osnovni strah i poštovanje ni prema kakvim autoritetima.
U danšnjim generacijama preovladava nasilje i agresija, baš zato, što su to plodovi "slobode" od svega koja vodi u anarhiju i bezvlašće. Onaj ko je potčinjen Božijoj sili i vlasti, koja ima moć predati nas na muke, i misli o posledicama svoga delovanja, na sebe i druge, taj živi u staranju za svoju dušu, i potčinjavajući sebe Bogu, biva oslobođen od ovakve "slobode" koja ga vezuje slepilom i bezumljem samodovoljnosti i sebeljublja, a koja zahteva svoj ego iznad svih i svakoga.
Vidim da ti je na ovo odgovorila i spiholog, vrlo lepo, citatom koji je postavio Vladan:
Оригинал поставио Владан ИПХ
...Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се бешчасте тјелеса њихова међу њима самима (сш. 24). Овде Апостол показује да је непоштење било узрок нарушења закона. А реч - предаде овде значи - попусти. Као што војсковођа оставља војску , удаљавајући се у време врућега боја, оставља војнике непријатељима, али не садејствујући непријатељима, него тиме што војнике лишава своје помоћи, тако и Бог, испунивши са своје стране све, оставио је оне који нису хтели да приме Његове заповести, и први се од Њега удаљише. Зато расуди о следећем: Бог је људима скупа са учењем понудио мир, дао им је разум и расуђивање, које је способно да схвати оно што је потребно. Али ништа од овога они нису користили на своје спасење него су чак изопачили оно што су добили.
 
Kada se ovako izvadi iz konteksta, i kada se tumači svojevoljno, bez obaziranja na pravilno shvatanje ovih reči, one deluju zastrašujuće i nasilno. Međutim, kada čovek poseduje pravilno shvatanje i značenje reči "pretnja" onda on dobija pozitivan strah, a to je onaj koji okrepljuje dušu ka Hristu i izaziva strahopoštovanje, kojeg mi današnji ljudi ne da nemamo ni u trunčicama, već mi nemamo ni osnovni strah i poštovanje ni prema kakvim autoritetima.
U danšnjim generacijama preovladava nasilje i agresija, baš zato, što su to plodovi "slobode" od svega koja vodi u anarhiju i bezvlašće. Onaj ko je potčinjen Božijoj sili i vlasti, koja ima moć predati nas na muke, i misli o posledicama svoga delovanja, na sebe i druge, taj živi u staranju za svoju dušu, i potčinjavajući sebe Bogu, biva oslobođen od ovakve "slobode" koja ga vezuje slepilom i bezumljem samodovoljnosti i sebeljublja, a koja zahteva svoj ego iznad svih i svakoga.
Vidim da ti je na ovo odgovorila i spiholog, vrlo lepo, citatom koji je postavio Vladan:
Оригинал поставио Владан ИПХ
...Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се бешчасте тјелеса њихова међу њима самима (сш. 24). Овде Апостол показује да је непоштење било узрок нарушења закона. А реч - предаде овде значи - попусти. Као што војсковођа оставља војску , удаљавајући се у време врућега боја, оставља војнике непријатељима, али не садејствујући непријатељима, него тиме што војнике лишава своје помоћи, тако и Бог, испунивши са своје стране све, оставио је оне који нису хтели да приме Његове заповести, и први се од Њега удаљише. Зато расуди о следећем: Бог је људима скупа са учењем понудио мир, дао им је разум и расуђивање, које је способно да схвати оно што је потребно. Али ништа од овога они нису користили на своје спасење него су чак изопачили оно што су добили.



Izgleda ako neće milom hoće strahom.
Dobro je to,bolje ikako nego nikako.
 
Kada se ovako izvadi iz konteksta, i kada se tumači svojevoljno, bez obaziranja na pravilno shvatanje ovih reči, one deluju zastrašujuće i nasilno.

Drugim rečima, treba tumačiti baš kako odgovara hrišćanima, različito za svaku situaciju... kao horoskop, zar ne? :lol:
Vrlo je zanimljivo, da mit o postanku niste tumačili na temama "Kreacionizam" i "evolucija vs kreacija" nego ste ga uzimali bukvalno, a sada bi ste ovaj deo da tumačite. :think:


U danšnjim generacijama preovladava nasilje i agresija, baš zato, što su to plodovi "slobode" od svega koja vodi u anarhiju i bezvlašće.

Nasilje i agresija se nisu mogli naći u prethodnim generacijama?! :eek:
Zaista?
Jesi ti imala istoriju u osnovnoj školi? :think:



Onaj ko je potčinjen Božijoj sili i vlasti, koja ima moć predati nas na muke, i misli o posledicama svoga delovanja, na sebe i druge, taj živi u staranju za svoju dušu, i potčinjavajući sebe Bogu, biva oslobođen od ovakve "slobode" koja ga vezuje slepilom i bezumljem samodovoljnosti i sebeljublja, a koja zahteva svoj ego iznad svih i svakoga.

Onaj koji ima moć da nas preda na muke živi u skladu sa avramskim bogom? :think:
Vrlo zanimljivo.
Pitam se šta li bi se desilo da sam ja napisao tako nešto u vezi hrišćanstva. :think:


Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се бешчасте тјелеса њихова међу њима самима [/B](сш. 24). Овде Апостол показује да је непоштење било узрок нарушења закона. А реч - предаде овде значи - попусти.

Ah, reč "predade" znači "popusti"? U srpskom jeziku ne znači. :rtfm:



Као што војсковођа оставља војску , удаљавајући се у време врућега боја, оставља војнике непријатељима, али не садејствујући непријатељима, него тиме што војнике лишава своје помоћи, тако и Бог, испунивши са своје стране све, оставио је оне који нису хтели да приме Његове заповести, и први се од Њега удаљише.

Koji to vojskovođa koji drži do sebe ostavlja svoje vojnike u vreme boja?! :eek:.
Takav zaslužuje samo prezir i smenu sa svoje funkcije.
I zaista, vojska neće dugo slediti nekog to služi takvim niskostima.
I sada se povlači paralela između jednog takvog nečoveka i avramskog boga?! :eek:
Posle meni kažu da bogohulim. :roll:


Зато расуди о следећем: Бог је људима скупа са учењем понудио мир, дао им је разум и расуђивање, које је способно да схвати оно што је потребно. Али ништа од овога они нису користили на своје спасење него су чак изопачили оно што су добили.

Da je učenje bilo tačno, a razum i rasuđivanje dovoljan da se shvati, ljudi bi ga prihatili.
Kako to nije slučaj grešku treba tražiti ili u učenju ili u tvrdnji da su razum i rasuđivanje koji su dati dovoljni da se to učenje shvati.
 

Back
Top