Свети краљ Стефан Урош Милутин?

Како је могуће да за свеца буде проглашен човек кога би у данашњим мерилима сматрали педофилифом? Наравно да су познати случаји да су људи у некој својој доби направили заокрет и окренули се и посветили живот Богу, али да један женољубац и у данашњим мерилима педофил буде проглашен за свеца то не могу да схватим. Да ли може неко да ми објасни како је то могуће?
Много је тога што не знаш и последично не можеш да схватиш :(
 
Taj brak je osigurao mir izmedju istocnog Rimskog carstva i Srbije, kao miraz je dobio deo oko Ohrida.
Njemu je bilo dovoljno da dobije zemlju i da se venca cerkom cara sto bi moglo da otvori put ka carskom prestolu u Konstantinopolju.
Taj brak je odgovarao pre svega Vizantiji. Vizantija tada nije bila nikakva pretnja Srbiji.
 
Obe strane su nemoralne i ne zaslužuju titulu sveca.

Iz cele dinastije Nemanjica jedino Stefan Uros 4 Dusan nije kanonizovan.
Ne znam po kojim kriterijuma se neko proglasava svecem.

Iskreno sam mislio da je ovo tema na istoriji a ne na religiji.

Taj brak je odgovarao pre svega Vizantiji. Vizantija tada nije bila nikakva pretnja Srbiji.

Vizantija je bila u ogromnim problemima posle pljacke krstasa u 4 krstaskom ratu.
Na Balkanu su problem bili Srbi i Bugari a u Anadoliji Turski bejluci.
 
Vizantija je bila u ogromnim problemima posle pljacke krstasa u 4 krstaskom ratu.
Na Balkanu su problem bili Srbi i Bugari a u Anadoliji Turski bejluci.
Византија је пре свега има проблем у Малој Азији од 1071. године и требао јој је јак савезник на Балкану, а Србија је тада била најјача православна земља на Балкану. На савезништо са Угарском сигурно нису могли да рачунају.
Iz cele dinastije Nemanjica jedino Stefan Uros 4 Dusan nije kanonizovan.
Ne znam po kojim kriterijuma se neko proglasava svecem.
Стефан Урош Душан,Стефан Урош и Стефан Радослав нису канонизовани.
Iskreno sam mislio da je ovo tema na istoriji a ne na religiji.
Припада и истрорији наравно, али и одељку Религија.
 
Iz cele dinastije Nemanjica jedino Stefan Uros 4 Dusan nije kanonizovan.
Ne znam po kojim kriterijuma se neko proglasava svecem.

Iskreno sam mislio da je ovo tema na istoriji a ne na religiji.



Vizantija je bila u ogromnim problemima posle pljacke krstasa u 4 krstaskom ratu.
Na Balkanu su problem bili Srbi i Bugari a u Anadoliji Turski bejluci.
Zavisi od toga koliko si para dao crkvi.
 
Како је могуће да за свеца буде проглашен човек кога би у данашњим мерилима сматрали педофилифом? Наравно да су познати случаји да су људи у некој својој доби направили заокрет и окренули се и посветили живот Богу, али да један женољубац и у данашњим мерилима педофил буде проглашен за свеца то не могу да схватим. Да ли може неко да ми објасни како је то могуће?
meliot ti si neki dante aligijeri
 

Back
Top