ШВЕДСКА ЗАКОНОМ ДОЗВОЛИЛА ВЕНЧАЊЕ ХОМОСЕКСУАЛАЦА У ЦРКВИ

Pun ti Novi Sad, a ti misliš da si zaštićen...:neutral:

кад загусти
1-44.gif
 
Танјуг
21:10

ШВЕДСКА ЗАКОНОМ ДОЗВОЛИЛА ВЕНЧАЊЕ ХОМОСЕКСУАЛАЦА У ЦРКВИ
СТОКХОЛМ – У Шведској ће 1. маја ступити на снагу закон који омогућава хомосексуалцима да се венчају цивилно или у цркви, одлучио је парламент те земље.
Од 349 посланика парламента, 261 је гласао за тај закон, 22 су била против, 16 посланика се уздржало од гласања, док је 50 посланика било одсутно, пренеле су агенције.
Хетеросексуални парови у Шведској могу да изаберу венчање у општини или у цркви, док је хомосексуалним паровима од 1995. године било дозвољено да своју везу озаконе цивилном церемонијом.
Шведска ће тако постати друга земља на свету, после Норвешке, која дозвољава венчање хомосексуалаца у лутеранској цркви.
Лутеранска црква, којој припада више од 75 одсто Швеђана, саопштила је да подржава нови закон.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v81492

http://www.icenews.is/index.php/2009/02/02/sweden-set-to-legalise-same-sex-marriage-by-may/

tsk.... zar 'ladno jos ima ljudi koje zanima motanje po crkvi.... :kafa:
 
Prvo su došli... je pesma koja se pripisuje pastoru Martinu Niemölleru (1892–1984) i koja govori o ćutanju i nereagovanju nemačkih intelektualaca nakon uspona nacista na vlast i početka politike "čišćenja" usmerene protiv različitih grupa društva.

Ja sam je malo prilagodio temi

Kada su EU nacisti došli po Slobodana,
ja sam ćutao;
jer nisam voleo Slobu.

Kada su EU derikože zatvorili fabrike,
ja sam ćutao;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su EU mafijaši opljačkali Srbiju
ja sam ćutao;
jer nemem imovinu.

Kada su EU ****** udarili na Srpsku čast
POBUNIO SAM SE
JER IMAM OBRAZ

BRAĆO SRBI NA ORUŽJE DOSTA EU TIRANIJE!!!:evil::evil::evil:
 
Poslednja izmena:
Prvo su došli... je pesma koja se pripisuje pastoru Martinu Niemölleru (1892–1984) i koja govori o ćutanju i nereagovanju nemačkih intelektualaca nakon uspona nacista na vlast i početka politike "čišćenja" usmerene protiv različitih grupa društva.

Ja sam je malo prilagodio temi

Kada su EU nacisti došli po Slobodana,
ja sam ćutao;
jer nisam voleo Slobu.

Kada su EU derikože zatvorili fabrike,
ja sam ćutao;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su EU mafijaši opljačkali Srbiju
ja sam ćutao;
jer nemem imovinu.

Kada su EU ****** udarili na Srpsku čast
POBUNIO SAM SE
JER IMAM OBRAZ

BRAĆO SRBI NA ORUŽJE DOSTA EU TIRANIJE!!!:evil::evil::evil:



Anto, šta ti bi odjednom...:sad2:
 

Back
Top