Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo mog evnuha
desetak dana posle operacije

spreman je za zaljubljivanje
al mogu zene samo da ga gledaju
bez pipanja

:mrgreen:


imgp9247ay9.jpg
 
Zeleo bih da uzmem macu za stan, ali mnogi kazu kako je to protiv prirode macke. Postoji li mogucnost da se macka nekako nauci da izadje napolje i da se opet vrati u stan? To bi bilo od velike koristi jer zivim u kraju gde ima dosta macaka.
 
Zeleo bih da uzmem macu za stan, ali mnogi kazu kako je to protiv prirode macke. Postoji li mogucnost da se macka nekako nauci da izadje napolje i da se opet vrati u stan? To bi bilo od velike koristi jer zivim u kraju gde ima dosta macaka.

Pa zavisi na kom si spratu i od ostalog. Ako si na 15-om tesko.

Moj ortak je imao macku koja je cesto furala napolje ali on je ziveo na prvom spratu tako da ona se vrati i zalegne ipred vrata dok joj neko ne otvori a leti je svakodnevno bar 2-3 puta padala sa terase i kako padne odmah u ulaz i na vrata stana grebe da je puste unutra. Tezak idiot od macke. :D:D:D
 
Hm maca u stanu ili ne...
Ja licno nemam macku ali poznajem dosta ljudi koji imaju macke i misljenja su suprotstavljena. Jedni macku drze u kuci/stanu i ne pustaju je napolje, sterilisali/kastrirali su je i mirni su. Dok drugi ne pristaju na ogranicavanje macije slobode i pustaju macke da skitaju. Neke se vrate izubijane, neke izgladnele a neke se ne vrate.
Moj stav je nesto izmedju. Ograniciti macki slobodu, zivotinji koja je po prirodi radoznala i lovac, je surovo i pre svega sebicno. Bolje kratak a ispunjen zivot nego zlatni kavez. Sa druge strane, naravno da niko ne zeli da se maci nesto desi i da ostane bez nje. I tu je prosto resenje. Kupis ogrlicu, povodac, i macu u setnju. Poznajem samo jednu osobu koja to radi i po meni to je jedino ispravno. Naravno, ljudi to ne radi ili zbog toga sto ih je sramota da setaju macku na povodcu ili zbog toga sto nemaju vremena. E kad se nema uslova-zivotinja se ne uzima. Ne znam samo ko je uveo "pravilo" da psi moraju da idu u redovne setnje a macke ne...
 
moje mace zive u potpunoj slobodi.....ali ybg.ja imam kucu i dvoriste...nekad ih nema po 10dana,pa se pojave jadne oronule i izgladnele,ali dodju uvek:D:D:D
a maca mi se omacila pre 7 dana.......rodilo se cetvoro malih macica,a jedno je naprasno jutros nestalo a drugi su na svom mestu:confused:
to me malko zabrinjava:mrgreen:
 
Posto su moji razvedeni, kod oca u dvoristu mi se omacila macka, i donela na svet 5 malih. Naravno posto imam surovog oca, on je vec frknuo 4 maceta, a ostalo je jos jedno sivo. Kako da ga ubedim da i njega ne baci?
 
Zato se lepo uzmu dve mace, sterilišu se i ne puštaju se napolje. Život im je ispunjen a bezbedne su. Pisala sam nalo gore, ili na prethodnoj strani o mom tragičnom bilansu zbog kog ne planiram skorije da nabavljam novu macu, mada bih volela, stvarno su nešto posebno.
 
Zato se lepo uzmu dve mace, sterilišu se i ne puštaju se napolje. Život im je ispunjen a bezbedne su. Pisala sam nalo gore, ili na prethodnoj strani o mom tragičnom bilansu zbog kog ne planiram skorije da nabavljam novu macu, mada bih volela, stvarno su nešto posebno.

Jedna maca drugoj ne moze da zameni prirodu, ptice, bubice, slobodu. To nije resenje koje navise odgovara macama vec vlasnicima.
I ne razumem kakve veze ima sterilizacija sa tim. Dobro, nece toliko lutati ali opet im je potrebna sloboda.
 
Zeleo bih da uzmem macu za stan, ali mnogi kazu kako je to protiv prirode macke. Postoji li mogucnost da se macka nekako nauci da izadje napolje i da se opet vrati u stan? To bi bilo od velike koristi jer zivim u kraju gde ima dosta macaka.

Proceni koliko su dostupni prilazi, ako si na prizemlju ili prvom spratu eventualno nije neizvodljivo, ali imaj na umu da su mačke noćne životinje i da kad reši u dva-tri noću napolje ili unutra, tad to mora biti tako, ne gleda na sat i ne uklapa se u tvoje obaveze. Dok sam živela u kući prozor je leti bio poluotvoren leti pa je mogla sama, a kad je zatvoren kucne njuškicom na prozor, pustim je unutra i nastavim da spavam.

Ako si na višem spratu i nema izlaza nego samo kroz glavni ulaz zgrade, pomisli da li si u stanju da u svako doba i nedoba izlaziš iz stana silaziš dole da joj otvoriš vrata, a kad se vrati, da li ti je savest mirna što možda čeka ispred ulaza da neko otvori.

Ja sam ``sebični``vlasnik mačaka, pa kako živim na drugom spratu, a ispred ulaza nema ni drveta, a psi lutalice ponekad švrljaju mačke od početka naučila na stan. To su potomci one što je imala slobodu, nestala je kada su joj mačići imali mesec dana. Nadam se da nije imala surovu sudbinu, pošto je nikad nisam našla, to tako ostaje u mašti da ne znam šta ju je snašlo. Mačke naučene samo na stan su srećne i dugovečne, ne opterećujem se što im je nešto uskraćeno, fokusiram se na ono što im je pruženo.

Podržavam povodac, za moju macu je kasno ali da sad imam mladu macu možda bih i probala. Čula sam da ljudi imaju pozitivna iskustva sa tim. Možeš odvesti macu u bezbedan kraj gde znaš da se ne izvode psi u šetnju i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ne znam dal da se žalim ili hvalim...
Gospođica Mica je sinoć izašla napolje, u bašticu i tamo obično bude 15ak minuta pa se vrati kući. Sinoć je nije bilo do 1h, kad je počela da mjauče ispred vrata (ali da zavija onako), to znači da nešto nosi u ustima, inače skače na kvaku i sama otvara vrata... Ali kad čujemo mjaukanje znamo da nije sama... I mi otvorimo vrata, gledamo kako da joj uzmemo TO, bio je mrak i nismo videli šta je... Ima običaj da uleti u kuću i pusti živog miša, 100x sam hvatala miševe po kući i vraćala ih napolje :D Ovaj put nije bio miš... nego SLEPI MIŠ!!! Umalo me šlog nije strefio, dok je tata uspeo da joj uzme iz usta jadničak je već uginuo :(
Nisam pola noći mogla da spavam.... Kakva ludača....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top