Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigli su rezultati. Nije gljivica, i mačke i ja imamo Bacillus spp. Lično me je zvala načelnica laboratorije i kaže da je to normalna bakterija koja živi na koži. Međutim: kako to da meni napravila toliki problem? Ona kaže da treba ići u drugom pravcu i proveriti da nije recimo psorijaza, ali mene zbunjuje što se jedna fleka pojavila i na detetu, a dve na suprugu.
Bože šta me snađe, ne znam da li prvo da zovem lekara ili veterinara... :eek:
 
Opšti pad imuniteta iz nekog razloga, toplo preporučujem da bar na neko vreme izbacite svi mlečne proizvode iz ishrane. Znam da zvuči neverovatno, ali tako je. I čudi me da kod obične bakterijemije nije pomogao Flogocid, on mi je kao sveti gral za takve stvari.
 
Maca se malopre ispovraćala...
Lepo je jela svoje omiljene granule (koje joj inače potapam u vodi)
i odmah nakon jela je povratila deo obroka
dal je moguće da se prejela? (jer ona jede na dva ili možda čak i tri mesta, tj kuće)
Nije povratila nikakvu tečnost, povraćka (izvinte na izrazu, al ne znam kako drugaije) ne smrdi, povratila je samo sažvakane granule...

- - - - - - - - - -

inače, uobičajeno se ponaša, mazi se, prede, i nema nikakvih drugih promena?
 
Ovi medicinarisu čudo neviđeno! I humani i životinjski... kao da su studirali filozofiju a ne lečenje.:dontunderstand:

Laboratorija kaže - nije gljivica; doktorka kaže da jeste i da antibiotike; specijalista pocepa te njene recepte i neće ni da pogleda mikrobiologiju...
Jedan veterinar neće ni da priča bez mikrobiologije, drugi ni ne pita već preporuči tablete koje u Srbiji ne postoje, jedan kaže kupanje antimikotikom, drugi kaže da nema efekta... :eek:

Kao da su nam i lekari i veterinari popadali s Marsa.
Dakle, ostaje mi da se okrenem lečenju mačaka preko interneta (tu bar imam najveći konzilijum :))

Poslednja preporuka veterinara je da macama dam tablete sa ketokonazolom (Oronazol).
Na netu preporučuju Lamisil tablete, ali kažu da su jako skupe i oštećuju jetru.
Drugi opet savetuju Flukonazol tablete jer su mnogo jeftinije a i nisu tako štetne.

Dakle: koje tablete dati macama od 2,5-3 meseca koje imaju gljivice (verovatno mikrosporozu)?
 
Pozdrav! Kod nas u dvorištu se pre nekoliko meseci pojavila jedna mačka i od onda je stalno kod nas. Ona je divlja, uglavnom lovi sama, ali joj dajemo da jede neke salame i paštete iz frižidera. Međutim, ona nikada nije umela pravilno da mjauče, proizvede ona neki ton sličan mjaukanju, ali nije to pravo mjaukanje. Pošto smo bili u žurbi pre jedno 2 nedelje, dali smo joj nekoliko puta da pojede malo hladniju hranu, nismo imali vremena da sačekamo da se ugreje. Od onda, ona se skoro uopšte ne čuje. Samo otvori usta i na kraju nekako malo zagrguće. Ne znam da li bi bilo pametno da je vodimo kod veterinara, jer je ipak to divlja maca, pa jel' ima neko nekakav savet kako da joj se vrati glas?
 
macke.jpg


Činjenice o mačkama koje morate znati prije nego ih dovedete

1. Maca u svom životu može omaciti preko 100 mačića.

2. Mačiji urin svijetli pod UV svjetlom.

3. Svaki okot može biti od više različitih mačora (očeva).

4. Svake godine kućne mačke u Sjedinjenim Američkim Državama ugrizu 40 hiljada ljudi.

5. Mačke nemaju osjećaj za slatko.

6. Mačke ne vole da im voda stoji pored zdjelice za hranu.

7. Mačja ključna kost je odvojena od drugih kostiju.

8. Mačke rijetko mijauču jedna na drugu. To uglavnom čine ljudima.

9. Mace 70 posto života provedu spavajući.

10. Dok su budne, mačke jednu trećinu vremena potroše na čišćenje krzna.


http://www.cdm.me/node/443318
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top