Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
i mene kitty smirgla po licu kad je probudim, ovako ne toliko, mada se desava, ali kad je probudim pa krene da prede i struzeee... nema boljeg pilinga za lice, al nekad mnogo boli :mrgreen:

jao, macovi mali :heart: zelim im puno srece, a ti, baba, da ih ljubis kad ih nadjes xD
 
Bravo, Mimi, pozdravlja te višestruka baba:zcepanje:, jesi li ih videla, gde ih je sakrila:D

Juce sam je maaaziiilaaa i maaaziiilaaa i mirise na smolu. Kaze jedan komsija (onaj zbog kog je Mrvica nocu pustena s lanca) da je nas prvi komsija (zbog kog je Mrvica takodje nocu pustena) koristio bas borove daske da zatvori senik, pa su verovatno na suncu pustile smolu i da su mali verovatno tamo. Ebote, CSI klepto! :zcepanje:

i mene kitty smirgla po licu kad je probudim, ovako ne toliko, mada se desava, ali kad je probudim pa krene da prede i struzeee... nema boljeg pilinga za lice, al nekad mnogo boli :mrgreen:

jao, macovi mali :heart: zelim im puno srece, a ti, baba, da ih ljubis kad ih nadjes xD

Kad ih nadjem, ima prvo da se pomucim da ih na'vatam! :lol: Ova dvojica od prosle godine se jos ne daju u ruke, mada niko ih nije ni mazio niti navikavao. Ali bolje je tako, mnogo mi je nezgodan komsiluk.
 
Gledala sam pre neki dan na Animal planetu o markiranju, tj "sprejiranju". Dali su macku neke ljudske tablete za smirenje, ima ih kod nas, cula sam za njih ali na zalost ne mogu da se setim koje su u pitanju, osim toga ne znam ni kako se doziraju. Uglavnom, posle par dana terapije tim tabletama taj macak je prestao da markira. Moj je takodje markirao ali srecom je piskio, sto mislim da je lakse za ciscenje od spreja. Kastrirali smo ga i prestao je. Nakon kastriranja se tako promenio da mi je zao sto to nismo uradili ranije. Pre kastriranja je bio depresivan, samo je spavao, u snu je stenjao kao da ga nesto boli, nije mogao da stoji pravo, kao da nema snage u zadnjim nogama. Vodila sam ga kod razlicitih veterinara i nisu imali pojma sta mu je. Posle kastriranja njemu je svanulo a i nama. Evo ga trci po ceo dan, penje se na prozor, krevet, dodje u krila i sedi, sto nije radio, pogledas ga i vidis mu na licu da je veseo i drugi macak. Nisam mogla ni da pretpostavim da je sve bilo zbog hormona i koliko se mucio. Znaci, kastrirajte ih sto pre, moze samo da im bude bolje.
 
eto, odlicno! xD
bas mi je drago sto mu se kompletno stanje popravilo i sto je neko napisao svoje pozitivno iskustvo sa kastracijom :ok:
inace, u takvom stanju je bio i milutin pre kastracije, ne znam kakav je posle, ali meni su ga doneli pod uticajem hormona (bio je u istom stanu gde i maca koja je u teranju) i prva dva dana je bio slab u zadnjim nogama i dlaka mu je bila nekako umascena, a posto je kitty vec bila sterilisana, smirio se pord nje, poceo da se igra i sve ko prava maca xD

btw, da li bi neko od vas koji ste iz bg-a mogao da pricuva malo mace (oko 4 nedelje staro) par dana? seljakamo macence non-stop, a meni baba ne da da donosim druge mace kuci, hoce da nas izbaci sve, jos je i mace previse malo, plasim se da bi ga kitty povredila :S
 
eto, odlicno! xD
bas mi je drago sto mu se kompletno stanje popravilo i sto je neko napisao svoje pozitivno iskustvo sa kastracijom :ok:
inace, u takvom stanju je bio i milutin pre kastracije, ne znam kakav je posle, ali meni su ga doneli pod uticajem hormona (bio je u istom stanu gde i maca koja je u teranju) i prva dva dana je bio slab u zadnjim nogama i dlaka mu je bila nekako umascena, a posto je kitty vec bila sterilisana, smirio se pord nje, poceo da se igra i sve ko prava maca xD

btw, da li bi neko od vas koji ste iz bg-a mogao da pricuva malo mace (oko 4 nedelje staro) par dana? seljakamo macence non-stop, a meni baba ne da da donosim druge mace kuci, hoce da nas izbaci sve, jos je i mace previse malo, plasim se da bi ga kitty povredila :S
Ja bih vrlo rado , ali se plašim da ga ove moje ludače ne povrede.Javi mi se na pp sa detaljnim informacijama, molim te:)
 
ode maca kod komsinice o5, ceo dan je bila ovde i sad cu da crknem sto ne mogu da je zadrzim :(
inace, jel zna neko sta moze da bude razlog sto mace mjauce dok piski? bila je kod veta i on kaze da sve deluje potpuno ok, ali ne znamo zasto to radi... i ima trip da kad je uhvatim rukama dok piski, sa obe strane, kao da je pridrzavam (a ne pidrzavam je, nego je samo dotaknem), prestane da mjauce i piski bez glasa :roll:
 
528948_10150788159047508_185943127507_9499164_230513395_n.jpg
 
Imam jedno pitanje
Imama macku staru godinu ipo dana,i mnogo se linja, mislila sam da ce vremenom prestati, ali od toga nista, prosle godine u ovo vreme nije se ljinjala, bude tu i tamo po koja dlaka ali to je nista naspram sada koliko se linja, ne mogu da je pustim u kucu, jer gde god da se dotakne ostavlja ogromnu kolcinu dlaka
e sda mene zanima da li je to normalno ili ne, da li postoje neki vitamini ili nesto sto bih joj mogla dati uvezi toga, inace jede sve, nije velika probiacica cak lovi i vrabce i miseve, a navikla je da ulazi u kucu i sada mi je to problem i budemi zao kada joj ne dozvoljavam da udje unutra ....
 
Vrapci i miševi su joj najbolja hrana, savršeno izbalansirana prema njenim potrebama. I moji su svaštojedi, trenutno su na granulama za pse od 25% belančevina, sveže pomuženom mleku kod komšija a Blondi dobija i po krišku sira dnevno i po parče mesa kad god je ugrabim samu. I linjaju se i oni. Pokušaj sa više belančevina, što će reći, mesa.

Inače, Blondi je danas iznela jedno mače, oke još plave, rekla bih muško da je, crno-beo, jako šaren. I kad je Mrvica (kuja) htela da ga poljubi, Blondi joj je rekla FFFFFF!!! :evil:
 
Imam jedno pitanje
Imama macku staru godinu ipo dana,i mnogo se linja, mislila sam da ce vremenom prestati, ali od toga nista, prosle godine u ovo vreme nije se ljinjala, bude tu i tamo po koja dlaka ali to je nista naspram sada koliko se linja, ne mogu da je pustim u kucu, jer gde god da se dotakne ostavlja ogromnu kolcinu dlaka
e sda mene zanima da li je to normalno ili ne, da li postoje neki vitamini ili nesto sto bih joj mogla dati uvezi toga, inace jede sve, nije velika probiacica cak lovi i vrabce i miseve, a navikla je da ulazi u kucu i sada mi je to problem i budemi zao kada joj ne dozvoljavam da udje unutra ....

Možeš probati i sa obarenim sardelicama, odlično su proteinsko hranivo a nije previše skupo.
Dodaš joj ponekad u obrok ili joj daš komad-dva dnevno. Izvanredne su kod mnogih promena na koži i problema sa dlakom, zbog njihovog izuzetnog nutritivnog sastava i bogatstva u vitaminima, mineralima, proteinima i omega3 nezasićenim kiselinama.
Ima tih ribica da se kupe u bilo kom većem supermarketu, one zamrznute, samo probariš pet minuta u nezačinjenoj (i nezasoljenoj vodi), ohladiš i ponudiš maci. Trebalo bi da ih smaže momentalno, mačke obožavaju ribice :D
 
U proleće se mačke "presvlače" u letnje krzno. Normalno je da se ludački linjaju, osobito one koje su više napolju pa zimi nabacuju deblji kaput nego sasvim kućne mačake.
Potpuno te razumem u vezi dlaka, ja imam dvojicu linjavaca za kojima ostaje čitav trag od dlaka.
Nemoj macu sprečavati da uđe u kuću, ništa ona tu nije kriva i biće jako tužna misleći da je više ne volite....
Ja sam problem delimično rešila tako što sam im obezbedila jedno samo njihovo mesto sa njihovom prostirkom, a na fotelju za koju se svi otimamo stavljam neke matore jambolije koje svakodnevno menjam (imam 3 pa nije problem).
Imam i sušilicu za veš koja iz tih jambolija savršeno izduva sve dlake.
Pomaže i češljanje ali i maženje blago nakvašenom gumenom rukavicom.
U svakom slučaju, prođe i mesec-dva dok se mace potpuno ne presvuku, i tek onda je opet mir u kući. Do tada je opsadno stanje!
 
Draga Kaja pustim ja nju po malo u kuci,ali MM hoce da me izbaci zajedno sa njom napolje :( inace on je asmaticar, a sto setice jednog mesta, e to nece da slusa, kada bi tako htela nebi bio problem ali ona nece, a ovo sa rukavicom cu bas da pokusam hvala ti puno...
 
Joj, otvorili su oci, pa me strah malo da previse skljocam, a imam mozda 3-4 fotke u aparatu. Dajte predlog za neki program za upload, tinypic je sr.anje.
Pa slikaj ih na dnevnom svetlu, bez blica.
A šta fali tinypicu? Ja ga stalno koristim i nisam primetila neki problem....
Uostalom, možeš i direktno sa Krstarice, kad pišeš poruku idi na Priloge (ikona sa spajalicom) pa polako.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top