Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam dobila za kitty 8kg one mica britove hrane i nije joj se uopste svidela, tako da smo se vratile na josi, a ovu koristim da hranim pse napolju (mace redje srecem), oni je vole. inace, na toj mica hrani pise da je za fit mace, pa se ja sprdam da je hrana toliko bzvz da ce i najhalapljiviju macu odvratiti od klope x)))
 
Kako sam juce poludela na decka, lepo mu kazem whiskas, friskas i ostalo je djubre i on bas kupi dva pakovanja po 4 kom te hrane....i kitie kat jedno pakovanje sto znaci imam 12 pakovanja junk food za macke... a glupo mi je da bacim hranu.... kada to potrosim prelazim na drugu....
Ja sam prvi dan kupila tu hranu i jer nisam znala (macku sam davno imala i hranila se pilecom/junecom dzigericom).... sledeci put ja idem u petshop da kupujem hranu.... :)

Preživeće džank fud, i mi jedemo nekad džank fud pa smo živi. Delom taj džank fud jeste džank, drugim delom je za to zaslužan marketing. Tako da, nemoj se stresirati!
 
294395_10151053048792545_601572528_n.jpg
 
ma i kad spavaju samo pa naprave neku pozu... sou! xD
meni je kitty najsmesnija kad pocne da se glupira i da me zacikava da je jurim, ili kad krene nesto da prica sa mnom... da me neko vidi kako mnjaucem s njom pozvao bi cike u belom da me pokupe odmah x))
 
Nasekirao mi se sad Mirko, jedan kupac na motokultivatoru je pustio da ga prati i njegov mali avlijaner a avlijaner je-Gizmov sin! :eek: Odavno nisam slicnije unuce videla! :heart: Iznela sam malom vodu a ovaj mi se toliko rnjao o noge da sam mislila da ce da me srusi! :lol:
 
Treba mi savet. Konacno sam kupila povodac Shivi. Kad je padala ona kisurina pre neku noc, pobegla nam je kroz prozor i nije je bilo sve vreme dok je trajao haos napolju. Onda smo je pronasli van dvorista. Doduse, zadnjih par dana je pustim ispred vrata i budem sa njom. I posto gori od zelje da bude napolju, konacno da joj ispunim zelju. Medjutim, ona je uzasno lose odreagovala na povodac, nece da hoda. Ja je stavim na noge, ona padne, a usput je i ljuta. Kako je pipnem, uhvatim da je uspravim, ona rezi na mene. Bas joj se nikako ne dopada. Jel postoji nacin da je naviknem?
 
tako je u vecini slucajeva sa macama kad se uce na povodac, kao da se paralisu... bio je negde neki dobar klip o tome kako ih nauciti, al ne secam se gde, ni kako se zove. uglavnom, poenta je da se maci prvo stavi ogrlica, sve uz igru, mazenje i nagradice kad je dobra, kad prestane da se buni na stavljanje ogrlice, da joj se neko vreme ostavi ogrlica oko vrata da setka s njom, pa onda ide navikavanje na stavljanje povodca, pa pustanje da ide po kuci s njim, pa kad sve to prodje ok, ucenje da hoda dok je povodac u vlasnikovim rukama, naravno, sve uz igru, mazenje i nagrade. proces traje jaaakooo dugo, ali eto, moze da uspe ako neko ima mnogo strpljenja...
 
Mica moja lepo napreduje, sada vec ima 4 meseca i jede kao mecava (ja je hranim 3 puta dnevno, ujutro kada dodjem sa posla i uvece) napravila sam kombinaciju royal canin, hills (sosici i granule) i brit granule a po nekada whiskas sosici cist da se zasladi (posto ih obozava, kao i svi mi sto volimo jun food). Ponekada joj dam kada nama spremam zivo pilece, junece i svinjsko mesce.... to obozava....
Malo me brine sto slabo vodu pije a trebalo bi zbog granula....
cici.jpg

ovo je Cici kada je tek dosao....
 
Divan! :heart:
Macumica uopšte ne pije vodu, ali joj mi u sosić sipamo i samo tako unosi tečnost, a svaki dan joj i dalje sipamo svežu vodu i neće....
Našla sam u DM-u nešto, izgleda kao sosić ali nema nikakvih komadića, ja mislim da su to vitamini i tako neki suplementi pošto na njima piše q10 i cink, i to joj razblažim sa vodom.
 
moze li mala pomoc ? ubih se u pretrazivanju , da li da otvorimo neku temu -borba sa buvama ili ?
Pretrazivac na forumu se nije najbolje pokazao ...Nema spiska otvorenih tema ....

Mace koje sam nasla je dobilo buve od komsijskog maceta, zajedno spavaju ... I korpe i jastuci se mogu oprati , gde da nadjem da kupim i koje je sredstvo najefikasnije , a da im najmanje smeta ? i treba da necim naprskam i korpu i jastuce ? Malog bas nervira kad ga buva ujede :(
Vi ovde bas imate iskustva s mackama. Meni ni na kraj pameti ne bi palo da macka moze da padne sa terase ili prozora...Uvek sam mislila da imaju neverovatnu spretnost , i da su bezbedne...
pozdrav :)
 
Spretne jesu, bezbedne, kad misle da mogu da lete i uhvate pticu, nisu, pogotovo kad im se na putu do zemlje nadje neka prepreka (pa ne mogu da se okrenu i docekaju na noge) kao mojoj maci, pa je prosla sa po dva dupla preloma na obe zadnje noge :)
Sto se tice buva, preporucujem Advantage, medjutim on ne stiti i od krpelja, vec samo od buva. Druga varijanta je Frontline, on stiti i od jednog i od drugog, ali se ljudi u poslednje vreme zale da nije dovoljno efikasan, tj. da ljubimci i dalje imaju buvice. Ja mojoj maci stavljam Advantage, proizvodjac je Bayer, a mozes ga, kao i Frontline naci u veterinarskim apotekama. Za tretiranje mesta gde spavaju mace meni su preporucili Neostomosan. Ampula se rastvori u litar vode i time se poprska mesto ili cela kuca ako je maca u kuci. Zivotinje i sebe skloniti na sat, dva nakon prskanja, jer je toksican i ima bas jak smrad. NIKAKO na macu ne stavljati Neostomosan. :)
 
moze li mala pomoc ? ubih se u pretrazivanju , da li da otvorimo neku temu -borba sa buvama ili ?
Pretrazivac na forumu se nije najbolje pokazao ...Nema spiska otvorenih tema ....

Mace koje sam nasla je dobilo buve od komsijskog maceta, zajedno spavaju ... I korpe i jastuci se mogu oprati , gde da nadjem da kupim i koje je sredstvo najefikasnije , a da im najmanje smeta ? i treba da necim naprskam i korpu i jastuce ? Malog bas nervira kad ga buva ujede :(
Vi ovde bas imate iskustva s mackama. Meni ni na kraj pameti ne bi palo da macka moze da padne sa terase ili prozora...Uvek sam mislila da imaju neverovatnu spretnost , i da su bezbedne...
pozdrav :)
Vakciniši mače to je najvažnije i komšija takodje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
tacno to, uzasno su spretne, ja se cesto divim ovoj mojoj kad vidim kakve sve akrobacije izvodi, ali znaju da se "zanesu" i onda svasta moze da se desi. npr.kitty je skoro uspela da se izmigolji kroz neku moju zastitu na prozoru i da ode do komsijskog prozora, a onda nije znala kako da se vrati pa je stajala tamo i zvala me da je spasim, srecom, to je bilo lako xD

i ja preporucujem advantage za macu, samo sto se meni njegov miris toliko sviidja da sam mislila da cu se navuci na to x)))
 
Vakciniši mače to je najvažnije i komšija takodje.

Jos mu trazim bivse vlasnike,mali je sijamac, a i po meni ima bar 4 , a mozda i 5 meseci , pa nisam sigurana da li je vec vakcinisano , i sta da radim? To cu morati da pitam nekog veterinara ako mace ostane kod mene ( a volela bih -ali da sam izgubila moju macku ja bih je trazila i trazila pa mi je zao ako je neko izgubio )
 
Poslednja izmena od moderatora:
moze li mala pomoc ? ubih se u pretrazivanju , da li da otvorimo neku temu -borba sa buvama ili ?
Pretrazivac na forumu se nije najbolje pokazao ...Nema spiska otvorenih tema ....

Mace koje sam nasla je dobilo buve od komsijskog maceta, zajedno spavaju ... I korpe i jastuci se mogu oprati , gde da nadjem da kupim i koje je sredstvo najefikasnije , a da im najmanje smeta ? i treba da necim naprskam i korpu i jastuce ? Malog bas nervira kad ga buva ujede :(

Oh i ja se patim sa buvama :dash: Pre dva dana sam dobila predivno mace, ali naravno puno buva :dash: Kupila sam Ektosan, za koji znam da super deluje na kucama, i poprskala ga juce jednom ali je dosta buva prezivelo,pa danas jos jednom i opet ih ima :dash: Skupljaju mu se oko njuskice i ociju a na Ektosanu pise da se ne sme prskati po njusci :think: Mislim da je vreme za kupanje i rucno odstranjivanje :evil: Ali mace toliko mnjauce kada ga prskam da mi se dusa cepa, mogu da zamislim kada ga budem kupala :besna:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top